Work and Travel 2025
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 62 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: iddaa edıyorum!!!!

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Lightbulb iddaa edıyorum!!!!

arkadaslar ben bır ıddaada bulunuyorum ve burda 1000

tane watdan memnun olmayan arkadas bulacagımı savunuyorum!!!

eger sızde wattan memnun degılsenız lutfen bu konu baslgı altında

ewet memnun degılım demenız yeterlı!!!

bunun nedenı ıse gercekten anayalım kac kısı var watdan memnun olmayan

haydı arkadaslar bı post lutfen...

erınmeyın yazın lutfen....
    KeNdİmE YeNi BiR bEn LaSıM

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ilk mesajı yazanda ben oluyum ewet ben wattan memnun degılım!!!

elde var 1 kaldı 999 hadı arkadaslar lutfen....

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bende memnun degilim dostum.
    Viva México cabrón

( NY-San Diego-México-LA-FL-Costa Rica-Nic-Hon-El Salvador-Guate-FL-NY )

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

fgdgfdgdfgdhhdfhdhfdhd
    Konu hakkos tarafından (25-05-2011 Saat 08:35 PM ) değiştirilmiştir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

4. oluyom bu durumda ulan bende memnun olmadim!!!
    "Her ne kadar psikopatlıkta gözüm olmasada, dalımı kıranın ağacını kökünden sökerim"

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Şuan itibriyle bend memnun diilim 5 oldu .. Kaldı 995 kişi herkes yazsın kaçıncı oldugunuda karışmasın normal postlarla
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yazan arkadaslara sımdıden tesekkurler!!!

devamını beklıyorus lutfen cunku bu program hakkındakı gorusu ortaya koycak bı konu bı nevı anket dıyeblırıs...

cvpalra devam....

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

6.da benim gercektende sirketlerin oveove bitiremedigi ogrencileri amerika hayalleriyle gaza getirdekleri gibi bir sey deilmis wat. zaten Amerikada ole ahim sahim bisey deil gelince gordum

2008 wat ( work and trouble ) is socks !

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bu work and travel dedigimiz sistem tamamen amerikan hukumetinin ekmegine yag bal kaymak her neyim varsa suren birseydir. Sen gidersin yerin yurdun donus tarihin bellidir mis gibi sermayeye hizmet edersin kiytirik islerde calisaraktan iste kendini de 3 5 kazandim, ingilizcemi gelistirdim, yeni yerler gordum diye avutursun olay bu. ki bende bu kisma dahilim gelmeden neyin ne oldugunu cok iyi biliyordum tek amacim ingilizceyi gelistirip diger arkadaslar yatarkene benim fikrim seneye bomba gibi girmekti. Ammavelakin dediklerimden hicbiri bu sirketlerin ali cengizlerini mesru kilamaz. Sonuc ortada buraya it gibi calismaya geldik fekat ciddi karin tokluguna yasayanlar var(benim gibi) altindan kalkamaz hale geldi. Bu cabanin bir sonuc cikaracagini sanmiyorum. Sadece hasar tepsit olarak dusunun. Siradaki kim ?
    Viva México cabrón

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

burda bi face havasi gordum bende memnun deilim ama deneyimdir bir hayat tecrubesidir sonucta bu da biseydir benim icin 1 aydir issizim orlandodayim ve buralari anlatanlarin abarttiklarini gordum theme parklardan baska hicbir artisi yok ve abd alisveris icin guzel bi yer.sonuc olarak w&t icin orlandoyu dusunmeyin diyrum yeni katilimcilara mesajim olsun

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

selam ben su anda kings dominiondayim..cevremde 120 tane turk var..size 1 degil 10 degil 100 tane adam bulurum memnun olmayan..yalniz bu yazdigimi isallah onceden gidenler okur..biri cikipta work and travel degil work and work demedi..yaziklar olsun..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Thumbs down

Alıntı akadir42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biri cikipta work and travel degil work and work demedi..yaziklar olsun..
    arkadasim eger work and work olsa ok. bunada raziyim en azindan adamgibi bi iste 3-5 kurus para kazanirsin. ama benim de dedigim gibi WAT = WORK AND TROUBLE. hem para harca gel hem calis en agir sartlarda ustune bide gun yuzu gorme surekli problem surekli bela

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Evet arkadasım sonuna kadar arkandayız. Ohio Broadview Heights tan yazıyorum. Burda 10 turk arkadasla beraber hms host travel plaza sirketine amele olduk cıktık. Benim day off bugun. Az sonra arkadaslarım calısmaya gıdecekler. Inan geldıgımıze gelecegımıze pısman olduk. Cok sukur 47 gun kaldı vatana. Burdan tum madur watcılara selamlar...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya kufurlerımı boooll boooll ıletmek ısterdım ama surada olmuyor malesef ama arkandayım!!!

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bende ne memnunum ne degilim, kendim ettim kendim buldum, yok yok kendim umdum kendim buldum desem daha dogru, kendi kafama gore hareket etmeyip sirketin bana buldugu sirkete gitseydim bu kadar ezyet zaman ve para kaybi cekmeyecektim. Ben biraz gercekci olmaktan yanayim ne memnunum ne degilim
    llorando, de cara a la pared...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ahhh ahhh o gunu asla unutamiyorum..isverenin pentagon istasyonunun onune 4 turku bavullarimizla beraber biraktigi ani...bi de ustune i am sorry demesi sonrasinda ortada kalmamiz..ya nasil da gozumuzu boyuyolar turkiyede ama ben bi allahin kuluna rastlamadim ki kotuydu desin..butun kotulukler bizim basimiza mi geliyo arkadasim ya :S tek isimiz butun turkiyedeki wat ogrenci adaylarini caydirmak ...simdi virginia da bi turkun ofisinde calisiyorum ki ben sansliymi cunki bi aile dostumuz wardi burda onun yaninda kaliyorum su an da...ama bnm kadar sansli olamayanlar gercekten sefillik cekiyo..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı tamerkilic81 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ahhh ahhh o gunu asla unutamiyorum..isverenin pentagon istasyonunun onune 4 turku bavullarimizla beraber biraktigi ani...bi de ustune i am sorry demesi sonrasinda ortada kalmamiz..ya nasil da gozumuzu boyuyolar turkiyede ama ben bi allahin kuluna rastlamadim ki kotuydu desin..butun kotulukler bizim basimiza mi geliyo arkadasim ya :S tek isimiz butun turkiyedeki wat ogrenci adaylarini caydirmak ...simdi virginia da bi turkun ofisinde calisiyorum ki ben sansliymi cunki bi aile dostumuz wardi burda onun yaninda kaliyorum su an da...ama bnm kadar sansli olamayanlar gercekten sefillik cekiyo..
    bencede arkadasım sanslıymıssın ısde sen ama bıcok ogrencı ısde senın

kadar sanslı olmaya bılıyor!!!

o yusden dedıgın gıbı bundan sonrakı gelcek ogrencılere bunun bırılerı tarafından anlatılması sart hatta bı vatan gorevı bence...

bız unıversıte ogrencılerı burda magdur almaya o kadar para vermedık...

ve bundan sonra gelceklerde magdur olmak ıcın para vermesınler...

bu arada yasan butun arkadaslara cok tesekurler!!!

yanlız olmadıgım ıcın cok mutluyum ben ıstemsdım baska arkadaslarında

benım gıbı zor durumlarda olmasını ama,

bakalım gercekten kac kısı bu zor durumları yasıyo...

haaa gayret surda saten 1000e ne kaldıkı!!!

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Evet gun itibariyle ikinci isimi bulmus bulunuyorum: bulasikci paspasci cop doken adam. Pozisyonum bu allahtan saate 10$ veriyorlar yoksa bu rezillik pek de cekilecek gibi degil. 6 haftalik aramam en sonunda bu sekilde sonuc verdi. Hayirlisi olsun. gonul isterdi ki guzel guzel islerde calisayim ama iste.. buna bin sukur.
    Viva México cabrón

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Beholder Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet gun itibariyle ikinci isimi bulmus bulunuyorum: bulasikci paspasci cop doken adam. Pozisyonum bu allahtan saate 10$ veriyorlar yoksa bu rezillik pek de cekilecek gibi degil. 6 haftalik aramam en sonunda bu sekilde sonuc verdi. Hayirlisi olsun. gonul isterdi ki guzel guzel islerde calisayim ama iste.. buna bin sukur.
    hayırlı olsun beholder ne dıyım sans gulmus ısde sana bak

ne gusel!!!

yenı ısınde basarılar dılerım

bende bırasdan kacıyorum bulundugum yerden bıletım degısdırılıdı

ve kısmetse 12 sınde bu lanet olasıca ulkeden ayrılıyorum...

artık yasılarıma turkıyeden devam ederım buyuk bı ıhtımalle...

wat benım ıcın kara bı kabusdan oteye gıdemedı,

cok yıprandım artık ulkeme donup aılemle hasret gıdermek ıstıyorum...

burdan arkadaslara yıne cagrı yapıyorum:

sakın kımse zor durumlarda kalmasın bı kac gun daha fazla zaman gecırmek ıcın

bu lanet olasıca ulkede zorda olan alsın bavulunu ceksın gıtsın turkıyeye benım

gıbı...

herkese bol sans....

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

DODO yolun acik olsun bence eger burasi seni bukadar SIKIYORSA gitmekle en iyisini yapiyorsun.
    BEHOLDER sanada tebrikler ikinci is icin saat ucretide iyimis fazlada kafana takma ben mc de o isleri yapiyorum haftada 170 dolar anca elime geciyor (vergi ve evkirasi kesildikten sonra)
    Evet bence 2008 wat su ana kadarki yillarin en kotusuydu gercektende bircok kisi geldigine gelecegine pisman oldu

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Hayirlisi olsun Dodo ne diyelim bu saatten sonra yorum yapacak ne hal ne durum kaldi. sans iste buldum suan 2 is var ikisindende 30 ar saat alip agustos sonunda olmasi gerektigi gibi 3 5 para kazanma amacindayim. 6 haftadir calisiyorum buraya 800 le geldim ailem sonradan 300 gonderdi ve suan 800 dolar kadar var cebimde. hala bir arpa boyu yol alamamisim ustune zarardayim. Haydi tecrubeydi bilmemneydi diyorum iste. Busalik yikamak zevkli ismis , gayet konforluyum makina var tazikli su var ( polyannacilik boyle birsey) iyiyim dostlar. Dodo sen kafana takma dostum, ekstradan kalacagin 1 ay hayati bir onem tasimiyor. ruhsal fiziksel sagligini tehtid altinda goruyorsan al bavulunu don dostum. Buradan demek kolay biliyorum ama ne yapayim. iyi sanslar.
    Viva México cabrón

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bende bugun geldım.. Paradan daha önemli şeyler olduğunu düşünüyorum bari zararı kurtaralım dıyen cok arkadasım war fakat zaman cidden boşa geçtiğini sonradan anlıcaklar

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı Beholder Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayirlisi olsun Dodo ne diyelim bu saatten sonra yorum yapacak ne hal ne durum kaldi. sans iste buldum suan 2 is var ikisindende 30 ar saat alip agustos sonunda olmasi gerektigi gibi 3 5 para kazanma amacindayim. 6 haftadir calisiyorum buraya 800 le geldim ailem sonradan 300 gonderdi ve suan 800 dolar kadar var cebimde. hala bir arpa boyu yol alamamisim ustune zarardayim. Haydi tecrubeydi bilmemneydi diyorum iste. Busalik yikamak zevkli ismis , gayet konforluyum makina var tazikli su var ( polyannacilik boyle birsey) iyiyim dostlar. Dodo sen kafana takma dostum, ekstradan kalacagin 1 ay hayati bir onem tasimiyor. ruhsal fiziksel sagligini tehtid altinda goruyorsan al bavulunu don dostum. Buradan demek kolay biliyorum ama ne yapayim. iyi sanslar.
    Herkesin yapabilcegi bise diil Beholder helal olsun .. Bizim sartlarimizda zor fakat eminimki 2. isin kadar diil ...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkesin yapabilcegi bise diil Beholder helal olsun .. Bizim sartlarimizda zor fakat eminimki 2. isin kadar diil ...
    dostum ben gunluk olarak craiglist i arastiriyorum. 6 haftadir buradayim ve hergun yani 42 gun 42 defa kontrol ettim craiglist i ve gunde ortalama 10 is icin ev arkadasimla hazirladigim Cv yi yolluyorum. Bu demek oluyor ki 420 tane ise basvurmusum craiglist uzerinden. bunun disinda sehir merkezinde bir 50 - 60 tane daha doldurmusumdur. Neredeyse 500 is basvurusu demek. Bu durumda sansim 500 de 1 yani %0.002 oranla is bulmusum diyebilirim. Zor burada hayat, pahali memleket ayda 800 dolar dedigimde insanlarin gozunde birkac mertebe atliyorum resmen. bakislari degisiyor helal olsun felan simdi durumum iyi olacak umarim yarisi gitti yarisi kaldi bu agustos ayini duraksiz calisarak haftada 55-65 saat arasi kadar, eylul ayinin 10 undan 27 sine kadar travel denilen olguyu gerceklestirmek istiyorum. Isim biraz agir. sabah 10 dan 16 ya kadar ilk iste 17 den 22 ye kadar ikinci iste calisacagim, ikinci is evime 1.20 saat kadar uzakta 12 ye dogru evde oluyorum geri kalan isleri hallettikten sonra uyuyup sabah 8 de kalkip ise gidiyorum. durum bu. iyi mi kotu mu siz karar verin.
    Viva México cabrón

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar bende new hampsire eyaletinin dag basinda bir otelinde sizin dediginiz tabirle calisyom ama olaya kaamsar bakmayin gercekten olaylar zor ama bu istende kendimize yarayan seyleri almaya bakalim cunku tecrubenin iyisi kotusu olmaz birisi demisti drsiniz benim isimde amelelik ama sabredelim ve bize faydali olanlari almaya calisalim herkese iyi calismalar ve selamlar

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende memnun değilim arkadaşlar ocean city denen allahın belası bir yerdeyim geldiğim güne lanet olsun 4 kişi aynı odada kal 2 kişi aynı yatakta kal en kötü işlerde çalış para kazanama her gün kovulma tehlikesi ile karşı karşıya kal akıllı adamın yapacağı iş değil bura o kadar lanet bir yer ki kaç kişiyi işten çıkardılar ve türkiyeye dönmek zorunda kaldı. ingilizce ilerletilirmiş yalan para kazanılırmış yalan gezilirmiş yalan hepsi yalan burada argodan başka bir şey konuşulmuyor ingilizce ileri değil geri gitti. para kazanmak imkansız zaten 1000 dolar ayda para kazan 500 ünü kiraya ver kaldı sana 500 dolar zaten gelirken 4000 dolar bayıldık. gezilirmiş neyle gezeceksin greyhaundla mı bilen bilir ne lanet bir şey olduğunu. hepsi yalan dediğim gibi tam bir saçmalık... aklı olan gelmez ha şimdi buraya çıkıp ahkam kesenler olacaktır yok ben memlunun yok şu bu gelmeden önce ben geçen gittim çok güzeldi nesi güzeldi yahu ne yaptınız bu kadar anlamıyorum resmen eziyet çekiyorum burada yani akıl karı değil bunu okuyan olur işallah gelmeye karar vermeden ben yandım siz yanmayın...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Abi hepimiz üniversite okuyan adamlarız ve burada çalıştığımız iş pozisyonları 3. sınıf vatandaşların hatta vatandaş olmayan göçmenlerin 16 yaşında ki lise ögrencilerinin yaptığı işler..Buna katlanmak zaten başlı başına bir zorluk...Artı olarak iş sıkıntısı ve insanların şerefsizliği işe girince burası gerçekten cekilmez bir hal alıyor..Birde memleket hasretini kaldırmak var, kolay degil hiç hemde...Ama herkesin bünyesi değişik, herkesin kaldırabildikleri farklı...
    Cok iyi düşünmek lazım, hayal kurmadan gelmek lazım ..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı cepkah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok iyi düşünmek lazım, hayal kurmadan gelmek lazım ..
    dediklerine katiliyorum ama son cumlen dikkatimi cekti.Cok iyi dusunmek yetmiyor ne demisler evdeki hesap carsiya uymaz buraya gelirken cok dusunduk cok arastirdik ama olmadi bunu ancak yasayan bilir tecrubesi olmayan bilemez yani fazlada secenegimiz yoktu dusunmek acisindan

hayal kurmadan gelmek mevzusuna gelince ;
    Ben 99.99% eminim ki biz ogrencileri buraya getiren sey American dream denilen sey.

bize dolandiricilarin (bazi sirketler) ve kole tacirlerinin (sponsor firmalar ve isverenler) vaad ettikleri nelerdi bir hatirlayalim

# bazilari bize 3000 dolar bi masrafi var ama bi arkadas 10000 dolar kazandi 3 iste calisti -- nerden bilelim amerikada bir is bulmak mesele ikiyi nerden bulacan,3.isten hic bahsetmiyorum bile--
    # Gezer tozarsin ortam baya guzel amerika guzel -- neyle gezecez hangi parayla --
    # gelmeden 2 bavul elbise 1 bavulda elektronik alirsin -- nie amerikada bunlar bedavami veriliyor yani bunlari alirken para odemicez mi?--
    # inanilmaz guzel bir tecrube olacak -- evet baya bi tecrube oldu ama guzel mi deilmi onu herkes biliyor --
    # Ingilizcen gelisecek -- biraz sansin varsa bir ihtimal olabilir ama dil kursu bu is icin daha mantikli ve daha rahat bir olay --

yani kisaca bize empoze edilen bilgi su az biraz calis bir suru paran araban kiz arkadasin olsun ye ic gez alabildigin kadar elektronik ve giyim esyasi al mutlu sorunsuz bir sekilde TR ye don . Biz buna AMERICAN DREAM diyoruz

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Latitu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sadece ben mi memnunum bu programdan anlamadim neyse hepinize gecmis olsun bakalim bende cok calisiyorum ama sonra gezecegim insallah
    makro ne kadar para yaptin sezon nasil kardes iyi mi
    Safinaz...

Tecrübe Puanı
    10

Simdilik 6000$ yapmis Latitu ins daha cok yaparsin su anda forumun en cok kazanani

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks