Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 29 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amerika'dan tavsiyeler (Harrisburg PA)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Smile Amerika'dan tavsiyeler (Harrisburg PA)

arkadaşlar şuan bu yazıyı PA harrisburg dan yazıyorum.5 gün önce geldim ilk izlenimlerimi sizlerle paylaşayım.

öncelikle klm den bilet alan arkadaşlar amsterdam üzerinden amerikaya giderken yolculuk süresine bir saat daha eklesinler çünkü hava açık olsada NW Airlines 747 uçakları shipol dan ancak,iyi ihtimalle 1 saate havalanabiliyormuş uçaklar onu söyleyeyim,yani bu şu demek oluyor aktarma süreniz kısa ise mümkün değil yakalayamazsınız detroit ten sonraki iç hatlar uçağını.tecrübeyle sabittirsonrası orada yeniden 4-5 saat beklersiniz sonraki uçak için elbette masai saatini kaçırdığınızdan ilk geceyi eviniz dışında biyerde geçirmeyi garantilemiş olursunuz.uçakta kıçınız donacak,mutlaka bir yanınıza hintli oturacak ve ağzınız mutlaka yarım saat kırkbeş dakikada bir itinayla ikramlarla doldurulacak.

deroit e ineceklere güvenlik ve gümrük kontrollerini şöyle anlatayım.ilk uçaktan indiğinizde gümrükten geçiyorsunuz ve vizenize ds formu kontrol edilip bikaç soru sorulduktan sonra giriş damgası basılıyor ve uçakta doldurduğunuz dandik formun(iki tane form) bir kısmı zımbalanıyor.sonra bayaa bi mücadeleyle valizlerinize alıyorsunuz.oldukça çok valiz var detroitte.sonra valizi alıp yeniden iç hatlarda devam edeceğiniz kontrol sırasına giriyorsunuz orada da bir polis bi kaç soru soruyor sonra salıyor seni.sonrada valizlerinizi uzay aracı gibi bişeyin içine koyacağınız yere gidiyorsunuz bi kaç adımda.birisi seni yönlendiriyor zaten orada polise veriyorsunuz bagajları makinaya koyuyor adam sonra siz sırt çantanızla üst kata çıkıp uçağı bekliyorsunuz.heryerde yeterince tabela var kaybolmanız imkansız merak etmeyin.bir de şu var bizim ekranlarda uçuş saatlerine göre sıralanırya uçuşlar adamlarda alfabetik sıralanıyor sersemlemeyin bakarken ben hangi kapıya gidicem diye.bu arada hsbc kart bile hava alanlarındaki pay phone larda çalışmıyor türkiyeden kredi kartı getirecekler kartlarını her yerde kullanamayacağını bilsinler.adamların kredi kartı olayı bizimki gibi chip li filan olmayınca her slipte çalışmıyor kart.oradan telefon açmaya çalışacak arkadaşlara söyliim bayaa zorlanacaksınız...birinden rica edin size pre paid kart alsın kredi kartıyla siz ona peşin verin parayı,o kartta dükkanlarda satılmıyor telefonların yanında makinalar var onlardan alıyorsunuz.sonra arkasındaki pin no yu kazıyıp ararsınız sizi merak edenleri....ya bu arada havada 7 8 saat kalmak cam kenarında değilseniz ve oturup kalkmanız rahat değilse kabus gibi...allah kolaylık versin size atlantiği geçerken...
    apartmanınızı seçerken iyice anlaşın aracınızla,kablosuz bağlantı olsun apartmanda.şehirden çokta uzakta kalmayın.herkesin arabası var çoluk çocukta bile o yüzden toplu ulaşım süreçleri bizdeki gibi pratik değil.öle gidermi abi gider atla ile olmuyor yani...saatleri var,ücreti var, kartları var filan falan...tantanalı iş..
    sonraaaa bırakın yiyecek içecek getirmeyi siz tencere tava getirin.yiyecek her yerde var ama mutfakta kullanacağınız tava,çatal,tabak hiç bi yerde yok.almak için bayaa uğraşıyorsunuz söyleyeyim.plastik bardak çatal tavsiyem olur.tavayı tencereyi ancak şehir dışındaki mall larda buluyorsunuz.

diğer bir kilit nokta yastık...bu apartmanlarda kalacak arkadaşlar yastıklarını getirsinler küçük yastıkta olsa,yatak var ama bunlarda yastık yok..yastığa kişisel eşya diye bakıyorlar...o yüzden yatağın bir parçası değil abd de.

dönüştürücüyü kafaya akmayın her yerde var...hava alanlarında da var ama azcık daha pahalı..
    adamlar iyi davranıyor kuralları çiğnemezsen...ne sorarsan hemen yardımcı oluyorlar...konuşkanlar..sıcaklar...bizim millet gibi kaygıları yok rahat tipler..acaip xxl lar ayrıca..

doğuda yaşayacaklar için söyleyeyim yiyecek fiyatları oldukça pahalı.sebze meyve alıp evde yemek yapmak diye bir kültür yok,evde yapmak bunlarda donmuş gıdayı alıp mikrodalgaya atıp ısıtmak.herşey hazır olunca tabiki fiyatlarda pahalı olyor.burger king ,mc donalds ta bizimkilere nazaran ürün fiyatları arasında 2 dolara yakın artı fark var.örneğin big king 12,90 $.

adamların şivesini anlayana kadar biraz zaman geçirmeniz şart.onlarında sizinkini anlayabilmeleri zor oluyor ne kadar iyi konuşsanızda.

iş ortamıda fena değil bildiğiniz iş ortamı işte ,bi kaç gün çaylak olacaksınız işi öğrenince coşacaksınız...adamlar resme bakmadan sosisi ekmeğin içine koyamıyorlar.aptal olduklarından değil ama kuralları var,ama her seferinde bakılmazki be kardeşim ezberleyin yani....

yalnız gelmek oldukça zor onu söyleyeyim...diliniz çok daha iyi olacak.ben bir haftada alışmaya başladım yalnız yaşamaya...çok milletten tipler var hepsiyle konuşun acaip keyifli oluyor...

arada bir yine yazmaya çalışırım...hepinize iyi yolculuklar iyi tatiller...
    *EnFla ProDuction™*

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Teşekkürler bilgilendirdiin için arada yaz unutma bizi .. bide burayada bi bakar mısın dostum http://www.turkishwat.net/forums/9-o...90.html?t=2790
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

meraba arkadaşlar biz şu an nj lakehurstdan bildiriyoruz.geleli 3 gün oldu six flags de çalışacağız biraz erken geldik yarın başlıycaz.öncelikle ilk izlenimlerimiz malesef olumsuz yönde.kalcağımız yer six flagese çok çok uzaakk ve hiç bir şey yok bildiğin türkiyedekii kamyoncu motelleri etrafda ne bi yerleşim ne bişii kaldığımız yer full türkk herkes odasında oturuoo ancaa sıkıntıdan patlıyoruz yemek olayına gelince hiç bişi yiyemioruz herşey kokuooo heleki bu hintlii ablalar abiler ne yemek yapıolarsa artıkk motel bile kokuo evt motelimizin sahibi hint.burger king mc donalds bizim orlardaki gibi değill değişik bi tat var kolaları bile öyle biraz alışmak lazım kaç gündür kuki ve meyve yiyoruz dün akşam peynirli pizza söledik de kendimizde geldik.izlenimlerimiz böyle pek umduğumuzu bulamadık açıkcası ama belki değişir durum değişirse yine yazarım hayatt zor burlarda herşeye para gidio yanınızda yüklü miktarda getirinn mutllakaa şimilik bu kadarr...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

çok güzel bi tecrübe aktarımı olmuş hakkaten eline sağlık ..

KLM nin uçaklarından mı memnun değilsin başka ne gibi eksileri vardı?(yemekler iyimiş ama)

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sagol kardeş çok güzel yazmışsın

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Harika bi paylaşım çok teşekkürler
    llorando, de cara a la pared...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

çok teşekkürler güzel bilgilendirme..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

teşekkürler ii paylaşım tencere tava attım bavula

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yastık konusunda kararsız kaldık )))

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ellerinize sağlık çok güzel anlatmışsınız. inşallah herkesin işleri yolunda gider. Allah yardımcınız olsun...

yastık,tencere, tava atıyoruz bavula..

yanınızda gümrüge dahil eşyaları götürdüyseniz bunları hangi forma yazdınız acaba??
    Konu ayaz6336 tarafından (19-06-2008 Saat 01:18 AM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben Missouri'ye gidecem. Orada beni ne süprizler bekliyor. İçimde hafiften bir tedirginlik var

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

saol kardeş güzel paylaşım

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Harrisburg 'taki cikolota fabrikalari hakkinda bilgi sahibi olan var mi ?
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

şirket harrisburg a direk 760 euro ya bilet buldu sizce nasıl ?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı malonee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şirket harrisburg a direk 760 euro ya bilet buldu sizce nasıl ?
    al bence bu zamanda iyidir
    SEHIRLER HAKKINDA DETAYLI BILGI ICIN TIKLA
    http://www.turkishwat.net/eyaletler-...nun-sehri.html

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

biz 850'ye bulduk ona seviniyoruz adamlar 760'a buluyor

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

satayım dostum sana 820 ye

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ya polisler ne gıbı sorular soruyo acaba bilgsi olan var mı? neden geldin ne için geldin gibi sorular mı

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

O tamamen abartma.Vizenden belli oluyor zaten ne icin geldigin.Kotu birsey yapmaya gitsen zaten sorsa bile soylemezsin.Kimseye oyle denildigi gibi soru felan sorulmuyor.Killandiklari zaman alirlar ifadeni zaten.Kac kisi hic soru felan cevaplamadan gecti.Ilk gidisimde senin arkandaki uc kisi ogrencimi dedi bana,tanimiyorum onlari dedim.Bir keresinde hic konusmadik zaten,eski vizenin bilgilerini giriyordu bilgisayara o sayfa degil obur sayfa dedim,hepsi buydu.Sanki yesil karti cekilisle kazanip Amerikaya ilk giris yapmiyorsunya.
    Peki.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ıyı barı ya gıder ayak polisle konusmayım zaten streslıyım:d

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı emreekrem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ıyı barı ya gıder ayak polisle konusmayım zaten streslıyım:d
    Hatun benim pasaporta bakarken, resimdeki benziyor bana dimi dedim, o tebessümden sonra soru falan sormadı, kağıda numarasını yazıp verdi, görüşelim dedi ve ordan ayrıldım..
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hatun benim pasaporta bakarken, resimdeki benziyor bana dimi dedim, o tebessümden sonra soru falan sormadı, kağıda numarasını yazıp verdi, görüşelim dedi ve ordan ayrıldım..
    sen neymıssın be abı

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

havalimanında bana nereye gidiyorsun, nerde çalışcaksın gibi kolay sorular soruldu sonra parmak izi yüz taraması gibi şeyler o kdar ..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben ilk girişimde NY'dan girmiştim hiç soru sormadı.ama bende ufak bı sorun oldu ellerım terledıgı ıcın parmak ızı makınası tanımadı uzun bı sure ugrastık hatta sırada kımse kalmadı ben sona kaldım adam bı yere gıttı aha dedım yandık heralde sorgu ıcın eleman cagırcak sonra geldı bır seyler yaptı tekrar dedı bu sefer oldu ama surat 1500 karış tabı hemen uctum ordan bavulum guvenlıkcılerın elındeydı gec cıktıgım ıcın bakıyorlardı bı aletle hemen koştum

I'm late ıt's my luggage dont wory about that dedim güldüler
    bi böyle amerikadakı ilk konustugum cumle buydu ) sonrada cıktım

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bakalım bızde bu sene gıden grupdanız bızden gelınce tavsıyelerı yazarız buraya

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

aynen bu sene sıra bizde.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bu sene baya eğlenceli olucak gbi duruyor

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Ya o değil de.. Ne kadar araştırdıysam da Misisipi'ye giden bi allahın kulunu bulamadım hala..! Sanki orda tek Türk ben olucakmışım gibi geliyo..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı enflamatuar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar şuan bu yazıyı PA harrisburg dan yazıyorum.5 gün önce geldim ilk izlenimlerimi sizlerle paylaşayım.

öncelikle klm den bilet alan arkadaşlar amsterdam üzerinden amerikaya giderken yolculuk süresine bir saat daha eklesinler çünkü hava açık olsada NW Airlines 747 uçakları shipol dan ancak,iyi ihtimalle 1 saate havalanabiliyormuş uçaklar onu söyleyeyim,yani bu şu demek oluyor aktarma süreniz kısa ise mümkün değil yakalayamazsınız detroit ten sonraki iç hatlar uçağını.tecrübeyle sabittirsonrası orada yeniden 4-5 saat beklersiniz sonraki uçak için elbette masai saatini kaçırdığınızdan ilk geceyi eviniz dışında biyerde geçirmeyi garantilemiş olursunuz.uçakta kıçınız donacak,mutlaka bir yanınıza hintli oturacak ve ağzınız mutlaka yarım saat kırkbeş dakikada bir itinayla ikramlarla doldurulacak.

deroit e ineceklere güvenlik ve gümrük kontrollerini şöyle anlatayım.ilk uçaktan indiğinizde gümrükten geçiyorsunuz ve vizenize ds formu kontrol edilip bikaç soru sorulduktan sonra giriş damgası basılıyor ve uçakta doldurduğunuz dandik formun(iki tane form) bir kısmı zımbalanıyor.sonra bayaa bi mücadeleyle valizlerinize alıyorsunuz.oldukça çok valiz var detroitte.sonra valizi alıp yeniden iç hatlarda devam edeceğiniz kontrol sırasına giriyorsunuz orada da bir polis bi kaç soru soruyor sonra salıyor seni.sonrada valizlerinizi uzay aracı gibi bişeyin içine koyacağınız yere gidiyorsunuz bi kaç adımda.birisi seni yönlendiriyor zaten orada polise veriyorsunuz bagajları makinaya koyuyor adam sonra siz sırt çantanızla üst kata çıkıp uçağı bekliyorsunuz.heryerde yeterince tabela var kaybolmanız imkansız merak etmeyin.bir de şu var bizim ekranlarda uçuş saatlerine göre sıralanırya uçuşlar adamlarda alfabetik sıralanıyor sersemlemeyin bakarken ben hangi kapıya gidicem diye.bu arada hsbc kart bile hava alanlarındaki pay phone larda çalışmıyor türkiyeden kredi kartı getirecekler kartlarını her yerde kullanamayacağını bilsinler.adamların kredi kartı olayı bizimki gibi chip li filan olmayınca her slipte çalışmıyor kart.oradan telefon açmaya çalışacak arkadaşlara söyliim bayaa zorlanacaksınız...birinden rica edin size pre paid kart alsın kredi kartıyla siz ona peşin verin parayı,o kartta dükkanlarda satılmıyor telefonların yanında makinalar var onlardan alıyorsunuz.sonra arkasındaki pin no yu kazıyıp ararsınız sizi merak edenleri....ya bu arada havada 7 8 saat kalmak cam kenarında değilseniz ve oturup kalkmanız rahat değilse kabus gibi...allah kolaylık versin size atlantiği geçerken...
    apartmanınızı seçerken iyice anlaşın aracınızla,kablosuz bağlantı olsun apartmanda.şehirden çokta uzakta kalmayın.herkesin arabası var çoluk çocukta bile o yüzden toplu ulaşım süreçleri bizdeki gibi pratik değil.öle gidermi abi gider atla ile olmuyor yani...saatleri var,ücreti var, kartları var filan falan...tantanalı iş..
    sonraaaa bırakın yiyecek içecek getirmeyi siz tencere tava getirin.yiyecek her yerde var ama mutfakta kullanacağınız tava,çatal,tabak hiç bi yerde yok.almak için bayaa uğraşıyorsunuz söyleyeyim.plastik bardak çatal tavsiyem olur.tavayı tencereyi ancak şehir dışındaki mall larda buluyorsunuz.

diğer bir kilit nokta yastık...bu apartmanlarda kalacak arkadaşlar yastıklarını getirsinler küçük yastıkta olsa,yatak var ama bunlarda yastık yok..yastığa kişisel eşya diye bakıyorlar...o yüzden yatağın bir parçası değil abd de.

dönüştürücüyü kafaya akmayın her yerde var...hava alanlarında da var ama azcık daha pahalı..
    adamlar iyi davranıyor kuralları çiğnemezsen...ne sorarsan hemen yardımcı oluyorlar...konuşkanlar..sıcaklar...bizim millet gibi kaygıları yok rahat tipler..acaip xxl lar ayrıca..

doğuda yaşayacaklar için söyleyeyim yiyecek fiyatları oldukça pahalı.sebze meyve alıp evde yemek yapmak diye bir kültür yok,evde yapmak bunlarda donmuş gıdayı alıp mikrodalgaya atıp ısıtmak.herşey hazır olunca tabiki fiyatlarda pahalı olyor.burger king ,mc donalds ta bizimkilere nazaran ürün fiyatları arasında 2 dolara yakın artı fark var.örneğin big king 12,90 $.

adamların şivesini anlayana kadar biraz zaman geçirmeniz şart.onlarında sizinkini anlayabilmeleri zor oluyor ne kadar iyi konuşsanızda.

iş ortamıda fena değil bildiğiniz iş ortamı işte ,bi kaç gün çaylak olacaksınız işi öğrenince coşacaksınız...adamlar resme bakmadan sosisi ekmeğin içine koyamıyorlar.aptal olduklarından değil ama kuralları var,ama her seferinde bakılmazki be kardeşim ezberleyin yani....

yalnız gelmek oldukça zor onu söyleyeyim...diliniz çok daha iyi olacak.ben bir haftada alışmaya başladım yalnız yaşamaya...çok milletten tipler var hepsiyle konuşun acaip keyifli oluyor...

arada bir yine yazmaya çalışırım...hepinize iyi yolculuklar iyi tatiller...
    snn bu hikayeyi başka bi forumda eleman kendi yazmıs gibi koymus tıpa tıp aynısı
    when life gives you lemons, make lemonade

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)