Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Cetusa

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Cetusa

yanlış anlaşılma....
    Konu quemmaa tarafından (09-10-2008 Saat 02:52 AM ) değiştirilmiştir.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

Bu Cetusa ve bu Anne Marie; şu seni perişan eden, öldürecem bunları diye başlık açtığın, bisürü laf söylediğin ve sözüne güvenilemez dediğin Anne Marie mi?
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

-e herhalde yani sponsor firmaya verilen ev ve iş yeri ayarlama ücreti, sevis ücreti, konsolosluk pin ücreti derken o paralardan geriye kalan aracı şirkete kar oluyor bu son derece normal. sen yurtdışından ds ine kadar herşeyini getirirsin bu mümkünde, firma kaşesi olmadan seni konsolosluktan geri gönderirler ölece kalırsın ortada. gitmeden araştırmanı iyi yapıcaksın, dünyanın en iyi şirketiyle bile çalışsan burda işinin takipcisi kendin olucaksın yoksa wat günlerdir anlattığın gibi rüyadan çıkar kabusa dönüşür.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

quemma arkadaşım ya anne marie seni yemiş yada ingilizceden sıkıntılı bir yanlış anlaşılma olmuş hiç bir work and travel firmasının açıklamayıcağı fiyatları açıklayım rahatla cetusa en ucuza Türkiyede verdiği ücret self DS 700 DS 2019 artı iş 800 doalrdır yani cetusanın aldı iş yerleştirmek için fiyat 50 dolardır fakat DS i pahalıdır diceksniz piyasada selfi 600 e satan şirketler var onlar nasıl yapıyor onlar daha fason şirketlerden ds alıyrlar 500 doalra DS oradaki sigorta hizmetlerini diğer hizmetleride karşılayacak firma demektir ds i basan firma tüm sorumluluğunuzu alır teknik olarak okadar sizin öğrenci tarafından gördüğünüzden biraz daha fazla ayrıntı var mutfakta sözerimi yanlış anlama yanlış bilgilenme diye söylüyorum orada sorarsan rusların kimi toplamda 3000 doalr öder 1000 dolar ücret 2000 dolar depozit geri dönmezse dye ltvanyalılar 600 doalr öder DS artı işe felan bu tarz ülkelere göre DS in satış fiyatı değişir ve sonucunda o ülkelerdede arz fiyatı

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

sizin şirkete ödediğiniz paranın çinde ayrıca vize randevu ücreti danışmanlık ücreti kargolarınız gelip gitmesi oryantasyo hizmetleri tarzı daha bürsürü kalem bulunmakta ayrıca bildiğiniz üzere

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı together Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sizin şirkete ödediğiniz paranın çinde ayrıca vize randevu ücreti danışmanlık ücreti kargolarınız gelip gitmesi oryantasyo hizmetleri tarzı daha bürsürü kalem bulunmakta ayrıca bildiğiniz üzere
    su vize danısma ucreti 131 doları biz kendimiz vermiyormuyuz ? şirkete ödediğimiz paradan hariç :S:S
    FORZA ES-ES

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı quemmaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. başıma gelenleri okumuşsunuzdur. okumayan varsa forumda görebilir bugün olayı çözmek için Anne marie ile konustuk oturduk sohbet ettik baya bi. Biz dedik işte 1300 dolar verdik gelmek için filan. kadın dumur oldu. biz sadece 150 dolara iş buluyoruz, sizi kazıklamıslar dedi. peki direk sizle baglantı kuurup yerleşebilir miyiz dedim. Tabi ki dedi. Yani 150 dolara work and travel olur dedim , evet dedi fakat türkiye de bir ofisleri varmış adı aklında değilmiş tam ama 150 dolara iş belgenizi veririz dedi. Sizin ülkenizde niye böyle anlamadım dedi. Büyük ihtimal bu diğer sponsorlar için de geçerlidir dedi (awa, intrax vs.). Kadın seneye gelirsen direk bizle baglantı kur 150 dolara gel dedi. ve bir de HAZIRAN DAN SONRA GELECEKSENİZ HAFTA DA 40 SAAT CALISMAYI BEKLEMEYİN dedi. Çünkü nisan mayıs da işçi alınmaya başlanır diyor kadın boşuna gelmeyin haziran dan sonra 40 saat calısma umuduyla diyor. iş bulursanız dua edin 10 haziran dan sonra diyor. seneye 10 hazirandan önce gelirsen haftada 60 saat iş garanti ederim dedi. Olay böyle. Bundan sonra SÖZDE WAT şirketlerine PARA BAYILMAYIN ARKADAŞLAR. 1. ağızdan CETUSA den böyle cevap geldi. DUYURULUR

Ben şimdi durumu tam anlamadım.Sen bize Cetusa'yı mı tavsiye ediyorsun?
    Çünkü daha önce yazdıkların(aşağıdakiler) ile şimdi yazdığın (yukarıdakiler) taban tabana zıt.

...Burda bir arkadaş söyledi geçen yıl Anne Marie ye CETUSA ye yani dava acip 8 bin dolar kazanan bir cocuk varmış. Eğer bu söylediği işte 40 saat calısmazsak, bende açacam dava. başka cetusa ile gelip de rezil olan arkadaşlar varsa hep birlikte acalım ... KOSKOCA CETUSA diyorduk burdaki ofisini görmelisiniz.
    ....birazdan cetusa yetkilisi Anne Marie yi öldürdüğümü tüm dünyada duyarsanız şaşırmayın... başıma gelen pişmiş tavuğun başına gelmez.
    ...Şimdi tüm bu olanlardan dolayı sorumsuzluklardan dolayı CETUSA ye dava acabiliriz dimi? Dün bi arkadaş söyledi, geçen sene arkadaşının başına gelmiş bu tip olaylar. dava acmıs ve 8 bin dolar kazanmış. Daha önce böyle bir şey duydunuz mu?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı macgyver Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben şimdi durumu tam anlamadım.Sen bize Cetusa'yı mı tavsiye ediyorsun?
    Çünkü daha önce yazdıkların(aşağıdakiler) ile şimdi yazdığın (yukarıdakiler) taban tabana zıt.

...Burda bir arkadaş söyledi geçen yıl Anne Marie ye CETUSA ye yani dava acip 8 bin dolar kazanan bir cocuk varmış. Eğer bu söylediği işte 40 saat calısmazsak, bende açacam dava. başka cetusa ile gelip de rezil olan arkadaşlar varsa hep birlikte acalım ... KOSKOCA CETUSA diyorduk burdaki ofisini görmelisiniz.
    ....birazdan cetusa yetkilisi Anne Marie yi öldürdüğümü tüm dünyada duyarsanız şaşırmayın... başıma gelen pişmiş tavuğun başına gelmez.
    ...Şimdi tüm bu olanlardan dolayı sorumsuzluklardan dolayı CETUSA ye dava acabiliriz dimi? Dün bi arkadaş söyledi, geçen sene arkadaşının başına gelmiş bu tip olaylar. dava acmıs ve 8 bin dolar kazanmış. Daha önce böyle bir şey duydunuz mu?
    cocuk pişman olmuş canım fazla ustune gitmeyin ama başda fevri davranmasıda ayıp olmuş tabi bu durumlar için gzl bi sozumuz vardır sende bi öylesin bi böyle
    FORZA ES-ES

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

biz 1100 dolar veriyoruz,moldovalılar falan 4000 dolar veriyo! onlar napsın,adamlar servet ödüyo abd de amelelik yapmak için: 150dolara wat hikaye bence,kusura bakma

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Sanırım yanlis anlasılma var. Ben CETUSA super demıyorum hala Allah ından bulsunlar dıye beddua edıyorum. Sadec dun cetusa ofısınde anne marıe ıle konustum ve bana bunları soyledı. Inglızce ogretmenlgı 3. sınıf ogrencısıyım kadının soyledıgı seyı gayet net anladım.Yalan soylemıs olabılır olmayabılır bılemem. Ben onun dedıgı aktardım. Hukumetın koydugu maksımum bır sınır varmıs. bu da 150 dolar. bız ulkenızdekı fırmadan mak. 150 dolar alabılırız dedı. Artık dogru mu bılemem ben sadece aktardım. bu buyuk ıhtımal dıger yabancı sponsorlar ıcın de gecerldır dedı cunku hukumet kanunu varmıs. ben sadece olayı soyledım. Isteyen cetusa ye maıl atsın. Hem zaten ıs garantısı yok yazısma fılan demısınız. zaten vıze randevu ucretını verıyoruz vızeeye gırıs parasını verıyoruz. boyle bır sey varsa sırkete gerek yok dedım. Burda ısten cıkartıldık sırketın tek yapabılecegı cetusa ya soylemek ıs bulun dıye. Ne ıs garantısı var ne konaklama garantısı. 1 saat calıstırılp da ısten atılan kısıler var burda . Yanı 1300 dolar ıle hıc bır seyın garantısı verılmeden amerıka ya gelıyorsunuz. eger 150 dolara da bu ımkan varsa fazla para vermenın geregı yok dedım. Dogru oldugunu olcmek ısteyen cetusa yada baska yabancı fırma ıle ıletısım kursun. ben Anne Marıe adlı kadının dedıgını aktardım. Ustelık ısrarla sordum. toplam 150 dolara gelebılırız dımı yanı dedım. Evet dedı. Sız kazıklanmıssınız dedı :S olay bu

Ayrıca... daha oncekı senelerde Work and TrAVEL olayı olabılır ama bu sene ben TRAVEL yaparım dıyen kısının fazla olacagını sanmıyorum. Ozellıkle ocean cıty de saatı 7 dolarda fazla alan kısı yok burda. Ve hayat konaklama vs o kadar pahalı kı bırakın para bırıktırıp program parasını cıkartmayı yada travel yapmayı, kıranızı odeyıp INSAN GIBI YEMEK yersenız dua edın. Dıger eyaletlerde maas/hayat pahalıgı oranı nasıldır bılemem ama burda resmen bızlerı ogrencılerı ıt yerıne koyuyorlar. ve suan cetusa nın ofısı ıssız dolu. ben cetusa yı tavsıye etmıyorum yada ıntraxı yada baska bıseyı. Cunku hepsı aynı. Is garantısı yalan zaten. bu sene ıse baslamadan kapıdan cevırılen cok kısı oldu. madem mıllet kendı ısını bulacak nıye ıs garantılı denıp 1300 dolar alınıyor anlamadım. Ben dun Anne Marıe nın dedıgını aktardım. Istersenız bı ses kayıt cıhazı ıle tekrar aynı soruyu sorup sesını kaydedım ben sadece onun dedıgını aktardım. seneye dusunen arkadaslar ıcın cetusa ye bır maıl atın sorun. bakalım dogru mu degıl mı. belkı de boyle bır sey gercekten vardır. Kolombıyalı arkadaslar 400-500 dolara gelıyor buraya ona bakarsanız
    Konu quemmaa tarafından (09-07-2008 Saat 01:21 AM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

quemmaa arkadaşım ben bilyorum ne oldugunu çok iyide neyse... ama tekrar ediyorum idda ediyorum öyle bir ücret yok denemsi bedava ama bu tarz efsaneler hep çıkıyor . sizin düştüğünüz kelime oyunu placement dediğimiz iş bulma ewet bu anne marienin dediği fiyatdır DS2019 dediğimiz evraktır sizin orda çalışmanızı sağlayan. ve o evraktır asıl kalem para tutan. Anne Marie nin atladığı bölüm ama bunu anne marie ile inatlaşma baş edemezsin ikna eder seni buara vize danışmanlık ücreti yatırdık 131 dolar diyen arkadaşa hitaben 131 dolar yatırdığın ücret bak vize görüşme ücreti konsoloslugun aldığı benim bahsettiğim vize danışmanlık ücreti ewraklarını hazırlanması sözlü yazılı oryantasyon ...... bu tarz olaylar

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Bnm bildiim;
    is sozlesmen olursa + Ayni firmayla ikinci kez gidersen +Ayni yere ikinci kez gidersen + erken kayit olursan = 600$ - 650$ arasi bir rakam bunun icinde 16$ randevu ucreti , 131$ gorusme ucreti , biletin vs. yok yani sirkete ilk odediin 1400$ diilde 600$ oduyosun .. Ama 150$ ise bu cok cok iyiymis ..
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bende ilk defa bu sene geldim amerikaya, kendim mail ile isyerimi ayarladim, self placement gittim,650 kusur bir fiyat odedim sanirim, ama dendigi gibi 150 dolar diye birsey sozkonusu degil, sanirim bunu sana ileten kisi fazlasiyla bilgili bi insan..

ikinci olarakta, full placement olarak work and travel programinin hicbir anlami olmadigina inaniyordum, forumu okudukca hakli oldugumu goruyorum, tabiki uzulerek.. 500 600 dolara parayi sirketler bir hic ugruna aliyorlar.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Kendin nasil ayarladin acaba ayrintili olarak anlatabilir misin ? Calisicain yeri nasil buldun ? Tam olarak nasil mail attin ? Kaldiin yeri nasi ayarladin ? vs.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaşlar New Jersey'da 20-25 yıldır Amerika'da olan Türklerle konuştum.Hepsi bu sene Amerikan ekonomisi çok kötü diyorlar.

Mesela geçmişte diner sahipleri işçi aramış yana yana. Şimdi kendi kaç yıllık işçisini bile çıkaran var işler yok diye.

Yani biz çok şanssısız.Geçen sene bile bu seneden iyiymiş işler.Problem ekonomi.

Ekonomi iyi olsa işverenler bizi bu kadar zor şartlarda çalışmaya zorlayamazlar.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı together Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    quemmaa arkadaşım ben bilyorum ne oldugunu çok iyide neyse... ama tekrar ediyorum idda ediyorum öyle bir ücret yok denemsi bedava ama bu tarz efsaneler hep çıkıyor . sizin düştüğünüz kelime oyunu placement dediğimiz iş bulma ewet bu anne marienin dediği fiyatdır DS2019 dediğimiz evraktır sizin orda çalışmanızı sağlayan. ve o evraktır asıl kalem para tutan. Anne Marie nin atladığı bölüm ama bunu anne marie ile inatlaşma baş edemezsin ikna eder seni buara vize danışmanlık ücreti yatırdık 131 dolar diyen arkadaşa hitaben 131 dolar yatırdığın ücret bak vize görüşme ücreti konsoloslugun aldığı benim bahsettiğim vize danışmanlık ücreti ewraklarını hazırlanması sözlü yazılı oryantasyon ...... bu tarz olaylar
    " sözlü yazılı oryantasyon ... " yazılı sözlü oryantasyon dye bir şey görmedim.zaten çoğu ofiste amerikaya gitmemiş insanlar danışmanlık yapıyor.

bence polat alemdarın dediği gibi "her zaman kumarı oynatan kazanır." sadece amerikan ruyası ile uzak ülkelere gidip günde 10 saat çalışan,sağlık güvenesi,iş güvencesi olmayan programın tüm riskleri üstlenen öğrencileriz..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı quemmaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    belkı de boyle bır sey gercekten vardır. Kolombıyalı arkadaslar 400-500 dolara gelıyor buraya ona bakarsanız
    sana tümüyle katılıyorum quemmaa kardeşim.1200-1500 dolar wat programı için oldukça yüksek.
    seni eleştiren bazı arkadaşların wat şirketleri ile ortak çalıştıkları için eleştirdiklerini düşünüyorum...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Fazla tabi.. Bende bu isin icinde sayilirim we kesinlikle giden paranin odediklerimizle alakasi yok!!!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)