Work and Travel 2025
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 35 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: transkriptle ile ilgili acil

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart transkriptle ile ilgili acil

Ben şuanda marmara üniversitesi 3.sınıf öğrencisiyim alttan derslerim olduğu için 2.sınıf sonu transkriptiyle vize görüşmesine gitmem mümkünmü zaten 3.sınıf 1.yarıyıl transkriptini marttan önce almam zor görünüyo vize görüşmeleride bildğim kadarıyla şubatta başlıyo acaba böyle bişey mümkünmü.
    Diğer bir sorum bu ikinci sınıf sonu transkriptinde kaldığım dersler not ortalamasına katılmamış yani sıfır olarak değilde hiç almamış gibi görünüyo bunların 1.yarıyıl sonunda ortalamaya katılma olasılığı varmı(BU SORUYA MARMARA ÜNİVERSİTESİNDE OKUYAN ARKADAŞLAR CEVAP VERSE İYİ OLUR)

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bizim fakültede değilsin anlaşılan ben iletişiimdeyim 3. sınıf
    bize 3. sınıf 1.dönem transkriptini zorunlu dediler
    o yüzden kasıcaz dediğin gibi martta zor alırız transkript
    5haftadır vizeler açıklanmadı düşün yani her neyse
    teften bir arkadaş gitti geçen sene onun da senin gibi alttan aldığı notlar gözükmüyordu o yüzden yırttı
    halbuki alttan 20ye yakın dersi vardı

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben işletmede okuyorum umarım dediğin gibi alltan dersler 1.yarıyıl sonundada gözükmez herşey ona bağlı çünkü

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ortalama kaç ki
    bi de bizim fakültede 100 üzerinden ortalama alınıyor ve 4 üzerinden notumun kaç olduğunu hiç bilmiyorum

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benim transkripte şuan 3.2 ve 53.96 olarak gözüküyo ama kaldığım dersler katılmamış acaba tam olarak biliyomusun bu yarıyıl sonunda katarlarmı?
    (bizde geçme notu 50)

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

benim de o civarda ortalamam ama alttan aldığım derslerle beraber ama
    katmazlar alttan aldığın dersleri merak etme
    bizde katıyolar ama sizde katmazlar

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bizim ne ayrımcılığımız var bizde neden katmazlar (inşallah katmazlarda)

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

teften bi arkadaş gitti demiştin bu arada tef noluyo?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

okulun genelinde katmıyorlar ama bizim bahtsızlığımız var bu konuda bizde katıyolar
    yani senin şu anki belgende katılmamışsa 2.dönem aldığın belgede de katılmaz

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

teknik eğitim fakültesinde o

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

İnşallah öle olur ama bildiğin gibi bizim okulda biraz dengesizlik var ne yapacakları belli olmuyo bi sınav okuması 1 aydan fazlamı sürer be kardeşim hemde bunun içinde bayramda vardı herneyse bide şöle bişey var eğer dediğin gibi katmazlarsa gidersem bile bütlere girmediğim taktirde en erken 1 temmuz gibi gidebiliyorum heralde en son biten okullardan birisi biziz ......

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

aynen öyle
    ben bütlere girmeyi kesinlikle düşünmüyorum girmeden gidicem
    zaten çoğu iş en geç 15haziranda istiyor bari 30hazirana yetişeyim diye
    26 haziran cuma günü paydos
    kısmetse 27si gibi yolculuk diye planlıyorum

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende aynen öyle yapıcam ams herşey bu notlara bağlı ..bu arada bu konuyla ilgili olarak yardımcı olacak marmaradan başka arkadaşlar yokmu

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Sen şuana kadar bi şirketle anlaşdınmı yada görüşdünmü

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

evet anlaştım global visions ile 1-2 ay oluyor anlaşalı
    işler de geldi baya bi ama sen araştır bu forumdan olsun googledan olsun
    bana soracak olursan araştırıp gittim ama daha çok tavsiye üzerine gittim yönlendirmiyim seni yine de

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bende birkaç aydır araştırıyorum zaten ....bizim tarihe uyan ne kadar iş var bide ne gibi ve nerede oluyo genelikle

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

valla şimdi versem ayıp olur mu bilmiyorum burada ama güzel işler var
    ben 1tane seçmiştim ama 15haziran istediler mailleştik falan olmadı
    pittsburghta fbüyük bir fırın pastane tarzı bi yer 3-4 katlı satış yapacaktım ama olmadı
    hotel işleri, eğlence parkı işlleri geldi internet sitesinden bakabilirsin
    bir de nike,hard rock cafe işleri geldi ama daha bi dünya iş var da %80i 15haziranda istiyo diye bana uymadı
    1-2 hafta içinde bu seneki bütün işler gelecek
    25ocakta jobfair var yetişecek ona
    ama jobfair için de kayıt olmayı zorunlu tutuyolar
    sen bir araştır piyasayı
    neredeyse her firmaya işler düşmeye başlamıştır.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

İşler güzelmiş ama işte tarih bizi bitiriyo

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ben istanbul üniversitesinde okuyorum ama geçen sene vize sürecimden birazcık bahsedim, belki biraz içiniz rahatlatır

geçen sene 2.sınıftım ben, fakat 2.sınıf 1.dönem derslerini almayı başaramadım düşük ortalamam yüzünden.Tekrar 1.sınıf 1.dönem derslerimi ( başarısız olduklarım) aldım.Vize görüşmesine gittiğim transkripte sadece 1.sınıf 1.dönem ve 2.dönem notlarım vardı. ( tabi tekrar yaptıgım için düzelmişti ortalamam)
    Görüşmeye gitmeden önce içim içimi yiyordu tabiki,Adam çıkıpta bana, senin transkriptinde 3 dönem olması gerekiyor, neden 2 tane var, nasıl 2.sınıfsın gibisinden birşey söler diye yalanlarım hazırdı tabi ama hiçbir aksilik çıkmadı. Kaçıncı sınıfsın dedi, 2 dedim transktpte baktı, 2 sınıf 1.dönem notlarım olmamasına rağmen vizem basıldı.

Bu sene tekrar başvurdum,Şuanki transkriptim çok daha komik .. geçen sene 3.dönem yerine 1.dönemi aldıgım için, transkriptimde yer alan notlar şöyle:
    1.dönem
    2.dönem
    4.dönem

3.dönem doğal olarak yok ortalamam zaten yerlerde , ama umutluyum ben fazlasıyla, büyük ihtimal tekrar basılcak vize, bunda daha önceki amerika vizemin ve avrupa vizelerimin etkisinde olcağını düşünüyorum..olmazsa ne olur .. canı sağolsun amerikanın, bu yazda antalyaya giderim =P hem daha ucuz xD

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bence yine bi sorun cikmicak..gecen senede bende ayni durum vardi...bende yatayla geldigm icin tabiki..gecen sene 3 teydim ama transkripte baktigimizda, 1 den 4 uncu sinifa kadar her donem var..ama arada bazi dersler yok, alinmamis gorunuyor..cunki yatayla geldigm icin bazi derslerim sayilmad ve bende alttan ustten bissuru ders almistim..adam bana kalksa sorsa ki olm 3um diyosun hem 1 de hem 2 de bisuru ders var alinmayan , kaldiki 4 den de aldigin bicok ders var sen nasil 3 sun?

kaldi bana sordu bu soruyu???neler sormamistiki bana gecen sene?
    kanimca vize almaya gidenler arasinda encok benle muhabbet etmistr kadin
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı sefaketen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben istanbul üniversitesinde okuyorum ama geçen sene vize sürecimden birazcık bahsedim, belki biraz içiniz rahatlatır

geçen sene 2.sınıftım ben, fakat 2.sınıf 1.dönem derslerini almayı başaramadım düşük ortalamam yüzünden.Tekrar 1.sınıf 1.dönem derslerimi ( başarısız olduklarım) aldım.Vize görüşmesine gittiğim transkripte sadece 1.sınıf 1.dönem ve 2.dönem notlarım vardı. ( tabi tekrar yaptıgım için düzelmişti ortalamam)
    Görüşmeye gitmeden önce içim içimi yiyordu tabiki,Adam çıkıpta bana, senin transkriptinde 3 dönem olması gerekiyor, neden 2 tane var, nasıl 2.sınıfsın gibisinden birşey söler diye yalanlarım hazırdı tabi ama hiçbir aksilik çıkmadı. Kaçıncı sınıfsın dedi, 2 dedim transktpte baktı, 2 sınıf 1.dönem notlarım olmamasına rağmen vizem basıldı.

Bu sene tekrar başvurdum,Şuanki transkriptim çok daha komik .. geçen sene 3.dönem yerine 1.dönemi aldıgım için, transkriptimde yer alan notlar şöyle:
    1.dönem
    2.dönem
    4.dönem

3.dönem doğal olarak yok ortalamam zaten yerlerde , ama umutluyum ben fazlasıyla, büyük ihtimal tekrar basılcak vize, bunda daha önceki amerika vizemin ve avrupa vizelerimin etkisinde olcağını düşünüyorum..olmazsa ne olur .. canı sağolsun amerikanın, bu yazda antalyaya giderim =P hem daha ucuz xD
    benim gercekten oldukca içimi rahatlattın önceden amerikaya turist vizem ve bazı avrupa ülkelerine vizem var derslerde ortalama heralde alınır vize cok zorlanmadan

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya marmara üniversitesinden kimse yok mu bu transkript için bilgi verecek yardımcı olacak?
    30unda finaller 13şubatta da bütünlemeler bitiyor16şubatta başvursam kaç günde alırım acaba?
    yani 16şubata hazır olur mu?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bütünlemeye kalırsan ve kaldığın sınavb son sınav olursa işin çok zor ama ilk sınavlardan olursa sınavın açıklanır ve alırsın zaten 2 günde veriyolar ama diğer türlü çok zor. zaten okulda sistem diye bişey yok.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı sefaketen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

1.dönem
    2.dönem
    4.dönem

benim de bütünlemeler bugün açıklandı ve watı ertelemeyi düşündüm hiçbir ümidim kalmadı.şuan 2.sınıftayım ve 1.dönem ortalamam 1.65 geçen sene 1.dönem 1.55ti 2.dönem 2.65ti bu dönem de 1.65. yani üçünün ortalaması 2.15 gibi bişe yapıyo. acaba konsolosluk sadece bu dönemin transkriptini mi istiyor?sadece bu dönemse bittim ben 2nin altında:S hayallerim suya düştü demek:S yardımcı olur msuunuz??

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Lightbulb

Soru biraz alakasız olacak ama transkript başlığından bodozlama konuya dalmak istedim. Bende Marmara Tef'deyim. Bu yıl başı 1 adet transkript aldım ve şimdi almam gereken ingilizceye çevrilmiş, okuldan mühürlü bir transkript daha. Ve bize bu yıl 2. bir transkrip verilemeyeceği söyledi. Öğrenci işlerinde ise bir süre transkript verilemeyeceği yazıyor. Bir yılda 2 den fazla transkript verilememesi oldukça saçma değil mi?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Arkadaslar genel olarak sorunuza soyle cevap verebilirim. Konsolosluga gotureceginiz transkript son doneme ait yani 1 .doneme ait transkript olmalidir. Eger notlar aciklanmadi diyerek bi onceki doneme ait transkripti gotururseniz gorevli DS iniz ile birlikte sson transkriptinizi de yollamaniz gerektigini soyleyecektir. Ayrica Turkis arkadasim onemli olan donem ortalaman degil, GPA dedigimiz Genel Akademik Basari Not Ortalaman. Yani tum donemlerin ortalamasi. O yuzden icin rahat olsun.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sorun hala devam ediyor mu bilmiyorum ama...

ben geçtiğimiz günlerde transkriptimi aldım. geçmişe nazaran bu sefer kaldığım dersler de ortalamaya katılmıştı. sistem de aynı lisedeki kredi usulü.

[(ders saati) x (ders notu)] / [toplam saat]

kaldığınız dersler not ortalamanızı görmenizi engelliyorsa bu formülü uygulayın. ayrıca 3. sınıf 1. dönem notlarıda geçen hafta sorduğum kadarıyla 2 haftaya güncellencekmiş...
    2009 Work and Travel

Avalon, New Jersey.

Sorularınız için pm atınız...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

2 den fazla transkript verilmemesi gerçekten çok saçmaymış..
    diğer birşeye de değinmem gerekirse genel başarı ortalaması önemli ewet fakat ortalamanız 2 nin altındaysa görevli sizin yükseliş veya düşüş grafiğinize bakıcaktır o zaman ortalamanızın bir önemi olmayacaktır yani bunu da belirteyim.
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar 100 üzerinden puanlama 4 lük sistemde neye tekabul ediyo bilen varmı.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı gereksiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 100 üzerinden puanlama 4 lük sistemde neye tekabul ediyo bilen varmı.
    Arkadasim aradigin bilgiye buradan ulasabilirsin. Kolay gelsin.

http://www.isa-sari.com/dortluk-sist...uan-karsiligi/

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)