Sayfa 3 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci 1234567 SonuncuSonuncu
Toplam 196 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 90 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Araba Kiralama ve Ehliyet

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

simdi bende bu sene araba kiralamk isritorum 3 kisiyiz size gore en uygun fiyata hangi arabayi kiralamaliyiz arabanin konforu onemli deil ucuz olsunda bide kiralamak icin uygun guzel bir sirket ismi verirseniz cok sevinirim ben new jersey e gidecegim nerde bulabilirim bu sirketleri . soyle bi ortalama fiyatlari verirseniz cok sevirim 1 haftalik falan kiralamk istiyoruz

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Hangi arabayı kiralamalıyız diye bir şey yok. Arabalar sınıf fınıf ayrılıyor, model model değil. Economy sınıfı en uygunu fiyat açısından. Haftalık Kaskosuz ve Tax'sız fiyatı 280 dolar civarıydı Enterpraise'de.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hangi arabayı kiralamalıyız diye bir şey yok. Arabalar sınıf fınıf ayrılıyor, model model değil. Economy sınıfı en uygunu fiyat açısından. Haftalık Kaskosuz ve Tax'sız fiyatı 280 dolar civarıydı Enterpraise'de.
    peki sizce kaskosuz bi risk teskil edermi bi de bu dediginiz sirket new jersey de nerde dir acaba

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

o fiyat bin dolara kadar cikar taxle vergilerle felan birlikte.adamlarin koyduklari vergilere bak; 25 yasin altindaysan arti para,o eyaletin ehliyeti yoksa arti para,oranin vatandasi degilsen arti para.bir amerikalinin 30 dolara kiraladigi arabayi ben 95 dolara kiralamistim.amerikalilarin kendi arabalarinin sigortasi kiraladiklari arabalar icinde gecerliymis.o yuzden onlara cok ucuz araba kiralama.enterprise i heryerde bulabilirsin.yaygin bir sirket.net sitesi de var pek aldiris etmeyin oraya cunku tum vergiler dahil degil orda.ayrica ayni arabanin gunluk kiralama bedeli hergun degisiyor.yani onlarin satis oranina bagli olarak....
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o fiyat bin dolara kadar cikar taxle vergilerle felan birlikte.adamlarin koyduklari vergilere bak; 25 yasin altindaysan arti para,o eyaletin ehliyeti yoksa arti para,oranin vatandasi degilsen arti para.bir amerikalinin 30 dolara kiraladigi arabayi ben 95 dolara kiralamistim.amerikalilarin kendi arabalarinin sigortasi kiraladiklari arabalar icinde gecerliymis.o yuzden onlara cok ucuz araba kiralama.enterprise i heryerde bulabilirsin.yaygin bir sirket.net sitesi de var pek aldiris etmeyin oraya cunku tum vergiler dahil degil orda.ayrica ayni arabanin gunluk kiralama bedeli hergun degisiyor.yani onlarin satis oranina bagli olarak....
    o zaman araba kirlaamak cok mantikli deil gibi geldi simdi bana baya pahali oluyo yani

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Araba kiralama konusunda bende bir kaç şey paylaşabilirim.

Geçtiğimiz yıl 3 defa Enterprise şirketinden araba kiraladım, 2 si 1 günlük 3. ise 2 haftalıktı.

2 haftalık araba kirası ve platin sigorta ile birlikte toplam 690 Dolar verdim. 25 yas üzeri olduğum içinde ayrıca bir inidirim yaptı ve arabayı 1 günde erken alma isteğime hayır demedi ve ücretsiz olarak 1 gün erken aldım.

2 haftalık süre için Jeep Liberty aldım, bir tek sorun yaşamadık, Yaklasık 3000 km yaptık bu araçla. Enterprise Türkiyeye dondukten sonra kiralama faturasınıda gönderdi beni şaşırtarak.
    Floridada Türkiyedeki ehliyetler kullanılabiliyor. Tabi sınırlı bir süre.
    Aracınızın sigortasını kesinlikle yaptırmanızı öneririm. Benim kiraladığım aracın kira parasının nerdeyse % 50 si sigortaya gitti fakat zerre düşÃ¼nmedim.

Sigortasız araçla yola çıkmanın hiç bir mantıklı açıklaması olamaz bence, neye güvenerek bunu yapabilirsiniz ki..Siz araca zarar vermesesiniz baskasının yapma ihtimali var, yada aracın herhangi bir şekilde arıza vb. yapma ihtimali var....yani kafanız pek rahat olmaz.
    Neyse bu konuyu tartısmanın pek manası yok zaten. Sigorta şart derim.

Bazı özel notlar;

*Ben özellikle Geniş bir araç istediğim için 2 hafta öncesinden rezervasyon yaptırmıştım.
    sizinde özel talepleriniz varsa rezervasyon yaptırmanızda fayda var.
    *Ödemeyi kesinlikle peşin kabul etmiyorlar. Kredi kartınız olması şart.
    *Kredi kartı limitim yetmediği için, türkiyeye money gram ile para yollayıp, kira ücretini karta yukletmek zorunda kalmıstım.
    * araba kiraladığınız zaman, yaklasık 100 dolar depozito alıyorlar. günlükte olsa haftalıkta olsa bu depozitoyu veriyorsunuz. tabi yine kredi kartından. ama araba teslimi sonrasında size iade ediyorlar.
    *Arabayı gereken sürede teslim etmemeniz durumunda, gunluk 200 dolar kartınızdan çekiyorlar.
    *Hertz , enterprise a göre biraz daha pahalı geldi bana ...
    *Orta sınıf Araba modelleri; Mazda 6, Chevrolet,Mitsubishi Elegant
    *Fullsize modeller ve SUV (Sport Utility Vehicle) ; Ford Escape, Jeep, Nissan Terra, Nissan Altima
    *Enterprise Rent-A-Car - Rental Cars at Low Rates
    *Arabaya istersen ekstra GPS taktırabiliyorsun ama biraz pahalı, günlük 10-15 dolardı sanırım..Ayrıca onada sigorta yapılıyor ve depozito alıyorlardı galiba.
    Bunun yerine wal marta gidip bir tane aldık, gezme işi bitince geri iade ettik.
    *GPS KESİNLİKLE ŞART.ZAMANI DOĞRU KULLANMAK, KAYBOLUP BOSA YAKIT HARCAMAMAK, DOĞRU DUZGUN PLAN YAPABİLMEK VE ARADIĞIN SEYİ KOLAY BULABİLMEK İÇİN kesin tavsiye ederim.
    *Araba kiraları gunluk olarak, sigorta dahil genelde 60-90 dolar arasında değişiyor.
    .........

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

aalpinistte ek olarak da şunu söyliyim
    eğer ki yakın bir yerlerde ufak araba kiralama şirketleri varsa güvenip araba kiralayabilirsiniz
    enterpriseda günlük 60dolar olan bir mazda bizim kiraladığımız küçük esnafta 3günlük 100dolardı
    3günlük 150dolara ise 2006model 8kişilik ford expedition jeep olabiliyor
    fiyata da herşey dahil
    mutlaka sigorta olmalı
    kaza geliyorum demez
    en azından bana demedi

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Çok pahallıymış yaa.Ben son bir hafta araba kiralayıp williamsburg de new york a gitmeyi düşÃ¼nüyordum.Sanırım bu kadar pahallıyken yapamayacağım:S
    ""Let the game begin""

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Biz ilk kiraladığımızda kasko yaptırmamıştık. Sadece sigorta yaptırmıştık. O ek olarak 11 dolardı. Ama 2. seferden itibaren adamlar kaskoyu mecbur etti. İlk sefer kaskosuz kiraladığımızı söylediğimizde, yanlışlık olmuştur falan dediler. Normalde vermiyoruz dediler ki muhtemelen sıktılar, eğer mecbur olsaydı formda opsiyon olarak gözükmezdi. Sanırım bize küçüğüz ve yabancıyız diye zorunlu olduğunu söylediler. Araba 52 dolarken, kasko, sigorta derken 78-80 dolar dolaylarına geliyordu. Ha ayrıca eyalet dışına çıkarsan da ekstradan sanırım 20 dolar veriyorsun. Tabi buna bazı komşu eyaletler dahil değil. (gps kirası 13 dolardı)

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Amadeus35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok pahallıymış yaa.Ben son bir hafta araba kiralayıp williamsburg de new york a gitmeyi düşünüyordum.Sanırım bu kadar pahallıyken yapamayacağım:S
    NewYork değil de DC yapabilirsiniz, VA Beach'e gidebilirsiniz, üşenmezseniz (benim arkadaşlar üşenmişti) Atlantic City yapabilirsiniz. Özellikle DC kesinlikle yapmalısınız. Bizde Newport News (williamsburga 7-8 m,l falan)'tan gidip geldik 2 kez 170 mil civarı. 2-3 saat sürüyor yol. Gerçi dönüşümüzün biri akşam 9da başlayıp gece 3te bitmişti ama

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

amadeus, williamsburgtan newyorka son hafta gidecegine gore tek gidis almak zorunda kalacaksin.bu daha da pahaliya gelir sana.cunku tek yonler digerinden cok cok daha pahali.ve williamsburgtan newyorka gitmek icin eyalet disina ciktigin icin para odemiyorsun.ny,dc ve birkac yere ekstra para almiyorlar.ben sunu dusunmustum havaalanindaki bir enterprisela sehir icindeki ayni parami alir acaba ayni araba icin...
    Peki.

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

amadeus, williamsburgtan newyorka son hafta gidecegine gore tek gidis almak zorunda kalacaksin.bu daha da pahaliya gelir sana.cunku tek yonler digerinden cok cok daha pahali.ve williamsburgtan newyorka gitmek icin eyalet disina ciktigin icin para odemiyorsun.ny,dc ve birkac yere ekstra para almiyorlar.ben sunu dusunmustum havaalanindaki bir enterprisela sehir icindeki ayni parami alir acaba ayni araba icin...
    @azuhazu tavsiye için çok sağol.peki williamsburg den new york a nasıl gitmeyi önerirsin son hafta.Benim düşüncem en son new york da gezip ordan da türkiye ye dönmekti.Senin önerin nedir?
    ""Let the game begin""

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Çooooook daha pahalı havaalanındakiler Ortalama 120 dolar civarı günlük. Ayrıca New York için farklı eyalet parası ödeniyor diye hatırlıyorum. Ayrıca en güzel tarafı da pick up olayı. Sabah arıyon, !hey come to pick me up buddy', diyon enterprise'daki elemana, hemen geliyor eve

@azuhazu tavsiye için çok sağol.peki williamsburg den new york a nasıl gitmeyi önerirsin son hafta.Benim düşÃ¼ncem en son new york da gezip ordan da türkiye ye dönmekti.Senin önerin nedir?
    Dostum sen zaten dönmeden önce NY'a gitmek istiyorsan çok mantıksız araba kiralamak. Benim tavsiyem 25 gün önceden Greyhound biletini al, Saat gece 11-12 otobüsü olabilir. Vereceğin para 30 dolar civarı bir şey olur. Atlarsın paşalar gibi otobüse, 2 aktarmadan sonra sabah 9-10 gibi mis gibi NY'a varırsın.
    Konu ayhn tarafından (13-02-2010 Saat 02:16 AM ) değiştirilmiştir.

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    NewYork değil de DC yapabilirsiniz, VA Beach'e gidebilirsiniz, üşenmezseniz (benim arkadaşlar üşenmişti) Atlantic City yapabilirsiniz. Özellikle DC kesinlikle yapmalısınız. Bizde Newport News (williamsburga 7-8 m,l falan)'tan gidip geldik 2 kez 170 mil civarı. 2-3 saat sürüyor yol. Gerçi dönüşümüzün biri akşam 9da başlayıp gece 3te bitmişti ama
    tavsiye için çok sağol.Virginia beach aklımdaydı.DC yide listeme aldım.çok sağol
    ""Let the game begin""

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

amadeus eğlence anlayışın nedir bilmem ama nerde olursan ol olduğun yerden orlandoya git
    orda disneylan universal studios wet'n wild, seaworld gibi parkları dolaş orda 1hafta kal haftalık 170dolar hoteller artdından miamiye git 25dolara otobüsle 2-3saat orda da 3-4gün kal tatil yap gecelik 40dolar hoteller ordan da 80dolara new yorka geç orda gecelik 20-30dolara l-hostel var güzel bir yer orda da 4-5gün kal
    ben böyle yaptım ve zaman yetmedi
    eğer bileti erteletebilseydim floridaya en az 2hafta daha harcardım

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı hellguard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amadeus eğlence anlayışın nedir bilmem ama nerde olursan ol olduğun yerden orlandoya git
    orda disneylan universal studios wet'n wild, seaworld gibi parkları dolaş orda 1hafta kal haftalık 170dolar hoteller artdından miamiye git 25dolara otobüsle 2-3saat orda da 3-4gün kal tatil yap gecelik 40dolar hoteller ordan da 80dolara new yorka geç orda gecelik 20-30dolara l-hostel var güzel bir yer orda da 4-5gün kal
    ben böyle yaptım ve zaman yetmedi
    eğer bileti erteletebilseydim floridaya en az 2hafta daha harcardım
    Yakın eyaletler planımda var.Gerçekten güzel yerler söylediklerin ama tabiki bunların hepsini kazandığım para belirleyecek.Buradan giderken çok fazla para götüremeyeceği yanımda.Artık herşey kazanacağım paraya bağlı.Williamsburgde para biriktirebileceğimi düşünüyorum.Umarım bunları yapabilirim.
    ""Let the game begin""

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

@azuhazu tavsiye için çok sağol.peki williamsburg den new york a nasıl gitmeyi önerirsin son hafta.Benim düşüncem en son new york da gezip ordan da türkiye ye dönmekti.Senin önerin nedir?

en son ny den tr ye doneceksen araba kiralamak cok pahali olacak tek basina.ama yaninda uc bes arkadas varsa hic bir sorun olmaz.ucreti paylasabilirsiniz, tek basina altindan kalkilabilecek bir para degildir bu eminim yani.tabi baban milyoner degilse.babanin milyoner olmadigini dusunerek konusuyorum.nyden williamsburga otobusle gelmek bir nevi olummus.bu yolu daha once kullanan arkadaslarim diyor.tam hatirlamiyorum uc kere yada iki kere otobus degistirmisler ve anlatiyorlardi bagajlar felan karmakarisik,herkez kendi bagajini aliyor inerken , zenciler baska bir alem vs. demislerdi.bana gore en guzeli trenle gitmek.iki aktarma yapacaksin trenle.williamsburg dc-dc ,ny bazen tren degistirmenede gerek yok.ucret 50 ,60 dolardan basliyor.az once kontrol ettim fiyati.alacagin tarihe bagli.ve williamburga gelirkende en son dcde inis yap derim.ordan tren 30 dolar tam williamsburg transportation centerda birakiyor.va havaalanlarina inersen kafadan 100 box taksicilere bayilirsin
    Peki.

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

en son ny den tr ye doneceksen araba kiralamak cok pahali olacak tek basina.ama yaninda uc bes arkadas varsa hic bir sorun olmaz.ucreti paylasabilirsiniz, tek basina altindan kalkilabilecek bir para degildir bu eminim yani.tabi baban milyoner degilse.babanin milyoner olmadigini dusunerek konusuyorum.nyden williamsburga otobusle gelmek bir nevi olummus.bu yolu daha once kullanan arkadaslarim diyor.tam hatirlamiyorum uc kere yada iki kere otobus degistirmisler ve anlatiyorlardi bagajlar felan karmakarisik,herkez kendi bagajini aliyor inerken , zenciler baska bir alem vs. demislerdi.bana gore en guzeli trenle gitmek.iki aktarma yapacaksin trenle.williamsburg dc-dc ,ny bazen tren degistirmenede gerek yok.ucret 50 ,60 dolardan basliyor.az once kontrol ettim fiyati.alacagin tarihe bagli.ve williamburga gelirkende en son dcde inis yap derim.ordan tren 30 dolar tam williamsburg transportation centerda birakiyor.va havaalanlarina inersen kafadan 100 box taksicilere bayilirsin
    önerilerin için gerçekten çok sağol.Bu DC ye gitmek gerçekten mantıklı.Ordan trenle daha ucuz olur williamsbur e gitmek.4 kişi falan olcaz gezerken.Belki bu durum araba kiralamaya elverişli olabilir new york yolculuğu için.Amerika macarem boyunca mümkünse otobüslerden uzak durucam.Hiç kimseden iyi bişi duymadım özellikle zenciler hakkında
    ""Let the game begin""

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

williamsburga gelince bol bol otobuse bineceksin gezmek icin merak etme.gerci gezilecek pek biryer yok bana gore.otobusun orta koltuklardan en arkaya kadar zencilere aittir.rus kizlar arkadaki bos koltuklara oturamiyorlardi korkularindan.soforde niye oturmuyorsun ayakta kalmayin diye israr ediyordu.hahahaha...ama gezmek icin soyle yapabilirsin yakin eyaletler icin.araba kiralarsin.williamsburg-dc-ocean city-beach-sonra kahrolasica williamsburg yine ...
    Peki.

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

williamsburga gelince bol bol otobuse bineceksin gezmek icin merak etme.gerci gezilecek pek biryer yok bana gore.otobusun orta koltuklardan en arkaya kadar zencilere aittir.rus kizlar arkadaki bos koltuklara oturamiyorlardi korkularindan.soforde niye oturmuyorsun ayakta kalmayin diye israr ediyordu.hahahaha...ama gezmek icin soyle yapabilirsin yakin eyaletler icin.araba kiralarsin.williamsburg-dc-ocean city-beach-sonra kahrolasica williamsburg yine ...
    Çok mu kötü şu williamsburg yaaaHiç beğenmiyorsun anlaşılan?
    ""Let the game begin""

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

gezmek icin ewet cok kotu bir yer.gelince gorursun.
    Peki.

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

gezmek icin ewet cok kotu bir yer.gelince gorursun.
    Gerçekten merak ettim.Herhalde para biriktirebilirim gezcek yer yoksa
    ""Let the game begin""

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

wata para kazanacam gozuyle bakma, sonra cok yanilgiya dusersin.konu disina da bayagi bir ciktik,
    Peki.

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

wata para kazanacam gozuyle bakma, sonra cok yanilgiya dusersin.konu disina da bayagi bir ciktik,
    Harbiden öle.Konuyla alaka kalmadı
    ""Let the game begin""

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Bu seneki yegane amacım

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

araba filan kiralamayın bence.. hem pahalıya gelir hem de park yeri bulmak için uğraşıp duruyorsunuz, bir sürü zamanınız gidiyor.. sonra beleş diye park ediyorsunuz bir yere, dönüp baktığınızda 100 dolar park cezası yemişsiniz..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

ben koyde yasadigim icin parkyeri beles burda,senin dedigin yerler buyuk yerler icin gecerli. su watta cok para kazanma yegane amaci olan kimse, bunu nasil becermeyi dusunuyorsun
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı nderssen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    araba filan kiralamayın bence.. hem pahalıya gelir hem de park yeri bulmak için uğraşıp duruyorsunuz, bir sürü zamanınız gidiyor.. sonra beleş diye park ediyorsunuz bir yere, dönüp baktığınızda 100 dolar park cezası yemişsiniz..
    özellikle memphiste park yeri bulmakta sıkıntı çektik ve biz de gittik başında kimsenin durmadığı bir zımbırtıya 1dolar atılan parkları tercih ettik
    1 doları da atmadık
    sıkıntı yok

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı nderssen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Baska alternatif olsa kim ugrasirdi 2.5 saat park yeri aramakla veya San Diego / Los Angeles trafiginde fenalik gecirmekle. Hele San Diego da park sorunu asiri berbat. Her yerde 25c lik makinalar var zaten de, bir sokaga gidiyosun cöp toplaması icin Salı gece 2-5 arasi park yok yazıor, digerine gidiyorsun gündüz 8-6park yok diyor her sokak farklı üstelik. Asırı sinir bozucu. Arabayı koyup 2 gün kıpırdatmadigimi biliyorum, yollar tek yön falan. Los Angelesta da trafik cok yogun, aksam üzerleri hele tam iskence. Park yeri sorunu orda da var ama ücretli otoparklar ucuz ve yaygın oldugu icin gene fena deil. Trafigi yogun olsa da park yeri sorunu en az Las Vegasta, o da casinoların park yerleri oldugu icin. Zaten orda Strip de yürüyerek geziliyor, rahat yani. Araba kiralanır ama yedek söför olması ve park ederken cok dikkatli davranmak gerek. Arkadaslarım araba cektirmisti ve geri almak icin 500$ ödemislerdi. Tow Away yazısı gördügünüz yerden kacın

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

ben koyde yasadigim icin parkyeri beles burda,senin dedigin yerler buyuk yerler icin gecerli. su watta cok para kazanma yegane amaci olan kimse, bunu nasil becermeyi dusunuyorsun
    Geçen yıl 7 haftada 4500 dolar kazandım, bu sene okul erken kapanıyor ve 11 hafta çalışacağım.
    Off kullanmazsam 6000 dolar net parayla geri dönerim
    Kullanırsam da 5000 dolar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)