Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 43 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Newark'ta konaklayacak arkadaşlar tanışalım..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Newark'ta konaklayacak arkadaşlar tanışalım..

slm arkadaşlar newarkta aylık 225 dolara kalıcak arkadaslar burda tanısalım. şirketlerimiz ortak muhtemelen. (avntra) orda türkler aynı katta kalıyomus hergun birbirimizi görücez zaten) o yuzden tanısmaya şimdiden baslayalım.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kardeşim newark da neresi ben boyle bi yeri ilk defa duyuyorum senden

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

bana yazmadan önce google da aramayı deneseydin keşke.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Kardesim ben newarki biliyorum. New Yorka giderken tren istasyonu var orda. Dokulen bir yer sahsen. Hic begenmemistim. Hatta ordaki havaalanina inmistim. Valla acikcasi benim duydugum newark biraz sakat ve tehlikeli bir yermis. Herkes boyle diyordu. Siz bence dikkatli olun. Ayrica arastirin orayi biraz wikipediada falan...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı betterharbor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardesim ben newarki biliyorum. New Yorka giderken tren istasyonu var orda. Dokulen bir yer sahsen. Hic begenmemistim. Hatta ordaki havaalanina inmistim. Valla acikcasi benim duydugum newark biraz sakat ve tehlikeli bir yermis. Herkes boyle diyordu. Siz bence dikkatli olun. Ayrica arastirin orayi biraz wikipediada falan...
    tavsiyen için saol dikkate alıcam

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Teşekkürler Kardeşim :d

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bende newark da konaklayacağım...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Burayı övmedi Arkadaşımın Biri Ancak Burayı Seçmenizdeki Sebep Ny E Yakın Olması Mıdır Acaba?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

işin nedir ne değildir bilmiyorum ama newark'ın pek de para kazanılabilecek veya eğlenilecek bi yer olduğunu düşünmüyorum çünkü mahrumiyet bölgesi gibi bi yer orası. nüfusun tamama yakını zenci. sanırım newark'ın tek avantajı iki metro değiştirerek yarım saatte nyc'ye varabilmek.
    bu arada nerde konaklayacağını bilmiyorum ama newark'ta YMCA hotel vardır fiyatı gayet uygun aylık 260 falan yanlış hatırlamıyorsam.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

jeyda ne zaman gidiyosun. kesinleştirdinmi.?
    bu arada yokmu baska newark yolcuları))

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Stephen kardesim. Ben kendi gorduklerime dayanarak tekrar soylim sana. Newark amerikada gordugum en berbat yerdi dostum. Izbe, gecekondu mahallesi gibi bir yerdi. Cok suc varmis orada. Sana tavsiyem sen baska bir yerde kal. Newark'a yakin Ashbury Park var, Silver var, ne bilim Elizabeth var, Belmar var, Hazlet var o guzergahta. Hepsi de New York'a yakin. Gozunu sevim uc aylik seyahatini tarumar etme. Dedigim gibi sen bi arastir orayi cidden

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

stephen ben 19 veya 20 hazıranda gıtmeyı dusunuorum ıkı tarıhten bırı yalnız buarada newark ıcın gelen yorumları duydun pek de parlak değil gıbı napıcaz dersın:s sen ne zaman gıtmeyı dusunuyorsun

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı jeyda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    stephen ben 19 veya 20 hazıranda gıtmeyı dusunuorum ıkı tarıhten bırı yalnız buarada newark ıcın gelen yorumları duydun pek de parlak değil gıbı napıcaz dersın:s sen ne zaman gıtmeyı dusunuyorsun
    bende büyük bi ihtimalle 20 haziranda gidicem.biz 3 arkadas gidicez. muhtemelen aynı havayolu şirketiyle alınır biletlerimiz. havaalanında karsılasırız seninle sen hangi univ.desin?
    newark konusuna gelince. evt bende sasırdım yorumlar hakkında ama ilk aşamada orda kalmak zorundayız cunku kalıcak baska bi yer yok daha sonra bulabilirsek gecicez artık baska bi yere.:S
    Konu stephen tarafından (13-04-2008 Saat 11:34 PM ) değiştirilmiştir.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı betterharbor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Stephen kardesim. Ben kendi gorduklerime dayanarak tekrar soylim sana. Newark amerikada gordugum en berbat yerdi dostum. Izbe, gecekondu mahallesi gibi bir yerdi. Cok suc varmis orada. Sana tavsiyem sen baska bir yerde kal. Newark'a yakin Ashbury Park var, Silver var, ne bilim Elizabeth var, Belmar var, Hazlet var o guzergahta. Hepsi de New York'a yakin. Gozunu sevim uc aylik seyahatini tarumar etme. Dedigim gibi sen bi arastir orayi cidden
    kardes tekrar saol verdiğin bilgiler için. bi arastırma yapıcam dediğin yerlerede bi bakıcam. bizim kalıcak yerimiz buyuk bi hotel ve orda cok wat ogrencisi kalıcak. şu ana kadar bi problem olmamıs.. tek metroylada gidebiliyoruz newyorka sanırım. bakalım insallah cok kotu bi yer deildir

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

buyuk ıhtımalle brıtısh airlines la gıdıcem bende aynı tarıhe denk gelırse cok guzel olur destek olur haberdar olalım o zaman hangı sırkette calısacaksın peki??

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

benim işim yok. işi kendim bulucam gidince. daha oncede gittim social security number var pek sorun yasamam heralde iş bulma konusunda newyorkta iş cok bakarsın coside calısırm)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

oo o zaman avantajlısın ben de cosi de calısıcam malum sırket aynı olnca nasıl daha onceden bu sırketle ılgılı bılgın var mı nasıl olduguna daır bır de ıkıncı ıs de calısmayı dusunuorum kolay bulabılır mıyız dersın?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

bi bilgim yok malesef. ya newyorkta iş cok iş bulmak sorun deil 2 hatta 3 iş bile bulursun istersen. rahat ol

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

stephen; ben bugün şirketle görüştüm bu konuyu suç oranının yüksek olduğunu kabul ediyor fakat hotel karşında polis departman ı olduğunu da söyledi yine de aklımda bir şüpheyle gidip isteksiz kalıcam. bıraz arastırdım ,jersey city hem daha sakın hem de manhattan a daha yakın gıbi bakalım olmazsa oradan bır yer ayarlamay calısıcam bende

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

ya Atlantik'in diğer tarafına bi ayak basalımda gerisi kolay. yerde buluruz işte buluruz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

mrb bende manhattanda cosi de calisacagim ve newarkta kalmayi dusunuyorm benmde kaygilarim var cunku bir cok sey net deil oraya gidecek arkadaslar msnden beni eklesin kuraldışı @hareket birbirimizden haberdar olalım ortak bir seyler yapabilmek acisindan ins. memnun kalırız

Edit (admin): Forumlarda iletişim adresi paylaşımı kural dışıdır. İkinci defa tekrarlanması halinde 7 gün uzaklaştırma, üçüncü defa tekrarlanması halinde ise süresiz uzaklaştırma cezası almak durumunda kalacaksınız.
    Konu Fiorex tarafından (20-04-2008 Saat 05:28 AM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar bende newark da bir pompa istasyonuna gidecem ya çok büyük sıkıntı yaşıyorum ,hele yazılan yazıları okudukça nereden başvurdum oraya diyorum.Lütfen en kısa zamanda haberlerinizi bekliyorum.Yoldan geçerken hırsızlar çevirirmi nasıl bir yerdir giden veya en yakını giden varsa bir yardımcı olsun lütfen.Hadi iyi geceler.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

mrb stephen galiba 2008 de bu yurtta kalmışsın bende bu sene bu yurtta kalıcam büyük ihtimalle,aventura ile gidiyorum...bu yurt hakkında biraz bilgi verirsen sevinirim...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı mmtcskn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mrb stephen galiba 2008 de bu yurtta kalmışsın bende bu sene bu yurtta kalıcam büyük ihtimalle,aventura ile gidiyorum...bu yurt hakkında biraz bilgi verirsen sevinirim...
    kardes
    oncelikle sunu soyleyeyim. aventura ile gitme kaydını geri alabiliyosan al. neden diceksin...
    aventuranın size vaat ettikleri işler tamamen palavra. eminim size herhangi bi iş sozlesmesi falan imzalatmadılar. imzalatmayacaklarda. şirket sahibi olan john poly denen adamın americada tanıdıgı bi kac turk restaurantı var. ve onlara burdan ucuza işci gonderiyo.

"work and travelın yasal proseduru tamamen americada bi iş verenin sizi işe kabul etmesiyle baslar. ve bu noktada sponsor firmalar cok onemlidir. ve bunların çalıstıgı sponsor cok kucuk bi sponsor. hatta bi konusmamızda john polly ileride sponsorluk alacagınıda soyledi.. "

tırnak içerisinde onuda belirttikten sonra devam edeyim..
    eminim sana cosi yada zeytuna gibi bi kac iş solemişlerdir. sen nerde calısıcaksın bilmiyorum. ama emin ol sen americaya gittikten sonra sen o işte calısmıcaksın. onlar sadece ds formlarında yazan işler. sana john polly farklı bi iş ayarlıcak ve o iş gercekten berbat olucak. belkide oyle bi işte bulamayacak...

sana diceklerki. americada social security olmadan işe baslayamazsın. bu tamamen yalan. dogrusu sudur..social security olmadan işe baslarsın fakat paranı alamazsın yani check ini bozduramazsın.. sen zaten işe basladıktan iki hafta sonra sana odeme yapıyolar ve bu surede de zaten social security geliyo..

gecen sene ny taki ogrencilerin neredeyse hepsi magdurdu.. iş bulamadıkları için donenler cok oldu... saati 6 dolara iş buldu ki ny ta yasal olarak calısacagın min. saat ucreti 7.15 tir. yani dediğim gibi bu adamların buldukları işlerin hiç bir yasal dayanagı yok.

konaklama ya gelelim..
    iğrenc bir yer. bir katta yaklasık 25 oda var. ve aynı katta biri erkek biri bayan olmak uzere sadece 2 tualet var. o kattakiler aynı tualet ve banyoyu kullanıyo. zaten newark ı biraz arastırırsan suc oranının cok fazla oldugunu sokakta beyaz insanın neredeyse hiç olmadıgını goruceksin...

su ana kadar 2 kez work and travela katıldım.. simdi de dil okuluyla new yorktayım. eger birazcık bişey biliyosam sana bu firmayla gitme derim..

bu yazdıklarımı emin'e john'a okut.. ve eger gercekten haklı olduklarını dusunuyolarsa gelıp buraya savunma yazılarını yazsınlar... boylece nasıl bı sırket olduklarını hepimiz goruruz...
    Konu stephen tarafından (06-02-2009 Saat 12:05 AM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hayallerimi yıktın bnm msn ni verebilirmisin bi kaç sorum olucaktı size...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

arkadasım sorularını burdan yoneltirsen daha faydalı olur. herkesin bilgilenmesini saglarız...

ayrıca turkishwat aracılıgıyla tanıstıgım kader arkadasım jeydada nelerin yasandıgını bilir...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

öncelikle şunu söylemek istiyorum panik yapmana gerek yokkayıt yaptırmış ve kaydını da odemıs oldugun mıktarın kesıntıye ugramasından dolayı da aldıramıyor olabılırsın o yuzden sadece benım sana tavsıyem vaadedılen ve gerceklestırılecegının garantısı verılen butun işleri kafanda buyutmemen,çok buyuk hayaller kurmaman.Kalacak yerden bıraz bahsetmem gerekırse sabrına baglı olarak kalma suren degısebılır dıyebılırım kı en azından 1hafta kalsan o arada da uygun fıyatlı yerlerden ev arastırmaya baslasan hıc fena olmaz tabı hem calısıyım hem gezıyım mantıgında haraket edıyorsan cunku dıger turlu sırketın ayarladıgı otel kırasının en az ıkı katı ucret odemen lazım rahat edebılecegın bır yer bulman ıcın.İş konusun da ise diyecek bir sözüm yokbasta belırttıgım gıbı cok buyuk umıtlerle gıtme ama eger kendıne karsı ozguvenın de varsa korkma belkı bıraz zaman kaybedersın ama eninde sonunda kendin bir iş kendine bulabilirsin. İnsan ilk haftalar sudan cıkmıs balık gıbı hıssedebılıyor kendını bu kadar hayal kurdugum yer burası mı dıye ama iş bıraz da sen de bıtıyor o yuzden bunun ıcın cesaretlı olman yeterlı hatta her yasadıgın aksılıkler de goruceksın kı sana artı bır oz guven kazandırmıs olacak. sadece cok fazla kafanda buyutme ve hayal kurma yeter cunku kurdugun hayallere gercegını uyduramadıgında daha cok bocalarsın

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

jeyda biraz ılımlı yaklasmıs sanırım babasının arkadasının arkadasının kendisine buldugu konaklama sayesinde onun boyle bi probleminin olmadıgından olsa gerek.. ama yinede orda bi gece kalabilecek kadar sabırlıydı basını yastıga koymamak sartıyla tabi..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Benim bu durumla ilgili en büyük avantajım önceden şirketin bana söylediği her konuyu araştırmak oldu ve gitmeden 1 ay önce kalıcak yer ile ilgili araştırmamın sonucunda problem yaşayacağımı anladım ve ona göre çözüm yolları aradım. Kendi şansınızı da bilinçli haraketiniz sonucunda kendiniz yaratabilirsiniz tabi tanıdığın olması da yadsınacak bir faktör değil ama yine de wat şirketlerinin geneli malum bu yuzden aa nasılsa onlar ayarlıyor değip bir kenardan sadece izleyen durumunda olmayın sizde size sunulanları inceleyin ki sonradan suprız bır durumla karsı karsıya kalmayın

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

emınım sana ve ordakı dıger aventura madurlarına work and travel ı bu fırmayla yasamak ıstermıydın seklınde bı soru yoneltırse hayır cevabı verılırdı

bende yol yakınken arkadsın bu deneyımı daha koklu bı fırmayla yasamasını tavsiye ediyorum..

orda yasayacagı sıkıntılar belkı bı ıkı hafta kalacagı ıssızlık belkı de turkıyeye gerı donme durumunda kalması, kendisine 200-300 dolrdan daha fazla bı zarara mal olucak...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)