Work and Travel 2025
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ciee sponsorlugunu çekti

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart ciee sponsorlugunu çekti

Arkadaşlar ciee bu gün sponsorlugunu bitirdiği mailini attı. Şimdi beni bekleyen zorluklar nelerdir? İşi kaçak mı bulmak zorundayım. Yeni bulduğum işe ssn verirsem sorun olur mu? Mailde bir an önce ülkenize dönün j1 sponsorluğunuz ve sigortanız bitmiştir yazıyor?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşım neden böyle bi olayla karşılaştığınıda yazarsan sevinirim.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

sanırım cıee ve ısverenınden ızınsız ısını bırakdı arkadas ve 15 gunden fazladırda usada bu sekılde yasıyo!!!!
    KeNdİmE YeNi BiR bEn LaSıM

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

vizen iptal olmus senin

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

eger henuz amerikadan ayrilmadiysan hemen biran once ayril!! su anda kacak durumundasin ve ayrilma suren ne kadar gecikirse kendine zarar verirsin. simdi ayrilmazsan bundan sonra tekrar amerikaya girmen imkansiz olabilir.. amerika bu tur vize ihlallerine cok onem veriyor..
    arbeit mach frei

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Program iptali ile Amerika'dan 30 gün içinde çıkmanız gerekiyor. Ancak CIEE sizden 25 gün içinde de çıkmanızı isteyebilir. J-1 vize çeşidinde pasaport üzerindeki vize bitiş tarihi önemli değildir. Mailde bahsedildiği gibi Amerika'da kalabileceğiniz yasal sürenin üzerinde kalmayın. Programınız sonlandırıldığı için yasal bir şekilde hiçbir yerde çalışamazsınız. Çalışmak istediğiniz yerlere SSN verebilirsiniz ve böylece çalışabilirsiniz ancak bu sosyal güvenlik numaranıza işlenir ve gelecekte size bir problem çıkarabilir. SSN vermeden Türk işletmecilerin de kabul etmesi halinde Türklerin yanında çalışabilirsiniz ama bunu da doğal olarak önermiyorum. Yasal durumunuza zarar verici hareketlerden kaçının.
    CCN International Education Services - www.ccnedu.com

CCN Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Servisi
    Work and Travel Departmanı

Work and Travel programında bilmeniz gerekenler konusunda makale için tıklayın

Tel: 0212 292 5707
    Fax: 0212 292 5166
    E-mail: info@ccnedu.com

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar bızzat yasamıs bırısı olarak anlatıyorumm bırrr ben avukat bıle bulup konustum usade bu konudaa amerıkada vızenız ıptal olsa bıle en az bır ayyy kalma surenız var ama uc ay dahı kalabılırsınızz vızenızınn ıptal olma sebebı yasal bır sebep degılkı mesela amerıkaya gelen arkadaslar dıl kursu ıcın kursa gıtmeyıp devamsızlık yapıncada ıptal oluyorr komıkkk yanııı vızenız ıptal oluyorr amaa kırmızı bultenle aranmıyorsunuzzz benım arkadaslarımında olduu cıkmadılarr ulkedennn cıee hemenn programa son verdıgı ıcınnn oluyorrr sadece gelecek sene gıttıgındee sana zorluk yasatırlarr ama kesın gelmıyecek dıye bırseyy yoookkkk oylee cok kalan ınsan bılıyorummm work and travel ıle gelıp senelerce burada yasayan ınsanlarrr varr.... kırmızı bultenlemı aranıyor onlarr hayırr bırseyyy olmazz ben yasadım bılıyorummmm

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Elbette oraya gidip kaçak olarak 10 sene yaşayan kişiler de var. Kimse önemli bir suç işlemediğiniz sürece sizi kolunuzdan tutup sınır dışı etmez. Ancak unutmamanız gerelen birşey var ki, hepinizin bir diploması olacak ve kariyeriniz için bir ülkede kısa süreliğine de olsa kaçak kalmanız iyi olmaz. ABD, Canada ve Avrupa'nın kişilerin sicilleri ile ilgili ortak bir havuzu var bunu unutmayın. Amerika'da karıştığınız bir suç veya sicilinize işleyen bir illegal durum ileride Avrupa'ya veya Kanada'ya giderseniz karşınıza çıkabilir.
    CCN International Education Services - www.ccnedu.com

CCN Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Servisi
    Work and Travel Departmanı

Work and Travel programında bilmeniz gerekenler konusunda makale için tıklayın

Tel: 0212 292 5707
    Fax: 0212 292 5166
    E-mail: info@ccnedu.com

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Şu an amerikadayım ve 2 işte çalışıyorum. En ağır küfürü yapayım ciee e. Birdaha Amerika umrumda değil. Paramı kazanıp döneceğim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)