Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 27 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Olacak şey değildi ama oldu!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Olacak şey değildi ama oldu!

2008 yazında yapmış olduğum Work and Travel'in sonlarına doğru, başıma gelen ilginç bir olay, hayatımda unutulmayacak anılar arasında ilk sırayı aldı. Bu olayı sizinle paylaşmak isterken aynı zamanda da bu konuda görüşlerini sabırsızlıkla bekliyorum. Neyse lafı uzatmayayım. New York eyaletinin Lake George kasabasındaki eğlence parkında çalıştım 3 ay boyunca. İyi kötü bir şeyler kazandık. Kendimizce yeterli! Eylül kapısından geçtiğim günlerde; tabi ki iş yerindeki son günlerim olduğu düşüncesinin ve artık oluşmaya başlayan Türkiye özlemi sebebiyle inanın bu günler daha bi keyifli gelmeye başlamıştı insana. Çok güzel bir iftar ziyafeti ile iş yerindeki son günümüzü geçirdikten sonra, artık yavaş yavaş Work and Travel programının travel kısmını planlamaya başlamıştık. Başta yaşadığımız aksilikler moral bozsada, geç olsun güç olmasın felsefesi imdatımıza yetişti ve bize yardımcı oldu. Artık kadromuzu kurmuş, arabamızı kiralamış yola çıkmıştık. İlk gün New York City'ye parkta tanıştığımız bir Türk ailenin yanına gittik. Bir gün geçirdik ve Travele başladık..3-4 günlük bir gezi programının ardından, tekrar New York'a geri döndük. Burada Türk ailenin yanına tekrar geldik. Bizimle birlikte seyahete gelen 2bayan arkadaşımızın uçağı bizden bir gün önceydi. Ve aynı gün de kiraladığımız arabayı havalimanına teslim etmek zorundaydık. Neyse koyulduk yola. Bu yolculuğumuz sırasında bir yerde hepimizin hesabının bulunduğu bir banka bulduk, çünkü ayrılmadan hesapları kapatmak zorundaydık. Hesaptaki tüm paralarımızı da aldık ve yola koyulduk. Öncelikle arabayı teslim ettik, daha sonra havalimanının üst bölümüne çıktık. Arkadaşlarımız check-in işlemlerini falan yaparlarken, benim hayatımda hiç bir zaman unutamayacağım bu olayın başlangıç dakikalarının başladığından habersizdim. İçinde 1000 dolar bulunan cüzdanımın kaybolduğunu farkettim. O anda gözümün önünden geçenleri size asla anlatamam. Düşünün 3 ay çalışmışsınız, 1000 dolar para geçmiş elinize ve cüzdanınız kayboluyor. İçinde kredi kartları, nüfus cüzdanı, vergi iadeleri için gerekli olan social security card mevcuttu. Neyse arkadaşlara da söylediğimde onlarda çok üzüldüler. Ve başladık aramaya. Geçtiğimiz her deliğe baktık. Yok yok yok. Kafayı yiyeceğim. Her geçtiğimiz yerden sorumlu görevlilere sordurduk numaralarımızı bıraktık. Ama hiç bir gelişme yok. Tabii bunun yanı sıra havaalının görevlileri de açıkçası çok fazla ilgili değillerdi. Kime sorsam ona sor, o diyor ona sor, o diyor biz bir şey yapamayız falan. Deli oldum. En sonunda polis çağırdım. İnanın ingilizcemin en fazla geliştiği gündür bugün. O kadar insanla konuştum ki hem de takılmadan, anladım ki sinirlenmek lazımmış öğrenmek için Neyse polis geldi; yapacak bir şey olmadığını, aramanın yersiz olduğunu ama bunu rapor edebileceğini bir gelişme olduğunda bana haber verileceğini söyledi. Bir yandan da zabıt tuttu. İçinde kaybolan eşyalardan dolayı bir suça maruz kalmamam için. Neyse polisi de gönderdik. Artık aramak yersizdi. Travel programının son gününü üzüle üzüle geçirdim. Yapçak bir şey yoktu. Daha sonra kaldığımız Türk ailenin yanına gidip olanları anlattım. Çok üzüldüler, biraz da kızdılar o kadar parayla gittiğim için, ama çare değildi çünkü hesabı kapatmak zorundaydık ve evden çıkmıştık. Neyse sabah oldu, hazırlıklar bitti, uçağımızın vakti geldi çattı. Üzgünlüğüm artık Türkiye gidicek olmak duygusuyla biraz hafifledi. Derken zaman geldi, bindik uçağa ve Türkiye'ye geldik. Eminim bir çoğunuz buraya kadar okuduktan sonra Türkiye'ye dönmeden cüzdanı bulacağımı düşündü. Öyle olmadı. Neyse geldik güzel memleketime, ailem karşıladı durumu anlattım. Yapacak bir şey olmadığını üzülmenin çare olmadığını söylediler bana. Ben de bütün umudumu kaybetmiş bir şekilde ilk gün kaybettiğim nüfus kağıdı, ehliyet vs. şeyleri çıkarmak için uğraşıp durdum. Akşam eve geldiğimde internete girmek istedim. İnternet en büyük dostumdur. Neyse internete girdim maillerime falan baktım gelen giden yoktu. Daha sonra vakit geçirmek için hemen hemen hepimizin üye olduğu "Facebook"a girdim. Bir çoğumuz facebookun iyi bir şey olduğunu eski arkadaşlarımıza ulaşabildiğimizi, dostlarımızla haberleşmede bizim için çok önemli bir araç olduğunu düşünürüz. Yaşadığım bu olayla Facebook tanımına bir yenisini daha ekledim. Facebook'a girdiğimde Ana diye birinden bir özel mesaj gelmişti. Mesaj da şu dizeler yazıyordu, "Did u lose somethin in NY?"; yani New York'ta bir şeyler kaybettin mi? diyordu. İnanın asla gerçek olduğunu düşünmedim. Birinin benimle eğlendiğini düşündüm. Derken ben de bir şeyler kaybettiğimi, kaybettiğim şeyin cüzdan olduğunu yazdım. Gelen cevap endişelenme; senin cüzdanını ben buldum şeklindeydi. Rüya gibiydi, kamera şakası gibiydi. Daha sonra çok sevindiğimi falan söyledim. Karşımdaki bayan, ama her şeye rağmen şuan beni tanımadığını ve cüzdanın benim olduğuna emin olması gerektiğini söyledi. Bunun üzerine cüzdanın içineki her şeyi yazdım. Markasından içindeki miktara kadar. Tc kimlik noyu bile.. Neyse sonuçta emin olmasını sağladım, ve bana cüzdanı ilk bulduğunda polise vermeyi düşündüğünü fakat sonra yabancı olduğumu gördüğü için ilk kendi ulaşmaya çalıştığını çünkü polislerin ne yapacağına çok fazla inanmadığını söyledi. Nitekim aramızdaki konuşmalar devam etti. Ben o bayanı bizi ağırlayan Türk aile ile buluşturdum. Türk ailede o sırada beni aradı ve kendisiyle canlı olarak da telefondan konuşup teşekür ettim. Tabi buna karşılık bir miktar para da verdik. Gönlümüzden koptuğu kadar. Neticesinde cüzdan bana, içindeki tüm paralarla birlikte, FACEBOOK aracılığıyla geri geldi. İnanın iptal ettirdiğim kredi kartlarında önce elime geçti İşte başımdan geçen en ilginç ve asla unutamayacağım olay bu oldu, sizlerle paylaşmak istedim.. Okuduğunuz için teşekürler...
    Konu emrebnzr tarafından (11-02-2009 Saat 02:14 AM ) değiştirilmiştir.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Şu ana kadar yazılmış en ilginç en mükemmel hikayedir bu emre. Kırmadığın ve yazdığın için teşekkür ediyorum

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

gerçekten şanslıymışsın bulan kişinin iyiliksever biri olduguna

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu ana kadar yazılmış en ilginç en mükemmel hikayedir bu emre. Kırmadığın ve yazdığın için teşekkür ediyorum
    ne demek kardeşim her zaman..3 ay boyunca beraber yaşadık. Bunu yaşamamızdaki katkılarınıda unutumam. Rica ne demek

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Oldukça güzel bir anı olmuş biraz stresli geçmiş ama olsun

sende temiz yürekliymişsin hani Ana gibi bi bayan bulmuş cüzdanını..ve oldukça da akıllı davranmış.

Facebook en sonunda bir işe yaramış.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Valla hocam facebook kullanmiyorum ama inanki simdi acmayi dusunuyorum . Yani cok buyuk sans isi . Herkese denk gelmez , ben olsaydim polise verirdim hicte dusunmezdim ... Umarum hayatin boyunca hep boyle sansli olursun .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı watken Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oldukça güzel bir anı olmuş biraz stresli geçmiş ama olsun

sende temiz yürekliymişsin hani Ana gibi bi bayan bulmuş cüzdanını..ve oldukça da akıllı davranmış.

Facebook en sonunda bir işe yaramış.
    boşuna dememişler Ana gibi yar olmaz diye

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Vay anassını bee anıya bak =)
    Allahtan clean family girl'ün eline geçmişte gödnermiş. Valla başka biri olsa alır prayı atar cüzdanı =)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

facebook ve cüzdan arasında gecen boyle ilginc bi hikaye ancak budur !!!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

way be iimiş bir solukta okudum gerçekten

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

emreyle birlikte yaşadığımız en kötü olaydı sanırım o gün.havaalanındaki telaşımız görülmeye değerdi tatsız tuzsuz bi manhatten turu yaptık ardından elden birşey gelmeyeceğini düşünerek.empire state buildinge çıktık ama yüzümüzde ne bir ifade ne bir gülümseme...times meydanında öylesine dolanmalar...ama herşeye rağmen güzel bi seyehat oldu...cüzdanın bulunduğu gün inanın kendi cüzdanım bulunmuş gibi sevindim...
    Her ne söylersen söyle senin bildiğin, karşındakinin anladığı kadardır...
    Mevlana Celalleddin Rumi

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

kardeşim senin adına çok sevindim gercekten süper olmuş. facebook hesabımı kapattım ben bişeye yaramıyo vakit kaybı diye amerika da da çok kişi my space kullanıyodu. iyi denk gelmiş facebook kullanan. tahminimce o bayan myspace facebook sitelerin tümünde seni aramıştır. ve doğrusunu yapmış polisin eline düşse geri gelmezdi yabancı olduğun için. böyle bir hikaye WAT programına bidaha gelmez.
    what's up nigga

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Başkasına anlatsan inanmaz valla süper olmuştur senin için cüzdanına kavuşmak.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

gerçekten harika tabi burda bir avantaj da isminin ve soyisminin çok yaygın bir isim olmaması olsa gerek. mesela ahmet yılmaz adında bir şahısı kadının bulması çok zor olurdu.
    2009 yılı WAT programına ilk kez katılıyorum.

Çalışacağım İş:

Gaylord National Resort & Convention Center

Washington D.C.

Housekeeper, Houseman.

www.gaylordnational.com /
    www.nationalharbor.com

Saat Ücreti:

8$ + overtime 12$

Konaklama:

Red Roof Inn - Motel

www.redroofinn.com

12.5 $ günlük.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kesinlikle facebookta benim adımdan sadece 2 tane var..bu sebepten bana ulaşmak tabii ki kolay oldu..dediğin gibi bir isim olsa..polise vermek zorunda kalabilirdi..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

@emrebnzr

emre sansli adamsin vesselam..herkesin basina gelmez bu..
    bu hikayeyi nevizadede ilk ben dinlemistim senden
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

evet kardeşim..o günleri tekrarlayalım..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

islahh yakinda..az kaldi
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşım hem geçmiş olsun hem de gözün aydın diyelim o zamn...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

çok güzel bir anı olmuş ama cüzdan kaybedildiğinde yaşanacak hislere değmez bnce iğrenç bir duygu.çok güzel anlatmışsın yaşadıklarını kompozisyonun bayağı iyimiş

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Thumbs up

gerçekten süper hikaye

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

allah gariban kulunu sevindirmek icin once essegini kaybettirir sonra buldururmus
    seninkide o hesap gözün aydın gecmis olsun bir daha boyle tehlikeli denemeler yapma face de kurtarmaz

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

emre nin o gunku halini hatirliyorum o aksam turk ailenin evinde bulustugumuzda. gercekten cok uzulmustum ama emre gittikten iki gun sonra cuzdanini bulan kisinin ona facebook tan ulastigini ogrendik...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Gerçekten güzel bir anı...Yine de kimsenin hiçbir şeyini kaybetmemesini dilerim. Bulunca seviniyor belki insan; ama kaybettiği zaman yaşadığı üzüntü ve telaş berbat bi şey...
    Nereye gideceğime bir de karar verebilsem... Konaklama, güvenlik, ucuzluk ve tabi ki tatil....

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar boşuna analar taş yesin dememişler.bakın ana yememiş yediirmiş şaka bir yana böyle insanların olduğunu bilmek biraz da olsa güven veriyor.birde ben bir şeyi merak ediyorum.sonra anayla görüştünüz mü internette?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yazını acayip heycanlanarak okudum ya gerçekten hem acı hem de tatlı bir anı olmuş ama sonu güzel bitmiş önemli olan o

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı tunc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar boşuna analar taş yesin dememişler.bakın ana yememiş yediirmiş şaka bir yana böyle insanların olduğunu bilmek biraz da olsa güven veriyor.birde ben bir şeyi merak ediyorum.sonra anayla görüştünüz mü internette?
    bir kaç kere mail attım..cevap gelmedi..hatırlatmışken tekrar atayım

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)