Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 22 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Priz Dönüştürücü (CONVERTER) Sorunsalına en ucuz çözüm

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Thumbs up Priz Dönüştürücü (CONVERTER) Sorunsalına en ucuz çözüm

Merhaba arkadaşlar aramızda Amerika'ya lap top götüren ve converteri olmayan herkesin kafasına takılan soru converter i nerden bulacagız ne kadar alacagız sorusudur. Converter fiş ile priz arasındaki basit bi aparattır ve Bauhaus da "30 YTL" fiyata satıyorlardı. WalMart da ise converter yok fakat adaptor var tum laptoplar için uyumlu lakin bu icat da "56 $". Yok kardeşim bende para bol hertürlü alırım diyenler varsa geri butonuna tıklayıp yazının devamını okumadan onemli bilgi arşivinde gezinmeye devam etsinler yazım ihtiyacı olanlar için.

WalMart elektrik bolumunde "1.95$" a amerikan tarzı fiş bulacaksınız hemen yan taraflarda da yine "2$" a bi tornavida alın fişin vidalarına uyacak şekilde sonra da bunları odeyip cıkalım.

Laptop un prize giren fişine en yakın yerden kablomuzu kesiyoruz 3 adet renkli kablo ile karşılacagız en koyusu topraklama için olanıdır ve bu genelde kahverengi veya siyah renkte olur. Fiş in vidalarını çıkartınca 3 adet vida daha var içeride onları gevşetip 3 renkli kaboyu siyah veya kahverengi olanın yerleri belirtiliyor zaten fişin kutusunda bu topraklama kablosuydu diğer renkleri de sağlı sağlı sollu saralım bu vidalara ve vidaları sıkalım.

Daha sonra fişin dışındaki vidaları da sıkalım. İşlem tamam. 3 DOLLAR a converterimiz oldu.

Hadi arkadaşlar güle güle kullanın.
    http://piqzelwars.deviantart.com
    Open up your 3rd eye Black Helicopters in the sky NonPhixion

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Laptopunuzun muhtemelen watt ve hertz ayarı amerikadakinede uygun olacağından (100-240v 50-60)gibi yazılar vardır üstünde 2 dolar verip sadece küçük prize uygunluğu sağlayan converterlardan alıp makinenin şarjının kablolarınıda haşat etmemeyi tercih edebilirsinizama tabi seninkide el emeği göz nuru alternatif bi çözüm eyer dediğim koşullar geçerli değilse
    Konu kerempi tarafından (14-06-2008 Saat 11:36 AM ) değiştirilmiştir.
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

RadioShack'ta 10 dolara converter bulabilirsiniz arkadaşlar. Küçük beyaz bir şey, ama kocaman 40 dolarlık siyah bir kutu verirlerse almayın. Patlıyor
    meet me at the blue cafe..

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Hala daha sorun bu converter puZZle çok güzel açıklamşsın ben anladım fakat dier wat 'çıarın anlicanı pek sanmıorum birçok kişi anlamaz ! Bide Kerem 'in ''watt ve hertz ayarı amerikadakinede uygun olacağından (100-240v 50-60)gibi yazılar vardır üstünde 2 dolar verip sadece küçük prize uygunluğu sağlayan converterlardan alıp makinenin şarjının kablolarınıda haşat etmemeyi tercih edebilirsiniz'' bu yazısı beni korkuttu açıkçası hala kesin bi çözüm yok ortada off off!!
    Konu break tarafından (16-06-2008 Saat 03:19 PM ) değiştirilmiştir.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Makinenin kablolarını hasat etmek deyip abartmaya gerek yok. Benim dedigim yontem adaptor ile fiş arasına uygulanıyor Memlekete donunce aynı yontemle tekrar bi fiş alırsın olur biter. O kablonun sıfırı "5ytl" zaten

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Aslında bu olay çok açık arkadaşlar biçok kez yazdık ama tekrar yazayım..Break bu yazımdan sonra gidip laptop cep telefonu şarjın mp3 şarjının üstüne bakarsan ne demek istenildiği çok daha net olucak..o şarj aletlerinin üstünde değerler vardır amerikada makineler 120 watt we 50 hrz ile çalışır..türkiyede ise 240 ve 60 ile çalışırlar.Amerikada çalışması için pahalı olan adaptörler sadece orjinal olmayan adaptörler veya arzum gibi traş makineleriniz varsa almanız gerekir.Ama birçok orjinal adaptör ve laptop adaptörleri zaten o aralığa uygundur ve 2 dolarlık converterlar yeterli olucaktır.Olayın en açık yazılımı bu heralde.
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Tecrübe Puanı
    10

Tmm 'dır anladım orjinal ise no problem onLy 2$

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

abicim hic kasmayin.gidin turkiyede semtinizde veya yakinlarinizdaki iyi bir elektrikciye anlatin durumu adamlar biliyor neyin ne oldugunu.ben gerizekalilik yaptim gittim boluda bir elektrikciye anlattim adam cikartti bir converter verdi sonra sitede gezinirken gordum biri demis 3 uclu olmasi gerekiyor bana boludaki elektrikcinin verdigi 2 uclu dedim ne anlar allahin bolulusu attim cope sonra gittim amerikaya baktimki adamin verdigi dogruymus calisiyormus onlar burda ve 1 ytl ye alip cope attigim seyi 11$ arti kdv ile aldim harikayim biliyorum.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

İlk geldiğimiz zaman aynı problem bizimde başımıza geldi..Cepte 5 $ para yok muzik dinleyemiyoruz, internete giremiyoruz ne etcez, ne yapcaz derken yolda çöp kenarında atılmış bir fiş gördüm.Onu alıp evde guzelcene kestim ve laptopun kinide ucundan keserek monte ettim...Sorun kökten çözüldü Orjinal kestiğim parçayıda atmadım tr'ye döndüğümde bi bantlık işi var...
    Eğer ki bu fırsatı bulursanız, denemenizi tavsiye ederim.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı cepkah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk geldiğimiz zaman aynı problem bizimde başımıza geldi..Cepte 5 $ para yok muzik dinleyemiyoruz, internete giremiyoruz ne etcez, ne yapcaz derken yolda çöp kenarında atılmış bir fiş gördüm.Onu alıp evde guzelcene kestim ve laptopun kinide ucundan keserek monte ettim...Sorun kökten çözüldü Orjinal kestiğim parçayıda atmadım tr'ye döndüğümde bi bantlık işi var...
    Eğer ki bu fırsatı bulursanız, denemenizi tavsiye ederim.
    bak seninki daha ucuza geldi

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaslar ben amerıkadan ps 3 getırdım Turkıyeye televızyona denedım calısıyor yalnız ekran sıyah beyaz, renk yok scart gırısı aldım elektrıkcıden onla calıstırdım; fakat renk yok. neden acaba? televızyondan dolayı mı yoksa kablolarla alakalı mı.Bu arada televızyon 55 ekran profılo.. tesekkurler yorumlarınıza.

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı turist17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar ben amerıkadan ps 3 getırdım Turkıyeye televızyona denedım calısıyor yalnız ekran sıyah beyaz, renk yok scart gırısı aldım elektrıkcıden onla calıstırdım; fakat renk yok. neden acaba? televızyondan dolayı mı yoksa kablolarla alakalı mı.Bu arada televızyon 55 ekran profılo.. tesekkurler yorumlarınıza.
    Yanitladim burada
    http://www.turkishwat.net/elektronik...07.html?t=3107

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

tıras mak, pil sarj cıhazları ıcın napcaz durumu arklar ?
    chemical engineering&maths&physıcs....

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı puZZle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Makinenin kablolarını hasat etmek deyip abartmaya gerek yok. Benim dedigim yontem adaptor ile fiş arasına uygulanıyor Memlekete donunce aynı yontemle tekrar bi fiş alırsın olur biter. O kablonun sıfırı "5ytl" zaten

Laptop kablosuna 5 TL vermek yerine 1 ya da 2 TL'ye sadece amerikan prizine çeviren aparatlar vardır onu alabilirsiniz ya da Bi arkadaş radio shock'ta satıldıgını söylemişti (bende radio shock'tan aldım aslında) o üründe migrosta 11 TL ye satılıyor.Laptopun kablosunu kesmeye hiç gerek yok....

Ayrıca ABD ile Türkiye arasındaki voltaj farkından bilgisayarın adaptörü etkilenmez.Bilgisayarınızın adaptörünün arkasına bakarsanız 110~240 yazar yani bu voltajlar arasında kullanabilirsiniz

NOT: 1 yada 2 TL'ye satılan ürünle 11 TL ye satılan ürünler farklı ürünler.Fakat işlevleri aynı...

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

RadioShack' ta 7 dolara converter satılıyo yada turkıyeden bı tane 3 lu prız bı tanede o donusturucuden alın tanesı 1 mılyon onunla herseyınızı sarj edersınız ne gerek var kablo paralamaya sonra aletlerınızı yakarsınız zaten sıze tavsıyem convertırın yanında bıde adaptor alın cunku laptoplara bısey olmuyorda telefonları sarj ederken bazıları bozuluyo ve bıdaha acılmıyor dıkkat edın kıyın paranıza bı adaptor 10 tl bı converter 1tl ve 3 lu prız 4 tl hıc bı sorun yasamadan donersınız

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar ben priz dönüştürücüsü aldım.

Teknosada 11 YTL ye satılıyor. Hatta birkaç ülke içinde uyumlu başlıkları mevcut.

Bilginiz olsun..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart en iyi açıklama bu olsa gerek...

Arkadaşlar bir elektronik mühendisliği öğrencisi olarak ve abisinin elektronik malzeme ve sistemler satan dükkanı olan biri olarak. çok kafanıza takmışsınız. laptop götüreceksenizi normal olarak laptop bataryalarınızın, 120v-240v ve 50hz-60hz uyumluluğu olması lazım ama bende dandik bi batarya var diosanız onlar 240v60hz olabilir bunun için sadece priz donuşturucusu yetmez,boyle bir ciahaz için frekans ve voltaj dönüştüren adaptör kullanmanız gerek. bunlara dikkat ederek alabileceğiniz priz dönüştürücüler 2tl 5tl arası değişir(elektronikçiden elektronikçiye ) adamptör olarak bakarsanız 30-80tl arası bulmanız mümkün, her elektronikçide bulunmazlar bu adaptörler, teknosatarzı yerlere bakmanızı oneririm.
    AEK

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Türkiyeden almayı düşünen arkadaslar varsa dün mediamarktta gordum 8liraydı birkaç ülke içinde uyumlu idi.
    Somethings never changes..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben burda sordum elektronikçilerde yok dediler onu anca amerikadan alırsın dediler

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı adros Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiyeden almayı düşünen arkadaslar varsa dün mediamarktta gordum 8liraydı birkaç ülke içinde uyumlu idi.

Sadece fiş aparatı ve ek olarak hem voltaj dönüştürücü hem fiş aparatı olan ürünlerden mediamarkta her ikisi de mevcut mu.

İstanbul'da hangi şubesinde.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı roboelektronik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece fiş aparatı ve ek olarak hem voltaj dönüştürücü hem fiş aparatı olan ürünlerden mediamarkta her ikisi de mevcut mu.

İstanbul'da hangi şubesinde.
    evet mevcut ben ümraniye şubesinde gördüm
    Somethings never changes..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Arkadaşlar hem fiş aparatının hem de voltaj dönüştürücünün birlikte olduğu bir aparat tarzı birşeyi var mı.

(İstanbul sınırları için soruyorum.)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)