Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345
Toplam 143 adet sonuctan sayfa basi 121 ile 143 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Greyhound Otobüsler ve Değerlendirmeler

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı cancan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu konuda daha önce bu otobüsleri kullanmış olan var mı rahatlık bakımından neyle kıyaslarsınız
    203
    403
    travego
    neoplan
    birde bileti gidince alsak daha mı pahalı oluyor ? Inince baksak olmaz mı?

chıcagodan mılwaukeeye gıtmıstım.bızım otobuzler cok daha kalıtelıdır.orada pek kullanılmıyor genelde zencıler falan bınıyor...ama yınede ıdare eder...
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben otobüsü 302 ile kıyaslarım. ben gittiğim zaman (NY-VA 8 saatlik yolda) otobüs yolda bilmem kaç defa (3 diye aklımda kalmış) aktarma yapıyor, aynen uçak gibi. Yani terminale geliyorsunuz, bavullarınızı alıyorsunuz, orada 1, 2 saat bekliyorsunuz, sonra başka otobüse biniyorsunuz. Çok iğrenç bir şey. Zaten etraftaki herkes zenci. Şoför de zenci.Bunu aşağılamak için söylemiyorum ama eğitim seviyeleri çok düşük. Anonsları yapanlar da zenci olduğundan ilk başta ben anlamak için pür dikkat anonsları dinliyordum ( O zamanlar İngiliz Dili ve Edebiyatı öğrencisiydim) Koltuk numarası diye birşey yok. Muavin diye birşey yok. Otobüslerin arka taraflarında tuvalet var. İğrenç. Pis kokuyor. Amerika'daki en alt kesimin tercih ettiği bir ulaşım türü. Beyaz pek göremezsiniz.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

biz de ny den delaware bethany beach e greyhound la geçicez heralde, başka alternatifler ne olabilir?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ayda hocam sorduğuma pişman oldum nerdeyse Denverdan Wyoming Gilletteye gidicektim otobüsle bu laflardan sonra artık sanırım başka yollararıcam :d

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı ThePoorWanderer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben otobüsü 302 ile kıyaslarım. ben gittiğim zaman (NY-VA 8 saatlik yolda) otobüs yolda bilmem kaç defa (3 diye aklımda kalmış) aktarma yapıyor, aynen uçak gibi. Yani terminale geliyorsunuz, bavullarınızı alıyorsunuz, orada 1, 2 saat bekliyorsunuz, sonra başka otobüse biniyorsunuz. Çok iğrenç bir şey. Zaten etraftaki herkes zenci. Şoför de zenci.Bunu aşağılamak için söylemiyorum ama eğitim seviyeleri çok düşük. Anonsları yapanlar da zenci olduğundan ilk başta ben anlamak için pür dikkat anonsları dinliyordum ( O zamanlar İngiliz Dili ve Edebiyatı öğrencisiydim) Koltuk numarası diye birşey yok. Muavin diye birşey yok. Otobüslerin arka taraflarında tuvalet var. İğrenç. Pis kokuyor. Amerika'daki en alt kesimin tercih ettiği bir ulaşım türü. Beyaz pek göremezsiniz.
    cok dogru bir tarif...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Son hafta Ny-Miami arasını bu otobuslerle gitmeyi düşünüyordum. Ny'den binip her geçtiği şehirde 2-3 saat gezip yolculuk yapacaktım. Tüm hayallerim suya düştü. O kadar mı kötü ya :/

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

yaa nasıl ya çok mu kötü diyosunuz? zenci şöför falan deyince gözüm korktu..
    artık bileti aldm gerçi yapacak bişey yok.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Ya kotude o kadar da degıl.ıdare eder yınede.2-3 saat yolculuk zaten onemlı degıl de.ny -mıamı yolculugu adamı oldurur ya...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

JFK den greyhound otobüslerinin kalktığı yere sanırım port authority ye nasıl en kolay ve ucuz gidilebilir? Bilgisi olan varsa çok memnun olurum...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Fıorex arkadasın ımzasında yazıyor...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

greyhound otobüleri bence en son tercihiniz olması gerekir.... yani zorunlu kalınmadıkça tercih edilmemeli... yukarıda yazılanlar ayen doğru ve ek olarak dışarda isterse 50 derece sıcak olsun içerde donarsınız bineceksenız mutlaka kalın bıseyler olsun yanınızda....

tren bu otobuslere gore cok daha rahat bence.. her yere trenle gittim ben gecen yıllarda...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ny-Miami arasını bu otobuslere alternatif olarak neyle gidebilirim:S

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı manhattan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ny-miami arasını bu otobuslere alternatif olarak neyle gidebilirim:s
    ucakla gıt.ıkı kat paraya ıkı saatte gıdersın...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Ben houstondan chıcagoya gıdecektım.otobusle 1 gun tutuyordu ve 120 dolardı ucakla ıkı saat ve 215 dolardı.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

@Ayhn Greyhound ile ilgili konulara burdan devam edelim arkadaşım. Online bilet nasıl alınır konusuda RESİMLİ olarak burada yer alacak kısa bir süre içerisinde. Daha önce mutlaka yazmışımdır ama yine yazayım. Greyhound otobüslerinde arka tarafta genelde tuvalet oluyor ve zaman zaman çok kötü koku yapabiliyor

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Valla herkes greyhound'u kötülüyor ama ben sonuna kadar destekçileriyim 10 saat civarı bir yolculuğumda greyhoundu kullanmaktan çekinmem. Gayet makul fiyatı 3 hafta öncesinden alırsanız. Ayrıca ben tuvalete (tuvalet te bütün otobüslerde yok) gayet yakın oturdum Dc-Ny arası, hiç öyle tiksindirici aşırı bir koku yoktu. Adamlar medeni canım b.kları bile kokmuyor

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

otobusler cok kotu kokuyodu...
    zenci baharat kokusu heryer. butun bir yol bi kutu parfumu bitirdim... 10 saat içinde.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı abc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    otobusler cok kotu kokuyodu...
    zenci baharat kokusu heryer. butun bir yol bi kutu parfumu bitirdim... 10 saat içinde.
    Benim bindigim otobus kisa sureliydi 3-4 saat civari surmustu. Acikcasi eger uzunsa bende tercih etmezdim otobusu biraz daha veririm ucakla giderim, zaten yorucu bir yolculuktan geleceksiniz.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

greyhound kısa mesafe yolculukları için iyidir. ancak uzun mesafede kesinlikle tavsiye etmem. özellikle şöförler ve istasyondaki görevliler çok kötü davranıyor yolculara. otobüslerin durumunu anlatmaya ise hiç gerek yok. daha önce 18 saatlik bir greyhound yolculuğu yaptım ve bunun akıl karı bir iş olmadığını söylüyorum.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı blueblood Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    greyhound kısa mesafe yolculukları için iyidir. ancak uzun mesafede kesinlikle tavsiye etmem. özellikle şöförler ve istasyondaki görevliler çok kötü davranıyor yolculara. otobüslerin durumunu anlatmaya ise hiç gerek yok. daha önce 18 saatlik bir greyhound yolculuğu yaptım ve bunun akıl karı bir iş olmadığını söylüyorum.
    18 saat sürecekse otobüsle asla gidilmemeli
    helecan küpü

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

greyhound iyidir beyler ben kendi tecrubeme gore soyluyorum son anda aldigim icin bostondan ny albany ye 40 dolara gitmistim 3.5 saatlik yol icin ama gayet guzeldi otobus.arada herkesin arkaya dogru neden gittigini sonradan anladim wc varmis.bi de seat number iniz yok kafaniza gore oturun diyorlar.otobuslerde priz ve wireless mevcut.soforler bayan.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben kimseye greyhoundu tavsiye etmem. charlotte-dan wilmingtona 10 saatte vardim. dolana dolana gittik,cevre sehirlerin hepsine ugradik valla...ve yolcular hep zenciler. bileti aldim ve otobuste yerime oturmadan inceliorum acaba kac numara benim koltuk die, megersem numara falan yokmus buldugun yere oturacakmisiz. tabi dogal olarak en kotu yer denk geldi. 2 m capinda zenci kadinin yanina oturmak zorunda kaldim ve kucaginda da benim boyum kadar bi bebek. yaklasik her bi saatte o bebegi emzirior, mesela simdi sag taraftan emzirdi sonra soldan emzirio...ve her defa emzirdiginde etrafa eksimis yogurt kokusu sacio. bi ara cocugun ayakkabisini kaybetti aradi bulamadi, en son inmek uzere kalmak isteyince karin kivrimlarinin arasindan dusuverdi ayakkabisi. muavin ayri bi alem. bi soru sordum, bi seyler dedi anlamadim, bi daha sordum oyle bi cevap verdi ki,bi daha sorarsan atarim otobusten anladim (veya ben yalnis anladim). sonra ikinci duraktan 4-5 metre uzaklastik baktim yerde benim valiz duruyor, tum cesaretimi topladim ve durumu muavine anlattim. allahtan valizi kurtardik yoksa kaybediyordum valizi valla. tavsiyem greyhound en son seceneginiz olsun

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ben de greyhoundla virginia-hampton dan north carolina ya gecmistim. once yarim saat gittik, sonrasinda 2 bucuk saat kadar aktarma suresi vardi. bekledik mecburen. sonrasinda 1 saat daha otobus yolculugu... toplamda 1bucuk saat surecek yol 4 saatte falan bitti. arkadaslarin dedigi gibi buldugun yere oturuosun bi de ben benim bavullari yanlislikla baskasi alcak diye korkmustum.
    onun disinda, ingilizcem kitti. sagolsunlar yardimci oldular otobus soforleri. ben bi skinti cekmedim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)