Work and Travel
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: $$$$$

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart $$$$$

Arkadaşlar 2016 için erken kayıt olacağım fakat dolar aldı başını gidiyor. Şuan 2.71 doların kuru.Yani bu iş toplamda bize 10.000 tl ye mâl oluyor.Şirketler müşteri çekebilmek için doların kurunu sabitliyorlarmış ödeme yapacak kişiye.Şirketle böyle bir anlaşma var mı ? Her güzel şeyin bir bedeli vardır ama bu da çok fazla 😀😀 Arkadaşlar yorumlarınızı, tavsiyelerinizi bekliyorum 😀

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Hiç böyle birşey duymadım sanki araba alıcaz yahu 10000tl nedir bi araba fiyatı olmuş,eh araba fiyatlarında yapıldığı gibi kurun sabitlenmesi beni şaşırtmaz

Araştırmacı Watçı Berkeley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    11

Alıntı Tahir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2016 için erken kayıt olacağım fakat dolar aldı başını gidiyor. Şuan 2.71 doların kuru.Yani bu iş toplamda bize 10.000 tl ye mâl oluyor.Şirketler müşteri çekebilmek için doların kurunu sabitliyorlarmış ödeme yapacak kişiye.Şirketle böyle bir anlaşma var mı ? Her güzel şeyin bir bedeli vardır ama bu da çok fazla 😀😀 Arkadaşlar yorumlarınızı, tavsiyelerinizi bekliyorum 😀
    kardeş bende önümüzde ki sene için planlıyorum fakat dolar dediğin gibi gerçekten yüksek, bazı şirketler'de kur sabitlemesi görmüştüm fakat ne denli doğrudur bilemiyorum lakin dolar böyle kalırsa tek avantajı, gittiğimizde tempolu çalışıp kısmi yerleri ucuzca gezip, elektronik alışverişini azıcık az yaparsak; getirdiğimiz kâr tatlı olur 2.71'den

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Berkeley Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeş bende önümüzde ki sene için planlıyorum fakat dolar dediğin gibi gerçekten yüksek, bazı şirketler'de kur sabitlemesi görmüştüm fakat ne denli doğrudur bilemiyorum lakin dolar böyle kalırsa tek avantajı, gittiğimizde tempolu çalışıp kısmi yerleri ucuzca gezip, elektronik alışverişini azıcık az yaparsak; getirdiğimiz kâr tatlı olur 2.71'den
    2.71 iken gidebilirsen tabiki dönüşüde harika olur.Bakalım seçimleri bekliyorum kur düşebilir ����

Deneyimli Watçı fuatti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    11

Erken kayıt felan hikaye bana göre. Hiç bir faydasını görmedim şahsen. Erken kayıt olan ile geç kayıt olanların işlemleri eş zamanlı işliyor. sözde 100-200 dolarlık indirimi eylülde de yaparlar aralıkta da o yüzden kurun düşmesini beklemeni şiddetle tavsiye ederim. Hoş bu gidişle de wat diye bir şey kalmayacakta hayırlısı bakalım.

Araştırmacı Watçı IgorStravinsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    11

Katılmıyorum sana bu konuda. Ben Aralık'ta işi Ocak'ta vizeyi almıştım
    Gaziantep Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (%100 İng.)

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Ben bu sirketlerin hicbirinin kur sabitlemesi yapacagina inanmiyorum. Yapacak adam tl olarak fiyat verir zaten. Dolar 1.7 iken sezona baslayip , 2.7 ile zamli kayit alan hangi sirket kur sabitlemesi yapacakmis. Dolar uzerinden indirim yapacaklarina , zam yapiyorlar bir de. Hemen bahane de hazi , biz cok kaliteliyiz , en iyiyiz , sponsorumuz muthis falan filan . Hikaye yani. Erken kayit icin de sunu soyleyeyim, ciddi fiyat farki yoksa bir anlami yok. Vize ocakta da alsan bisey degismez , MArtta da. Dolayisyla ocakta kayit ol , subatta isini sec , martta vizeye gir. Bu da gec bir vakit degil. Erken kayit icin herhangi bir avantaj yok kisacasi. Her daim fuar ve is listesi var nasilsa.

Deneyimli Watçı fuatti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    11

Kendi şirketimden yola çıkarak bi genelleme yaptım bütün şirketlerin konseptinin aynı olduğunu sandım affola Igor

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

İnşallah seçimlerden sonra doların kuru düşer ve mutlu bir şekilde bizde kaydımızı yapabiliriz�� İktidar olan partiye yönelik oyların düşmesi amacıyla yapılmış bir oyun var . Araştırdığım kadarıyla bunu anladım veya yanlış anladım bilmiyorum�� Ama inşallah böyle birşey vardır ve seçim sonrasında bu kur olabildiği kadar geriler �� Şuan için en büyük temennim bu ����

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

yanlis anlama siyasi bir tartisma yaratma amacim yok ama dolar kuruyla siyasi iktidaria karsi oyun oynanmasinin hicbir alakasi yok. Dalgalanmalar tum dunyada olur , guclu ekonomiler zararsiz ya da cok kucuk zararla atalatirken , gucsuz bagimli ekonomiler ciddi etki altinda kalir. Eger ki Amerikan Merkez Bankasi faiz oranini degistirmezse artis olmaz dolarda ancak olur da degisime giderse dolari yakalayabilirsen askolsun Neyse bunlarin cok detayi var ve malesef ekonomimiz soylenidligi gibi guclu filan degil. Bu yuzden en ufak dalgalanmalarda bir euro firliyor , bir dolar. Bol sans hepinize.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

Arkadaşlar şirketle gitmek gerçekten para israfı, benim bu yıl self olarak gideceğim 4.yılım olacak. Şirketler yalnızca paranızı alır ve A.B.D zor bir durumda kaldığınız da yardım dahi etmezler sürekli oyalarlar. Peki neden ? En başlıca nedeni o şirketlerde senin benim gibi adamlar çalışıyor. Doğru düzgün İngilizce bilen yok, bağlantıları zayıf. Eğer İngilizce seviyeniz iyi ise self olarak iş bulmanız gerçekten kolay. Yapmanız gerek abd deki Otellere, charitylere (özellikle YMCA kuruluşlarını tercih edin ) iş başvurusu, Kendiniz ile alakalı yazacağınız essayler,( konular genelde başvuru sitelerinde görürsünüz yada başvuru formlarının içinde ) , Türkiyeden düzgün hazırlanmış referanslar vb. şeyleri Aralık- Ocak ayı gibi yollamak. Her sene 30 dan fazla kuruma başvuruyorum ve inanın en az 3-4 kurum geri dönüyor. 3 yıldır farklı yerlerde ve eyaletlerde çalıştım. İnanın bana şirketlerin yaptıkları şeyler çok basit toplasanız 1-2 günlük süre etmez. Ds-2019 u zaten işveren yolluyor. Kendinize güvenin ve şirketlere gereksiz para kazandırmayın derim

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı Tahir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnşallah seçimlerden sonra doların kuru düşer ve mutlu bir şekilde bizde kaydımızı yapabiliriz�� İktidar olan partiye yönelik oyların düşmesi amacıyla yapılmış bir oyun var . Araştırdığım kadarıyla bunu anladım veya yanlış anladım bilmiyorum�� Ama inşallah böyle birşey vardır ve seçim sonrasında bu kur olabildiği kadar geriler �� Şuan için en büyük temennim bu ����
    Memleketimin üniversitelisi bile böyle düşünürse vay halimize,basitçe açıklayayım sana
    Öncelikle son 3 yılın dolar trendini incele
    Sonra ABD ve TR enflasyon oranlarına bak buradan paramızın her yıl nekadar değersizleştiğini öğrenirsin
    İlgini çekerse son 1yıl içinde Türkiye pazarından çekilen banka ve yabancı şirketlerini,Türkiye ekonomosinin büyüme oranlarını,ithalat-ihracat açığını ve bide işsizlik rakamlarına göz gezdir.
    Eğer bunlara bakıpta hala komplo teorisi kurabiliyorsan diyecek birşeyim yok.Sözün özü dolar 1 inerse bir süre sonra 2çıkar,planınızı ona göre yapmanızı tavsiye ederim.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı cardwat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şirketle gitmek gerçekten para israfı, benim bu yıl self olarak gideceğim 4.yılım olacak. Şirketler yalnızca paranızı alır ve A.B.D zor bir durumda kaldığınız da yardım dahi etmezler sürekli oyalarlar. Peki neden ? En başlıca nedeni o şirketlerde senin benim gibi adamlar çalışıyor. Doğru düzgün İngilizce bilen yok, bağlantıları zayıf. Eğer İngilizce seviyeniz iyi ise self olarak iş bulmanız gerçekten kolay. Yapmanız gerek abd deki Otellere, charitylere (özellikle YMCA kuruluşlarını tercih edin ) iş başvurusu, Kendiniz ile alakalı yazacağınız essayler,( konular genelde başvuru sitelerinde görürsünüz yada başvuru formlarının içinde ) , Türkiyeden düzgün hazırlanmış referanslar vb. şeyleri Aralık- Ocak ayı gibi yollamak. Her sene 30 dan fazla kuruma başvuruyorum ve inanın en az 3-4 kurum geri dönüyor. 3 yıldır farklı yerlerde ve eyaletlerde çalıştım. İnanın bana şirketlerin yaptıkları şeyler çok basit toplasanız 1-2 günlük süre etmez. Ds-2019 u zaten işveren yolluyor. Kendinize güvenin ve şirketlere gereksiz para kazandırmayın derim
    Dediğin çok mantıklı ama hem iyi bir ingilizce hemde iyi bir cesaret ister self ��

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Is bulablirsen ne ala ama cok kolay birsey degil. Her sene forumda onlarca kisi self is arar bir iki tanesi anca bulur , bazen onlar da bulamaz. Bol sans.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks