Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 28 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Pasaportta Yazım Yanlışı

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Pasaportta Yazım Yanlışı

Nufus cüzdanımda doğum yeri hanesi "SİTANBUL" olarak yazılmış dolayısıyla Pasaportumda da doğum yeri "SİTANBUL" olarak girilmiş. Emniyettteki arkadaşlara bunun bir sorun olup olmayacağını sorduğumda "pasaporttaki yazının kimliğimle aynı olması gerektiğini, vizede sıkıntı yaşamayacağımı" söylediler. Wat şirketimdeki yetkili de herhangi bir sorun olmayacağını emniyettekiler kadar emin olmasa da söyledi.
    Başına bunun gibi bir şey gelen birileri var mı ? Şimdi benim ne yapmam gerekir ? Vize görüşmesine söylenenlere güvenerek bunları değiştirmeden mi gideyim yoksa; 240 lira yine pasaporta mı bayılayım ? Konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum...

-------------------------------

Emsallere Gönderme Editi: Bu gibi durumlarda, gidip kimliğinizi değiştiriyorsunuz sonra verelini karakol pasaportunuz ve yanınızda götürdüğünüz 3 fotoğraf ve kimlik fotokopisi ile aynı gün içinde pasaportunuzun 11. sayfasında açıklamalar kısmına şerh düşüyorlar. İşiniz halloluyor. Yani hallolduğunu söylüyorlar. Benim gibi isim ve soyisim mağdurları/doğum yeri mağdurlar inşallah halloluyordur )

not: inşallah vizeyi alıp, çok daha aydınlatıcı bi emsal olurum
    Konu ext12eme tarafından (23-03-2008 Saat 05:51 AM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ext12eme Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nufus cüzdanımda doğum yeri hanesi "SİTANBUL" olarak yazılmış dolayısıyla Pasaportumda da doğum "SİTANBULl" olarak girilmiş. Emniyettteki arkadaşlara bunun bir sorun olup olmayacağını sorduğumda "pasaporttaki yazının kimliğimle aynı olması gerektiğini, vizede sıkıntı yaşamayacağımı" söylediler. Wat şirketimdeki yetkili de herhangi bir sorun olmayacağını emniyettekiler kadar emin olmasa da söyledi.
    Başına bunun gibi bir şey gelen birileri var mı ? Şimdi benim ne yapmam gerekir ? Vize görüşmesine söylenenlere güvenerek bunları değiştirmeden mi gideyim yoksa; 240 lira yine pasaporta mı bayılayım ? Konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum...
    dostum öncelikle 240 lira niye baydın onu anlamadım bir kere harc ücreti alınmıyor sadece cuzdan bedeli 84 lira ki deistirmeye kalkkarsanda yine cüzdan bedeli odersin zaten süresi olan bi pasaport tekrar harc ücreti odenmez,
    ama bana soracak olursan pasaportundaki dogum yeri ibaresine bakmazlar, bence gir öyle birsey olmaz.....ama tabiki karar senin, iyi düsün sirket de bu konuda sana bisey diyemez.....

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kültür üniversitesi sağolsun gerekli belgeyi vermedi, bin dereden su getirtti. o yüzden bayıldım 240 ytl . cevap için saol ama yine içimde bi tırsaklık var red yersem diye ya kelaynak gibi miyim böle bişi yaşayan var mı cok merak ediorum )

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bence işini şansa bırakma git düz***

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yaa bide universiteler kafasına göre vermiomu o belgeyi yaa walla habire yolumuza taş konuo yok pın yok sevis yok randevu ucreti yok konsolosluk için extra bi 131$ yok ne biliym pasaport cart curt walla gitmeyecem yaa sıkıntıdan sivilceler çıktı yüzümde

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya işin fenası vize başvurusu da yaptılar şirketten bu pasaportla ((

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

flamingo aynen walla bu wat'a başladım başlayalı bi rahat uyuyamadım hergün ayrı bişi cıkıo delircem.. okul belge vermez nüfusdakiler "istanbul" yazamas

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

birader bende ikü deyim allah cezalarını versin sende alamadın degilmi harçsız pasaportu çok ugraşdınmı.... ben hiç sormıyacam bile çünkü çok duydum ne yaptıksa alamadık dienleri....

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

walla kardeşim Allah sabır wersin hepimize...seninde işin hallolur inş kolayca

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

dostum madem kimlikte sitanbul yazıyo pasaportta da aynı yazması benim düşünceme göre bi sorun teşkil etmez. haa kimlikte istanbul dogru yazsaydı da pasaportta sitanbul yazsaydı o zaman sorun olurdu ama tahminimce bu sekilde sorun olmaz .. ayrıca üniversitenin cıkardıgı zorluga bak ya neden vermezler ki şu belgeyi onu anlamıyorum

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hakkos tanıdıklarımdan sadece bi kişi aldı o da geçen sene bu sene delirtiolar insanı.. flamingo eyvallah abi inş. hepimizin raat raat geçer vize süreci.. saten tedirginken bu "sitanbul" yüzünden bi daa raatsız oldum (

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

pier aynı emniyetteki polis gibi konustun umarım dediğin gibi olur üniversiteye ise hiçbişi demiorum kayıt vakti eşek yüküyle para alıp sıra öğrencinin işine yarayacak şeye gelince yaptıkları tam kepazelik...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar yok mu bu biçareye yol gösterecek bi usta )

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

geçen sene alan nasıl aldı acaba... kime gitmek lazım... yazık yav 150 ytl az para degil... o parayla californiadan new yorka uçakla giderim...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

geçen sene bildiğim kadarıyla cok rahat veriolarmış bu sene yökten yazı geldi diolar türlü numaralar ki sorma gitsin

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

acaba dekan olmadı rektör yapsam bi faydası olurmu.... sen kimlere gittin yok dediler.. hangi bölümsün....

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

şu bilkent beni şaşırtsa acaip mutlu olurum warya walla hayatmda gördügüm en kıl okul yaa dierleri wermiosa bu ....... ler hiç wermez =) gitti paralar peder valide iiice bi öpcekler beni galba =)

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

öğrenci işlerinde baya bi konustuk saolsun ordakiler cok nazik dawrandılar fln ama onnara da öle demişler galiba.. yine de git bi şansını dene...

o diil de benim yazım yanlışı nolcak kimse yok mu ya şöyle durumumu örnekleyebilecek... ?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

senin olay arada kaynadı kusura bakma... bişi olmaz bence ama istiosan degiş 240 ytl en gitmez sadece 80 ytl pasaport defter ücreti alırlar..5 ytl de sanırım nufus cüzdanı yenilemesi için alırar...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bu arada nufus cüzdanında madem hata vardı neden degişmedin nufus cüzdanını...degişdikden sonra pasaport alırdın...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sölemediler ki lanet olası adamlar böyle böyle yazıcaz fln diye..
    pff bilmiorum ki nolcak sununla ilgili kimseden bi resmi bişi de bulamıorum (

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

İsimlerdeki yanlışlığı affetmezler ama kimlikteki bilgi ile pasaporttakinin aynı olması daha iyi. Tabi tüm bunların yanında bundan sonra yapacağın tüm işlemler için SİTANBUL olarak yazmalı ve gerektiği yerlerde durumu açıklamalısın

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

istanbul yazıp yolladım walla ((
    yok mu kimse su konuda resmi bişiler bilen ???????

Efsane Watçı chipmunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

işte turkiye..isim soyadı magdurlarından sonra da dogum yeri magdurları..wala cok guldum..sitanbul ne yaaa..insan biraz yaptığı işi ciddiye alır nasıl nufus memuru..hey allahım..wala ext12eme ben olsam ben de stres olurdum nufus memurunu da sıksık anardım.. hehe

Turkishwat Mover
    Tecrübe Puanı
    17

arkadasim 'sitanbul' yada 'istanbul' farketmez.vize memuruna yanlislik oldugunu belirtmen yeterli ama pasaportunu dolmadan degistirmen bence senin icin eksi puan.cunku eski pasaportunu da isteyebiliyolar niye degistigini anlamak icin.bissuru tantana anlayacagin.sen vize gorusmesinde samimi ol yeter.vize memuru belkide dikkat bile etmeyecektir o ayrintiya.sonucta kimlikteki ile pasaporttaki tutuyo!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

halletim aauehuahue

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende ikü öğrencisiyim "maalesef..." ....ya ext12eme harçsız pasaport için bende başvurdum, banada yökten bi yazı geldiğini söylediler...yökü aradım bende.öğrenci işleri daire başkanından biriyle görüştüm, okulun bize o yazıyı vermeleri gerektiğini söylediler..ya okulda görüşmediğim kimse kalmadı...en son rektör yardımcısı çetin hocaylada görüştüm...lanet olsun yaa...arkadaşım başka üniden o aldı. ben alamadım (( mecburen bayıldım 230 ytl....ya yökten yazı geldı falan hepsi hikaye...yalandan telefonla görüşmüşler o da sözde yanii....ben fazla inanmadım..ellerinde yazılı bi karar falan yok...valla bizim ğrenci işleri sinirimi bozmaktan başka bi işe yaramıo..bu arada sen kaçıncı sınıfsın ext12eme?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

iletişim sanatları 3.sınıf senin mephisto ?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks