Work and Travel 2025
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 24 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Wat Da şöförlük Yapan Var Mı?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Wat Da şöförlük Yapan Var Mı?

Arkadaşlar Ben Bu Sene Wat La Gitmek Istiyorum Ama Orada şöförlük Yapabilir Miyim? Golf Arabası Da Olabilir. Saat ücretleri Ne Kadardır Ve Koşulları Nelerdir.? şimdiden Yardımlarınız Için Teşekkür Ederim.....

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bunlar çok değişken olabilir.
    Ama ben çok da duymadım şoförlük yapan WATçı.
    Biraz riskli gibi...
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

ben boston'da taksicilik yapan bi turk watciyla tanistim,amcasinin arabasini kullaniyodu.bana hafta sonlari 700-800 (bahsisle birlikte) $ kazandigini soylemisti..
    bide bizim orda golf arabasini laundry'de calisanlar kullaniyodu
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

laundry derken? tam anlamadım dogrusu. camasırhanede calısanlar mı kullanıyordu? golf arabası ısının bahsıslı oldugunu duymustum.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

motellerde housekeeperlere yardimci olmak icin camasirlari onlardan alip golf arabasiyla camasirhaneye goturuyorlardi.en kolay islerden oldugunu soyleye bilirim
    Şirket Seçim Yönergesi

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

peki saat basına ucretı hakkında bı tahmının var mı? 8 dolar falan alınır mı?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

8.5-9.5 $ arasi degisiyodu.ama ilk is olarak pek onermiyorum.
    Şirket Seçim Yönergesi

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

e fıyatı ıyı zor ıste deıl dıyorsun neden onermıyorsun pekı?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

is saat 9 - 9.30 basliyor, en fazla 6 saat suruyor.hatta bazi gunler 2-3 saat surdugude oluyodu.
    sence iyimi ilk is icin?
    Şirket Seçim Yönergesi

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben golf arabasının camasır tasımada kullanıldıgını bılmıyordum eger dedıgın gıbıyse kotu bı ıs parası baya dusuk. ama golf oynayanları tasıma amacclı bulabılırsem baya ıyı olacak benım ıcın

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı sessizce45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben golf arabasının camasır tasımada kullanıldıgını bılmıyordum eger dedıgın gıbıyse kotu bı ıs parası baya dusuk. ama golf oynayanları tasıma amacclı bulabılırsem baya ıyı olacak benım ıcın
    Golfarabası işinde çok iyi para olduğunu duydum bende.Ancak çok fazla şirket bu alanda iş seçeneği sunmuyor.

Taksicilik ise amerikalı biri ile ortaklık yapıp sabah Coni
    akşamda sen yapabilrisin vardiyalı olarak..İki tarafında işine gelir büyük ihtimal
    gitmeden ek iş olarak araştırmak lazım ..daha tr deyken irtibat kurmak lazım..

yada pizzacılık yapılabilir bir araba alınıp..

seçenek çok da faaliyete geçirecek girişken insanlar lazım

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu sene ilk kez gidecegim için açıkcası fazla maceraya atılmak falan istemiyorum. araba almak gibi.... pizzacılık işinide araştırdım o işte biraz sorunlu aldığın arabanın bozulma ihtimalı var, polislerin sırf yabancı olduğun için sana ceza yazmaları ihtimalı var. benim için en güzel seçenek golf arabası ancak bu iş kolunu da veren bi şirket bulamadım ben. Türklere pek vermiyorlarmış bu işi. ama alırsak iyi para kazanacağıma inanıyorum tabi bi aksilik çıkmazsa. 2. seçenek olarak Virginia Beach bellboy luk düşünüyorum

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşım amerikada araba almak macera bişey değil bence gayet normal. hatta yerine göre zorunlu.birde her golf arabası kullananın, laundry ye çamaşır taşıyacağını zannetmiyorum, iş yerine bağlı.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı sessizce45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu sene ilk kez gidecegim için açıkcası fazla maceraya atılmak falan istemiyorum. araba almak gibi.... pizzacılık işinide araştırdım o işte biraz sorunlu aldığın arabanın bozulma ihtimalı var, polislerin sırf yabancı olduğun için sana ceza yazmaları ihtimalı var. benim için en güzel seçenek golf arabası ancak bu iş kolunu da veren bi şirket bulamadım ben. Türklere pek vermiyorlarmış bu işi. ama alırsak iyi para kazanacağıma inanıyorum tabi bi aksilik çıkmazsa. 2. seçenek olarak Virginia Beach bellboy luk düşünüyorum
    Virgina Beach bellboy mu ? Otel isleri ayrilirken Amerika 'da belirlenmior mu ?
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Şöförluk değilde kendi aracımla Başka eyaletlere gayet güzel paralara insan taşıdım, ayrıca pizza deliver işi yaptım. Oldukca rahat bir iş.. bulursanız kacırmayn...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Standart araba işleri

Alıntı rahdan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöförluk değilde kendi aracımla Başka eyaletlere gayet güzel paralara insan taşıdım, ayrıca pizza deliver işi yaptım. Oldukca rahat bir iş.. bulursanız kacırmayn...
    rahdan bu arabayla insan taşıma veya pizza işlerinin nasıl bulunacağından bahsedebilir misin,
    ayrıca bu işlerde resmi kayıt yani vergi yok sanırım,
    gerçi caraigslist den bulunabilir ama +ları paylaşır mısın
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Pizzacılara git sor araba yada motorun olursa. Mutlaka bulursun. buyuk sirketler yani pizza hut falan arabana logo falan yapıstırmak istiyor. geç o işi de onlara.
    insan tasıma olayındada ufak kagıtlar hazırla her gun her saat cab işi yapılır yaz.
    cep telefonunu yaz bi sakıncası yok.
    pizza işinde genelde 2.5 dolar a calıstım saati. ama tabiki 50 dolarlık mal goturduun zaman bi 15 doların da senin vardı. dolayısyla karlı bir iş. 10 dk da 1 saatlik kazanabilirsin.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

çok teşekkürler, verdiğin bilgiler benim için daha önemliydi çünkü, h2b de 2. iş yasak. tekrar saol.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı rahdan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pizzacılara git sor araba yada motorun olursa. Mutlaka bulursun. buyuk sirketler yani pizza hut falan arabana logo falan yapıstırmak istiyor. geç o işi de onlara.
    insan tasıma olayındada ufak kagıtlar hazırla her gun her saat cab işi yapılır yaz.
    cep telefonunu yaz bi sakıncası yok.
    pizza işinde genelde 2.5 dolar a calıstım saati. ama tabiki 50 dolarlık mal goturduun zaman bi 15 doların da senin vardı. dolayısyla karlı bir iş. 10 dk da 1 saatlik kazanabilirsin.
    ama bu işleri de yapmak için ortamı,coğrafyayı cok ii bilmek gerekiyor demi?
    sonucta bizim gibi ilk defa gidicek olanlara ters bir iş
    kaldı ki bn türkiye de bile bu tür işlerin zor olduğuna inanıyorum usa de daha zordur heralde...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

ya ben yanlış düşünüyor olabilirim ama bir navigasyon cihazı ile bu coğrafya bilmemezlik olayı kolayca aşılır, 180-200 dolardı geçen sene. ha işin başka zorluğu vardır, bilmem , görecez, (ama sanmı yorum)

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

evet navigasyon mantıklı ama yine de american trafiğinde araba kullanmak yürek ister heralde...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Amerikan Ehliyteti Önemli etken seni işe almalarında.
    Ayrıca; bölgeyi navigasyonla çözebilirsiniz. Ve eğer NY city gibi büyük bir şehirde değilseniz. Yani yazlıkçıların olduğu bir şehirde pizza deliver sanız çok rahat bir şekilde bu işi yapabilirsiniz. Yolcu taşımada da nereye gideceğini sana söyledikten sonra maps.google.com dan yol tarifi alarak gidebilirsiniz.
    Çok daha kârlı bir iştir cab olayı. 30 daolarlık benzin yakan bir yol da taksiler 250 dolar isterken siz 200 e götürürsünüz 4 saat'te cebinizde 170 dolar olur. tabi az zaman harcıyacağım diye benim gibi hız ticket'ı yemezseniz

Edit ile eklenen : Amerikan trafiğine gelince. Ben böyle düzenli bir trafik türkiye'nin neresinde var bilmiyorum.
    Hız limiti 55 se herkes 55 ne yuksek hızlı var ne yavas.
    Dolayısıyla sıkıntı edeceğiniz son şey trafik olsun.
    Gerçi manhattan'ın bazı yerleri istanbul trafiğini anımsatsada olsun...
    Konu rahdan tarafından (18-01-2009 Saat 09:35 PM ) değiştirilmiştir.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Standart yep

sağol rahdan,
    benim türkiye de ehliyetim yok zaten yani araba sürmeyi çok önceden öğrendim,sürdüm falan da ehliyet yok ve ilk işim oraya gidince bir amerikan ehliyeti almak daha sonra da bu cab ve delivery işleri yapmak. ayrıca bildiğim kadarıyla bu amerikan ehliyeti arabanın sigorta masrafında falan da indirim sağlıyo .bencede amerikada araba sürmek kolay, herkes nizami sürüyor. ( tabi bizim interstate de ayartıp 3lü konvoy yapıp kapıştıklarımız hariç )
    bu arada vermont, tek rakibi thy olanlar için uygun bi mekan hız limitinin iki katından yavaş sürmedik bi Allah ın şerifi arkadaşım sakin, demedi.
    sadece manhattan istanbulu hatırlatıyor. ama manhattan daha kolay gibi.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Unutma! Amerika genelinde hız limitinin 20 mil yukarısında sürdüğün takdirde yakalanırsan, seni sıcak nezaretlerde ağırlayabilirler

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)