Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türklerin Yoğun Olmadığı Bölgeler

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Lightbulb Türklerin Yoğun Olmadığı Bölgeler

Arkadaşlar ben 2009 yazında kız arkadaşımla gidicem ve 2 türk olduğumuz için zaten yeterince türkçe konuşucam ama biz aramızda da ingilizce konuşma kararı aldık ne kadar uygularız bilemeyiz ama civarda başka türkler olursa bunu uygulayamayız tabiki.
    sonuç olarak türke az rastlanan eyaletler nerelerdir ya da hiç olmayan
    özellikle watla az gidilen ama yine de tavsiye edebileceğiniz eyaletler nerelerdir??

ben mesela florida istiyordum ama çok yoğun türk varmış orda
    kalanlar da latindir heralde o yüzden vazgeçtim
    yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

mars neptun uranus gibi gezegenlere gıdersen turkle karsılasmaya bılırsın..ama dıgerlerınde mutlaka vardır

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

sımdı sole soyleyım eglence parkı gıbı buyuk fırmlarda calsırısan kesınlıkle nereye gıdersen gıt bol bol Turk ıle karsılasırsın... belkı fazla Turk un tercıh etmedıgı yerlerdekı kucuk işletmlere gıdebilrin... subway, strabuck wenddy's gıbı kucuk ısletmelerı olan yerlerde fazla Turk olmaz... bu ısletmelrde de Turk var ama bazı eyaletlerde bu ısletmelerde Turk pek bulmassan hatta hıc bulamssın... ben Los Angales ta Subway de calıstım, 1 Rus dısından hepsı meksıkalı ıdı... hem ıng hemde ıspanyolca paratık oluyordu ) ... sonra seattle da olablır...orda da Turk var ama az... sonra Kansas ta nerdeyse hıc Turk yok ama nsl bı yer hıc bımem ortada kalıyo... bak meıne ye de gıdeblırsın orda az Turk var...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Türk olsa noolcak istediğinle muhatap olursun istediğinle olmazsın.Türk var mı yokmu diye seçmem ben olsam eyaletleri Türk olsada Türkiye değil sonuçta

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

İç eyaletlerdeki küçük işletmeler en mantıklı çözüm olur. Ama bence çok da şartlandırma kendini illa da Türk görmeyecem diye.
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya türk görmemek şart değil ama seçmemde etkendir
    yani türklerden nefret ediyorum yüzlerini görmek istemiyorum falan değil benim olayım
    benim amacım sadece türk az olursa o kadar iyi olur diye gelen uzman tavsiyeler üzerine gidebileceğim bir yer yoksa ben soğuk bi adam değilim türk gördümü takılırım toprak hesabı ondan korkuyorum
    sabah akşam türklerle dolaşınca da sonuç dil açısından hüsran olur diye düşünüyorum
    belki yanlış belki eksik ama böyledir diye tahmin ediyorum
    yardımlarınız için sağolun ama ataraksia malesef oralara gidebilmem için transkriptim tutmuyor

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

idaho,north dakota gibi eyaletlerde turk yok gibiymis.

arkadaslar zaten 3 ay icinde ingilizce gelismez,amerikalilari daha iyi anlarsiz olur biter.
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Roma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    idaho,north dakota gibi eyaletlerde turk yok gibiymis.

arkadaslar zaten 3 ay icinde ingilizce gelismez,amerikalilari daha iyi anlarsiz olur biter.
    istenilirse 3 ay içinde öyle bir gelişirki.3 ay ıngılızce gıbı bır dıl ıcın cok bıle bence..

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Bende gelisecegine inaniyorum durmadan konusup pratik yaptikca tabi ... Ama herseyden once temelinizin olmasi lazim . Ingilizceniz zayifza gelistirmnizde zor ...
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

lisede ve üniversitede 1er yıl ingilizce hazırlık okuduk ablam ingilizce mütercim tercümanı gitmeden biraz da onla tekrar amaçlı kelime üzerine çalışıcaz
    yeterli mi sizce
    tabi orda bizim öğrendiğimiz gibi konuşmazlar ama altyapı açısından soruyorum

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ya her sey sana kalmis orda eger ingilizce konusacam dersen git amerikalilarla veya yabancilarla takil turklerle takilmaya kimse seni zolamiyo. ha bu arada yine de batiyi tercih et doguya gore cok daha az turk nufusu bulabilirsin. bi de ingilizce o kdar da cok gelismez konusma ve anlama olarak gelisiyor ama ole orta seviye ingilizceyle gidip ileri seviyede gelicem gibi bi dusunceye girmeyin dedigim gibi 3 ay sonunda daha hizli konusuyor daha rahat anliyor olacaksin o da kelimelerin telafuzlarini ogrendigin icin...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

o da bana yeter beklentim fazla değil zaten
    sağolasınız tekrardan

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

ben 3 bucuk ay amerikada kasiyer olarak calistim hep durmadan ingilizce konusuyordum,sonucta simdi ingilizce daha hizli konusuyorum bide amerikalilari daha iyi anliyorum.zamanim olmadigi icin,yeni sozler pek ogrenemedim.
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Yaw 3 ay Amerikada bulunmanın tabi ki İngilizcemize olumlu etkisi oluyor. Ama genellikle adamların aksanını çözmekte zorlandığımız için anlamak mesele oluyor.

Çok iyi anlayamadığımız için de çok da konuşamıyoruz.

Benim şuan 5 ayı geçti ABD'de.Daha yeni yeni aksanlarını çözdüğümü hissediyorum. Bazen yaşlı müşteriler gelince zorlanıyorum.

Bi de bizim okuldaki hocalar çoğunlukla Amerikan aksanına eğilimli olmasına rağmen.

Buraya gelince dedim."Lanet olsun bize öğretilen British English'e".Hiçbir işe yaramıyor.

"O zaman senin İngilizcen iyi değildir." diye de düşünürseni;
    Lisede hazırlık okuduk. Üniversitede hazırlık okuduk. Ayrıca 2 yılda bölümde komple İngilizce okuduk.

Kısacası İngilizce namına çok da büyük şeyler olacak diye umutlanmayın bence.
    Konu gokcek50 tarafından (04-12-2008 Saat 11:09 AM ) değiştirilmiştir.
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Smile

turklerin olmadigi bir yere gitmen imkansiz yaa yok oyle bir sey unut
    kiz arkdasinla gidiyorsun guzel onla da turkce konusacaksin sorun degil benim oldugum yerde 5 turk vardi gitmeden once turklerden uzak dur aman turkce konusma aman kac filan ; hic oyle br sey olmadi gayet guzelde varolan ignlizcemi cok da gelistirdim.hikye olnlar zaten turklern olm,adigi bir yere gitmen imkansiz
    $oyle dusun ; turkiyede kac firma var ? diyelim ki 5 tane
    her biri ortalama kac tane turk ogrenci gonderiyor bir senede amerikya diyelim en iyi ihtimal 500(!) etti mi sana 2500 ogrenci bunlar peki ayni sirketten se amerikadaki ayarlanan sirketler ayni olacaktir o zaman sirketler de amerikada 1 bolgede ortalama 4 sirketle anlassa e malum her sirkete 1 ogrenci yerlestiremeyeceklerine gore o zaman adamlarin 2500 sirketle anlasmasi lazim bu sirketlerde her biri 6 eleman alsa bir bolgede 24 tane turk olacak dier bolgeler icinde ayni sonucta kacis yok mutlaka goreceksin o yuzden simdiden korkma

sonucta bir sirkete bagli olarak gidiyossan mutlaka calistigin yerde veya cevresinde turk olacaktir...
    ama yok self le gidiyosan o zaman istedigin gibi kacar turklerin olmadigi yerlerde calsabilirsin...
    Time division multiplexing of fibre optic interferometric sensor

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yha bnde dilin gelişmeyeceine inanmıyorm farkında olmadan bilegelişiodur ama anlamak ve cvp verebilmek örenmiş olmak demek birazda ancak tabiki kişiye iş düşüyo sözlük karıştırıcn biraz ve pratik için onlarla konusucn bunları yaptıın taktirdr tabiki gelişir hiçtürkçe bilmeyn insanlar 3-4 ayda türkçe örenio ve unutmayalm çok daha zor bi dil türkçe...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

muhakka gelisio dil tabi..
    gerci bnm gittgim yerde amerkali arkadaslarin turkcesi gelisti daha cok
    zor fln dinlemiolar..
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

türklerin olmadıgı değilde cok daha az oldugu yerler istiyorsan orta amerikayı düşün bence..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bence turk olmayan yerı tercıh etme derım oralarda cok sıkılırsın amerıkanın orta kesımlerı ve nufusun yogun olmayan yerlerınde tukr te yoktur WAtcı da az dır o bakımdan oralarda yasaman zor olur turk olsun sana faydası dokunur oyle gozuktugu gıbı deyıldır oralar sonra pısman olursun ben atlantıc cıty ye gıdıyorum son 2 yıldır turk haddın den fazla ama cok mhabbetım yok ısım oldugunda ama onlar kedı aralarında baya ıyı sıkı fıkılar sende benım gıbı olabılrsın yabancılarla arkadaslık kurmaya calıs amerıkalıları tercıh et WAT cıları deyıl ıng cene cok fazla katkısı olacaktır

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hic bir yerde turkten kacis yok
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı MaJ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    turklerin olmadigi bir yere gitmen imkansiz yaa yok oyle bir sey unut
    kiz arkdasinla gidiyorsun guzel onla da turkce konusacaksin sorun degil benim oldugum yerde 5 turk vardi gitmeden once turklerden uzak dur aman turkce konusma aman kac filan ; hic oyle br sey olmadi gayet guzelde varolan ignlizcemi cok da gelistirdim.hikye olnlar zaten turklern olm,adigi bir yere gitmen imkansiz
    $oyle dusun ; turkiyede kac firma var ? diyelim ki 5 tane
    her biri ortalama kac tane turk ogrenci gonderiyor bir senede amerikya diyelim en iyi ihtimal 500(!) etti mi sana 2500 ogrenci bunlar peki ayni sirketten se amerikadaki ayarlanan sirketler ayni olacaktir o zaman sirketler de amerikada 1 bolgede ortalama 4 sirketle anlassa e malum her sirkete 1 ogrenci yerlestiremeyeceklerine gore o zaman adamlarin 2500 sirketle anlasmasi lazim bu sirketlerde her biri 6 eleman alsa bir bolgede 24 tane turk olacak dier bolgeler icinde ayni sonucta kacis yok mutlaka goreceksin o yuzden simdiden korkma

sonucta bir sirkete bagli olarak gidiyossan mutlaka calistigin yerde veya cevresinde turk olacaktir...
    ama yok self le gidiyosan o zaman istedigin gibi kacar turklerin olmadigi yerlerde calsabilirsin...
    süper yaaa matematik budur işte

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Standart wat ingilizce geliştirir

Alıntı hellguard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben 2009 yazında kız arkadaşımla gidicem ve 2 türk olduğumuz için zaten yeterince türkçe konuşucam ama biz aramızda da ingilizce konuşma kararı aldık ne kadar uygularız bilemeyiz ama civarda başka türkler olursa bunu uygulayamayız tabiki.
    sonuç olarak türke az rastlanan eyaletler nerelerdir ya da hiç olmayan
    özellikle watla az gidilen ama yine de tavsiye edebileceğiniz eyaletler nerelerdir??
    Ufo gören masum köylü(Gora 1' den mülhem)

Ben de aynı niyetle, bu wat a katılanlar hep nyc, chicago gibi büyük şehirlerden bahsediyor, ben tek başıma Allah'ın dağına gidersem ingilizce yaparım dedim ama sökmedi...
    Ya da Eşeğin yemediği ot burnunda(önünde) bitermiş

Sana iyi şanslar...
    Konu neo-kimyager tarafından (21-03-2009 Saat 02:16 AM ) değiştirilmiştir.
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya yalan olduk zaten gittiğimiz yerde 8türk var bizimle beraber 10 ama şehir 10bin kişilik falan ondan en az her 1000 kişiden 1i türk
    iyi bir ortalama

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

nereye gidersen git bence türk bulacaksın

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

idaho da benden baska Turk yok sadece ahiska Turkleri var burda herkese tavsiye ederim burayi ben burda yasiyorum

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)