Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 22 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amerika dan aldığım laptop un ekranı sizlere ömür

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Amerika dan aldığım laptop un ekranı sizlere ömür

Arkadaşlar selam,
    Laptop ta müzik dinlerken telefonum çaldı,kulaklıkları klavye ile ekran arasına koyup telefona cevap verdim.Neyse konuşma sona erdikten sonra laptop u acmamla ekranın yarısının karardığını(Hani cam kırılır da paramparça olur,ekran kırık değil fakat öyle bir görüntü)gördüm.Bunun bilgisayar dilindeki karşılığını bilmiyorum.Zaten bir laptop u kullanmayı bilmemenin cahilliği, beni yeterince yıkmış bulunmakta.Hp Türkiye yi aradım.Amerika dan alınan urunler için UCRETLI YA DA UCRETSIZ servis veremediklerini,makineyi nereden aldıysam orayla temasa geçmemi söylediler!Amerika yı aradım,oradaki görevli de böyle bir sorunun Türkiye de giderilebileceğini söylüyor!O zaman hp yi niye tercih ettim,ne özelliği kaldı,çöpe mi atacağım ben o kadar emeğimin karşılığını şimdi?
    Arkadaşlar eğer aranızda bana bu konuda tavsiyede bulunabilecek olanlar varsa yardım bekliyorum.Ne Amerika ne Türkiye hp servisi yardımcı oluyor,bir çözüm yolu illa ki olmalı...Umuyorum...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

sanırım sorun kulaklıklarda bulunan mıknatıstan dolay olmuş olabilir bir mıknatısı ekrana hafif yaklaştır çek bole bole düzeltebilirsin sanırım

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Öyle birşey değil,ekran kırıldı,kırıldı derken ...Kırık bir camın resmini çekip laptopa masaustu resmi yaptığınızı düşünün(Umarım az biraz da olsa gözünüzde canlandırabilmişimdir,en iyi bu şekilde ifade ederim diye düşündüm),yani ekranı artık kullanmam mümkün değil.Lcd ekran gerekiyor,burdaki tamircilere vermek de korkutuyor,servisler de yukarıda yazdıklarımı diyor...Offfff ki offf
    Konu run tarafından (05-11-2008 Saat 08:11 PM ) değiştirilmiştir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı run Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öyle birşey değil,ekran kırıldı,kırıldı derken ...Kırık bir camın resmini çekip laptopa masaustu resmi yaptığınızı düşünün(Umarım az biraz da olsa gözünüzde canlandırabilmişimdir,en iyi bu şekilde ifade ederim diye düşündüm),yani ekranı artık kullanmam mümkün değil.Lcd ekran gerekiyor,burdaki tamircilere vermek de korkutuyor,servisler de yukarıda yazdıklarımı diyor...Offfff ki offf
    arkadasim .oncelikle amerikada nerden aldiysan onlara sole ve garanti kapsaminda sana ordan verdikleri kagidida onlara sole orda sana bir numara soruyorlar ve onlar turkiyedeki bir hp servisini yonlendiriyorlar.ama yanlis hatirlamiosam bunun da bir maliyeti var az da olsa
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Serviste cok fahis fiyatlara yaptirirsin . Eger bulamazsan ucuza yaptiricak biyer bana pm at yardimci olurum sana .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Hadi yaa ben de HP alır Türkiye'de kullanırız diyordum.Bu olay çok kötü oldu şimdi.

İnternette geçen hafta araştırma yaptım normalde tamir etmeleri gerekiyor.

Bence şuan iki çözüm var:
    1-Başka biryerdeki HP teknik servisine götürebilirsin.
    2-HP Avrupa merkezi var.Oraya mail atıp HP-Türkiyeyi şikayet edersin.

Mecburen Toshiba alcaz gene. Benim Amerika'dan gelen Toshiba bozuldu geçen yıl. Teknik servise götürdüm faturayla direk yaptılar.
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Hayır,Türkiye yi şikayet etsem şimdi haklarımı da bilmiyorum ki.Sonuçta ortada Türkiye de olmayan bir model var ama bir yandan şunu düşünüyorum nerde kaldı bu markanın markalığı?Neden ben bu markayı alıyorum.Hem de sonuçta olay bir lcd ekranda bitiyor,Amerika dan gonderttiremiyor musun sen o ekranı,nerde kaldı senin hp liğin?Türkiye deki servis parasıyla da olmaz diyor üstüne üstlük!Herhangi bir problem olursa dünyada saygınlığı olan bir marka,mutlaka bir çıkış yolu bulunur diye düşünürken olayların gidişatına bak...Dün Amerika hp servis le online destek hattından yazıştım.Eğer garanti kapsamına girmediğini tespit EDERlerse ben makineyi Amerika ya gonderdigimde 700 $ odeyecekmisim.E ben zaten 750 $ a almışım makineyi.Artık cahilliğime mi yanayım o şekilde kulaklığı araya koydum diye ,bunların duyarsızlığına mı sinirleneyim....
    Konu run tarafından (06-11-2008 Saat 02:00 PM ) değiştirilmiştir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

madem durum ole kadiköye git yazıcıoğlu iş hanında 3 kattı sanırım laptop lcd değiştiriyor bi oraya bak bide servise sor ne kadar isticek hangisi ucuzsa ona yaptır

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşım 2 sene önce hp laptop almıştı 2-3 ay kullandıktan sonra bozulmuş bu yaz amerikaya geldiğinde yeni modeliyle değiştirdiler garanti kapsamında hp yi kimseye tavsiye etmiyorum sürekli arıza duyduğum bi makina

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

eger bulundugun ilin tüketici hakem heyetine gidersen ki genelde kaymakamlıkalrda olur , orda dilekçe ile hp ye gönderebilir,yaptırabilir yada dava açabilirsin.kolay gelsin geçmiş olsun

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bencede en iyisi yazıcıoglu. 250 ytl ye garantili değiştiriyorlar. bi arkadaşım değiştirmişti.ama bu garanti durumunu iyice netleştirmeden de boşuna para vermek olmaz..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadasim baska yerdeki HP teknik servisine gitmeyi denedin mi?
    Senden gelen cevaba gore ben de laptop alacam.
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

oncelikle gecmis olsun, bence bu sorununun hp nin telnik servisiyle cozulme olasiligi cok az ben de gecmiste sormustum hatta bir kac hp tekmis servisine genelde olumsuz yaklastilar, hemde urunlerinin garantisinin turkiyede gecerli oldugunu ama amerika icin yapilan hp bilgisayarlarin farkli oldugunu ve onlari tamir edemediklerini soylediler, ama avrupadan bir ulkeden alinmis olsaydi urunun tamir edilebilecegini felan soylediler..tahminimde turkiyedeki bayilerden alinmasini sitiyorlar sanirim gidip burda 1700 dolar olan bilgisyari orda 700 alindamsini felan engellemiye calisiyorlar sanirim en zarivarsa kendine....
    diger bir konuda hp teknis servisi tamir etmeyi kabul etse bile garanti kapsaminda olacak mi urun? olmama itimali yuksek....

uc kadikoydeki yazici ishanina goturme fikri ni hic tavsiye etmemekle birlikte zorunlu kalinmasi halinde cok ama cok dikkat ederek,tavsiye alarak, buluna bilinirse bir tanidik vasitasiyla(buna bile guvenmemek lazim) gitmelisin....benim basimdan aci bir tecrube gecti....cok dikkat etmek gerekli

kolay gelsin
    iyi sanslar

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı paSHan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eger bulundugun ilin tüketici hakem heyetine gidersen ki genelde kaymakamlıkalrda olur , orda dilekçe ile hp ye gönderebilir,yaptırabilir yada dava açabilirsin.kolay gelsin geçmiş olsun
    hayir senin dedigin bu olay turkiyeden aldigin bir markada oluyor..tuketicinin haklarini korumak amaciyla...
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

allah notebookumu gorusun..bende hp aldim amerikadan gozum gibi bakiyorum simdi

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı metifeyk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bencede en iyisi yazıcıoglu. 250 ytl ye garantili değiştiriyorlar. bi arkadaşım değiştirmişti.ama bu garanti durumunu iyice netleştirmeden de boşuna para vermek olmaz..
    Eğer pm 'den verdiğim kişi 250 'den fazla isterse buraya yaptırırsın gayet iyi bence ...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı gokcek50 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadasim baska yerdeki HP teknik servisine gitmeyi denedin mi?
    Senden gelen cevaba gore ben de laptop alacam.
    Ben kalite derken hp aldım.İşte bu durumdan sonra sen kararını ver.Servis ve garanti olayını iyice araştırmadan alma...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bu konuyla ilgili olarak HP Türkiye teknik servisine mail attım.

"Eğer ürünün aynısı Türkiye'de satılıyorsa tamir ederiz." dediler.

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı gokcek50 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konuyla ilgili olarak HP Türkiye teknik servisine mail attım.

"Eğer ürünün aynısı Türkiye'de satılıyorsa tamir ederiz." dediler.
    Off cok kotu ya bnmkide DV-6936us serisi sadece Amerika 'da var

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Question

Alıntı run Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam,
    Laptop ta müzik dinlerken telefonum çaldı,kulaklıkları klavye ile ekran arasına koyup telefona cevap verdim.Neyse konuşma sona erdikten sonra laptop u acmamla ekranın yarısının karardığını(Hani cam kırılır da paramparça olur,ekran kırık değil fakat öyle bir görüntü)gördüm.Bunun bilgisayar dilindeki karşılığını bilmiyorum.Zaten bir laptop u kullanmayı bilmemenin cahilliği, beni yeterince yıkmış bulunmakta.Hp Türkiye yi aradım.Amerika dan alınan urunler için UCRETLI YA DA UCRETSIZ servis veremediklerini,makineyi nereden aldıysam orayla temasa geçmemi söylediler!Amerika yı aradım,oradaki görevli de böyle bir sorunun Türkiye de giderilebileceğini söylüyor!O zaman hp yi niye tercih ettim,ne özelliği kaldı,çöpe mi atacağım ben o kadar emeğimin karşılığını şimdi?
    Arkadaşlar eğer aranızda bana bu konuda tavsiyede bulunabilecek olanlar varsa yardım bekliyorum.Ne Amerika ne Türkiye hp servisi yardımcı oluyor,bir çözüm yolu illa ki olmalı...Umuyorum...
    naptin kardesim kurtarabildinmi labtobu
    S-pectacular

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arklar forumda toshiba laptoplar bozuldugunda turkiyedeki servislerin sorunu cozdugunu yazmıs. butun toshiba laptop serileri için geçerli bir durum mu bu ??

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı quaker26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arklar forumda toshiba laptoplar bozuldugunda turkiyedeki servislerin sorunu cozdugunu yazmıs. butun toshiba laptop serileri için geçerli bir durum mu bu ??
    Uluslararasi garantisi oldugu icin bakmak zorunda diye biliyorum .

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)