Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Merak Ettiğim bir konu?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Standart Merak Ettiğim bir konu?

Merhaba arkadaşlar 2013 yazında bir sorun olmazsa Wat adaylarından biriyim belki bu planlar için erken biraz ama yinede sormak isterim ben programın work kısmını bitirdikten sonra travel kısmını Amerika dışına çıkıp Jamaikada yapmak istemiyorum Türkiyeden vize istemeyen bir ülke sanırım turlar oluyormuş amerikadan Jamaikaya turdan sonra tekrar amerikaya geri dönebilir miyim yoksa oradan direkt Türkiyeye mi dönmem gerekiyor?Bir bilgisi olan var mı ayrıcabunun için Jamaika konsolosluğuna gitmeli miyim vizeyi aldıktan sonra

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Bildiğim kadarıyla çalışma vizen bittikten sonra amerikadan çıkış yapınca bidaha giremiyosun.Ama jamaika amerikadan girişte vize istiyormu bilmiyorum..

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

vize istemiyor ancak vizende yazan son tarihten sonra amerikaya giris yapamazsin. Travel hakkin yalnizca amerika icinde gecerli bu yuzcen eger vizendeki tarihi gecirirsen direk Turkiye ye donmen gerekir oradan

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

jamaikada napcaksın arkadaş ya benim o kdr çok jamaikalı arkadaşım vardı ki daha birinde akıl olduğunu görmedim

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı yavru_penguen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    jamaikada napcaksın arkadaş ya benim o kdr çok jamaikalı arkadaşım vardı ki daha birinde akıl olduğunu görmedim
    Jamaika candır benim için kültürü müziği Amerikada mı tanıştın

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Geri girememek için vizenin bitmesi şart değil aslında, USA'dan çıkmadan önce sponsoruna haber verip, ben gidicem geri gelicem demeniz gerekiyor bunun karşılığında sponsor sana mail ile davetiye gibi birşey veriyor ve USA'ya dönüşte border'da size kolaylık sağlıyor.
    Ben internship programı ile (12ay) gittiğimde, 5 ay sonra TR'ye ziyaete gelirken bu kağıt için özel bir durumumdan dolayı ek bir işlem gerekiyordu ve bu işlemi yapcak vaktim olmamıştı, alamamıştım davetiyeyi, girişte sorun olmadı ancak vizemin bitmesine daha 7 ay vardı, az kalsa sorun olur demişlerdi.

Bence siz en iyisi CIEE'ye falan bir mail atıp bu durumu sorun.

Bahamalar da vize istemiyor? 1 ay turist hakkınız var wat dan sonra, Florida'da gezip oradan vapurla bahamalara geçebilirsiniz.
    Hele bir de dalışçı bröveniz varsa yunuslar veya köpek balıkları ile tüplü dalış yapabilirsiniz $100-$120 civarı ücreti olması lazım ekipmanların kirası dahil. Brövesiz de dalınabiliyor sanırım eğitmen falan ile ama maliyeti biraz dahayüksek olur

Bol şans.
    Amerika hakkında bütün bildiklerim bu blogta!
    http://butunbildiklerinianlat.blogspot.com/

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Alıntı afcnd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geri girememek için vizenin bitmesi şart değil aslında, USA'dan çıkmadan önce sponsoruna haber verip, ben gidicem geri gelicem demeniz gerekiyor bunun karşılığında sponsor sana mail ile davetiye gibi birşey veriyor ve USA'ya dönüşte border'da size kolaylık sağlıyor.
    Ben internship programı ile (12ay) gittiğimde, 5 ay sonra TR'ye ziyaete gelirken bu kağıt için özel bir durumumdan dolayı ek bir işlem gerekiyordu ve bu işlemi yapcak vaktim olmamıştı, alamamıştım davetiyeyi, girişte sorun olmadı ancak vizemin bitmesine daha 7 ay vardı, az kalsa sorun olur demişlerdi.

Bence siz en iyisi CIEE'ye falan bir mail atıp bu durumu sorun.

Bahamalar da vize istemiyor? 1 ay turist hakkınız var wat dan sonra, Florida'da gezip oradan vapurla bahamalara geçebilirsiniz.
    Hele bir de dalışçı bröveniz varsa yunuslar veya köpek balıkları ile tüplü dalış yapabilirsiniz $100-$120 civarı ücreti olması lazım ekipmanların kirası dahil. Brövesiz de dalınabiliyor sanırım eğitmen falan ile ama maliyeti biraz dahayüksek olur

Bol şans.
    Sponsora verilecek haber bir sürü ek kağıt parcalarıyla uğraşmaktan başka birşey değil aslında.Onlar sadece öğrenciyi kontrol altında tutmak adına yapıyorlar bu giriş çıkıştaki haberleşme işini.J-1 Vize türün multi olduğu için 1 ay dahi kalsaydı vize bitiş tarihine Türkiyeye gidiş-dönüşte sıkıntı yaşamazdın.

Arkadaşın sorusuna gelirsek cevap söylenmiş zaten.Vize tarihi bittikten sonra ABD ye tekrar giremez.Jamaica gezisini Vize gecerlilik tarihleri arasında yapmalı aksi tektirde ABD den cıkıştan sonra Jamaica üzerinden Türkiye ye dönmek zorunda.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Peki bunun içn jamaika konsolosluğuna gitmeme gerek var mı sizce

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Alıntı AnakinSkywalker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki bunun içn jamaika konsolosluğuna gitmeme gerek var mı sizce
    Ne için gideceksin ? Türk pasaportunla jamaicaya istediğin yerden girebilirsin vizesiz bir şekilde.Onun dışında ABD giriş-cıkışların hakkında sorun varsa onlar yardımcı olamazlar sana.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı cAv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne için gideceksin ? Türk pasaportunla jamaicaya istediğin yerden girebilirsin vizesiz bir şekilde.Onun dışında ABD giriş-cıkışların hakkında sorun varsa onlar yardımcı olamazlar sana.
    Sadece ekstra belge vs isterler mi jamaika konslosluğundan diye düşündüm ancak anlattıklarınızdan anladığım kadarıyla gerek yokmuş

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

yok kardesim anakra istanbul ucusu gibi gidicen merak etme. orta amerika yi gezdim ben kimse de nereye gidiyorsun vize nerde demedi

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok kardesim anakra istanbul ucusu gibi gidicen merak etme. orta amerika yi gezdim ben kimse de nereye gidiyorsun vize nerde demedi
    Hadi bakalım inş. seneye hayallerimi gerçekleştiriyorum

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)