Work and Travel 2025
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ev Arkadaslarim

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Ev Arkadaslarim

Arakadaslar 11 haziranda kismetse ABD dedeyim ve yalniz gidiyorum. sozlesmeme gore apartman dairesinde kalcam(flat). simdi benim evde kalacagim kisiler neye gore secilir?arkadas olarak turk mu verilir? yoksa bu is tamamen rasgelemi yapilir? acikca soylemek gerekirse zenci bi jameikaliyla kalmak istemem yani tecrubeli arkadaslardan yardim bekliyorum

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Odadaki renk dağılımını bozmamak adına BJK li takılıyorlarmıs.Öyle duydum bir beyaz...bir siyah... :P

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

O zaman ben bayaa bi kararip gideyim :P bu arada ciddimisin?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Sen ABD yapmadan önce bi Alanya yapta iyice bi karar .. ne olur ne olmaz Bu arada şaka yapıyorum

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

sponsor şirketler ayarladığı için muhtemelen senin gibi değişim programı dahilindeki öğrencilerle kalırsın...
    ve yine sponsorlara göre biz türk ve müslüman bir ülke olduğumuz için (onların kıstasları bu şekilde) bizi bulabilirlerse türk, bulamazlarsa da azami ölçüde müslüman diğer öğrencilerle aynı evlere koyuyorlar... bunun sebebi de genel kültürün birbirine yakın olması ve günlük yaşamın farklı olması (alkol kullanmıyor olmak, domuz eti yemiyor olmak gibi)
    şahsen tarafı olmadığım bir politika olduğu için, sana tavsiyem (eğer böyle bir durum hoşuna gitmezse) şimdiden mail atıp; yeni kültürlerle kaynaşmak, farklı tip insanlar tanımak vsvs.. gibi bahanelerle avrupalılarla kalman... bu benim şahsi düşüncem. çünkü araplarla (ki müslüman hakların büyük çoğunluğu arap) kalmaktansa diğer secenek daha iyi olur senin için...
    burada amacım hiçbir ırkı küçümsemek değil, sadece onların yaşayışlarının hiç de sanıldığı gibi bize uygun olmadığını söylemek...
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Sagol necro sponsor sirkete kalacagim kisiler ve yer hakkinda bilgi vermesi icin mail attim zaten. cevapta mcdonalds ta kalacagim icin kalacagim yer oraya varinca belli olacak dendi. ayrica adam evleri de bayaa bi ovmus heralde tekrar mail atmamin pek bi anlami olmaz artik. oraya varinca bu talebimi iletsem faydasi olurmu dersin? yoksa is isten gecmis mi olur?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar calısacagınız yelerde sızın gıbı ogrencıler olacak dıyer ulkelerden amerıkalılar evlerınde yasıyor. Sızı yasayacanız buyuk ıhtımal rus polanyalı belaruslu falan olurr dolayısıyla zencılerden korkmayın onlar daha ıyı zaten arkadaslık edın bencee

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

Alıntı fritz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sagol necro sponsor sirkete kalacagim kisiler ve yer hakkinda bilgi vermesi icin mail attim zaten. cevapta mcdonalds ta kalacagim icin kalacagim yer oraya varinca belli olacak dendi. ayrica adam evleri de bayaa bi ovmus heralde tekrar mail atmamin pek bi anlami olmaz artik. oraya varinca bu talebimi iletsem faydasi olurmu dersin? yoksa is isten gecmis mi olur?
    yo hayır zaten giden sayısı fazla oldugu için için birden fazla seceneğin olabilir erken gidersen...
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Anladim. 11 haziranda gidiyorum ben. galiba iyi bi zaman cok erken de degil ayrica...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ben HSM'teyim. Kalacağamız hostelin sorumlusu mail atmıştı bize, hosteli tanıtan vs. vs. Hostelde kalacak HMS çalışanlarının da ülkeleri/cinsiyetler/mail adresleri ve ne zaman Amerikaya gelecekleri yazıyordu. Yani oda arkadaşımızı kendimiz seçiyorduk. Hiçbirinin geliş tarihi bana uymadığı için seçemedim o da arkadaşımı, mail attım ben de yerimi siz ayarlayın ama içinde Türk olmasın yazdım. O da tamam ben hallederim, gelince yerleşirsin odana dedi ama söylemedi kimler olduğunu. Heyecan yaptırıo durduk yere

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Senin sponsor şirket hangisiydi? Eğer intrax sa hangi adrese mail attın? Bana sürekli hatırlatma falan geliyor intrax dan oraya yollasam olur mu acaba? Kalacak yer olayını ben merak ediyorum daha hiç birşey bilmiyorum. İşverenle konuştum gelmeden 2-3 gün önce haber edin ben size ev tutarım dedi ama anladığım kadarıyla prosedür böyle değil. Bilgilendirirseniz sevinirim.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı smhsvn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin sponsor şirket hangisiydi? Eğer intrax sa hangi adrese mail attın? Bana sürekli hatırlatma falan geliyor intrax dan oraya yollasam olur mu acaba? Kalacak yer olayını ben merak ediyorum daha hiç birşey bilmiyorum. İşverenle konuştum gelmeden 2-3 gün önce haber edin ben size ev tutarım dedi ama anladığım kadarıyla prosedür böyle değil. Bilgilendirirseniz sevinirim.
    benim isveren allience abroad. bana allience abroad daki bi yetkili mail atmisti. bi probleminiz ya da sorunuz varsa benimle irtibata gecin diye. ben de ona mail attim. hatta adi Mike
    ama sana soyle yardimci olabilirm belki. benim istanbuldaki ev arkadasimin sponsoru da intrax. o da benim mail attiigimi duyunca bana senin sordugun sorularin aynisini sordu. ona kimseden mail gelmemis cunku. o da sozlesmesinde ismi gecen bi yetkili vardi ona mail atti 2 gun once. ama adam cvp yazmamis hala. bulabilirsem o yetkilinin mail adresini vereyim sana. sen de mail atarsin istersen.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

benim isveren allience abroad. bana allience abroad daki bi yetkili mail atmisti. bi probleminiz ya da sorunuz varsa benimle irtibata gecin diye. ben de ona mail attim. hatta adi Mike
    ama sana soyle yardimci olabilirm belki. benim istanbuldaki ev arkadasimin sponsoru da intrax. o da benim mail attiigimi duyunca bana senin sordugun sorularin aynisini sordu. ona kimseden mail gelmemis cunku. o da sozlesmesinde ismi gecen bi yetkili vardi ona mail atti 2 gun once. ama adam cvp yazmamis hala. bulabilirsem o yetkilinin mail adresini vereyim sana. sen de mail atarsin istersen.
    anladım bende bakayım madem bi DS e orda birilerinin adı geçiyordu. Bende aynısını yapabilirim. Ama cevap gelecek olsaydı çoktan gelirdi bence neyse yinede sağol.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Sheckhin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben HSM'teyim. Kalacağamız hostelin sorumlusu mail atmıştı bize, hosteli tanıtan vs. vs. Hostelde kalacak HMS çalışanlarının da ülkeleri/cinsiyetler/mail adresleri ve ne zaman Amerikaya gelecekleri yazıyordu. Yani oda arkadaşımızı kendimiz seçiyorduk. Hiçbirinin geliş tarihi bana uymadığı için seçemedim o da arkadaşımı, mail attım ben de yerimi siz ayarlayın ama içinde Türk olmasın yazdım. O da tamam ben hallederim, gelince yerleşirsin odana dedi ama söylemedi kimler olduğunu. Heyecan yaptırıo durduk yere
    ben mc donalds da calisacaim icin ev arkadaslarim oraya varinca belli olcakmis. peki sana verilen mail adreslerinde hangi ulkeler vardi genelde? ben evde 1 tane turkun olmasini tercih ederim. ama hepsi yabanci olursa da problem olmaz

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya arkadaşlar benim usa daki sponsor firmadan bugüne kadar 1 tane bile mail gelmedi sizce normal mi

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı pier Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar benim usa daki sponsor firmadan bugüne kadar 1 tane bile mail gelmedi sizce normal mi
    firmanın ismi ne? intrax dan bana 15 günde 1 tane geliyor nerdeyse.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

sponsor firma bunac .. ya senin firmanın attıgı mailde ne gibi bilgiler oluyo mesela?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

banada hıc bı sekılde bılgı gelmıyo sponsor fırmadan?bu normalmı?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı pier Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sponsor firma bunac .. ya senin firmanın attıgı mailde ne gibi bilgiler oluyo mesela?
    sadece hatırlatmaları içeriyor. I 94 ve social security number ve check in yaptırmayı unutmayın gibi mesajlar geldi. hatta bi tanesini kopyalayım. Forumu takip ettiğin sürece eksikliğini hissetmezsin bile

Dear Intrax Participant,
    This message is to remind you that Monday, May 26th is Memorial Day holiday in the United States. Intrax and Government offices like Social Security will be closed on Monday.
    In the case of an emergency, you may contact Intrax at: 1-888-224-0450. If you do not have an emergency, please call our office on Tuesday, May 27th during standard business hours (8:30am – 5:00pm).
    If you are currently in the US, here are a few things to remember:
    Check in online at www.experienceintrax.com
    Remember you are not eligible to begin working until the start date on your DS 2019 form
    Keep your Intrax ID card with you at all times
    If you are still in your home country and planning to arrive over the holiday weekend, be sure to secure your housing for your arrival. This is a very popular weekend in the US and finding a place to stay can be difficult. Make your plans in advance! Once you arrive check in on line and activate your program.
    We hope you enjoy the long weekend!

Sincerely,

Intrax Career Development

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks