Sayfa 16 Toplam 17 Sayfadan BirinciBirinci ... 6121314151617 SonuncuSonuncu
Toplam 501 adet sonuctan sayfa basi 451 ile 480 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Geri Dönmeyi Düşünmeyenler için

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart :)

Alıntı Ataraksia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kendi adıma benim için amerika azami 1 sene kalınabilecek bir ülke..her ne kadar karışıklık içinde olursa olsun türkiye bir başkadır..en azından doğduğun topraklardır..antalya nın çeşme nin miami den tek farkı miami nin amerıka da olmasıdır..biz okumuş beyinler amerika ya kapak atma hayalleriyle coşacağımıza bence okulu bitirip ülkeme nasıl bir an önce faydalı olurumun hesaplarını yapmalıyız.
    Merhaba;

Kardeşim iyi demişsin, çeşme şöyle antalya böyle, tek fark miami falan amerikada =)) ya geçelim bunların..bizim insanımız cenneti cehennem yapan cinsten.Amerika kesinlikle bir özgürlük ülkesi, yaşam standartları çok yüksek, mizahları düşünceleri , yaşam tarzları apayrı..Ben ne yapayım çeşme miamiden antalya virginia beach ten güzel olmuş ne yapayım bunu, beraber yaşadığın insanlar iyi olsun güzel olsun, yaşanılırolsun.. Abeci dolu ya. kusura bakma fakat ülkemdeki "birçok" sınıftan insanı beğenmiyorum, utanç duyuyorum onlar ile..onlarında benim hakkımda ne düşündükleri umrumda değil..

geçelim bu ülkeme yararlı olalım falan düşüncelerini, senin artık eskisi gibi sahip çıkabileceğin, çıkarlarını herşeyden önde tutabileceğin ve bırakıp gidemeyeceğin bir ülken kalmadı..

benim düşüncelerim bu yönde.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tek cümleyle amerikada yaşanmaz...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı koray01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nedeninide yazsaydın keşke
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı koray01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence yasanmaz degil ama ben yasiyamam gittigimde kultur soku yasamistim internship yapma dusuncem vardi sonrada orda kalma fikrim ama karar degistirdim tum gucumle kpss ye asilacagim gerci daha aciklanmadi kpss belki bu sene direkt gireriz memeurluga bilemem/ama surasi da bir gercek ki wat icin usa ya gittigimde birseyi anladim Turkiyede calisirken harcadigimiz emegin aynisini usa da harcayinca kat kat karsiligini aliyoruz nyazikki boyle hem daha az saat calisip daha fazla para aliyoruz ve satin alma gucu de yuksek daha ucuz bircok urun... ama wat yaparken birseyi daha farkettim o da aslinda ulkemi ne kadar cok sevdigimi ve burdan baska yerde zor yasiyacagimi farkettim...
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Çalışma izni olduktan sonra kesinlikle yaşanılır amerikada. WAT'la 9 dolar kazanıyorum saat başı, burda çalışan amerikalı saatine 20 dolar alıyo. kaçak kalıcam çalışıcam diyenin kazanacagı max. 9-10 dolar. su an haftada 64 saat calısıp 2300 dolar kazanıyorum . 1 gün boş günüm var ve yatmakla geçiyo resmen, hal kalmıyo başka bişeye. kaçak gelip surekli calısırsan kazanacagın max. para bu. bu para içinde amerikaya degmez. evlenip greencard alabilen icin super , çalışma iznin olur haftada 40 saat calısırsın aynı parayı kazanırsın, sosyal hayatın icinde zamanın kalır, mis gibi geçinir gidersin. benim dusuncem boyle

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Hic akil kari degil.Evlenmek dil okulu falan tamam da.kacak calismak hic mantikli degil bence.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı egorentas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çalışma izni olduktan sonra kesinlikle yaşanılır amerikada. WAT'la 9 dolar kazanıyorum saat başı, burda çalışan amerikalı saatine 20 dolar alıyo. kaçak kalıcam çalışıcam diyenin kazanacagı max. 9-10 dolar. su an haftada 64 saat calısıp 2300 dolar kazanıyorum . 1 gün boş günüm var ve yatmakla geçiyo resmen, hal kalmıyo başka bişeye. kaçak gelip surekli calısırsan kazanacagın max. para bu. bu para içinde amerikaya degmez. evlenip greencard alabilen icin super , çalışma iznin olur haftada 40 saat calısırsın aynı parayı kazanırsın, sosyal hayatın icinde zamanın kalır, mis gibi geçinir gidersin. benim dusuncem boyle
    yanlis bir dunyada yasiyorsun ole amerikalilar 20 dolar aliyor biz alamiyoruz diye bisey yok. bircok amerikalidan daha cok kazandim ben 9 dolar saatlik ucretle. ayrica 20 dolar kazanan yok mu tabiki var ama onlar ciddi makamlarda olan kisiler. senin universite diploman bile olsa onlar icin lise mezunu sitatusundesin. hicbir ayricaligin ve seni ustun kilan birsey yok onlarin gozunde. sonuc itibariyle yasal da olsan yine 9-10 dolarlik islerde calisacaksin. ben 9 dolar alirken 8.5 a calisan amerikalilar da vardi bizimle. 20 dolar filan istiyosan iyi bi universitede master yapman ve iyi bir is bulman gerekiyor ustune..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Baslik cok eskide kalmis ama watdan sonra dil okuluna devam etmek istiyorum ben aramizda boyle bir islem yapmis olan varsa lutfen bana msj atsin

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı sucre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence yasanmaz degil ama ben yasiyamam gittigimde kultur soku yasamistim internship yapma dusuncem vardi sonrada orda kalma fikrim ama karar degistirdim tum gucumle kpss ye asilacagim gerci daha aciklanmadi kpss belki bu sene direkt gireriz memeurluga bilemem/ama surasi da bir gercek ki wat icin usa ya gittigimde birseyi anladim Turkiyede calisirken harcadigimiz emegin aynisini usa da harcayinca kat kat karsiligini aliyoruz nyazikki boyle hem daha az saat calisip daha fazla para aliyoruz ve satin alma gucu de yuksek daha ucuz bircok urun... ama wat yaparken birseyi daha farkettim o da aslinda ulkemi ne kadar cok sevdigimi ve burdan baska yerde zor yasiyacagimi farkettim...
    noktasına virgülüne kadar katılıyorum yazının altına imzamı çakarım.

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Kalınabilir kalınamaz diye yargılar koymak çok yanlış.Bu tamamen kişiye bağlı.Gencliğini arkadaşlarıyla okey batak 51 oynayarak gecirmiş bir insana ABD ölüm gibi gelecektir haliyle.Aynı şekilde alışverişlerinde pazarlıgı seven girdiği dükkanda 5 dk sohbet etmeden cıkmayan bir insan içinde.Cay içmeden yemek yiyemeyen insanlar tanıyorum bu adama sallama cay içirmek işkencedir mesela.

Tamamen insanın gecmişindeki yaşam tarzına ve alışkanlıklarına bağlı sonuç olarak.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Sucre cok güzel acıklamıssın.Ancak geri dönmek istemeyenlerde tek yön bi düşünce var oda "Adamlar çok para kazanıyor" ? bir insan bildiği şeyi anlatmak zordur.Bizim için önemli olan vatan sevgisi başkaları için sadece "zengin yaşam nerede mümkünse benim de orada olmam gerek"düşüncesine göre geride kalıyor maalesef

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Watla gidip abd'de kalma

Arkadaşlar bu yaz değil sonraki yaz kısmetse work and travel'a gitmeyi planlıyorum.Ama dönüşü olmamak üzere gideceğim ve Türkiye'ye bir daha asla dönmeyi düşünmüyorum.Kaçak yaşayacağım ve görmüş geçirmiş bazı arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var

-Kaçak yaşayabilmek için Los Angeles,New York vs. kalabalık şehirlere mi gitmeliyim?

-New Jersey gibi Türklerin yoğun olduğu yerlere gidip Türklerle bir şekilde iletişime geçip kaçak yaşama,çalışma vs. konusunda yardım mı almalıyım?

-Meksika veya Kanada sınırındaki eyaletlere mi gitmeliyim?

-Küçük kasabalarda mı yaşamalıyım?

-Alaska gibi nüfus yoğunluğu az bir yerde kimse kimseye pek karışmaz mantığıyla oraya mı gitmeliyim?

-Yoksa Las Vegas gibi kuralsızlığıyla tanınan bir yerde arada kaynamaya çalışarak mı yaşamalıyım?

-Ve son olarak da Los Angeles'ta sanıyorum 'Homeless' diye tabir edilen çok sayıda sokakta yaşayan insan varmış.Ben onlardan biri de olabilirm benim açımdan bir problem yok.Bu insanlara polis falan pek karışmaz diye düşünüyorum kendi hallerinde yaşarlar yani benim de böylece arada kaynama şansım yükselir diye düşünüyorum.Yanılıyor muyum?Tabi sıcak eyaletlerde evsiz olmak daha mantıklı.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Akli olan adam KACAK KALMAZ !!!!!!!!!!!!! baska da birsey denemez buna. kacak kaldiktan birkac yil sonra nasil hapis hayatini yasayacagini gorursun.Amerikada kacak kalanlarla bizzat beraber yasadim , hicbir adim atamiyorsun , hicbirsey yapamiyorsun , surekli korku hakim , ayni sehirde is ev arasi gidip geliyorsun. Boyle hayat yasanmaz. ayrica Eskisi gibi kacak kalmak kolay degil ABD de cunku 2015 yilindan itibaren kimlikler yenileniyor ve kacak kalanlar icin o zaman sorun baslayacak.Su siralardan neredeyse tum eyaletlerde sadece vize suren kadar kimlik veriyorlar ve vizenin bitmesiyle beraber kimliginde gecersiz olmus oluyor. araba kullanamayacak , herhangi bir bara gidemeyecek , kredi karti kullanamaycaksin cunku yasal hicbir kimligin olmayacak.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı eneramo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu yaz değil sonraki yaz kısmetse work and travel'a gitmeyi planlıyorum.Ama dönüşü olmamak üzere gideceğim ve Türkiye'ye bir daha asla dönmeyi düşünmüyorum.Kaçak yaşayacağım ve görmüş geçirmiş bazı arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var

-Kaçak yaşayabilmek için Los Angeles,New York vs. kalabalık şehirlere mi gitmeliyim?

-New Jersey gibi Türklerin yoğun olduğu yerlere gidip Türklerle bir şekilde iletişime geçip kaçak yaşama,çalışma vs. konusunda yardım mı almalıyım?

-Meksika veya Kanada sınırındaki eyaletlere mi gitmeliyim?

-Küçük kasabalarda mı yaşamalıyım?

-Alaska gibi nüfus yoğunluğu az bir yerde kimse kimseye pek karışmaz mantığıyla oraya mı gitmeliyim?

-Yoksa Las Vegas gibi kuralsızlığıyla tanınan bir yerde arada kaynamaya çalışarak mı yaşamalıyım?

-Ve son olarak da Los Angeles'ta sanıyorum 'Homeless' diye tabir edilen çok sayıda sokakta yaşayan insan varmış.Ben onlardan biri de olabilirm benim açımdan bir problem yok.Bu insanlara polis falan pek karışmaz diye düşünüyorum kendi hallerinde yaşarlar yani benim de böylece arada kaynama şansım yükselir diye düşünüyorum.Yanılıyor muyum?Tabi sıcak eyaletlerde evsiz olmak daha mantıklı.
    arkadaşım burası wat forumu ve herkes burda yasal yollardan gidip yaşıyo dönüyo kalıcaksada green card a başvuruyo vs . snn wata başvrp bi daha dönmemen demek seneye senden sonra wat yapıcak arkadaşlarının kardeşlerinin hakkını yemen demek çnkü her gecen sene zorlasıyor vize alımı senn gibi düşünen bi çok insan olursa adamlarda programı iptal eder bide ayrıca ne zamana kadar kacak yasıycaksan ,hayatında hiç kaçak yaşadınmı ? bunlar boş işler anlıcağın bnm fikrimce bakalım forumda yardım edıcek cıkıcakmı

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Bunlar daha önce ABD görmemiş veya gitmiş birilerinden de öneri duymamış bir insan soruları gibi geliyor bana.Keza orada homeless olmayı göze almakla ölmeyi göze almak arasında bir fark görmüyorum ben.

ABD de kalmayı kaçak olarak planlamak veya homeless olmayı düşünmek uçukluk.Yinede sorularına cevap vermek gerekirse Alaska veya kücük kasabalardan uzak durman gerekir kaçaksan.Meksika ve kanada sınırlarınında bir avantajı yok.Herhangi bir büyük şehir her zaman daha kolayına olur legal veya illegal kalman için.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

bu yaz gittiğimde tanıştığım bir arkadaş kaçak kaldı amerikada,kaçak kalmanın zorlukları yüzünden anlaşmalı evlilik yapıyormuş aylık ciddi bi para ödeme karşılığında.. ve tabi herkesin kendi fikridir ama amerikayı gördüğün zaman biraz orda kalıp yaşayıp geri dönmek isteyeceksin ve bu süre tam 3 ay nerdeyse..git gör öyle karar ver, dönmek için de bir seçeneğin olsun. ama soruna cevap olacaksa eğer büyük şehirler daha avantajlı..çünkü kaçak bir işe ihtiyacın olacak ve bu cidden bulunması zor birşey

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

malesef bastan sonra yanlis bilgiler verdin , amerikaa kacak is bulmak cok kolay heryerde. ancak sorun eskisi gibi musade edilmemesi , surekli sinir disi edilenlerin haberi geliyor ,son 6 ay icinde sozlesmeli evlenen iki arkadasimin green card basvurusu kabul edilmedi ve sinirdisi edildiler. tekrar dedigim gibi anlasmali evlilik yapmak da oyle kolay is degil ciddi zor , en kotusu 15 bin dolar istiyor amerikali kadinlar.Kimlik konusundaki sorunu da yazdim. Akilli mantikli adamin isi degil kacak yasamak. Malesef amerikaya giden herseyi Work and travel gibi saniyor. Gercek hayatin alakasi yok bununla...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

o kadar da abartılmamalı bence zorluğu kaç milyon kişi kaçak yaşıyor abd'de en basit örneği meksikalılar

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı eneramo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o kadar da abartılmamalı bence zorluğu kaç milyon kişi kaçak yaşıyor abd'de en basit örneği meksikalılar
    Gitmeden, gormeden, bilmeden tahmin yurutmesi kolay. 'bekara karı boşamak kolay' gibi...

Hayatiniz surekli oto-kontrol mekanizmasiyla yillar boyunca devam edecek. Bunca yildan sonra orada boyle yasayip 40'ima kadar vasifsiz islerde calisacagima TR'de kalirim daha iyi.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

saati 6 dolara benzinlikte haftada 80 saat çalışmayı göze alabiliyosan kar kış dinlemeden, telefon,ev kiralama,araba almak vb seyler için yasal birini bulurum o bana ev kiralamak için bir ton prosedüre kefil olur, ehliyetsiz oldugunu bile bile arabanın evraklarını kendi üstüne alır, işine gelince yanına cagırır her dedıgını yutarım (ki bunlar en iyi şartlarda benim gördüklerim) işten eve evden işe gidip bu şartlar altında yaşarım diyosan buyur amerika orada tam senlik bi yerdir

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tamamen kaçak bir hayat sürmek bir süreden sonra gerçekten de yapılacak iş değil eğer ki 'ben kafaya koydum gidicem' diyorsanda mantıklı olan işi kulbuna uydurup legal yollarla yaşamaya çalışmak.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Hocam işte buna mantıklı bir çözüm bulmamız gerek
    Daha az çalışıp daha çok para + bircok ürün ucuz(araba,telefon,laptop ıvır zıvır )

gerçekleşmeyecek olsada hayalim 1 sene boyunca ABD'de calısıp sonraki 6 ay-1 sene boyunca Türkiye'de tatil yapmak )
    Böyle bir imkan olsun daha başka ne isterim

Senede 100 Bin $ kazansan ve 50-70 Bin $ ABD de yesen, kalan 30 Bin $ ile Türkiye'de kralsın

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı musty. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam işte buna mantıklı bir çözüm bulmamız gerek
    Daha az çalışıp daha çok para + bircok ürün ucuz(araba,telefon,laptop ıvır zıvır )

gerçekleşmeyecek olsada hayalim 1 sene boyunca ABD'de calısıp sonraki 6 ay-1 sene boyunca Türkiye'de tatil yapmak )
    Böyle bir imkan olsun daha başka ne isterim

Senede 100 Bin $ kazansan ve 50-70 Bin $ ABD de yesen, kalan 30 Bin $ ile Türkiye'de kralsın
    Green Card a başvuru yap o zamn
    What an experience .!!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

green card a nasıl başvuruyoruz arkadaşlar. birçok aracı şirket var bu konuda bilgim yok dolandırılmak istemiyorum

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Abi neden işi kılıfına uydurmak yerine boyle ters işler peşindesiniz ki? Git tertemiz wat programı ile j1 i f1 yap kal bakalım once 1 yıl baktın olmuyo dön geri ya da oluyo kılıfına uydur koleje git yine orda sonrada al vatandaşlığını yaşa keyfine bak homeless yaşamak nedir ya

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ben de dusunsem acaba?

Kalan arkadaslar ne yapiyor orda? Ne tarz isler yapiyorlar?
    2013 self WAT katılımcısı olmayi cok istiyordu ama tekrardan full gidiyor. Olaya gel....

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

GC ye basvurmak cok kolay ama daha zamani var, yilin sonuna dogru yapiliyor. Amerika hukumetinin kendi hukumet sitesi var ordan yapabilirsiniz hemde ucretsiz. Sakin bosu bosuna para vermeyin diger sirketlere. site bu https://www.dvlottery.state.gov/ hukumetin kendi sitesi, para felan odemiyorsun. Doldururken dikkatli ol ama.

Aslinda arkadasin dedigin dogru, gel buraya , bir bak gor, nasil isliyor sistem, ondan sonra karar vermen daha saglikli olur senin icin. Hem diyelimki GC yi kazandin, hemen sana yesil karsi vermiyorlar, uzun bir islem suresi var. En guzeli dedigi gibi.

Ben de cok merakliydim ne is yapiyorlar diye ama bu duruma gore degisiyor, bildigim var adam oto tamircisiymis TR de, simdi burda dolara dolar demiyor, kagit gozuyle bakiyor. Ayni bir diger tanidigim bayan kuaforu NJ de, onlarda dolara dolar demiyor. oyleleri de varki pizza dagitiyorlar, bu biraz sansina, kimi tanidigina, ne kadar paranin olduguna, ingilizceyi ne kadar bildigine ve TR de ne is yaptigina bagli. Okul okumak felan hikaye. Emin ol.
    Peki.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Bende illegal yollarla kalmama taraftarıyım. Her ne kadar wat programındayken kaçak kalmayı düşünsemde sonra vazgeçtim. Beraber kalacağım arkadaş kaldı gelmedi. Şimdi ise evlendi. GC de aldı. Bir benzinci de çalışıyor. Altında mercedes arabası ve evi var. Paraya para demiyor. Amaaaaa! Burada büyük bir ama var. Ben onunla konuşurken bana dedi ki ilk kaldığım da çok sıkıntı çektim. Uzun süre araba da yattım. İş bulamadım. Para bulamadım. Baya sıkıntılıydı dedi. Sonradan düzeltmiş durumu. Ya düzeltemeseydi. Sizce? Bu oyunu oynamak isteyen kalabilir. Ama bana sorarsanız hiç gerek yok. Ayda 200-300 dolara kurslar var. Yazılın birine 1 yıl gidin. Zaten WAT ile SSN alıyorsunuz. Çalışmanıza da mani yok gidin çalışın. Hatta amerika'da akşam kursları daha ucuz ve genelde çalışanlar gidiyor. Onlara yazılın. Sabah çalışın akşam da kursa gidin. Emin olun hem paranız olur hemde sağlam bir ingilizceniz. Bu kurstayken belki biriyle tanışır evlenirsiniz. Belki de başka bir iş bulursunuz ve adam sizin için kalma izni alır. Veya bir üniversite.. Bakın ne kadar çok alternatif var. Tavsiyem illegal'i boş verin arkadaşlar. Ben bunu yapmak isteyenlere her türlü yardıma hazırım.
    Wisconsin Dells Profesörü Lifeguardlık kitabını yazan kişi...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar J1 vizesini F1 yaptıktan sonra legal olarak çalışabiliyor muyuz?

Benim şöyle bi düşüncem var seneye wat yapıp eylül ekim gibi bir dil okuluna baş vurcam fakat okula giderken programın buldugu işten çıkıp valelik vs. gibi ayrı bir işte çalışmak istiyorum mümkünmüdür

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)