Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Uniwestia

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arrow Uniwestia

Ankara merkezli bu sirketi kesinlikle secmeyin arkadaslar. Bizim geldigimiz sehirde sahsen pek basimiza birsey gelmedi yani pek sorun yasamadik ama sorun yasamayan tek biz variz. Gerci su anda sorunlar yasiyoruz supervisor ile ve calistigimiz yer ile ama diger arkadaslarimin sorunlari yaninda birsey degil. Son derece tecrubesiz bir sirket.Benden soylemesi

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Ne gibi sorunlar!! Ne gibi tecrubesizligi var ki az daha acar misin konuyu
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Onur Eren

Merhabalar,
    Sorununuzu buradan duymak uzucu. Tabiki burada paylasin ama bizide bilgilendirirseniz sorunlariniz hakkinda cozum bulmanizda yardimci olmaya calisiriz. Senden ricam sudurki isim ve soyismin ile birlikte bana yasadigin sorunu bildirirsen cozulmesi icin neler yapmamiz gerektigine hep beraber karar verme sansimiz olabilir. Kalan suren icin iyi bir sezon dilerim.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Afedersiniz beyim, sirket yetkilisi olmalisiniz ?
    Viva México cabrón

( NY-San Diego-México-LA-FL-Costa Rica-Nic-Hon-El Salvador-Guate-FL-NY )

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Ne gibi sorunlar yaşadığını biraz detaylı açıklamalısın.

Tecrübe Puanı
    10

Cunku senin boyle aciklama yapman direkt kotulemedir , kotu reklamdir ..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Oncelikle calisan elemanlarin biri haric hepsi zaten toplam 4 tane var universite ogrencisi. Ds formlarini doldururken sormamiz gereken sorulari cevaplamaktan bile cekindikleri oldu. Is secimine gelirsek... A4 formatindaki bir kagitta 4 sayfalik bir is secenegi vardi. Bize isler gelecek bekleyin dediler bekledik bekledik gelmedi. Sonunda da Louisiana da new orleans Sonic de calisir misiniz dediler. Biz de baska secenek yok mu Pen. tarafinda dedik ama nafile... Yani mecburen sectik. Ama new orleans da olmadi Lafayette de oldu. Birkac tartismadan sonra onlarin dedikleri oldu. Ikna ettiler. Buraya geldik. Hava alaninda 2 saat supervisorun gelmesini bekledik. Bu arada buraya gelen arkadaslarin arasinda en az bekleyen bizmisiz. 6 saat bekleyen olmus. Kalacagimiz yere geldik depozito ve bir aylik ucreti verdik. Ondan sonra supervisorleri ara ki bulasin bulsan da derdini anlatasin. Teli acmazlar, evlerine gidersin oturdukleri yerden su anda cevap veremem derler. Bunlar sadece benim ve grubumun yasadiklari. Ama baska arkadaslar da var kaldikleri yerde klima yok ki burada hava ortalama 90 f. ve arti nem. Tuvaletleri bozuk ilgilenen yok. Kisacasi boyle...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ozel bi sorunumuz yok. En azindan benim grubumun. O yuzden buradan yazmakta bi sakinca gormuyorum. Calisma saatlerimiz soylendigi gibi 32 saat bile degil ki bize daha fazlasi lazim. Supervisorlerimiz Edyta ve Kasia hanimlar evimiz ile ilgili eksiklikleri soyledik ama biktik artik soylemekten. Ilgiden gectim ihtiyaclarimiza bile cevap vermiyorlar. Kisaca bu sekilde...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bıde burda soruunuz ne dıyosunuz???

sız sırketer hepnıız aynısınız!!!

hepnızıın gozunu para burumus!!

uc bes kurus daha fazla kazancaz dıe bu guselım genclerı(bende

dahıl olmak uzere)

amerıkaya gonderıyosunuz!!

ve dogru durust bısı anlatmadan vee hala sorun ney yardım edelım dıyosunuz!!!

ben ıkı aydır burdayım,

basvurmadıgım yer yapmadıgım yol kalmadı bana turkıyeye memleketıme donme

ımkanı verılmıyo!!!

o sızın gıbı basvurdugum sırkette bana ıntraxla olan sozlesmesınden bahsedıp

bı ıntraxı arama tenzeulunde bıle bulunamıyo neymıs aralarında

sozlesme varmıs...

gecın bunları yaaa...

bıde yardım edelım dıyosunuz...

bısı soluyumu kusura bakmayın ama sız ve bu ısı yapan dıger ınsanlar hepınız bırer yalancısınız!!!

ve bu ısı yapan ınsanın vıcdanından da suphe ederım!!

ben nasıl cocugumu bole bıseye atmak ıstemessem baska ınsanın

evladınıda o sekılde dusunurum....

ama bu ısı yapan ınsanlar o duygularını yıtırdıgı ıcın bole bısı yapmıyolar..

cunku ınsanlar cıldırmıs hepsının gozunu para burumus...

bu mesajada umarım bı vercek cevabın vardır senın???

sız hazırlıklıınız bole durumlara,

cunku bıze daha kayıt olurken ımzalatılan o sayfalarca sozlesmeden bellı oluyo sızın bole bı haltlar karısdırcagınız sızın derken sadece

sızın sırketı degıl butun wat yapan sırketlerı kasdedıyorum...

buda benden bı cavap sıze ve sızın gıbılere

artık yeter yakdıgınız can barı bırkaında baska ogrnecıler yanmasın....
    KeNdİmE YeNi BiR bEn LaSıM

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Onur

Onur Merhaba;
    Sizden ilgili bilgileri Doruk ve Selcen ' den zaman zaman aliyorum. Kendileri ile surekli irtibat halindeyim ve herhangi bir probleminiz bana gelmedi. Bahsettigin tuvaletleri arizali olan arkadaslar Doruk ve Selcen ise eger merak etme o problemi cozduk. Evlerine tamirci gonderttik. Artik bu konuda sikayetleri kalmadi. Bahsettigin yetkililerin sizinle ilgilenmemesi uzucu. Ancak o bolgede birsuru ogrencisi oldugu icin boyle bir tavir takiniyor olabilir. Bunu duzeltmenin tek yolu bizimle temasa gecmendir. Cunku hakverirsinki resmi dille soylendigi taktirde daha etkili oluyor ve ilgilenmek zorunda kaliyorlar. Yani bizim senin adina soylememizin etkili olacagindan emin olabilirsin.

Bir arkadasimizin sanirim cok basi agrimiz bu programdan. Kendisi icin cok uzgunum. Ancak her danismanlik firmasinin gorevi ogrencisini sadece Amerika'ya gondermek degil, ogrencisi ile Amerika'da da ilgilenmek. Amerika'ya gidene kadar islerinin yolunda gitmesi ne yazikki yeterli degildir bir danismanlik firmasinin iyi olmasi icin. Ve iyi bir firmada aslinda Amerika'da problem yasiyan ogrencilerine bulduklari cozum ile iyi oldugunu kanitlar.
    Arkadaslar eger problem yasiyorsaniz firmalarinizdan mutlaka yardim isteyin ve bunu kisisel bir mucadele haline getirmeyin. Bizler hala tatile cikmadik ve sizin problemlerinizi cozmek icin calismaya devam ediyoruz.
    Onur sanada kalan zamaninda iyi tatiller diliyorum. Lutfen Nural ve Buket e de selam soyle.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Tesekkur ederim Halit. Aleykumselam.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

şirketler hakkında olumlu veya onur arkadaşımızın yazdığı gibi olumsuz yorumlar yazmadan önce bunu sağlam bilgilere dayandırarak yazmanızı öneriyorum..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı UNIWESTIA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar eger problem yasiyorsaniz firmalarinizdan mutlaka yardim isteyin ve bunu kisisel bir mucadele haline getirmeyin. Bizler hala tatile cikmadik ve sizin problemlerinizi cozmek icin calismaya devam ediyoruz.
    Onur sanada kalan zamaninda iyi tatiller diliyorum. Lutfen Nural ve Buket e de selam soyle.
    Merhaba , yazdiginiz cevabi gordum , yazilan su kisim benim dikkatimi cekti, sorunlarimizi cozmek icin hala tatile cikmamaniz ne gibi bir olcu olabilir oncelikli olarak, boyle bir luksunuz varmidir bunu konusalim bana sorarsaniz. Kac ogrenciden ne kadar dolar aldiniz bilmiyorum, hakkinizda hicbir bilgim yok lakin dediginizin tutar bir yani yok. Bu kadar insan sizlere guvenip buralara geldi. Benim gibi magdur olan ogrenci sayisi malesef saymakla bitmiyor. Umarim ilerleyen senelerde daha radikal adimlar atar ve ilerideki sezonlarda ogrencilere kaygan olmayan bir zemin hazirlarsiniz. Herkez emeginin karsigilini gormek istiyor, kimseye veryansin etme veya bakin bizde calisiyoruz... demeye bana sorarsaniz pek de durumunuz yok. Tesekkur ediyorum.
    Viva México cabrón

( NY-San Diego-México-LA-FL-Costa Rica-Nic-Hon-El Salvador-Guate-FL-NY )

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı atlantiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şirketler hakkında olumlu veya onur arkadaşımızın yazdığı gibi olumsuz yorumlar yazmadan önce bunu sağlam bilgilere dayandırarak yazmanızı öneriyorum..
    Ben ogrencisi oldugum sirket ile ilgili su ana kadarki izlenimlerimi soyledim. Kusura bakma yani elimde ses kaydi veya resmi belge yok. Eger bunlar gerekiyorsa basligi silebilirsiniz. Dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama sadece izlenimlerimi soyledim. Kucuk dusurucu herhangi bir ifade kullanmadim. Bizimm grubum sorun yasamamasinin en buyuk sebebi erken gelmemiz. Doruk ve Selcen in evlerinde hali bile yok... 1 hafta onca bize geldiklerinde hala wcleri calismiyordu. ne yapayim simdi ben wc nin fotosunu mu koyayim belge diye...

Arkadasim kimse durup dururken calistigi sirketi hele ki o sirketteki birkac kisiyle gorusuyorsa kotulemez. Ama o sirkette Halit olmasa inan ben su anda daha neler yazacaktim olasi yasayacaklarim icin. Olayi kisisellestirmek istemiyorum. Ben bu sirket ile ilgili bunlari biliyorum, bunlari yasadim gerisini ogrenciler bilir. Binlerce dolar verip, binlerce km oteye gidip hapishane gibi yerde kalip, tuvaleti calismayan evde yasamayi kimse hak etmiyor.

Hala belge istiyorsaniz ilk off gunumde Ophelusas KOYUNE gunde 1 tane gecen Sehirlerarasi otobusle gidip HD formatinda videosunu koyacagim...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

onur erenin yaptigina karalama denmez.bu site az sayida insana hitap ediyor.gazi universitesinde uniwestiadan biraz bahsettigimiz zaman degirmenin suyunun nasil kesildigini göreceksiniz.karalamadan kastim: sadece yasadiklarimizi anlatacagiz ve bunun da yetecegine eminim.kusura bakmayin ama bunlar uniwestia ya müstahak.siz tatil yapmayarak fedakarlık mı yapıyorsunuz? bizim amerikaya bu sıkıntıları cekmeye gelmek icin yaptıgımız fedakarlıklar ne olacak onu soruyorum??????

Tecrübe Puanı
    10

Yha elbette anlamak isteriz fakat sitede asiri reklam oldugunu unutmamak lazim onureren ' in ilk postu bu =

Ankara merkezli bu sirketi kesinlikle secmeyin arkadaslar. Bizim geldigimiz sehirde sahsen pek basimiza birsey gelmedi yani pek sorun yasamadik ama sorun yasamayan tek biz variz. Gerci su anda sorunlar yasiyoruz supervisor ile ve calistigimiz yer ile ama diger arkadaslarimin sorunlari yaninda birsey degil. Son derece tecrubesiz bir sirket.Benden soylemesi

Sonra yazmis ama wc calismior , hali yok , hapishane gibi bi yer vs bunlari ilk postunda yazsa kimse kotuleme vs demezdi . Gerekte yok kanita , belgeye sadece ilk yazdiin mesajda somut ornekler vermen yeterdi .

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı onureren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben ogrencisi oldugum sirket ile ilgili su ana kadarki izlenimlerimi soyledim. Kusura bakma yani elimde ses kaydi veya resmi belge yok. Eger bunlar gerekiyorsa basligi silebilirsiniz. Dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama sadece izlenimlerimi soyledim. Kucuk dusurucu herhangi bir ifade kullanmadim. Bizimm grubum sorun yasamamasinin en buyuk sebebi erken gelmemiz. Doruk ve Selcen in evlerinde hali bile yok... 1 hafta onca bize geldiklerinde hala wcleri calismiyordu. ne yapayim simdi ben wc nin fotosunu mu koyayim belge diye...

Arkadasim kimse durup dururken calistigi sirketi hele ki o sirketteki birkac kisiyle gorusuyorsa kotulemez. Ama o sirkette Halit olmasa inan ben su anda daha neler yazacaktim olasi yasayacaklarim icin. Olayi kisisellestirmek istemiyorum. Ben bu sirket ile ilgili bunlari biliyorum, bunlari yasadim gerisini ogrenciler bilir. Binlerce dolar verip, binlerce km oteye gidip hapishane gibi yerde kalip, tuvaleti calismayan evde yasamayi kimse hak etmiyor.

Hala belge istiyorsaniz ilk off gunumde Ophelusas KOYUNE gunde 1 tane gecen Sehirlerarasi otobusle gidip HD formatinda videosunu koyacagim...
    onur bu açıklamaları benim yazdığım açıklamadan önce belirtmen gerekmezmiydi.. ayrıyetten şirket hakkında bildiklerini ve arkasında durduğun açıklamaları sırf o şirkette tanıdığın olmasından dolayı açıklamaman ne derece doğru tartışılır.. yorumları en başından tekrar gözden geçirirsen öyle bir durum oluşmuşki. sen şikayetini belirtiyosun. ama şirket yetkilisi cevaplarla seni etkisiz hale getiriyor ve sonundada teşk. diyip olayı kapatıyosun...adamı haksız durumda olduğunu düşünürken haklı duruma sokuyorsun..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

keske daha once gormus olsaydım bu yazıyıda cvb hakkımı kullansaydım.baslıorum 1.normalde new orleans meatairie yazan yerım degıstırıldı benı ponchatuala adında bı koye gonderdıler,hergun 45 dakka yuruoruz ev ıle ıs arası cok uzak dısarısı 90 f bı yuruyun lutfen.evde fare buldk kapının dısında yılan vardı sıze yazdık yerımızı degıstırın lutfen bız buraya koyde calısmaya gelmedık sız naptınız.pekı msj atıoruz ugrasıoruz ne oldu 0.
    bız 2 aydır burda calısıoruz ama ınanın amerıkada dılız.

ben kısın ısyerımı degıstırmek ıstedıgım de dedınızkı kesınlıkle olmas artık ımza attınız ama usaya gelınce gordumkı sadce 10 sanıyelık ıs resmen kandırıldık aldatıldık ve sıze guvendık gercekten yerımızın degıscegını sanıp dısımızı sıktık peki ne oldu?umarım cvb yazarsanız buna

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

biz hala ponchaualadayız hergun ıse 45 dakka yuruoruz

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Konuyu actigimda yazdiklarim yeterli diye dusundum ama cevaplar gelince daha da aciklama geregi duydum. Sirkette calisan herkesi taniyorum bu arada sadece bir kisiyi degil. Ancak burada cevap veren sirket yetkilisi, sirkette bize yardimci olmaya calisan tek kisi. Kisisel bi haksizlik olsun istemedim. Zira sirket genel olarak iyi degil. Bu da dusuncelerimin yeterli derecede degismedigini gosterir... Her yazdigimdan sonra biraz daha aciklama istenmesi ve en sonunda belge kelimesinin gecmesi ise allah ne verdiyse yazmama sebep oldu. Zaten pek bi fark da yok son yazimda... Tartisilmasi gereken birsey varsa yazdiklarimla tartisalim ama konu ben olacaksam yeni bi konu acalim bence... Sonuc olarak konu uniwestia ve benim yasadiklarim, dusuncelerim bunlar. Olumsuz bakiyorum...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben savas cakır ıstersenız ds nomu verıp konrtol edın bende unıwestiayayla geldım ve gercekten cok acemı bı sırket.
    bana dedıklerı kesınlıkle sozlesmen degıstırılemez ısyerın felan geldıgımın ılk 5 dakkası 3 kere degıstı normal yerım metaırıe olan new orleansa 5 dakka yı degıstırıp benı 45 dakka oteye koyun bırı olan ponchatualaya yerlestırdıler ınanın burası amerıka olamaz geldıgımın 1.haftasında fare 2.haftasında yılan cıktı evden sonra ısyerı ıle evın arası yaklasık 4km hergun bu yolu yryuoruz dısaırısı 90 fahrenıyt belkı..

bızle aynı duurmda olan baska sırketten gelen arklar sırketlerını aradılar hemen chıcagoya gonderıldıler kısacası kurtuldular bızse burda mmahsur kaldık 50 kere sırkete mail attık hepsınde durumu duzeltcez denmesıne ragmen program bıtıo hala bıseuler yapmıolar tesekuur ederım uniwesitiaa hersey ıcın

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart magdurum uniwesitiadan

ben savas cakır ıstersenız ds nomu verıp konrtol edın bende unıwestiayayla geldım ve gercekten cok acemı bı sırket.
    bana dedıklerı kesınlıkle sozlesmen degıstırılemez ısyerın felan geldıgımın ılk 5 dakkası 3 kere degıstı normal yerım metaırıe olan new orleansa 5 dakka yı degıstırıp benı 45 dakka oteye koyun bırı olan ponchatualaya yerlestırdıler ınanın burası amerıka olamaz geldıgımın 1.haftasında fare 2.haftasında yılan cıktı evden sonra ısyerı ıle evın arası yaklasık 4km hergun bu yolu yryuoruz dısaırısı 90 fahrenıyt belkı..

bızle aynı duurmda olan baska sırketten gelen arklar sırketlerını aradılar hemen chıcagoya gonderıldıler kısacası kurtuldular bızse burda mmahsur kaldık 50 kere sırkete mail attık hepsınde durumu duzeltcez denmesıne ragmen program bıtıo hala bıseuler yapmıolar tesekuur ederım uniwesitiaa hersey ıcın

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

merhaba arkadaşlar,
    Uniwestiazedelerden birisi de benim galiba, çok iyi tanıdığım insanların çalıştığı bu şirket gerçekten kaliteden yoksun maksadı para olan bir şirket halini almıştır. Gerçekten şunu içim rahat olarak söyleyebilirim ki bu şirket bu işi yapmayı hak etmiyor. İşleri bittiği anda bana(onlar beni iyi tanırlar) bile yüz çeviren uniwestiadan hiçbir çalışan beni aramamıştır. Kendi talebim olmasına rağmen bana geri dönülmediği gibi baş sponsorları cetusanın yalanlarına ortaklığı kabullenmişlerdir. Kısaca başımdan geçenleri anlatmak gerekirse;

Amerikaya gittiğim anda konaklama sorunu yaşadım ve 5 kişi bir otel odasında kalmak zorunda kaldım. Uniwestianın sahibi olan şahıs ile 2 li telefon görüsmelerim ne kadar içimi rahatlatsa da bunlardan bir sonuç çıkmamış ve 5 kişilik bir otel odasında aylık 600 dolar ödeyerek kalmak zorunda bırakıldım. Bana kalacağım evin fitness salonu, odaları mutfağı, havuzuna kadar sponsorları yetkilisi tarafından yollandı fakat bu evin kirası bana uniwestia tarafından söylenenden çok fazlaydı. şöyle diyeyim aylık 300$ denildi ama gider gitmez kira+depozito=4400$ istenildi. 5 kişi otel odasında kaldık ve uniwestia bu sorunu halledemedi. ayrıca 5 kişiden 2 si uniwestia diğer üç kişi farklı farklı şirketlerden öğrenciler. yani 2 öğrencisini bile bile bu durumda bıraktı bu şirket. Ayrıca tanımadığım fakat Uniwestia dan gelecek olan 2 öğrenci daha vize reddi yememiş olsaydı eve çıkacak parayı elde etmiş olacaktık.

Konaklama dışında 40 saat haftalık çalışılacak denilen işte 30-34 saat çalışabildik max. sürekli elemanlarda anca bu kadar çalışıyordu. işe başlama ve bitiş tarihleri job offerla alakası olmayan tarihler patronumuzun haberi yok tarihlerden uniwestianın koruduğu cetusa kafasına göre tarih atmış. Bide arkadaşlar tip mümkün yazıyodu 3 ay boyunca tip alan görmedim desem yeridir.

Bu şekilde bir WAT macerasından sonra kazandığım ve yanımda götürdüğüm tüm parayı otel ve gıda gibi birincil ihtiyaçlarımı karşıladığım için 80$ la Türkiyeye giriş yaptım.

Herşeyi geçiyorum arkadaşlar bu insanlar benle çok samimi kişilerdir beni yüz üstü bırakanlar. Bir telefon edilmedi geldikten sonra gönül almak için bile. Ben gittim şirket sahibiyle görüsemedim beni arasın diye not bıraktım hala geri dönen olmadı. Yinede tercih sizin uniwestia hariç olsun mümkünse.

Halit burda senden cevap istemiyorum. Anladığını umarım.
    what's up nigga

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

böyle başlıklar şirketlere ders olmalı...para uğrunda amatörce çalışan şirketler kötü reklam sayesınde hayatta ayakta kalamazlar...bu şirket de aldım kara listeye

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

kardeşim iyi yaptın yanınada 3 yıldız koy

THE BLACK LIST

***1-) UNIWESTIA
    2-) BÖYLE DOLDUR İŞTE EN BAŞA AL LİSTEDE YILDIZLARIDA UNUTMA
    what's up nigga

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart uniwestia

slm. Herkese iyi yillar. Bende Uniwestia ile gidenlerdenim. Sorun yasayanlari gordum ama kendi adima ben arkadaslarimla 2 defa Uniwestia ile wat a gittim ve biz cok memnun kaldik. Gordugum kadariyla wat programina gidenlerin bir kismi hangi firmayla olursa olsun problem yasayabiliyorlar.

Uniwestia reklami olmasin ama ben cok memnun kaldim ve bu sene yine gidiyorum. Herkese de tavsiye ederim. Uniwestia ile ilgili sadece olumsuz yorum gordum burda iyi gecenler de bilinsin diye yaziyorum.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ilhantulu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm. Herkese iyi yillar. Bende Uniwestia ile gidenlerdenim. Sorun yasayanlari gordum ama kendi adima ben arkadaslarimla 2 defa Uniwestia ile wat a gittim ve biz cok memnun kaldik. Gordugum kadariyla wat programina gidenlerin bir kismi hangi firmayla olursa olsun problem yasayabiliyorlar.

Uniwestia reklami olmasin ama ben cok memnun kaldim ve bu sene yine gidiyorum. Herkese de tavsiye ederim. Uniwestia ile ilgili sadece olumsuz yorum gordum burda iyi gecenler de bilinsin diye yaziyorum.
    hangi işe gittin kardeşim bide sponsorun kimdi
    what's up nigga

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ilhantulu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Uniwestia ile iki defa gittim. KFC ve McDonalds'da calistim. Sponsorlarim birincisinde Cetusa ile ikincisinde Into ile. Bu sene daha is secimi yapmadim.
    cetusa ile yolladılar benide ama daha önce de belirttiğim gibi 5 kişi 1 otel odasında kaldık ve senin de tanıdığın uniwestia yetkilileri bilhassa v... hoca olayı çok iyi bilmesine rağmen etkili bir şekilde müdahil olmaktan çekindi. 2 öğrencisi aynı yerde sıkıntıdayken burda rahatını bozmayan bir şirket için olumlu söyleyeceğim pek fazla bişey yok.

Bu arada gittiğin yerde ne gibi bir sorunla karsılaştın da sana yardımcı oldular veya seni keyfin yerindemi diye aryan oldumu hiç sanmıyorum çünkü o şirketle giden 10 civarı arkadasım var hiçbirisi aranmamış hatta benim gibi sorunu olan bile zorla aranıyor yardımcı olunacağı söyleniyor hiçbişey çıkmıyo sonuç olarak. Burda herkes hizmet veriyo artık. vize başvurusu almak yardımsa şayet. onuda kendimiz yapabiliyoruz. ds yollayan sponsor, iş bulan ev bulan sponsor, biletini kendin alıyosun onlar sadece vize başvurusu yapıyolar ve seni iş secmeye zorluyolar bir süre sonra yani sana yol gösteriyo sen burda bunun dışında bir hizmet aldınmı. burda bu söylediklerimi herkes yapıyo önemli olan belli şirketlerde olduğu gibi USA da iken sürekli ilgilenmek. sen memnun olabilirsin ama benim durumumda olsan memnun kalacağını hiç sanmıyorum. umarım anlamışsındır beni.
    what's up nigga

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Uniwestia

Bize baya yardimci oldu uniwestia. Biz ilk sene ikinci is bulamadik. Yani en azindan ekiptenn dort kisi bulamadi. uniwestia bizim ikinci is bulma problemimizi cozdu. V Hoca dedigin Vural Hoca olsa gerek. Benim de universiteden hocamdi ve bize her konuda cok yardimci oldu. Hatta wyoming'de baska firma ile gelen uc Turk arkadasin ciddi sorunlari oldu onlari da Vural hoca cozdu hem ise yerlestirdi hemde eve. Sizin grubunuzda problem neydi bilmiyorum ama tanidigim Vural hoca yapabilecegi birsey varsa ayrim yapmadan mutlaka yapar ve yardimci olur. Amerikadayken orneklerini cok gordum. Dedigim gibi amacim burada uniwestia'nin veya Vural hocanin avukatligini yapmak degil ve eminim tum firmalarda oldugu gibi uniwestia'nin da atladiklari olmustur. Ben daha evvel iki kere gittigim ve bu sene ucuncuye gidecegim icin gerek Uniwestia ile gerekse baska firmalarla giden pek cok ogrenciyle tanistim. Cok memnun kalan da gordum cok sorun yasayanda ve ozellikle bazi firmalar tarafindan dolandirilan cok arkadasta gordum. Gorduklerimi degerlendirirsem yine en iyisi uniwestia. Bu sitede pek gormedim ama cok unlu firmalarla gidip basina gelmeyen kalmayan arkadaslarla tanistik orada. Eminim sende tanismissindir. Sanirim biraz beklentiyle ilgili hersey ve biraz gidilen bolgeyle. Ama benim burada ve amerikada tanistigim arkadaslar uniwestia ile sorun yasamadilar. Tabiki ufak tefek sorunlar oldu ama bunlarida cozdu adamlar.

Amacim kesinlikle uniwestianin avukatligimi yapmak diil. Temsilcide diilim. Kendi tecrube ve dusuncelerimi aktariyorum.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Work and travel olayı benim için bitti, depozitomu ve vergi ücretini alayım gerisi umrumda değil diyordum ancak yine sorun yine sorun. Her ne kadar burada paylaştığım bilgiler sebebiyle şirket tarafından hakkımda dava açılma tehdidi almış olsam da yaşadıklarım hakkıda bilgi vermek istiyorum. Önceki yazılarımı takip ettiyseniz Louisiana'nın Lafayette şehrine gittiğimi ve birçok sorunla karşılaştığımı hatırlarsınız. Ya da önceki mesajlarımdan bulabilirsiniz. Yaşadığımız sorunların %51'inden ABD'deki şirketin hatalı olduğunu düşünsem de buraya geldikten sonra da performans değişikliği göremedim. Üstüne azar işittimi tehdit edildim. Kim ne dava açarsa da açsın umrumda değil. Açılacak olası dava sürecinde bilgi paylaşamam ancak özel mesaj yoluyla ve dava sonucunda her şeyi paylaşabilirim. Neyse...

Yaşadığımız onca sorunun ardından ABD'de son günlerimizi geçirirken arkadaşlarımla alış-veriş merkezine gittik. Geldiğimiz evde gördüğümüz manzara aynen aşağıdaki şekildeydi:

Burası benim odamdı. Halıdaki izden de belli olacağı üzere orada yatağım vardı.

Burası da salonumuzdu. Koltuklarımız vardı.

Oradaki supervisor bize ne zaman gideceğimiz sormuştu. Biz de "kesin değil ancak araba kiralayabilirsek Chicago'ya gideceğimizi ve uçak için döneceğimizi ve gidersek de mutlaka haber vereceğimizi söyledik. Ancak dediğim gibi alışveriş merkezine gidip geldik ve şok olduk. Sanki eve hırsız girmiş gibiydi. Superviser birkaç kişiyle gelmiş ve eşyaları alıp gitmiş. Bizi ne aradı ne de bilgi verdi. Eşyaların alınış şekli zaten odama ait fotoda yeterince belli oluyor. Bir not bırakılmıştı şu şekilde: "Ben planımı yaptım, sizin de gideceğinizi düşündüm ve eşyaları aldım. Kalmak için diğer eve gidin, orada yatak var ve anahtar kapının üstünde. Kaybolan eşyalarınızla ilgili bilgim yok." Evet aynen böyle... Küfreder gibi. İnanın bana bir ailenin evine haciz gelirse nasıl bir hissiyat içinde olduğunu o günden sonra çok iyi biliyorum.

Uyumamız için söylenen eve gittiğimizdeki manzara tarif edilemez ama "çılgın böcekler" gibi filmlerin çekimi için biçilmez stüdyo. Eve gidip ışığı yaktığımız gibi onlarca kibrit kutusu büyüklüğünde böcek (evet boyutu abartmadım) set amirinin emriyle koşmaya başlayan figüranlar gibiydiler ki biz o eve uyumak için gitmiştik. Banyoda açtığımız dolaplar onlar için bir malikane gibiydi ve 2-3 kuşak akrabalar da yanlarındaydı sanırım. Bırakın orada uyumayı yürürken basılan böceklerin ezilirken çıkardığı çıtırtılar bile yetiyordu. Yine şok olmuş bir şekilde kendi evimize gittik. Eve gittiğimizde fark ettiğimiz bir şey de arkadaşımın orada aldığı Z-5500 müzik setinin kumandası kayıptı. Her yeri aradık bulamadık. En son koltukta bırakıldığına kanaat getirdiğimiz kumandanın koltuklarla birlikte gitti belliydi. Eksta kumanda üretimi yapılmadığı için 2 senedir o müzik setini almayı isteyen ve alan arkadaşımın ruh halini varın siz düşünün. O gece yerde yattık! Ertesi gün bekleninlen ağrılarla uyandık ve supervisor un ofis-evine gittik. Tabii ki açmadı yine kapıyı. Bir notla durumu bildirdik kendisine. Artık bir yerlere gitmek gezi olmaktan çıkmış bir mecburiyet olmuştu bizim için...

Ve şimdi buradayız. Aylardır sorduğumuz depozito çekleri geldi. Ancak $100 beklerken $50 geldi. Evden ayrılırken temizlik ücreti için $50 kesileceğini biliyorduk ama eve girerken yapılan temizliğin ücreti hem önceki öğrencilerden hem de bizden kesilmişti. Evet açıklamarı bu. Ayrıca arkadaşımdan 2 hafta fazla kira ücreti alınmıştı. Son maaş çekinde $125 fazladan kesilmişti bu yüzden. Bunun böyle olduğunu buraki şirket de oradakiler de biliyor ama sonuç YOK!

$50 depozito geldi. Fazladan kesilen $125lık kiradan haber yok. Kumandadan haber yok... Ve şirketimizin bu durum karşısıdan söylediği "ilk defa böyle bir şey oldu biz de anlamadık" ve fazladan kesilen ve ödenmeyen kira ücret için söylenen "sanırım unutmamız gerekecek" sözleri de cabası. Bu konulardan bahsettiğimizde "kesinlikle alırız, olur mu öyle şey" sözlerinin yerini alan sözler tüm izlenimin bir özeti aslında.

İnsanların paralarıyla rezil olmasını ben içime sindiremiyorum. Hepsi bu!

Konuyla ilgili söz hakkımın doğacası yazıları lütfen özel mesajla iletin. Buraya yazamayabilirim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks