Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 45 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 45 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Funtown egelence parkı hakkında bilgisi olan varmı?

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

bence küçük olması avantaj bölgede başka aktivite yoksa şahsen yogun olur diye düşünüyorum hem overtime da verebilirler sürekli eleman almak yerine

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

scapegoat oldboy arkadaşımın yorumuna saygı duyuyorum ; ama ben oradaki deneyimleri aktarmaya çalışıyorum diğer arkadaşlara...küçük olduğundan overtime fazla olur demişsin ; ama overtime bize uğramadı geçen sene küresel krizin başlangıç merkezi olan amerikada, patronlar daha fazla kemer sıkmaya başlamış...şöyle düşÃ¼nün..saati 8 dolardan çalışan bir eleman 1 saat overtime alırsa saat başı 8*1.5 = 12 $ alacaktır.bunun yerine overtime saatine yaklaşmamış bir başka elemanını aynı işte çalıştırırsa 8 $ verecektir.şimdi diceksiniz ki aradaki 4 $ lık fark adama koymaz... yalnız bu benim hesapladığım yalnızca 1saatlik overtime hesabıydı.düşÃ¼nün ki 12 saat overtime alacak bir çalışan ...12*4 = 48 dolar kayıp demek yalnızca 1 elemandan...bünyesinde 40 eleman olduğunu varsayın.. 48*40 = 1920 dolar haftalık kayıp...şimdi soruyorum...elemanlara overtime vermek mi daha karlı bu krizde , yoksa yeni eleman alıp overtimesız çalıştırarak parasının cebinde kalmasını sağlamak mı ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende old orchard beach maine de olcam. tanışalım gideceklerle

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

evt beyler 2010 ve 2011 yazı saco funtownda olanlar varsa yazabilirlermi
    FORZA ES-ES

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Başka yorum yapacak yok mu acaba ?

BannedUser
    Guest

Alıntı rideoperator86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle şunu söylemek istiyorum,funtown'da çalışmak isteyen 2 kere düşünsün.Bir arkadaş saco taksim e çok benziyor demiş,hani taksimi görmesek neyse de ,uzaktan yakından alakası yok....Funtown da ride operator olarak çalıştım kazancı bıraktım kaybı en aza düşürmeye çalıştım.O kadar çok yağmur yağdı ki park 2009 sezonunda 19 kere kapandı.E doğal olarak para kazanamadık.Dışardan tanıtıldığı gibi değil ne yazıkki gerçekler.Bu sezon work and travel öğrencileri için çok kötü bir sezon oldu.Aynı sıkıntıları bi daha çekmemeniz için bunları yazmak istedim.Sözleşmede 35 saat ve üstü çalıima saati gösteriyor,güya overtime da var görünürde AMA ''OVERTIME'' hikayeymiş.

Overtime nedir ? Mesaiye kalmak.overtime kaldıgın sürede aldıgın saat ücretinin 1,5 katını kazanırsın.Ben hiç overtime alamadım.Kendi saatimi çalışınca şükrediyodum halime (malum yağmurlar sağolsun)...Bu sadece benle alakalı değil.Parkta yaşayan birçok arkadaşım bu problemi çekti.Türkiyedeki şirket tabi güzel bir şekilde pazarlayacak satacağı malı.Tabi ki yalan söyleyecek...Bunlara sakın kanmayın arkadaşlar...Bana çok az Türk ün oldugunu söylemişti şirket,sadece parkta çalışan 35 Türk vardı.Totalde kaldıgım yerde 100 Türk rahat vardı.Dil gelişimi yok denecek kadar az.Ancak kendi çabanızla bişeyler kapabiliosunuz...PALACE PLAYLAND (OLD ORCHARD BEACH)da da aynı durum geçerli...Haftada max 275 dolar kazanabiliyosunuz (yağmur yağmassa) bunun 80 doları haftalık ev konaklama ücreti (küçücük bir klübede 4 kişi kalıyoduk),45 dolar da haftalaık ev alışverişi...Size kalan 150 dolar.150*4= 600 dolar aylık kazanç,600*3= 1800 dolar sezonluk kazanç (Tabiki bu gezip tozmayacağınızı düşürsek)...Programın tek amacını görüorsunuz: WORK AND WORK....TRAVEL YALAN....Benim gibi amaan bi dahamı gelecez amerikaya diyip gezip tozarsanız 600 dolarla eve dönersiniz...Ayrıntılı bilgi almak isteyen bana mesaj yollayabilir...
    Predetor bence arkadas cok acıklayıcı yazmıs. Daha ne bilgi istiyorsun anlamadım. Cocuk resmen gitmeyin diyor. Sen buraya gitmeyi mi dusunuyorsun yoksa..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Predetor bence arkadas cok acıklayıcı yazmıs. Daha ne bilgi istiyorsun anlamadım. Cocuk resmen gitmeyin diyor. Sen buraya gitmeyi mi dusunuyorsun yoksa..
    Hocam geçtiğimiz günlerde (25 Şubat) iş fuarı vardı ve orada arkadaşım ile birlikte bu işletmeyle görüştük. 2009 yılında çok yağmur yağmış ve 19 kez park kapanmış doğrumu dedik, oda onayladı. son 2 sene böyle bir sorunla karşılaşmadıklarını söyledi. Öte yandan su parkında değil yiyecek servisi kısmında çalışacağımızdan su parkı kapansa dahi siz devam edeceksiniz çalışmaya dedi ama ne kadar doğru bilemiyorum. Herkes memnun kalmayabilir, bir arkadaşım geçen sene King's Dominion'da çalıştı fakat çok memnun kaldı ama söylediğine göre hiç memnun olmayanlarda var. Kişisel görüşle alakalı birazda, birde herkes mutlu anılarını girip burada paylaşmıyor sıkıntısı olan yada sıkıntı yaşayanlar daha çok yazıyor. Yanlış mı düşünüyorum acaba? Teşekkürler

BannedUser
    Guest

Sende haklısın tabi. Ama park kapalı ise siz nasıl calısıyormussunuz ama senin kanın ısındı ise yapacak bişey yok o zaman.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sende haklısın tabi. Ama park kapalı ise siz nasıl calısıyormussunuz ama senin kanın ısındı ise yapacak bişey yok o zaman.
    Funtown normal eğlence parkını Splashtown'da su parkını yansıtıyormuş, öyle söyledi işveren. Yağmur yağarsa Splashtown kısmı kapanır dedi siz işinizi yine yapmaya devam edersiniz dedi ama bellide olmaz tabiki. Kanımın ısınmasından ziyade iş tercihini yaptık artık bu noktodan sonra bu şekilde yorumları görünce canım sıkılmadı değil.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

@predator, park yetkilisi olarak kimler geldi kimle görüştünüz?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı SYSOP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @predator, park yetkilisi olarak kimler geldi kimle görüştünüz?
    Hocam ismini sormadım valla, selamlaştık ondan sonrada başladı anlatmaya. Bi 15 dk anlattı herşeyi, sarışın 25-30 yaşlarında sarışın bir adam. Enerjikti bayağa bütün stresimi aldı. Bir de yanında Türk birisi vardı yardımcı olmak amacıyla, sanırım daha önce orada çalışmış birisi. Genel müdürün geleceği yazıyordu sosyal paylaşım sitesinden baktık kim olduğuna fakat gelen kişi o değildi.
    Konu predator tarafından (27-02-2012 Saat 06:50 PM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Hep çok kötü yorumlar yapılmış.Kings dominion'un yanında hep 2.planda kaldı

BannedUser
    Guest

Alıntı predator Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Funtown normal eğlence parkını Splashtown'da su parkını yansıtıyormuş, öyle söyledi işveren. Yağmur yağarsa Splashtown kısmı kapanır dedi siz işinizi yine yapmaya devam edersiniz dedi ama bellide olmaz tabiki. Kanımın ısınmasından ziyade iş tercihini yaptık artık bu noktodan sonra bu şekilde yorumları görünce canım sıkılmadı değil.
    Bak bişeyi kötü düşünürsen kötü olur bu yuzden ogrencilere hep dediğim iyi düşün iyi olsun. Umarım sorunsuz gider gelirsin. Ayrıca gidip gelince siteyi unutma bilgilerini tek bir mesaj halinde bile olsa bizimle paylas

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

2013 için düşünüyoruz var mı yorum geçen senekiler...
    Funtownda lanscaping işi düşünüyoruz duyduğuma göre bahçe bakımı çim biçme sulama vs deniliyor çalışma saati ve parası bana uygun geldi ancak hiç iyi şeyler yazılmamış.. Geçen sene orda olanlar anlatabilirse şirketin sağladığı konaklama şartları nasıldı... şimdiden teşekkürler
    Konu masumköylü tarafından (10-02-2013 Saat 03:25 AM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Hocam merhaba ben old orchard beach maine gidicem.işim ride operator.yağmurdan dolayı işler iptal oluyor para alamıyoruz dediler var mı öyle bir şey olursa ne yapıcaz gitmeyelim mi? illa ikinci iş mi bulmalıyız

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)