Work and Travel 2025
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Pasaport acilll !!!

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Standart Pasaport acilll !!!

Arkadaşlar pasaportum 28 eylül de bitiyor vize görüşmesine mayıs ta giricem vize belgelerine baktım en az 6 aylık pasaport isteniyor şimdi bu 6 aylık vize görüşmesinden sonraki süremi 6 aylık olması gerekiyor yoksa pasaportun süremimi? 6 aylık mayısta gidersem 4.5-5 aylık bir süreye tekabül ediyor pasaport son günü ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Berker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar pasaportum 28 eylül de bitiyor vize görüşmesine mayıs ta giricem vize belgelerine baktım en az 6 aylık pasaport isteniyor şimdi bu 6 aylık vize görüşmesinden sonraki süremi 6 aylık olması gerekiyor yoksa pasaportun süremimi? 6 aylık mayısta gidersem 4.5-5 aylık bir süreye tekabül ediyor pasaport son günü ?
    Vizeye görüşmesine gittiğin tarihten itibaren 6 ay geçerli olması gerekiyor. Programının bitiş tarihi ne zaman? Yani Amerika'dan 28 Eylül'den önce döneceksen sorun olmaz.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı erkn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vizeye görüşmesine gittiğin tarihten itibaren 6 ay geçerli olması gerekiyor. Programının bitiş tarihi ne zaman? Yani Amerika'dan 28 Eylül'den önce döneceksen sorun olmaz.
    yenısını alsan ıyı olur derım ben 10 ekıme kadar kalısın

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

ya ben 28 eylülden önce dönerim de mayısta giricem vizeye ama 4 ay kalmış kalıyor sıkıntı olurmu ben 28 inden önce dönerim

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ya ben 28 eylülden önce dönerim de mayısta giricem vizeye ama 4 ay kalmış kalıyor sıkıntı olurmu ben 28 inden önce dönerim
    Vizeyi genellikle programın bitiş tarihine kadar veriyorlar. Ben geçen sefer vizeye 15 Nisan'da girmiştim 16 Eylül programın bitiş tarihiydi vizeyi de o kadar verdiler, yani 5 ay. Senin pasaportunun süresi de o tarihten erken bitmediği için sorun olacağını zannetmiyorum ama yine de danışmanına ya da konsolosluğa bir sormanda fayda var.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ben donerim demekle olmaz. Program suren is bitis tarihinden itibaren 1 ay travel hakkiyla deva ediyor. Vize tarihin o travel i kapsamasa da , pasaportunun o sure icinde gecerli olmas gerekiyor. Yoksa vizeyi basmazlar. Cunku bu bir kural is bitisten sonra 1 ay travel hakki yani. Kisiden kisiye degismedigi icin pasaportu degismen yararina olur.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben donerim demekle olmaz. Program suren is bitis tarihinden itibaren 1 ay travel hakkiyla deva ediyor. Vize tarihin o travel i kapsamasa da , pasaportunun o sure icinde gecerli olmas gerekiyor. Yoksa vizeyi basmazlar. Cunku bu bir kural is bitisten sonra 1 ay travel hakki yani. Kisiden kisiye degismedigi icin pasaportu degismen yararina olur.
    Bunu soracak birisini arıyordum ben de. Danışmanım söylemişti ancak kafama pek yatmadı. Yani vizemin tarihi 30 Eylül'de bitiyor olsa bile fazladan bir ay kalabiliyor muyum travel için?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

evet , daha dogrusu ds 2019 belgesinin ustunde yazan is bitis tarihinden itibaren 1 ay Amerikada kalma hakkin var . Genelde vize bitis tarihi ile , ds 2019 daki is bitis tarihleri ayni olur.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet , daha dogrusu ds 2019 belgesinin ustunde yazan is bitis tarihinden itibaren 1 ay Amerikada kalma hakkin var . Genelde vize bitis tarihi ile , ds 2019 daki is bitis tarihleri ayni olur.
    Bunu öğrendiğim çok iyi oldu. Teşekkür ederim.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

özgürsüm atıyorum 15 mayısta gitsem görüşmeye 28 eylüle kadar 4 ay 13 gün oluyor alırsam 4 aylık basıyor ya o sıkıntı olurmu en iyisi sanırım yenidn çıkartmak ama o da rektörlük imzalaması 1 hafta sürüyor .

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

özgürsüm atıyorum 15 mayısta gitsem görüşmeye 28 eylüle kadar 4 ay 13 gün oluyor alırsam 4 aylık basıyor ya o sıkıntı olurmu en iyisi sanırım yenidn çıkartmak ama o da rektörlük imzalaması 1 hafta sürüyor .
    Bence fırsatın varken al. Biz son sınıfız diye harç muafiyet belgesini vermediler. Harcı da ben ödedim. Alabiliyorsan iki yıllık al hatta. Öğrencilikte ne koparırsan kâr kalır

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

alayım o zaman şirket ödeyecek ne olsa ama pasaport olmadan işe yerleşebilirmiyim ? Pts işe yerleşecektim

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Kardeşim ben son sınıf olmama rağmen 1 yıllık harçsız aldım , bence vizeden önce hallediver

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

aynen öyle yapayım bari hazır şirket ödüyor 1 yıllık alayım konuşayım şirket ile bir .

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

aynen öyle yapayım bari hazır şirket ödüyor 1 yıllık alayım konuşayım şirket ile bir .
    sirket odemiyor, bu size devlet ve universiteniz tarafindan verilen bir hak. Yurt disina ogrenci olarak gittiginizde , okulunuz eger bunun sizin egitim ogretiminize katkisi olacagini onayliyorsa , devlet sizden harc almiyor 1 yil. Firmalarin yaptigi sadece kendileriyle wat a katildiginizi gosteren bir kagit vermek o kadar.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Pasaport Geçerlilik Süresi: Amerikan vizesi alabilmeniz için pasaportunuzun Amerika'ya varış tarihi itibariyle en az 6 ay süreyle geçerli olması gerekmektedir. Pasaportunuzun geçerlilik süresi 6 aydan daha az ise lütfen başvuru yapmadan önce süresini uzattırınız.

kaynak:GÖÇMEN OLMAYAN VİZE HİZMETLERİ - ISTANBUL | A.B.D. - DİPLOMATİK Temsilcilikleri, Türkiye

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Birde dostum pasaportun geleceği tarihi iyi ayarla benimki 2 hafta sürdü vizeye pasaportsuz gitme

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

zaten pazartesi günü başlatırım işlemleri 10 güne yeni pasaport alırım pasaport

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)