Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 61 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: vize sorunu

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Standart vize sorunu

arkadaşlar bugün danışmanım aradı bugün ellerine konsololsluktan bi faks geçmiş ve not ort 2 nın altında olan kişilere kesınlıkle vize verilmeyeceğini söylemiş ve danışmanda üzgünüm ön kaydı hesabına yatırıorum dedi kapattı şok oldum şirketim yanda yazıyo sizdede böle bişi varmı özelıkle 2.00 nın altındakıler yoksa benımı yedı bu danışman

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı ewerest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugün danışmanım aradı bugün ellerine konsololsluktan bi faks geçmiş ve not ort 2 nın altında olan kişilere kesınlıkle vize verilmeyeceğini söylemiş ve danışmanda üzgünüm ön kaydı hesabına yatırıorum dedi kapattı şok oldum şirketim yanda yazıyo sizdede böle bişi varmı özelıkle 2.00 nın altındakıler yoksa benımı yedı bu danışman
    bak daha neler yayınlanacak ben soyledım kımse anlamdı ben 2 keere red aldım adam bana dedıkı bu sene tavız yok cok katı olcagız turkce konustuk adamla hatta red verdıkten sora artı ortlamının yanı sıra calıscagın ıcde cok onemlı bulasık ısınde olanlar da vıze alamıcak ve bırcak sey cuma gunu toplancaklar kesın kurallar acıklıcaklar

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı kaya0133 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bak daha neler yayınlanacak ben soyledım kımse anlamdı ben 2 keere red aldım adam bana dedıkı bu sene tavız yok cok katı olcagız turkce konustuk adamla hatta red verdıkten sora artı ortlamının yanı sıra calıscagın ıcde cok onemlı bulasık ısınde olanlar da vıze alamıcak ve bırcak sey cuma gunu toplancaklar kesın kurallar acıklıcaklar
    dstm vize deil şirket ten red yedim yha :S vizeye bıle bırakmıolar dedi bu sene kesınlıkle 2.00 nın aşagısına gidiş yok

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

dstm vize deil şirket ten red yedim yha :S vizeye bıle bırakmıolar dedi bu sene kesınlıkle 2.00 nın aşagısına gidiş yok
    arkads sırketın para kazanmak ısmtezmı nasıl dusunuyosun sana ıyılık yapmıs ortalnı yukseltt benım 191 butleri gırcem 2 yaparım inş 3 derrsten ff ile kaldım bırını cc yapsam 2 olur

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

arkads sırketın para kazanmak ısmtezmı nasıl dusunuyosun sana ıyılık yapmıs ortalnı yukseltt benım 191 butleri gırcem 2 yaparım inş 3 derrsten ff ile kaldım bırını cc yapsam 2 olur
    dstm umarım yukseltırsın

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

dstm umarım yukseltırsın
    walla 2 kez red aldım ucak parası vıze parası derken bı wat paarası uctu gııt ı almaktan baska care yok kısmet yınede

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

walla 2 kez red aldım ucak parası vıze parası derken bı wat paarası uctu gııt ı almaktan baska care yok kısmet yınede
    cuma gunu ne sonucloanıcak onu tam anlayamadım

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

genel ortalama fena degilde.. bende ingilizceden korkuyorum .. zaten ingilizcem perfect olsa amerıkaya neden gıdıyımmm .. ilk defa bı yurt dişi hayalım vardı onu gerceklestıreyım dedım umarım vızede sorun yasamayız yaa .. bende merak edıyorum ne toplantısı bu .. ayrıca ne ıcın red vermısler sana vize memurları sormadınmı hocam ?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Hadi ya :/ şirketten kayıdın silindi mi şimdi benmde 2'nin altında :/ napcaz

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı AnakinSkywalker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anıden bole bişi ne bılım valla yarın sağlam kafayla arıycam bi yine

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

snn danışmana sorarmaısn dostm var mı bole bişi 2 nın bi kıstas oldugunu bılıorum ama faks gelmişmi yada e mail kesnlıle verılmıcek diye

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

anıden bole bişi ne bılım valla yarın sağlam kafayla arıycam bi yine
    Gelişmeleri buraya yazarsan iyi olur

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Gelişmeleri buraya yazarsan iyi olur
    yazıcam inş hayrlısı olr

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Umarım dostum

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kardeşim ben bugün konuştum danışmanla öyle bişeyden bahsetmedi benimkide 1,86 sen iyi bi araştır 2 nin altında olanların şansı az olduğu için danışman sorumluluk almak istememiş olabilir

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı Cihan WTA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim ben bugün konuştum danışmanla öyle bişeyden bahsetmedi benimkide 1,86 sen iyi bi araştır 2 nin altında olanların şansı az olduğu için danışman sorumluluk almak istememiş olabilir
    bılmıorum valla arastırıcam bi

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ya arkadaşlar ortalığı bulandırıp vesvese yapmak istemem ama benim danışmanım bugün aradı ve not ortalamamı sordu hayırdır dedim sorma ya yeni şeyler çıktı çok meşgulüm sonra konuşuruz dedi kapattı. 2 üstünde olduğu için pek durmadım üstünde. Bence sakin olunmalı bu kadar büyük paralar yatırılan bir programda öyle birden alamazlar hayır tarzı bir şey olmaz bence. Bekleyip doğru bilgiyi öğrenip, elden geldikçe ortalama kasmalı.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Beni de aradılar 2 gün önce not ortalamamı sordular 2 nin üzerinde mi diye 2 nin üzerinde olunca çok üzerinde durmadı danışmanım ama soru öyle 2 nin üzerinde değilse kesin katılamazsın ciddiliğinde değildi. Tabi bu sadece benim görüşüm kimseyi yanıltmak istemem tabi en iyisi danışmanla konuşmak. Böyle bi uygulama hem saçma hem de adil değil her üniversitenin ortalması aynı değilki yani, hem hadi 1.99 olsa nolacak yani insiyatif alınabilecek bi durum mu yoksa kesin bişey mi eğer kesin ise cidden çok saçma bir uygulama olmuş.
    Without music, life would be a mistake. Friedrich Nietzsche

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

armadanın yalan söyleyeceğini sanmıyorum bu konuda, kötü niyetli olabilecek birşey yapmamış bence.
    Çok gitmek istiyorsanız dil okulu ile gidebilirsiniz, hem böylece seneye de wat vizesini çok daha kolay alırsınız, orada bağlantı kurar seneye self giderseniz tasarruf da edersiniz ek olarak.
    Amerika hakkında bütün bildiklerim bu blogta!
    http://butunbildiklerinianlat.blogspot.com/

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Şirketler kendilerine göre farklı politikalar uygular arkadaşlar.Bazıları ingilizce mülakata sokup kayıt alırken bazıları sorgusuz kaydı yapar mesela.Burada da aynı durum sözkonusu kendilerine göre para politikaları üretip red yeme ihtimali olan öğrencileri kayda almamaya karar vermeleri normal.Bunun genel bir kural olması beklenemez.

Ama bu sene vize almanın zor olacağı hep söyleniyordu.Bu durum vizeye girecek öğrencilerden alınacak bilgiler ışığında şekillenecek nihayetinde hepiniz birer kobay sayılıyorsunuz sizden önce ne kadar çok kişi girerse vizeye onlara göre sizin akıbetinizin tahmini o denli kolay olacaktır.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

[QUOTE=ozanozugur;177456]Beni de aradılar 2 gün önce not ortalamamı sordular 2 nin üzerinde mi diye 2 nin üzerinde olunca çok üzerinde durmadı danışmanım ama soru öyle 2 nin üzerinde değilse kesin katılamazsın ciddiliğinde değildi. Tabi bu sadece benim görüşüm kimseyi yanıltmak istemem tabi en iyisi danışmanla konuşmak. Böyle bi uygulama hem saçma hem de adil değil her üniversitenin ortalması aynı değilki yani, hem hadi 1.99 olsa nolacak yani insiyatif alınabilecek bi durum mu yoksa kesin bişey mi eğer kesin ise cidden çok saçma bir uygulama olmuş.[/QUOTE

ben nerden biliyim daha dün aradı mülakatı geçmişisin tebrik ederim dedi bu gün aradı zaten konslosluktan red yiceksin programı ıptal edelım dedı burda sormadakı amacım acaba bnm gıbı olan arkadaşlar dan programı ıptal edılen var mı onu öğrenmek yoksa sadece bnm şirketime ait olan bi uygulama
    Konu ewerest tarafından (31-01-2013 Saat 10:19 PM ) değiştirilmiştir.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

kusura bakma da koskoca konsoslosluk bir tek senin firmana mı faks çekmiş? başka firmaları sallamıyor mu? Hiçbir firmadan ses çıkmadı hatta bazı öğrencilere sordurdum bunu kendi firmalarının böyle bişeyden haberi yok. Bence bunun altındaki sorun başka. İstersen konsolosluğu ara ve sor böyle dedi şirketim doğru mudur? diye. ayrıca günümüzün elektronik ortamında şirketlere mail ile bilgi veriliyor sanıyordum , en son ingilizce olayında şirketime mail atılmış deniyordu bu faks olayı garip geldi bana .

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Ben bugün danışamanıma sordum 2nin altında kesin red alıyor demedi bana :/ ama büyük risk dedi

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

şirketin kendi kararı bu sanırım 2 nin altında öğrenci istemiyorlar ancak konsolosluğun böyle bir yazısı yoktur yani tek firmaya yollayacak halleri yok. Bu seneki vize görüşmelerini kimse kestiremiyor nasıl olacağını ve bu yüzden sıkı tutuyorlar işi öğrencilere olumsuzu hazırlıyorlar gibi geldi bana.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Ortalaması benim gibi düşük olan arkadaşlar açığı ingilizceden kapatacağız

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kusura bakma da koskoca konsoslosluk bir tek senin firmana mı faks çekmiş? başka firmaları sallamıyor mu? Hiçbir firmadan ses çıkmadı hatta bazı öğrencilere sordurdum bunu kendi firmalarının böyle bişeyden haberi yok. Bence bunun altındaki sorun başka. İstersen konsolosluğu ara ve sor böyle dedi şirketim doğru mudur? diye. ayrıca günümüzün elektronik ortamında şirketlere mail ile bilgi veriliyor sanıyordum , en son ingilizce olayında şirketime mail atılmış deniyordu bu faks olayı garip geldi bana .
    nerden biliyim bende zaten bunun olup olmadıgını oğrenmek için yeni konu açtım faksa emaile takılmadım acıkcası kac aydır pesınde kostugum program ıptal olunca tutupta adama siz hala faks mı kullanıyosunuz diyemedim ama umarım dediğinde haklısındır çnkü ben firmamı sık eleyp dokudum bna gore en guvenılır sırket, belkı vıze almanın bu sene zor oldugu ıcın on kayıt ucretının yanmamsını ıstedıklerınden dolayı bole bişi yaptılar o bakımdan diğer firmalarda böle bişi varmı diye merak ettım su ana kadarda cıkmadı

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Bu sene vize gorusmesine girecek arkadaslar deneyimlerini paylasirlarsa sonraki seneler icin guzel olur. Red alanlar, vize alanlar neler yasadi kisaca yazarlarsa iyi olur.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

[QUOTE=ewerest;177469]
    Alıntı ozanozugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beni de aradılar 2 gün önce not ortalamamı sordular 2 nin üzerinde mi diye 2 nin üzerinde olunca çok üzerinde durmadı danışmanım ama soru öyle 2 nin üzerinde değilse kesin katılamazsın ciddiliğinde değildi. Tabi bu sadece benim görüşüm kimseyi yanıltmak istemem tabi en iyisi danışmanla konuşmak. Böyle bi uygulama hem saçma hem de adil değil her üniversitenin ortalması aynı değilki yani, hem hadi 1.99 olsa nolacak yani insiyatif alınabilecek bi durum mu yoksa kesin bişey mi eğer kesin ise cidden çok saçma bir uygulama olmuş.[/QUOTE

ben nerden biliyim daha dün aradı mülakatı geçmişisin tebrik ederim dedi bu gün aradı zaten konslosluktan red yiceksin programı ıptal edelım dedı burda sormadakı amacım acaba bnm gıbı olan arkadaşlar dan programı ıptal edılen var mı onu öğrenmek yoksa sadece bnm şirketime ait olan bi uygulama
    Arkadaşım bence sen en iyisi konsoloslukla bi konuş çünkü öyle bişey olsa burası dolar taşardı diye çoğu kişinin ortalaması 2 civarında oluyo çünkü yani bi tek bizim şirket mi böyle bi uygulaması var anlaşılması zor bi durum dolayısıyla insanın aklına komplolar geliyor. Senin işe yanlışlıkla 2 kişi için ayırtıp senin notun düşük olunca da böyle bişey mi yaptılar gibi birçok şey gelebilir insanın aklına yani.
    Without music, life would be a mistake. Friedrich Nietzsche

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

[QUOTE=ozanozugur;177511]

Arkadaşım bence sen en iyisi konsoloslukla bi konuş çünkü öyle bişey olsa burası dolar taşardı diye çoğu kişinin ortalaması 2 civarında oluyo çünkü yani bi tek bizim şirket mi böyle bi uygulaması var anlaşılması zor bi durum dolayısıyla insanın aklına komplolar geliyor. Senin işe yanlışlıkla 2 kişi için ayırtıp senin notun düşük olunca da böyle bişey mi yaptılar gibi birçok şey gelebilir insanın aklına yani.
    bılmıorum dostm bnce ort dusuk old ıcın bana ıyılık yapmak ıstedıler daha tam kayıt fln sıldırmedım arayp devam etmek ıstedıgımı rısklerı goze alııyorum dicem bakalım nasıl sonuclancak o deılde 6 subbattta iş göürşemsi var inş ona kadar çözülür bu olay

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

[QUOTE=ewerest;177513]
    Alıntı ozanozugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bılmıorum dostm bnce ort dusuk old ıcın bana ıyılık yapmak ıstedıler daha tam kayıt fln sıldırmedım arayp devam etmek ıstedıgımı rısklerı goze alııyorum dicem bakalım nasıl sonuclancak o deılde 6 subbattta iş göürşemsi var inş ona kadar çözülür bu olay
    senın butlerın falan yokmu ya ben 1 91 le alamdım gecen sene vıze aldıgım haldee ben ıkı kere gıttım dırek tanskıpte baktı sora soru bıle sormadı bu sne gorusmeye ılk gıden watcı olarak oldugumdan da olabılır

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)