Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Williston 2012

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Standart harun ve pinkfloyd'un amerika anıları

en çok kazananlardan olup ta hikayemi anlatmadan olmaz. kısaca 2012 yazında willistonda ve amerikada yaşadıklarımız diyeyelim

ilk olarak bu work and travela nerden duydum. lise son sınıftayken arkadaşımın getirdiği bi broşürde başladı herşey. acayip gaza gelmiştim o an üniversite 1. sınıftayken gitmeyi planlamıştım ama yaz okulu stajlar derken 4. sınıfın yazına kaldı. aslında bi bakıma da seviniyodum, gittikten sonra gelmemeyi planlıyodum dil okuluna yazılcaktım ama herşey planlandığı gibi olmuyo. Yani şu an türkiyedeyim.

2011 ekim kasım ayı gibi work and travel şirketime yazıldım. erken yazılmak önemliydi benim için, ilk gelen işlerden seçmek istiyodum. danışmanımla tanışmışlığım daha öncesine dayanıyordu campusa dolayısıyla ama gidememiştim. daha sonra pasaporttu çıkarttım ve şubat ayı itibariyle işler gelmeye başlamıştı 18 şubatta yazın çalıştığım işin bilgileri geldi.Kafamda artı ve eksileri belirleyip işi kabul etim. İşim 11 dolar saat ücretli,overtime ve istediğimiz kadar çalışma imkanı olan bi işti ama bölge olarak north dakotaydı yani çok tercih edilen bi bölge değildi. kendi kendime 3 ay kalabalık bi yerde çalışıp sadece çalıştığım bölge civarını göreceğime, willistonda çalışıp amerika çapında gezerim diye düşündüm ve kabul ettim.son sınıf olmamın verdiği korkuyla mart ayında mülakatına gittim ve hiç korktuğum gibi olmadı. çok basit bi şekilde vizemi aldım. konsolosluktan çıkar çıkmaz da ayırtmış olduğum uçak biletini aldım. uçak biletine de gidiş alialia ile chicago dönüş delta ile new york olarak satın aldım. uçak gününü bekleyebilirdim artık. tabi gitmeden önce benden önceki sene giden kişiden gerekli uyarıları alıp uçak günümü beklemeye başladım.

uçağım 28 mayıs günüydü. wat için erken bi tarihti. eğer son sınıf olmasaydım daha erken bile gidebilirdim. tez dolayısıyla 1 hafta 10 gün aksadı gidişim.ilk uçak deneyimim izmir istanbul arası yapıp. roma aktarmalı chiago uçağımı beklemeye başladım. uzun bi uçuştan sonra chicagoya vardım. gitmeden önce şirketimden aldığım t-mobile hattımı taktım ve aileme haber verdim. sonrasında kalacağım hostele doğru yol aldım. eşyalarımı hostele bıraktıktan sonra gezmek için şöyle bi dışarı çıktım. michigan gölünün oraya gidince pasaportumu hostelde unuttuğumu farkettim. 1-2 saat daha takıldıktan sonra hostele döndüm. ertesi gün 21 saat sürecek williston trenim vardı.

sağ sağlim willistona varıp patronu aradım ve beni tren istasyonundan aldı ve eve bıraktı. gerekli bilgileri verip, yarın da çalışmaya başlıcağımı söyleyip ayrıldı. Eve ilk girince şoka girdim. bodrum gibi bi yerde leş gibi bi yerdi. benden önce kalanlar taylandlı elemanlardı ve ev çöpten geçilmiyodu. 1 odada 4 kişi toplam evde 8 kişi kalıyodu. taylandlı elemanlar mart ayı gibi gelmişlerdi yaklaşık 1 ay sonra ayrılcaklardı. alışma süresi biraz uzun oldu benim için. çünkü hiç beklediğim gibi bi ortam değildi.

ertesi gün işe gittim ve manajerim ne kadar çalışmak istiyosun diye sordu 60 saat dedim. tamam dedi ve schedule’lı günde 10 saat 6 gün olarak değiştirdi.ilk başlarda iş yorucuydu. çalışmaya pek alışkın değildim ama çalışmam gerekiyodu. para için gelmiştim buraya.

bi süre sonra taylandılar ayrıldı başka yere taşındılar. onlar gittikten sonra bi gün moldovalı elemanlar evi bi güzel temişlemiş yaşancak hale gelmişti. yaklaşık bi 20 gün sonra sonra pinkfloyd geldi ve o zamana kadar hiç türk görmedim. gelmeden önce zaten bilgi alıyodu benden ev ve ortam ile ilgili.pek bi sıkıntı çekmedi gelince.

bazı hafta sonları patron ya eve barbekü yapmaya çağırıyodu yada etraftaki müze veya gezilebilicek yerlere götürüyodu. ama beni pek sarmıyodu 1 gün off günüm vardı onu da patronla geçirmek istemiyodum sonraları gitmedim zaten o da çağırmadı.

bi şekilde 1 ayı doldurdum işe de alışmıştım. günde 10 saat ara vermeden çalışıyodum maaş kesilmesin diye bide 15 dakika erken gelirsek 8 dolar hafta sonu da 16 dolar alıyodum. maaş iyi olunca çalışmak koymuyodu. ama değişik bişeyler yapmak gerekiyodu. gelmeden öncede araştırdığım jennifer lopez konserine gitmeyi kafayı koydum ama yanıma arkadaş bulmam lazımdı. pinkfloyda söyledim pek yanaşmadı. daha sonra sitede başlık açtım onada kimse yanaşmadı daha sonra willistonda forumdan tanıştığım pelikelin e söyledim. tamam dedi 2 arkadaşı daha gelcekti 4’müz minneapolise gitmeye karar verdik. aynı zamanda pinkfloydla araba bakıyoduk minneapolisten. çünkü williston araba fiyatları çok pahalıydı. eğer minneapolisten araba bulabirsek pinkfloyda gelecekti . arabnın birini o birini ben sürüp beraber gelecektik. araba da bulduk satıcıyla konuştuk anlaştık adam bizi beklicekti. 2 gün sonra yola çıkcaktık. biletleri aldık 125 dolara, arabayı kiraladık 3 gün 350 dolara, 2 gece kalacağımız evi tuttuk herşey hazırdı. tabi işyerinden 3 gün izin aldık hemen kabul ettiler. ama çalışamıcaktık buda düşük paycheck demekti. aklımdan bi çözüm buldum. manager’e söyledim konser haftası günde 12 saatten 48 saat diğer hafta günde 12 saatten yine 72 saat çalışayım dedim ama siz bi günü sanki geçen hafta çalışmışım gibi gösterir misiniz dedim. böylece her 2 haftada 60 saat gibi çalışmış gibi görüncektim. çünkü manager 60 saatten fazla çalışamazsınız hükümet yasakladı çok büyük cezası var dedi. ama fikrimide kabul etti. herşey hazırdı para da kaybetmicektim ve yola koyulduk
    Arabamız chevrolet impalaydı. 8-9 saat görünen yola 12 saate kadar çıktı çok fazla mola verdik. sonra evimize vardık evimiz güzel bi göl eviydi. konser ertesi gündü hafif bi heyecan vardı tabi yorgunlukta. ilk önce mall of americaya gittik alışverişe sonra konsere koyulduk. konsere sadece pelikelin ve ben gidecektik diğerleri gelmeyecekti. konser salonuna gittik arabayı pinkfloyda verdim ve biz konsere girdik.

konser çok iyiydi bu arada enrique iglesias da vardı onu söylmeyi unuttum. tabi fotograf makinasının şarjı bitmeseydi iyidi. neyse anı yaşamak da güzel. fotograflar aşagıda… bi dahaki yazımda diğer kısımları hızlı geçip asıl travel kısmına geçicem

Konu harun tarafından (02-11-2012 Saat 02:52 AM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

araba konusunu unuttum.konsere gitmeden önce satıcıyla konuşup anlaştık çalıştığı yere gittik. bize arabayı gösterdi pinkfloyd direksiyona geçti sonuç; hüsran. frenlerde bi arıza vardı. frene basınca fren pedalı titriyordu. satıcıya söyledik çok önemli bi arıza değil dedi 20$ bişeymiş. tabi bizim mantığımıza yatmadı. 20$ bişey olsa niye yaptırmasın ki. arabayı tamirciye götürcez baktırcaz dedik. adam arabayı vermedi, tabi haklıda. bizde arabasız tamirciye gittik arızayı tarif ettik 500$ tutar dedi. eğer kendiniz yaparsanız malzemeleri 300$’a satılıyomuş. biz kendimiz nasıl yapcaksak. çıktık tamirciden satıcının yanınan bi daha gittik. bizden 2500$ istiyodu araba için. normalde kabul etmiştik ama arızayı duyunca 2000’e indik adamda olmaz dedi ve ayrıldık. hayırlısı buymuş dedik. çünkü arabayı almak istiyoduk ve gezi planımızı bu arabayla yapıcaktık. vegas, canyon, los angelas, san francisco,miami, new york planımızı bu arabayla yapıcaktık ama olmadı. ertesi gün willistona gitcektik ve başka araba bakıcak vaktimiz de yoktu. araba işi iptal olmuştu.

ertesi gün evi öğlenden önce boşaltmamız gerekiyodu. yarın saatlik bi gecikmeyle evi boşalttık ve minneapolis tarih müzesine gittik. çok fazla oyalanmamamız gerekiyodu yine bi 12 saatlik yolculuk bizi bekliyodu. bu seferki yolculukta yol çalışması nedeniyle yaklaşık bi 70 mil fazla yol yapıp gece 3 te eve vardık ve sabah 9 da araba teslim edilmeliydi ve öğlen 1 de iş başı vardı hem de 12 saatlik bi vardiya Bi süre sonra 12 saatlik vardiyaları bitirip normal saatlerime dönmüştüm 1-11 olan.
    İlerleyen günler bizi çok sevindiren bi olay oldu. 2 haftada bi paycheck alıyoduk. o gün paycheck günüydü ve normalde 11 dolar olan maaşımız 13 dolardı. tabi merak içinde vardiya managerime sordum oda wallmartın işçi maaşlarıının en düşük 17.50$ yapması ve bizim işyerindeki elemanların orda çalışmak istemleri sebebiyle patron herkesin maaşını 2 dolar yükseltmişti ve bonuslarıda hergün 16 dolara çekmişlerdi. böyle olunca umduğumuzdan daha çok para geçti elimize.

bi şekilde günler geçiyodu.işyerindekilerde, üst kattaki arkadaşlarla muhabbeti ilerlettikçe daha kolay oluyodu. bizde yavaş yavaş pinkfloydla tatil planı yapıyoduk. araba almıcaktık ama vegastan araba kiralayıp batı kıyısını arabayla gezicektik sonra uçakla miamiye geçmek istiyoduk. Araba olarakda normal bişey istemiyoduk. fox rent a car’ın sitenden camaro, challanger yada mustang olan seçeneğe karar verdik . amerikaya gelmişken klasik bi arabaya binmek lazımdı. 2 haftalık bi rezervasyon yaptık ve tam 1400$ tuttu ama ikiye bölcektik 700 dolar kişi başı bişey değildi. o yüzden çok fazla düşünmedik. vegasa uçak bileti alcaktık ama ondan önce işten çıkış tarihini kesinleştirmek lazımdı. çünkü 1 hafta erken çıkmak istiyodum.pinkfloydun vizesi bende önce bitiyodu ve patron vizesiz çalışmasına izin vermedi. bende erken ayrılmak istediğimi belirttim. kabul ettiler.

willistondan direk uçak yoktu vegasa. bize 2 saatlik mesafedeki minotu seçtik gitmek için çünkü direk uçuş vardı.hem managerim de ben sizi bırakırım dedi minota kadar. bizde uçak biletini ordan aldık. araba rezarvasyonunu da tekrar vegasa bırakıcaz diye yaptık. eğer farklı bi yere bırakırsak 700 dolar fazla ödememiz gerekiyodu. bunu ödemek istemedik. sonrasında vegas to miami biletine 300 ve miami to new york biletine de 100 dolar ödedik ve sıra geldi otel rezarvayonuna. vegastada ucuz bi otelde kalmak olmazdı strip üzerinde olmasına karar verdik en uygun seçenek olarak luxoru seçtik. ona 5 gece için 500 dolar ödeyip rezarvasyonları o anlık bitirmiştik.

yavaştan yavaştan herkes ülkesine dönüyodu.çünkü bizim 1 aylık gezme hakkımız ukraynalılarda yokmuş moldovalılarda para harcamak istemiyolardı. bizde son 2 hafta pinkfloydla ikimiz kaldık. bizi de yavaştan heyecan sarıyodu. artık williston sıkıcı olmaya başlamıştı ve kimse de kalmamıştı. bi an önce travel kısmına geçmek istiyoduk. 23 eylül benim son günümde ve 24 ünde vegasa geçicektik. son günlerde fotograf çektirmeler filan derken 23’ü geldi çattı. son gün belki en uzun gündü benim için normalde 3 veya 4 kişi çalışırken o gün hasta olan bi kız nedeniyle 2 kişi çalıştık. son günüm olduğu içinde çok koymadı açıkcası. ve work kısmı artık bitmişti

sıra geldi son paychecki almaya bu bizim için biraz merak konusuydu. çünkü son paychecki alan herkes ekstradan sick hours ve vacation hours alıyor idi. bizde ne kadar fazla alcağımızı düşünüyoduk ve ertesi günü beklemeye koydulduk

son paychecki alıp paraları bankaya yatırıp son hazılıkları yapıp managerin bizi almasını beklemeye koyulduk. ve minot havaalaanı vardıkk

son paycheck

ileriye dönük bi foto
    Konu harun tarafından (02-11-2012 Saat 02:03 AM ) değiştirilmiştir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Hocam gerçekten de çok güzel bir wat olmuş senin için.
    Tekrar gitmeye düşünüyorum bende,şirketin hakkında ne soyleyebılırsın?tavsiye eder mısın?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı OneTouch Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam gerçekten de çok güzel bir wat olmuş senin için.
    Tekrar gitmeye düşünüyorum bende,şirketin hakkında ne soyleyebılırsın?tavsiye eder mısın?
    travel kısmı daha da güzel. ilk boş vaktimde onları da yazcam.

şirket tavsiyesi kimseye vermiyorum. çünkü detaylı bi bilgiye sahip değilim. ama şirketimden yana bi sıkıntım olmadı

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı harun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    travel kısmı daha da güzel. ilk boş vaktimde onları da yazcam.

şirket tavsiyesi kimseye vermiyorum. çünkü detaylı bi bilgiye sahip değilim. ama şirketimden yana bi sıkıntım olmadı
    doğrudur hocam ama ben bu wat hikayelerinde daha çok work kısmına bakıyorum cunku iyi para kazandıktan sonra herkes güzel bir travel yapabılır bana gore

Şirketle sıkıntı çıkmadı diyorsan güzel,biraz inceleyeceğim ben senin gittiğin firmayı.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Cok guzel bir wat maceran olmus hocam. Tabi kazancin da super olunca travel da harika gecmistir. Benim merak ettigim ve ilgilendigim kisim travel kismi. Benzer bir travel yapacagim icin yakindan ilgiliyim yani.... Ayrica konserleri kacirmaman da bi ayri guzellik katmistir bence...
    2013 self WAT katılımcısı olmayi cok istiyordu ama tekrardan full gidiyor. Olaya gel....

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Minot havaalanında uçağımızı aramaya koyulduk Las Vegas yazınısını görünce ikimizdede
    biraz heyecan oldu çünkü aylardır hayal ettiğimiz tatile başlamak üzereydik.Uçağa bindik cok uzun sürmedi sanırım 3saate yakın bi uçuştan sonra vegas görünmeye başladı ucu görünmez bi düzlük tamamiyle ışıktan oluşan bir şehir nefes kesici bir görüntüydü.Gece 11 gibi sanırım iniş yaptık.
    İlk gördügümüz havalanındaki kumar makineleriydi

Sonra arabamızı almaya gittik.İşlemleri yaptık..Dışarda mustang,camaro,challenger vardı,istedigimiz arabayı alabiliyorduk çok zor bi karardı ama mustang'a karar verdik.İlk siftahı harun yaptı,sonra otelimizin yoluna koyulduk Luxor'da kalacaktık hotele gittik o yorgunlukla cok fazla etrafa bakınmadan uyumuşuz..
    Sabah oldu yemek yiyecek yer bakınıyoruz mcdonaltta 1dolara cheeseburger vardı onlarla cok karnımızı doyurduk Mustangla geziyonuz 1dolarlık hamburger yiyonuz diyenler olabilir ama bunları yapmadanda bazı istekler olmuyor malesef
    arabayla vegas turu yaptık ama akşam harika parti vardı aklımız ondaydı Las Vegas Crawl adında bi organizasyon..akşam 7de toplanıyosun sabah2-3e kadar vegastaki lüks clublere vip olarak girip egleniyosun..Normalde club girişşleri 30-40 dolar 5farklı club + içkileri eklersek bütün maaşı oraya bırakır dönerdik türkiyeye sanırım Facebook adresleride var
    https://www.facebook.com/vegascrawl?fref=ts
    inanılmaz eğlenceli bi gece geçirdik...
    Sonraki gün gecenin yorgunluğuyla geç kalktık kahvaltı için yine mcdonalt'a gittik fastfoodtan bıkmıştık ama baska çaremizde yok malesef..
    Diğer hotelleri gezmeye koyulduk 2adım öteye arabayla gidiyoduk çünkü vegasta tüm otoparklar bedava ve her hotelin arkasında 4-5 katlı otoparklar var..Harika bi şehir tamamiyle eğlence ve rahatlık üzerine kurmuşlar.Muazam hoteller yapmışlar zamanımız bile yetmedi hepsini gezmeye
    Luxor,Newyork,Excalibur,Venetian,Cesar,Bellegio ve dahası..
    Her akşam clublara giriyoduk ücretsiz olarak..Las Vegas'a giderseniz bi club'a 40dolar vermeyin akşam üstü yani 6-7 gibi club'ın önüne gidin orda görevliler bedava giriş bileti dagıtıyor yada rezarvasyon yapıyolar..En güzel club luxor'un içindeydi.LAX diye bi club her gun bedava bilet alıyoduk.Bu sayede 4 gece bedavaya girdik eğlendik

Son güne yaklaşırken vegas'tan ayrılcagımız için içimizde tatlı bi üzüntü vardı.Çok benimsemiştik şehri.3ay north dakotata işten eve evden işe çalışıp direk eğlencenin göbeğine düşmemiz bizi mest etmişti açıkçası sonra harunla grand canyon turu için plan yapmaya başladık sabah canyon'u gezip akşam vegasta kaldıktan sonra Los Angelas'a geçicektik tabiki plan tutmadı yolda birkaç macera ve aksilik yaşadık..
    Vegastan ayrılırken venetianı gezelim dedik harikaydı ama cok zaman kaybettik 6saatlik yolumuz vardı saat 3ü geçiyordu ve hala yola çıkamamıştık...Sonra yakıtımızı fulledik ve harunla grand canyon yoluna çıktık..
    Konu PinkFloyd tarafından (07-11-2012 Saat 03:54 PM ) değiştirilmiştir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Grand Canyon..

yola koyuldukÇcok sıcak bi gündü dereceler 42 dereceyi gösteriyodu aman Allahım fırın gibi dışarsı
    Vegastan çıktıktan sonra ufak tefek yerleşim yerleri vardı neyse yolumuza devam ettik yaklaşık 6 saat sürmesi bay gps'e göre ..
    vegastan sonra dag yolundan gittik dag dediysem sadece sarı kum..Meşhut hoover barajından geçmişiz barajdan sonra tabi arizona başladı..devasa düzlükler,kurumuş göller ve ufka kadar ilerleyen dümdüz yollar..

Hedefimiz skywalk'a gitmekti ama herşey aceleye geldi hazırlıksız cıktık..benzin istasyonlarında skywalk'ın adresini bulmak için wifi arıyoduk tabi oralar cok gelişmemiş çölün ortasında oldugu için internet yok aslında su bile yok her binada su depoları var..
    .Güneş iyice batmaya başladı ufaktan yetişememe ihtimalini düşünmeye başladık yetişemessek yapıcak bişey yoktu..
    Bi zaman sonra hala manzara değişmemişti sanırım kaybolmuştuk meşhur route66 yoluna gelmişiz.Ufak bi yerleşim vardı benzin istasyonları,hurdalar,eski ufak bi ucak pisti.bu ufak kasabayı geçtik ama iyice kaybolmuştuk benzinde azalıyodu kimse çölün ortasında benzinin bitmesini istemez..geri döndük 20dk kadar sürdü benzin istasyonuna girdik harun yakıt alırken bende kasiyere skywalk'a nasıl giderim onu soruyodum.Adresi aldım adreste Türkiyedeki bi adama sordugunda verilecek adres gibiydi..şu yolu takip et ışıktan sağa dön 25mil git sonra tabelayı görücen ..Çıktık yola bu sefer kaybolmadık artık akşam olmuştu güneş batmıştı..artık skywalk'ın otoparkında uyuyacaktık sonra skywalk tabelası sonra karanlık berbat bir patika..
    o nasıl yol oyle yolda sivri taşlar dolu toz içinde 30kmle bile ilerleyemiyosun az hızlansan sallanmaktan rahat edemiyosun yada araba kaymaya başlıyo..17millik bir yoldu normalde 15dkda geçerdik ama o geze tam 45dk mızı aldı o yolu geçmek sonra asfalt başladı 2dk anca gittik ufak sürgülü bi kapı güvenlik görevlisi vardı derdimizi anlattık gidecek yerimizin olmadıgını,kayboldugumuzu,o yüzden geç kaldıgımızı söyledik.Uyumamız gerekiyordu otoparka girersek güvende olabilridik ama özel mülk oldugu için bizi içeriye almadı.
    Mecburen geri döndük patikanın kenarındaki tarlaya çektik arabayı uyumaya başladık..Uyuyamadık ama..Araba cok rahatsızdı uyumak için yapmamışlar resmen oturur yaziyette uyumaya çalıştık.Etrafımzdan bizonlar geçiyodu,ağaçlarda arabanın önünde baykuşlar ve etrafımızda kimbilir hangi hayvanlar vardı.Kapıyı açtımızda patırtı geliyodu sanırım tavşanlar fareler kaçışıyodu..Gece 4-5 arası uyumuşuz ..

Soğuktan sabahın 7 sinde uyandım dün 42 derece olan hava 10 dereceye inmiş resmen arizonada titriyorum..
    Sersem gibi olmuşuz zaten zaman kaybetmeden gittik skywalk'a..Çok açız tabi bu arada..neyse gittik biletleri aldık 87dolar bayıldık kişi başı üstünede soğuk suyumuzu içtik..
    Burdan sonra otobüsle gezdiriyolarmış.iyi bakalım..atladık otobüse ama japonlar heryerde.Tüm gün boyunca japonlara çalıştı skywalk..
    Önce gitik skywalk'a pek bi espirisi yok heryer uçurum zaten skywalk'a çıkmasakta olurmuş..camdan balkon yapmışlar altında uçurum hafif heyecan,akşamdan kalan sersemlikle gezindik balkonda..
    Manzara enfes zaten gerçi burdan o filmlerdeki vahşi batı pek görünmüyordu...Otobüste diğer uca gitik..işte sözün bittiği yer burası...
    İnanılmaz sessiz ve devasa grand canyon önümüzde uzanıyordu..Birde o manzarada yemek yedik sanırım şimdiye kadar yediğim en harika yemekti...
    Uçurumun kenarına oturup colorado nehrinin aşındırdıgı o eşsiz manzarayı sanırım hareket etmeden yarım saat izlemişimdir..
    Oranın yerlileriyle gerçek amerikalılarla tanıştık..bizim anadolu insanı gibiler o hissi alabiliyosun..

Tabi tur daha bitmedi otobüsle garip bi yere gittik 19yüzyıl vahşi batısından kalmış bi yer sanki..kovboy tipli heriflerin oldugu bi yerdi
    bişey yaptıkları yok gerçi ortalıgı gösterip bikaç saçma espiri yapıyolar sizi eğlendirmeye çalışıyolar,sende 1-2 dolar tip bırakıyosun.Değişik bi atmosferi vardı..Türk oldugumuzu söyleyince hoşlarına gitti bir gece önce bikaç türk öğrenci gelip bu ufacık yerde kalmışlar baya eğlenmişler tabi bizim kovboylarda tiplerini almışlar..
    .
    Sonra dönüş yoluna koyulduk.Rotamız los angelas'tı.
    Los Angelas'a devam ettik tüm gece sürdük yaklaşık 9saat sonra Los angelastaydık
    Konu PinkFloyd tarafından (14-11-2012 Saat 12:40 AM ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)