Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gider Gitmez Ailemle nasıl iletişim kurarım

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Standart Gider Gitmez Ailemle nasıl iletişim kurarım

Evet arkadaşlar bir çok arkadaşın ve özellikle ilk defa yurt dışına çıkacak olan arkadaşların dertlerinin başında geliyor bu konu sitede bir çok alternatif yol mevcut skype gibi internet üzerinden çalışan sayısız programlar mevcut ama ben ilk gittiğimde internet bulamam hemen ailemle veya arkadaşlarıma irtibat kurmak istiyorum diyorsanız size ucuz ve çok kolay bir seçenek sunmak isityorum.Bu şekilde ilk bir kaç hafta düzeninizi kurasaya kadar idare edebilirsiniz.

Türkiyede kullandığınız avea vodafone ve turkcell hattınızı yurt dışı kullanıma açtırıyoruz ve daha sonra yurt dışı konuşma paketi satın alıyoruz paketler 2 şekilde mevcut ilki sadece aranma yani siz arama yapamazsınız aslında yapabilirsiniz ama çok pahalı olur fakat sizi aileniz rahatlıkla arayabilir ve ailenize hiç bir ek ücret yansımaz sanki siz Türkiyedeymişiniz gibi konuşurlar.Sadece Türkiyedeki konuşacağınız kişiyi çaldırır kapatırsınız onlar sizi arar.

İkinci seçenek hem arama hem aranma paketleri bunlar biraz daha pahalı bu paketlerde ise yine aileniz sizi sanki Türkiyedeymişiniz gibi arayabilirler ve sizde onları rahatlıkla arayabilirsiniz.

Net ücretler şu şekilde(14 haziran 2013 tarihinde gsm şirketlerinin internet sitelerinde belirttiği ve müşteri hizmetlerinden alınan fiyatlardır)

Avea
    60 dakika aranma 6 TL
    30 dakika arama ve aranma 19 TL
    60 dakika arama ve aranma 49 TL

Vodafone
    30 dakika arama ve aranma 15 TL
    60 dakika arama ve aranma 25 TL

Turkcell
    30 dakika arama ve aranma ve sms 19 TL
    (1 sms konuşma paketinizden 1 dakika olarak düşecektir )

Dikkat etmemiz gereken noktalar
    ** Arkadaşlar eğer faturalı hat kullanıcısıysanız daha dikkatli olmanız gerekiyor çünkü bu paketlerden birini satın alıp kullandığınızda dakikalarınız bittiğinde size hiçbir uyarı mesajı gelmiyor yani kendi dakikalarınızı kendiniz saymalısınız.

** Ücretlendirme periyodu 60 saniye üzerindendir yani 61 saniye konuşup kapattığınız an paketinizden 2 dakika düşecektir.Hesaplamalarınızı yaparken lütfen buna dikkat ediniz.

** Aveada Paketleri 1 ay içinde 1 kez alabiliyorsunuz yani 1 ay içinde aynı paketi iki defa alma gibi bir durum söz konusu değil.
    Turkcell 19 tl ye 30 dakikayı hem sms hem dakika olarak kullanabilirsiniz yani 20 dk 10 sms veya 14 dk 16 sms gibi ve bu 30 dk ya da sms bittiğinde tekrar 19 liraya bir 30 dk veya sms daha veriyor yani ayda 1 kere almak gibi bir kuralı yok.
    Konu matador_36 tarafından (16-06-2013 Saat 02:52 AM ) değiştirilmiştir.
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Eyvallah paylasim icin peki amerikada her yerde cekmiyordu heralde houston da sebeke sifir gostermesin

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Gidin 20 dakiklık görüşme kartı alın. Özel numara tuşlarsınız (0811 256 0 800 gibi) sonra PİN no girip arayabilirsiniz. Her ankesörlüde çalışıyor. Hattınız faturalı ise kredi kartınızı vermeyin GSM öperatörüne vergiden kilitlerler faturayı!
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı rıdvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eyvallah paylasim icin peki amerikada her yerde cekmiyordu heralde houston da sebeke sifir gostermesin
    heryerde çekiyor hiç bir sorun yok

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar benim avea hattımda 20 tl var gidince 3-4 dk'lık da olsa kullanabilirmiyim orda. Online işlemlerden uluslararası aramalara açtım ancak uluslararası dolaşıma açılmıyor. uluslararası Dolaşım ne oluyor bilen var mı ? açık olmazsa şebeke çekmez mi orda ?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı srona Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim avea hattımda 20 tl var gidince 3-4 dk'lık da olsa kullanabilirmiyim orda. Online işlemlerden uluslararası aramalara açtım ancak uluslararası dolaşıma açılmıyor. uluslararası Dolaşım ne oluyor bilen var mı ? açık olmazsa şebeke çekmez mi orda ?
    6 tl lik aranma pakeinden al 60 dakika oraya gittiğinde çaldırıp kapatırsın seni ararla veya 30 dakikalık hem arama hem aranma al yoksa 20 tl ile 3 yada 4 dakika görüşürsün biter

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

3-4 dk konuşabiliyosak bana yeter.Skypeden 10€ aldım zaten onunla idare ederim 2,8 cent/dak türkiyeyi aramada.
    uluslararası aramaya açtım anca dolaşıma açık değil çeker mi telefon ??uluslararası dolaşım ne oluyor faturalı hatlar için mi bilen var mı

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

3-4 dk konuşabiliyosak bana yeter.Skypeden 10€ aldım zaten onunla idare ederim 2,8 cent/dak türkiyeyi aramada.
    uluslararası aramaya açtım anca dolaşıma açık değil çeker mi telefon ??uluslararası dolaşım ne oluyor faturalı hatlar için mi bilen var mı
    uluslararası dolaşım web tarama e-posta mms gibi veri servislerinin aktif olmasına yarar yani kapalı tutman yararına olur. arkadaş 20 liraya 3 dakika konuşacağına 19 liralık paketi al rahatca 30 dakika konuş

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı matador_36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uluslararası dolaşım web tarama e-posta mms gibi veri servislerinin aktif olmasına yarar yani kapalı tutman yararına olur. arkadaş 20 liraya 3 dakika konuşacağına 19 liralık paketi al rahatca 30 dakika konuş
    tamamdır sağol.Sadece indiğimde internet veya telefon bulamazsam sponsoru aramada sıkıntı olmasın diye kullanıcam.dediğin pakete avea online işlemlerden baktım ancak bulamadım. sadece bunlar var
    Türkiye'den yurtdışını aramak için hesaplı paketler satın almak istiyorum
    Yurtdışı yönüne hesaplı görüşme yapmak istiyorum
    Alo DünyaFaturalı: 3,5 TL/Ay
    Faturasız: 10 TL
    Alo Almanya100 dk 15 TL/Ay
    Alo Avrupa100 dk 15 TL/Ay
    Alo Amerika120 dk 9 TL/Ay
    Alo Ortadoğu60 dk 35 TL /Ay

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

tamamdır sağol.Sadece indiğimde internet veya telefon bulamazsam sponsoru aramada sıkıntı olmasın diye kullanıcam.dediğin pakete avea online işlemlerden baktım ancak bulamadım. sadece bunlar var
    Türkiye'den yurtdışını aramak için hesaplı paketler satın almak istiyorum
    Yurtdışı yönüne hesaplı görüşme yapmak istiyorum
    Alo DünyaFaturalı: 3,5 TL/Ay
    Faturasız: 10 TL
    Alo Almanya100 dk 15 TL/Ay
    Alo Avrupa100 dk 15 TL/Ay
    Alo Amerika120 dk 9 TL/Ay
    Alo Ortadoğu60 dk 35 TL /Ay
    30 dakikalık arama ve aranma için AY30 yazıp 5555 e gönder

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

türkiyeden satın aldıgımız telefonların bazıları orada çalışmıyormuş.telefonumuzun çalışıp çalışmayacağını nası öğrenebeiliriz? nokia e 72 çalışır mı?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı eagle19 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    türkiyeden satın aldıgımız telefonların bazıları orada çalışmıyormuş.telefonumuzun çalışıp çalışmayacağını nası öğrenebeiliriz? nokia e 72 çalışır mı?
    1900 Mhz frekansı ile çalışan telefonları amerikada kullanabilirsiniz e72 büyük ihtimal çalışıyor ama kesin bir bilgim yok

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

arkadaslar ineceğiniz havaalanında thy desk var ise gidin ve rica edin ailemi arayabilirmiyim diye yardımcı oluyorlar genelde türkler de çalıştıgı için, ayrıca turkcell 19 tl ye 30 dakikayı hem sms hem dakika olarak kullanabilirsiniz yani 20 dk 10 sms veya 14 dk 16 sms gibi ve bu 30 dk ya da sms bittiğinde tekrar 19 liraya bir 30 dk veya sms daha veriyor yani ayda 1 kere almak gibi bir kuralı yok ama tüm yaza yayacak olursanız pahalı gelebilir ama ilk iniş için güzel bir alternatif

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı kagiiii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar ineceğiniz havaalanında thy desk var ise gidin ve rica edin ailemi arayabilirmiyim diye yardımcı oluyorlar genelde türkler de çalıştıgı için, ayrıca turkcell 19 tl ye 30 dakikayı hem sms hem dakika olarak kullanabilirsiniz yani 20 dk 10 sms veya 14 dk 16 sms gibi ve bu 30 dk ya da sms bittiğinde tekrar 19 liraya bir 30 dk veya sms daha veriyor yani ayda 1 kere almak gibi bir kuralı yok ama tüm yaza yayacak olursanız pahalı gelebilir ama ilk iniş için güzel bir alternatif
    teşekkürler hocam turkcelin durumunu ilk mesaja ekliyorum

Hayalperest Watçı hAdZi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

Evet arkadaşlar bir çok arkadaşın ve özellikle ilk defa yurt dışına çıkacak olan arkadaşların dertlerinin başında geliyor bu konu sitede bir çok alternatif yol mevcut skype gibi internet üzerinden çalışan sayısız programlar mevcut ama ben ilk gittiğimde internet bulamam hemen ailemle veya arkadaşlarıma irtibat kurmak istiyorum diyorsanız size ucuz ve çok kolay bir seçenek sunmak isityorum.Bu şekilde ilk bir kaç hafta düzeninizi kurasaya kadar idare edebilirsiniz.

Türkiyede kullandığınız avea vodafone ve turkcell hattınızı yurt dışı kullanıma açtırıyoruz ve daha sonra yurt dışı konuşma paketi satın alıyoruz paketler 2 şekilde mevcut ilki sadece aranma yani siz arama yapamazsınız aslında yapabilirsiniz ama çok pahalı olur fakat sizi aileniz rahatlıkla arayabilir ve ailenize hiç bir ek ücret yansımaz sanki siz Türkiyedeymişiniz gibi konuşurlar.Sadece Türkiyedeki konuşacağınız kişiyi çaldırır kapatırsınız onlar sizi arar.

İkinci seçenek hem arama hem aranma paketleri bunlar biraz daha pahalı bu paketlerde ise yine aileniz sizi sanki Türkiyedeymişiniz gibi arayabilirler ve sizde onları rahatlıkla arayabilirsiniz.

Net ücretler şu şekilde(14 haziran 2013 tarihinde gsm şirketlerinin internet sitelerinde belirttiği ve müşteri hizmetlerinden alınan fiyatlardır)

Avea
    60 dakika aranma 6 TL
    30 dakika arama ve aranma 19 TL
    60 dakika arama ve aranma 49 TL

Vodafone
    30 dakika arama ve aranma 15 TL
    60 dakika arama ve aranma 25 TL

Turkcell
    30 dakika arama ve aranma ve sms 19 TL
    (1 sms konuşma paketinizden 1 dakika olarak düşecektir )

Dikkat etmemiz gereken noktalar
    ** Arkadaşlar eğer faturalı hat kullanıcısıysanız daha dikkatli olmanız gerekiyor çünkü bu paketlerden birini satın alıp kullandığınızda dakikalarınız bittiğinde size hiçbir uyarı mesajı gelmiyor yani kendi dakikalarınızı kendiniz saymalısınız.

** Ücretlendirme periyodu 60 saniye üzerindendir yani 61 saniye konuşup kapattığınız an paketinizden 2 dakika düşecektir.Hesaplamalarınızı yaparken lütfen buna dikkat ediniz.

** Aveada Paketleri 1 ay içinde 1 kez alabiliyorsunuz yani 1 ay içinde aynı paketi iki defa alma gibi bir durum söz konusu değil.
    Turkcell 19 tl ye 30 dakikayı hem sms hem dakika olarak kullanabilirsiniz yani 20 dk 10 sms veya 14 dk 16 sms gibi ve bu 30 dk ya da sms bittiğinde tekrar 19 liraya bir 30 dk veya sms daha veriyor yani ayda 1 kere almak gibi bir kuralı yok.
    Hocam paylaşım için sağol çok faydalı oldu bu fakat benim aklıma takılan bir iki nokta var. Ben şuan Avea kullanıyorum ve uçaktan indiğimde bizimkileri arıycam fakat onlar Turkcell. Bu durumda yine aranma yada aramayı kullanabilecek miyim bu tarifeye uygun olarak ?
    Yani arama yapsam ben arasam bizimkileri benim dakikalar paketteki gibi mi düşecek yoksa illaki avea kullanan birisini mi aramam gerekecek ? Aynı şey aranma yaptığımda da geçerli olacak mı?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

peki arkadaslar amerikada kullanabileceğimiz hatlar hangisi

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Arkadaşlar VoipRaider diye bir program var ki nimet.Bu programı telefonunuz destekliyor ise bundan daha ucuzu yok diye biliyorum.Hele ki ailenizin de telefonu bu programı destekliyor ise tadından yenmez çünkü bu program ile Türkiyeden Amerikadaki cep ve sabit numaraları aramak ücretsiz.Amerikadan Türkiyedeki sabit numarayı aramak dakikası $0.025 , cep telefonunu aramak ise dakikası $0.080.

Hayalperest Watçı hAdZi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı mrtkryln Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar VoipRaider diye bir program var ki nimet.Bu programı telefonunuz destekliyor ise bundan daha ucuzu yok diye biliyorum.Hele ki ailenizin de telefonu bu programı destekliyor ise tadından yenmez çünkü bu program ile Türkiyeden Amerikadaki cep ve sabit numaraları aramak ücretsiz.Amerikadan Türkiyedeki sabit numarayı aramak dakikası $0.025 , cep telefonunu aramak ise dakikası $0.080.
    Android telefonlarda viber ve whatsapp kurularakta karşıdakinde varsa eğer wi-fi ile konuşulabilir bir diğer seçenek olarak. Veya bunları desteklemiyorsa aynı işe yarayan kakao talk da yüklenebilir(Özellikle samsung kullanıpta android telefonu olmayanlar).
    Yukarıda yazdığım mesaja da göz atarsanız ve cevap yazarsanız sevinirim arkadaşlar.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı hAdZi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam paylaşım için sağol çok faydalı oldu bu fakat benim aklıma takılan bir iki nokta var. Ben şuan Avea kullanıyorum ve uçaktan indiğimde bizimkileri arıycam fakat onlar Turkcell. Bu durumda yine aranma yada aramayı kullanabilecek miyim bu tarifeye uygun olarak ?
    Yani arama yapsam ben arasam bizimkileri benim dakikalar paketteki gibi mi düşecek yoksa illaki avea kullanan birisini mi aramam gerekecek ? Aynı şey aranma yaptığımda da geçerli olacak mı?
    farketmez hocam paketi satın aldığın an hattını aynı türkiyedeymişin gibi kullanıyorsun yani arama paketi satın aldığından istediğin gsm şirketini veya sabit hattı arayabilirsin aranma paketinde de durum aynı Türkiyede millet senı nasıl arıyabiliyorsa ayni ücretlendirme üzerinden arıyacaklar yine

Uçuşa Hazır Watçı Aytek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    12

Tango akar

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı Aytek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tango akar
    aynen tango viber facetime ama net olmayınca çok kötü oluyor ben bu üçünü kullanıyorum genelde ve ek olarak aveadan aranma alıyorum ama benım geziler hep haftalık olduğu için bu paketler işimi görüyor

Uçuşa Hazır Watçı Aytek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    12

aynen tango viber facetime ama net olmayınca çok kötü oluyor ben bu üçünü kullanıyorum genelde ve ek olarak aveadan aranma alıyorum ama benım geziler hep haftalık olduğu için bu paketler işimi görüyor
    Bu programların ses kalitesi bizim operatorlerden kat ve kat daha iyi

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Forumda okumuştum T Mobile in 60$ a sınırsız yurtdışı arama paketi varmış Bunu almak ne kadar mantıklı ?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

60 dolar demeyelim , alacaagin paket arti 10 dolar odeyerek sinirsiz Turkiyedeki sabit hatlari ariyorsun. yani 60 dan daha ucuz da olabilir aylik odeyecegin. 30-60 arasi diyelim. Ama hersey sinrisiz olsun diyosan ,( ABD ici mesaj , arama - internet ve Turkiye yi arama) 60 dolar doeyerek sahip olabliyorsun.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Arkadaşlar ben sadece internet paketi istiyorum , sonuçta whatsapp, skype , voipraider gibi programlar ile iletişimi sağlarım ben ama bunlar içinde internet paketi şart.Bunu nasıl sağlayabilirim acaba ? Sadece internet paketi olan hat bulmam imkansız heralde demi ?

Profesyonel Watçı ByLyric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

Evet dostum sadece internet paketi olan bir hat bulamazsın maalesef.
    ---wat where amazing happens---http://www.turkishwat.net/image.php?type=sigpic&userid=7507&dateline=1307807  820

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

[/B]
    Ya hocam bu işte bir yanlışlık yok değil mi ya babam Turkcell beni AVEA'dan aradığı zaman 1 dakika görüşsek 1000 dakika 999 dakika oluyor değil mi?

Bir de dün AVEA'dan 500'ü aradım ve bilgi almak istedim. Onlarda bana *121*09 ile başlayıp sıfır olmadan numarayı girip # basınca oradan dakikası 50 kuruşa arayabileceğimi söyledi. Bunları deneyen var mı? Yani bu kadar ucuz olmaması lazım bence.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı racaerme Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya hocam bu işte bir yanlışlık yok değil mi ya babam Turkcell beni AVEA'dan aradığı zaman 1 dakika görüşsek 1000 dakika 999 dakika oluyor değil mi?

Bir de dün AVEA'dan 500'ü aradım ve bilgi almak istedim. Onlarda bana *121*09 ile başlayıp sıfır olmadan numarayı girip # basınca oradan dakikası 50 kuruşa arayabileceğimi söyledi. Bunları deneyen var mı? Yani bu kadar ucuz olmaması lazım bence.
    nasıl 1000 dakikası 999 dakika oluyor anlamadım ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

nasıl 1000 dakikası 999 dakika oluyor anlamadım ?
    Yani demek istediğim sanki Türkiye ile konuşur gibi mı dakika düşüyor eksta bir ücretlendirme olmuyor degil mı?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı racaerme Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani demek istediğim sanki Türkiye ile konuşur gibi mı dakika düşüyor eksta bir ücretlendirme olmuyor degil mı?
    yok olmuyor ilk mesajda yazdığım gibi herşey

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)