Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Minneapolis/MN

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Exclamation Minneapolis/MN

Bugün bir şirketle görüşmek için gitmiştim.Hangi işler var diye sorduğumda bana fotoğrafçılık olduğunu söylediler.Saati 7 $ ve haftalık 40 saat garantili.Sizce nasıl ?

Ama size asıl sormak istediğim bu iş Minneapolis/MN de.Google Earth den buldum biraz kuzeyde kalıyor sanırım.
    Bu eyalet hakkında bilgisi olan varsa öğrenebilir miyim arkadaşlar ???

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı ozgurs59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün bir şirketle görüşmek için gitmiştim.Hangi işler var diye sorduğumda bana fotoğrafçılık olduğunu söylediler.Saati 7 $ ve haftalık 40 saat garantili.Sizce nasıl ?

Ama size asıl sormak istediğim bu iş Minneapolis/MN de.Google Earth den buldum biraz kuzeyde kalıyor sanırım.
    Bu eyalet hakkında bilgisi olan varsa öğrenebilir miyim arkadaşlar ???
    selam ozgur.
    abi mineapolis dunyada yasanabilecek en guzel yerdir bence. sehirde binlerce gol vardı. orda bi amerikalıyla muhabbet ederken dedim ne kadar cok göl var burda. adam dedi buyuk göl 10.000 den fazla. bu gollerin sahipleri varmıs. yanındaki muhtesem malikanede oturan insanlar..
    her evin bi golu ve bi ormanı oldugunu soylemisti birisi de. göl derken küçük su birikintilerinden bahsetmiyorum. bizim goller yoresindeki goller gibi 10.000 gol.

ama fotografcılık isini tavsiye etmem
    2. is olarak yapabilirsin belki. ama asıl işin o olmamalı bence. hava bozdugu zamanlarda hic is yapamazsın cunku.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

eyuuup kardeş ilgin için teşekkürler.Minneapolisin güzel olmasına çok sevindim.Tamam şehir olarak güzel ama yakınında çok fazla gezebileceğim yerler yok sanırım.Chicago var o da 5-6 saat uzaklıktaymış.
    Fotoğrafçılık konusunda ise; ben çok istiyordum zaten bu birincisi,ikincisi ise sürekli Minneapolis de çalışmayacağım.Karavanla birlikte başka şehirlere de gideceğiz.Fotoğraf çekmenin yanında portreleri tişörtlere falan basıp satacağız.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

bence saat ücreti daha fazla olan işlere bak. arkadaşın dedği gibi yağmurlu havalarda çalışamayacaksın ve bu 40 saatlik mesai süresi senin günlük hataından baya bir saat çalacak sonuç olarak ikinci bir işe ayıracağın zaman daralacak, saatler çakışacak vs. bencede fotoğrafçılık ikinci işin olmalı. sen oraya gittiğinde sosyal sigorta numaranı aldıktan sonra daha yüksek ücretli işlerde bulursun kolay gelsin

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ben şu anda henüz hiç bir şirkete para vermedim.büyük ihtimalle bana buldukları işe göre seçeceğim.
    dediğim gibi bunun saati 7$ fakat;
    1.ev ve iş arası 2-3 mil ve bisiklet var
    2.konaklaması da uygun

diyelimki ben saati 8$ olan bir iş buldum ama bu seferde uzak olabilir ya da konaklama ücreti yüksek olabilir.

bir de bu işin sayfasında şöyle bir yazı var bu 2. bir işte çalışamayacağım anlamına mı geliyor ?

"it is possible for students to have a second job independent of their employment with the hos company" karşısında da no yazıyor_?

arkadaşlar siz daha tecrübelisiniz ne yapmalıyım, bir an önce seçmek istiyorum işimi ?

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

özgür anladığım kadarıyla aynı şirkette ikinci bir işe girme olasılığının olmadığını belirtiyor. başka bir işte çalışmana kim engel olabilir ki
    admin (at) turkishwat.net

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı ozgurs59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben şu anda henüz hiç bir şirkete para vermedim.büyük ihtimalle bana buldukları işe göre seçeceğim.
    dediğim gibi bunun saati 7$ fakat;
    1.ev ve iş arası 2-3 mil ve bisiklet var
    2.konaklaması da uygun

diyelimki ben saati 8$ olan bir iş buldum ama bu seferde uzak olabilir ya da konaklama ücreti yüksek olabilir.

bir de bu işin sayfasında şöyle bir yazı var bu 2. bir işte çalışamayacağım anlamına mı geliyor ?

"it is possible for students to have a second job independent of their employment with the hos company" karşısında da no yazıyor_?

arkadaşlar siz daha tecrübelisiniz ne yapmalıyım, bir an önce seçmek istiyorum işimi ?
    abicim 2. ise no diyosa bu isi bosver derim. fotograf cekmeyi ben de cok severim ama orda en azından masraflarını cıkartacagın garanti bi ise girmelisin. bi de mineapolis ruzgarlı serin bi yer. isler sık sık kesilir diye dusunuyorum.
    ya ben de hep kötü yanlarını soyluyorum ama isleri burdayken ayarlarsan daha guzel tatil gecirirsin.
    son olarak 2-3 mil mesafede ev tum islerde bulabilirsin heralde. bisikletin olursa 5-10 mil bile sorun olmaz bence. bi de yanında arkadasın varsa ne guzel muhabbet ederek geze geze gider gelirsin.
    biz bu sene de bisiklet alır duseriz yollara... gecen sene yıprattıgım 2 bisiklet kesmedi...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

sizin görüşleriniz ve daha başka araştırmalarım sonucu bu işten vazgeçtim...
    yarın tekrar gidip bir kaç şirketle görüşeceğim.elindeki işleri ve yerlerini sorup ona göre karar vermeyi düşünüyorum
    ÇOk istediğim fotoğrafçılığı da bulabilirsem 2. iş olarak yaparım artık

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

dostum bence de doğru bir karar verdin. bu işte gelecek yok ekmekte yok :P

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Arkadaşlar ben de fotoğrafçılığı 2. iş olarak düşünüyorum, acaba eğlence parklarında fotoğrafçılık diye bi iş var mıdır?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

abiler fotoğrafcılı 2. iş olarak yaptıgımızda gce calışmamaız gerekmez mi gece kimin fotosunu cekcez ki?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks