Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 4. Sınıflar için vize süreci

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 4. Sınıflar için vize süreci

Arkadaşlar merhaba.ben 4. sınıfım fakat okulum 1 sene uzadı. ayrıca bir bankada yaklaşık 1 sebe kadarda staj yaptım. çalışıtığım bankadan staj yaptığıma dair bir yazı alsam vize sürecim daha olumlu geçer mi?

Tecrübelerinizi ve bildiklerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

bende geçen yıl normalde bitiriyordum ancak 1 sene uzadığından artık bu sene bitecek inş..
    2008 watı için mayısta girdiğim vize görüşmesinin sonucunu hala bekliyourm..Bana söylenen Namecheck işleminin yapıldığı.ve hala sonuçlanmadı kısacası bu sene wat işi yattı vizemin henüz sonuçlanmamasından dolayı...

ancak sanmıyorum bunun okulu uzatmam ile alaklı olduğunu yoksa vize görüşmesi sırasında sorarrlardı ve bana bu konu hakkında herhangi bir soru soulmadı..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bankada stajın bence iş vericek olan için avantaj olabilir diye düşünüyorum

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya turkishwat ın forum sayfalarında okuduğum kadarıyla 4. sınıflardan gidenler olmuş ama fazlaca ümitlenip hüsranla karşılaşmak istemiyorum.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

yok mu bi yardımcı olan arkadaşlar lütfennn

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

merhaba ben bu yaz six flags new england da calistim.agustosun ortasinda dondum.bende son siniftaydim vize gorusmesine gittigimde.hatta ben stja yaptiim yerden is sozlesmesi almistim.dondugumde orda calisacagima dair.hani olurda donunce nerde calisacagimi gostermemi isterlerse diye.ama hic gerek bile kalmadi.gorusme sirasinda mezun olunca ne yapacagimi sordular bende dedim su firmada staj yaptim.calismalarimdan memnun olduklarindan dolayi okul bitince calisirmisin diye sordule bende kabul ettim cunku orada calismayi cok istiyorum fln filan dedim.hic sozlesme flanda sormadilar.vizeyide aldim gittim geri geldim isteyani 4. sinif olman sorun olmuyor.onemli olan kendini ifade edebilmen ve ortalamanin 2nin ustunde olmadi.benim 2.29 du sanirim.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bende bi bankada staj yaptım ama ortalamam 1.80 civarlarında sence durum nasıl? gitme şansım var mı?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

dostum son sınıfsan ortalama da 1.80'se senin şansın çok düşük. vize vermeyebilirler. moralini bozmak gibi olmasın ama gerçek bu :S
    Gel gidelim hamama,
    Otur Barack Obama...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya ama 1 yıl sataj yaptım dönüşte staj yaptığım bankada çalışıcam ve staj belgemde var desem ortalamayı da 1.90.2 civarına getirsem olmaz mı dersin?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

valla ben bişey diyemem, istersen dene ama benim fikrimi sorarsan red alma ihtimalin daha yüksek gibi. ama hevesini de kırmayım. şirket araştırıken vize reddinde kesinti yapmayan veya az kesinti yapan bir şirket bak bence.
    Gel gidelim hamama,
    Otur Barack Obama...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bence dene şansını dediğin gbii yaparsan şansın artar ama çokta umut bağlamaki haya kırıklığı olmasın

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Burada önemli olan tek şey konsoloslukla aranızdaki diyalogun samimiyeti. Eğer kendinizi düzgün bir biçimde ifade ederseniz herhangi bir problemle karşılaşmazsınız.
    CCN International Education Services - www.ccnedu.com

CCN Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Servisi
    Work and Travel Departmanı

Work and Travel programında bilmeniz gerekenler konusunda makale için tıklayın

Tel: 0212 292 5707
    Fax: 0212 292 5166
    E-mail: info@ccnedu.com

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart ben bile aldıysam:) 12mayıs vize görüşmem

Alıntı erdincoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba.ben 4. sınıfım fakat okulum 1 sene uzadı. ayrıca bir bankada yaklaşık 1 sebe kadarda staj yaptım. çalışıtığım bankadan staj yaptığıma dair bir yazı alsam vize sürecim daha olumlu geçer mi?

Tecrübelerinizi ve bildiklerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
    arkadaşlar başlığa vize görüşmem yazdım ama kılışeleşmiş soru ve cevapları yazmadan anlatayım dedim..
    ben 6.sınıf iktisat öğrencisiyim ama olumsuz bi durum olan 7.sınıfa uzamış olmam vize almak için bi avantaj neden dersensiz 6sene diploma almak için uğaraşan biri okul hayatını yakmaz die düşünüorlar..yani bu durumu vize görüşmesinde özellikle belirtin..görevli: gpa kaç die sordu bende 2.18 dedim, peki bi çok dömem çok düşük ortalama getirmişsin sana neden vize vereyim dedi bende bu benim altıncı senem ama son sınıfım ve okulumu bitirmeme yanlızca 6 dersim kaldı ama gelecek sene bitio o yüzden vize verebilirsin dedim ayrıca okuduğum bölüm gazinin en zor bölümü bunu herkes bilir(yalan ama bu yalana önce kendimi inandırdım) matematisel analizler ekonometri gibi dersler beni çok zorluo dedim, ayrıca isterseniz okulun öğrenci işlerini aradığınız taktirde onlarda size aynısını söyleyecektir dedim..kadın da güldü ve mutlu son; tamam sana vize veriorum dedi
    ayrıcaa çalışacağınız işte önemli ,eğer çalıştığınız iş iyi bi ingilizce seviyesi istiorsa zorluyorlar bi ayrıntı daha söylemem gerekirse eğer pool host olarak çalıcaksanız life guard olmayacağınızı da belirtin çünkü life guardları da zorluorlar onlar için çok önemli yani sadece havuz görevlisi olduğunuzu ve çevre temizlik ve müşterilerden sorumlu olduğunuzu anlatın..
    en önemlisi ise hitabet ve özgüven..biraz açmak gerekirse herşeyden önce vizeyi alacağınıza kendinizi inandırın sonra size yönelik sorulabilecek spesifik sorulara hazırlanın mutlaka..görüşmeye girdiğinizde sempatik olun ve yetkiliyi çok dikkatli dinleyin zira anlamadığınız dikkatsizlik sonucu duymadığınız sorular sizin için olumsuz oluyor ve bu durum vize reddi yemenizle sonuçlanıor..

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

evet bunu bende duymuşştum , pozisyonunla orantılı vize görüşmesi, ben öle inanıyorum, o yüzden ne yapacaksın deyince bulaşıkçı dedim
    and i wonder, if you ever wondered the same. and i still wonder..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaş busser(komi) olduğu halde açıklarken clean the tables and kitchen falan dedi çünkü busser advance isteyen bi iş olduğu için ona göre mülakat yapıorlar

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı eksen03 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar başlığa vize görüşmem yazdım ama kılışeleşmiş soru ve cevapları yazmadan anlatayım dedim..
    ben 6.sınıf iktisat öğrencisiyim ama olumsuz bi durum olan 7.sınıfa uzamış olmam vize almak için bi avantaj neden dersensiz 6sene diploma almak için uğaraşan biri okul hayatını yakmaz die düşünüorlar..yani bu durumu vize görüşmesinde özellikle belirtin..görevli: gpa kaç die sordu bende 2.18 dedim, peki bi çok dömem çok düşük ortalama getirmişsin sana neden vize vereyim dedi bende bu benim altıncı senem ama son sınıfım ve okulumu bitirmeme yanlızca 6 dersim kaldı ama gelecek sene bitio o yüzden vize verebilirsin dedim ayrıca okuduğum bölüm gazinin en zor bölümü bunu herkes bilir(yalan ama bu yalana önce kendimi inandırdım) matematisel analizler ekonometri gibi dersler beni çok zorluo dedim, ayrıca isterseniz okulun öğrenci işlerini aradığınız taktirde onlarda size aynısını söyleyecektir dedim..kadın da güldü ve mutlu son; tamam sana vize veriorum dedi
    ayrıcaa çalışacağınız işte önemli ,eğer çalıştığınız iş iyi bi ingilizce seviyesi istiorsa zorluyorlar bi ayrıntı daha söylemem gerekirse eğer pool host olarak çalıcaksanız life guard olmayacağınızı da belirtin çünkü life guardları da zorluorlar onlar için çok önemli yani sadece havuz görevlisi olduğunuzu ve çevre temizlik ve müşterilerden sorumlu olduğunuzu anlatın..
    en önemlisi ise hitabet ve özgüven..biraz açmak gerekirse herşeyden önce vizeyi alacağınıza kendinizi inandırın sonra size yönelik sorulabilecek spesifik sorulara hazırlanın mutlaka..görüşmeye girdiğinizde sempatik olun ve yetkiliyi çok dikkatli dinleyin zira anlamadığınız dikkatsizlik sonucu duymadığınız sorular sizin için olumsuz oluyor ve bu durum vize reddi yemenizle sonuçlanıor..
    Bende seninle ayni durumdayim,7.yilda mezun olacagim ortalamam 2.16 ve bu olumsuzluklari ortadan kaldiran tek sey bu kadar yuzup kuyruguna geldikten sonra okulu birakma riskimin olmamasi,umarim bunu gorevlide biliyordur ve basima bir kaza gelmez bu konuda

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

diğer başlıkta da belirttiğim gibi ben de 7.seneye uzatmama rağmen çok rahat aldım vizeyi
    arkadaşa kesinlikle katılıyorum, kendinize güvenin ve rahat olun

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı therealper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    diğer başlıkta da belirttiğim gibi ben de 7.seneye uzatmama rağmen çok rahat aldım vizeyi
    arkadaşa kesinlikle katılıyorum, kendinize güvenin ve rahat olun
    Görevli kadın peki okulunu ne zaman bitireceksin die sordu benim cevabımsa;This is my sixth year but i have only six courses left to graduate next year..oldu
    ayrıca okulun ve bölümün zorluklarından bahsettim her ne kadar öyle olmasada ama önceden de belirttiğim gibi buna önce kendiniz inanın ve daha ikna edici olun..hatta okulun zorluğundan bahsettikten sonra görevliye isterseniz okulun öğrenci işlerini arayın ve sorun onlarda size aynı şeyi söyleyeceklerdir dedim ve sonuçta vizeyi aldım..cümlemize hayırlı sonuçlar dilerim.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bende aynen diger arkadaslar gibi uzattım okulumu dönüşümü kanıtlayacak herhangi bir belgede götürmedim sonucta verdiler vizeyi

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

darısı başımıza diyorum ..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)