Work and Travel
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 34 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: supervisorla sıkıntı

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart supervisorla sıkıntı

Merhaba arkadaşlar. Yardımınıza ihtiyacım var olayı anlatayım. Buraya geldikten sonra son paychecklerde hata yapıldı. normalde 100 küsür dolar yollaması gerekiyodu buraya geldikten birkaç gün sonra bank of america hesabıma baktığımda 500 küsür dolar para yollanmış. şaşırdım bende açıklamasına baktığım zaman birşey yazmıyordu. bende iyi çalıştım diye ikramiye yolladıklarını zannedip çektim parayı araba kiralamıştık oradan arabanın tavanını yakmıştım sigarayla enterprise para kesmişti 450 civarı bende ona yatırdım parayı.. bank of america hesabımı da 1 hafta öncesinde kapatmıştım. 2 gün önce bir hata yapıldığı maili geldi oradaki ev arkadaşımın paycheckini benim hesaba yollamışlar. şimdi parayı benim yollamamı istiyolar bende diyorumki hatayı siz yaptınız siz kızın parasını yollayın elime geçince geri veririm parasını ama 500 dolarıda toplamak zaman alır bi anda olucak iş değil bilirsiniz onlarda sen aldın parayı senin göndermen gerekiyo hesap numaralarını yanlış yollamışsın senin hatan diye saçma bi neden öne sürüyolar. gerekli yerlere haber verdik dediler bana sponsor bilmem ne.. sizce bişi yapabilirler mi?

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Sen hesap numarasını yanlış yollamamışsan onlar hata yapmıştır.Bence bir şey olmaz.Ama... bi yaptırımları olabilir mi pek bi fikrim yok.Bir daha gitmeyeceksen amerikaya bi problem olmaz bence.
    ""Let the game begin""

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Amadeus35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen hesap numarasını yanlış yollamamışsan onlar hata yapmıştır.Bence bir şey olmaz.Ama... bi yaptırımları olabilir mi pek bi fikrim yok.Bir daha gitmeyeceksen amerikaya bi problem olmaz bence.
    yok ben hesap numaralarını yanlış yollamadım zaten amerikadayken benim paramı benim hesabıma yollamıştı bi sıkıntı cıkmadı ama bu son çeklerde karıştırmış ama işte kanıtlayamıyorum adama yolladığım mesajlar falan silindi telefondan diretip tutuyolar yanlış hesap no yolladın diye . zaten parayı kaçırmak gibi bi düşüncemde yok geri yollarım ama işte 1 ayda biriktirilcek parada değil zaman alır. ama işte kız mağdur durumda kaldı ona üzülüyorum.. kız sponsoruna falan söylese bi işe yararmı paramı yollamadılar falan diye. amerikadan döndükten sonra sponsorlar ilgilenmeye devam edermi.

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Sen parayı yollayacam ben diyorsan durumu açık açık anlat.Şimdi param yok ama para biriktirip yollayacam de.Onlar anlayış gösterebilir.Ama paranın üstüne yatacam dersen bu onların hatası.Onlar kıza o paranın tamamını göndermek zorunda aslında.Aslında nasıl bi yaptırımları olabilir bende tam kestiremiyorum.Bence sponsorlar ilgilenmez.Onlar sizinle amerikadayken bile ilgilenmiyorlar adam gibi.Gelince hiç takmazlar bence.
    ""Let the game begin""

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Sen parayı yollayacam ben diyorsan durumu açık açık anlat.Şimdi param yok ama para biriktirip yollayacam de.Onlar anlayış gösterebilir.Ama paranın üstüne yatacam dersen bu onların hatası.Onlar kıza o paranın tamamını göndermek zorunda aslında.Aslında nasıl bi yaptırımları olabilir bende tam kestiremiyorum.Bence sponsorlar ilgilenmez.Onlar sizinle amerikadayken bile ilgilenmiyorlar adam gibi.Gelince hiç takmazlar bence.
    Onlar parayı göndermek zorunda da bana diyolar sen göndericeksin para sende diye. durumu anlattım açık açık şimdi göndericek durumum yok falan diye ama diretiyolar sizin aranızdaki sorun diye. adamlara göndertmek için napmalı nereye söylemeli çünkü onları mecbur bıraktırmak lazım göndermeleri için.bişey önerebilirmisin bu konuda?

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Sen bu parayı bank of america'ya mı göndereceksin?
    ""Let the game begin""

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Sen bu parayı bank of america'ya mı göndereceksin?
    yok bank of america hesabım kapalı.. artık amerikadan bi hesap numarası yollarlar bilemiyorum ona yollarım ama onu yollaması nerden baksan 3 ay falan sürer

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Sen yat o paranın üstüne yaaa.Maillere falan cevap atma.Onların hatası bu.Ciddi bir şey olcak gibi durursa haberdar et bizi.Şu an için yapcak bir şey yok gibi duruyor.Sonuçta sen havale yapcaksın parayı ondan da baya para kesicekler.Sana baya para lazım.
    ""Let the game begin""

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Sen yat o paranın üstüne yaaa.Maillere falan cevap atma.Onların hatası bu.Ciddi bir şey olcak gibi durursa haberdar et bizi.Şu an için yapcak bir şey yok gibi duruyor.Sonuçta sen havale yapcaksın parayı ondan da baya para kesicekler.Sana baya para lazım.
    bizim acentayada mailleri atıyolar benle birlikte benim amacım şimdilik onlara parayı yollatmak çünkü kız parasını alamazsa üzülürüm nede olsa 3 bucuk ayımız beraber geçti onlara yollatmak istiyorum çünkü onlarda yollamazlarsa kız ortada kalıcak banada mesaj atıp duruyo paraya ihtiyacım var falan diye..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

YOu asked, as you state yourself below, for Robert to put her check in your account. He WAS able to do that and DID do it following what you asked, (Magdalena you said you left directions for your last check with Emin..read the attached, this was up to you to do, not your manager). At this time, Emin you know your have her money, you need to give it to her. I have included your agency in this email to make sure this happens and will reach out to your DS 2019 sponsor too or anyone else that is needed until this is corrected.

Magdalena, the directions you left WERE followed, so NO this has nothing to do now wiht you and your past employer. It is between you and Emin.
    bana yolladığı mesaj da bu..

if you told me when he put i wouldn't touch but you want from me after 1 month. you know im student im not bussines man so how can i find this money now? its your company's bad. you know that. so you have to send to her. you are a big company you can give. this problem isn't between magdalena and me. she aggrieved because of your company, not me. i gonna pay back to you when i get. its the way. she cannot wait this money she is a student she need.

bende tarzancamla beraber bunu yolladım
    Konu sure tarafından (30-10-2012 Saat 12:42 AM ) değiştirilmiştir.

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Sen iyi cevap yazmışsın.Gayet açık.Dediğin gibi bu onların şirketin hatası.Sen onları aradan çıkart olmazsa kızla hallet işi.Ama harbiden durum karışık.500 dolar çıkartıp göndermek de kolay değil.Ama yollamazsan bence çok büyük bi yaptırımları olmaz.Sonuçta 500 dolar için mahkemeyle falan uğraşmazlar.
    ""Let the game begin""

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Sen iyi cevap yazmışsın.Gayet açık.Dediğin gibi bu onların şirketin hatası.Sen onları aradan çıkart olmazsa kızla hallet işi.Ama harbiden durum karışık.500 dolar çıkartıp göndermek de kolay değil.Ama yollamazsan bence çok büyük bi yaptırımları olmaz.Sonuçta 500 dolar için mahkemeyle falan uğraşmazlar.
    mahkemeye verseler nasıl olucakki diyelimki verdiler ve haklı çıktılar amerika mahkemeleri kararı t.c yi bağlar mı aksam aksam da senin basını ağrıttım kusura bakma

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Önemli değil yaa.İşimiz bu bence sen parayı vercem, ayarlamaya çalışıyorum diye oyala.Ayarlayabilirsen gönder.Ayarlayamazsan takma kafana.En iyi çözüm bu
    ""Let the game begin""

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Önemli değil yaa.İşimiz bu bence sen parayı vercem, ayarlamaya çalışıyorum diye oyala.Ayarlayabilirsen gönder.Ayarlayamazsan takma kafana.En iyi çözüm bu
    hahahah yani artık göndertemezsem bunu yapıcam gibi duruyo ama onlara göndertmenin bi yolunu bulucam kızda sıkıntıda kaldı. çok sağol yardımların için teşekkürler kardeşim bayramın kutlu olsun..

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Eyvallah.Umarım işe yaramıştır.haberdar et durumdan sonra.
    ""Let the game begin""

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Hocam dediğine göre senin direct deposit var ve senin bu hesabına daha önce iş yeri para yatırmış.Eğer sen Türkiyeye dönerken tekrar hesap numarası vermediysen (ki versen bile nasıl olacakta kızın hesap numarasını tutturacaksın ??) belliki fazladan para yollamışlar sana onu geri almaya çalışıyorlar..Senin bi hatan kusurun yok..Senden o parayı geri alamazlar merak etme..Yani en kötü durumda sen hesap numaranı yanlış versen 16 haneli numara hadi aynı bankadan açtın hesabı diyelim ve ardı ardına açtın,ilk 8 hane aynı olur sonrası yine farklı olur..Kendi hatalarını sana düzeltmeye çalışıyorlar..Sen işverenine şunu sorsana,sen bu numarayı verdiysen onlarda bi kopyası olur,onu sana maille göndersin..Ve eğer sormak istersende ben ingilizcesini yazarım sana düzgün bi şekilde yanlış anlamayada mahal vermeden kesin bi şekilde onların hatası olduğu ortaya çıkar..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Bence tamamen onlarin hatasi sen kendi sorumlulugunu yerine getirmissin hatta fazlasini bile 500 dolari duman ederek Hic ipleme birazda onlar madur olsun. Paran oluncada geri ode sonucta kul hakkidir :

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam dediğine göre senin direct deposit var ve senin bu hesabına daha önce iş yeri para yatırmış.Eğer sen Türkiyeye dönerken tekrar hesap numarası vermediysen (ki versen bile nasıl olacakta kızın hesap numarasını tutturacaksın ??) belliki fazladan para yollamışlar sana onu geri almaya çalışıyorlar..Senin bi hatan kusurun yok..Senden o parayı geri alamazlar merak etme..Yani en kötü durumda sen hesap numaranı yanlış versen 16 haneli numara hadi aynı bankadan açtın hesabı diyelim ve ardı ardına açtın,ilk 8 hane aynı olur sonrası yine farklı olur..Kendi hatalarını sana düzeltmeye çalışıyorlar..Sen işverenine şunu sorsana,sen bu numarayı verdiysen onlarda bi kopyası olur,onu sana maille göndersin..Ve eğer sormak istersende ben ingilizcesini yazarım sana düzgün bi şekilde yanlış anlamayada mahal vermeden kesin bi şekilde onların hatası olduğu ortaya çıkar..
    direct depozit olayı yok benim çalıştığım yer bu şirkete gönderiyo çeki bunlarda ordan ev kirası bilmemne kesip bize veriyolar. yani benim işverenim değiller benden sorumlu şirket gibi bişey.. durumu anlatayım hocam durum şu buraya dönmeden 3 hafta önce falan 3 arkadaşın birlikte tüm banka hesap nolarını mesaj olarak atmıştım AYRI AYRI(karışıklık olması imkansız). normalde elden veriyodu şehirden ayrıldığım için banka hesabıma atmasını istedim. 2 tane paychecki tertemiz yatırdı ama son paycheckte kızın parayı bana yollamış. fazladan para yollama olayı yok çünkü kızın hesabına parayı atmamış. kız söylemişti daha önceden benim paramı atmadılar hala diye. benim burdan beraber gittiğim arkadaşın paycheckini de atmadılar hala zaten. benim amacım kızın hesabına şimdi onlar tarafından parayı attırmak çünkü kızda parasını bekliyo. ilk onlardan istedi vermeyince bana mesaj atıp duruyo çok ihtiyacım var gönderebilirmisin onlar göndermiyo falan diyo.. bende kıza üzülüyorum parasını alamıyor diiye. zaten bizim şirkette biliyo kendi hataları olduğunu oynuyo namussuzlar beni korkutmaya çalışıyorlar ds sponsor falan diye.. ama bilmiyolar tabi türkle oyun oynamak bu kadar basit değil bende onlara göndertmenin bi yolunu bulmaya çalışıyorum. bi çare olarak kızın sponsoruna haber verdirticektim ama demin arkadaş sponsorların pek umrunda olmaz falan dedi. başka bi çözüm yolu da aklıma şu anlık gelmiyor vallahi..
    Konu sure tarafından (30-10-2012 Saat 02:45 AM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Ganyotcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence tamamen onlarin hatasi sen kendi sorumlulugunu yerine getirmissin hatta fazlasini bile 500 dolari duman ederek Hic ipleme birazda onlar madur olsun. Paran oluncada geri ode sonucta kul hakkidir :
    zaten yaz boyunca kırpmaya çalıştılar ama yemedik bende onların mağdur olmalarını istiyorum zaten ama işte yollamazlarsa kız mağdur olucak sıkıntım orda

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı sure Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    direct depozit olayı yok benim çalıştığım yer bu şirkete gönderiyo çeki bunlarda ordan ev kirası bilmemne kesip bize veriyolar. yani benim işverenim değiller benden sorumlu şirket gibi bişey.. durumu anlatayım hocam durum şu buraya dönmeden 3 hafta önce falan 3 arkadaşın birlikte tüm banka hesap nolarını mesaj olarak atmıştım AYRI AYRI(karışıklık olması imkansız). normalde elden veriyodu şehirden ayrıldığım için banka hesabıma atmasını istedim. 2 tane paychecki tertemiz yatırdı ama son paycheckte kızın parayı bana yollamış. fazladan para yollama olayı yok çünkü kızın hesabına parayı atmamış. kız söylemişti daha önceden benim paramı atmadılar hala diye. benim burdan beraber gittiğim arkadaşın paycheckini de atmadılar hala zaten. benim amacım kızın hesabına şimdi onlar tarafından parayı attırmak çünkü kızda parasını bekliyo. ilk onlardan istedi vermeyince bana mesaj atıp duruyo çok ihtiyacım var gönderebilirmisin onlar göndermiyo falan diyo.. bende kıza üzülüyorum parasını alamıyor diiye. zaten bizim şirkette biliyo kendi hataları olduğunu oynuyo namussuzlar beni korkutmaya çalışıyorlar ds sponsor falan diye.. ama bilmiyolar tabi türkle oyun oynamak bu kadar basit değil bende onlara göndertmenin bi yolunu bulmaya çalışıyorum. bi çare olarak kızın sponsoruna haber verdirticektim ama demin arkadaş sponsorların pek umrunda olmaz falan dedi. başka bi çözüm yolu da aklıma şu anlık gelmiyor vallahi..
    Yani sen mesaj attıktan sonramı 2 tane düzgün yatırdılar hesabına 3. de sıkıntı çıktı?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Bu olayda bence kizin hic bir sucu yok, magdur olmasi cok sacma geliyor bana. Kiz bilgilerini dogru verdiyse paranin baskasina yollanmasi onun sucu yada hatasi degil. Sen degilde ukraynali bir lavugada yollanabilirdi para o zaman ne olacakti? Bunlar az anasinin gozu degil.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Yani sen mesaj attıktan sonramı 2 tane düzgün yatırdılar hesabına 3. de sıkıntı çıktı?
    aynen öyle oldu. zaten onlarda biliyo sıkıntı olduğunu bana tek dedikleri şey kızın parası sende sen yollamak zorundasın diyorlar..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Ganyotcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu olayda bence kizin hic bir sucu yok, magdur olmasi cok sacma geliyor bana. Kiz bilgilerini dogru verdiyse paranin baskasina yollanmasi onun sucu yada hatasi degil. Sen degilde ukraynali bir lavugada yollanabilirdi para o zaman ne olacakti? Bunlar az anasinin gozu degil.
    kızın hiç suçu yok zaten.. kızın da hesap numarasını ben atmıştım kızın yerine .. kız türk değil bu arada slovakyalı) ukraynalı birine yollasalar diceklerdiki bizi bağlamaz ukraynalı kıza yollasın )

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

aynen öyle oldu. zaten onlarda biliyo sıkıntı olduğunu bana tek dedikleri şey kızın parası sende sen yollamak zorundasın diyorlar..
    Hocam madem sen msj attıktan sonra 2 kere senin için yatması gereken senin hesabına yatıyosa neden yanlış msj attın diyolar?Sen bunun üstüne gitsene..Eğer yanlış attıysan nasıl oluyoda ilk 2 tanesi düzgün yatmış..Valla ben senin yerinde olsam bunları delirtirdim..Dalga geçerdim resmen gülen surat filan yapardım attığım her msjda..Bariz bi şekilde kendi hataları ve sana yükleniyolar..Hatta senin yerinde olsam sponsora mail atar durumu anlatır ve sponsora attığın mailide bunlara gönderirdim sizden önce sponsora ben ulaştım zaten gibisinden..sen nerden bilecen sana paycheckte ne kadar yatırılmış..Açıklamada yok madem ben yerinde olsam hiç ödemem bile böyle davranan şirkete..Kızada söyle sponsora mail atsın sponsor bunlara ödetir zaten sana yasal olarak bişey yapamazlar..Ben bana yatan paranın bu olduğunu düşünüp harcadım dersin sponsora olur biter..Eğer iyi niyetle yaklaşıp isteselerdi neyse ama yanlış msj atmışsın filan diyen bi şirkete para kaptırma..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Ayrıca haklı olduğunu göstermek istiyosan onlar seni suçladığında kendini savunarak değil sen onları suçlayarak göster ki onlar kendilerini savunsun sen değil.Sizi polise şikayet edicem benden para koparmaya çalışıyosunuz diye bi git üstlerine bak bidaha sana mail atarlarmı..Öyle bi dünyadayız ki artık haklı olduğunu savunmak için bile tereddüt eder olduk..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ayrıca haklı olduğunu göstermek istiyosan onlar seni suçladığında kendini savunarak değil sen onları suçlayarak göster ki onlar kendilerini savunsun sen değil.Sizi polise şikayet edicem benden para koparmaya çalışıyosunuz diye bi git üstlerine bak bidaha sana mail atarlarmı..Öyle bi dünyadayız ki artık haklı olduğunu savunmak için bile tereddüt eder olduk..
    aynen dediğin gibi yapiim ben sponsora mail atiyim bakalım nolucak teşekkürler yardımın için çok sağolasın

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

aynen dediğin gibi yapiim ben sponsora mail atiyim bakalım nolucak teşekkürler yardımın için çok sağolasın
    Rica ederim..Bizi bilgilendir bu konudan

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Paranın üstüne yat kardeşim.Onların hatası.Bak hepimiz aynı şeyi söylüyoruz.
    ""Let the game begin""

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Bunun örnekleri çok var.Adamın hesabına 1.000.000 dolar yatıyor ve abimiz çekiyor parayı. Hatunlarla yiyor içiyor. Sonrasında ise banka diyor hata yaptık. Abi delleniyor ödemem diye. Sonra BAM! Tek celsede 10 dk'lık bir duruşma sonucu abinin bir tarafından kan alıyorlar! Demem o ki bence o parayı öde. Sonrasında ilerde abd'ye girmeye kalktığın anda gümletirler seni! Hem haram para zaten kimseye faydası olmaz! Ayrıca suç sende! Sana neden ikramiye yatırsınlarki! Arayıp öğrenmemek senin suçun ki bu banka yani! Parasını yedirmez. Sen yedim sanırsın daha sonrasında fazlasıyla alırlar! İllaki ama illaki alırlar!

Edit: Ayrıca madem kızın parası sana yatmış burda senin namuslu bir insan gibi parayı ödemen lazım ki kızda hakkını alsın! Kul hakkı en büyük günah! İllaki hiç beklenmedik bir yerinden çıkar o para senin daha çok üzülürsün! Ölücülük yapmaya gerek yok. 500 dolar için şeytana uyma bence! Aynısını sana yapsalar hoşuna gidermiydi!
    Konu AcemiWAT tarafından (01-11-2012 Saat 08:36 PM ) değiştirilmiştir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı AcemiWAT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunun örnekleri çok var.Adamın hesabına 1.000.000 dolar yatıyor ve abimiz çekiyor parayı. Hatunlarla yiyor içiyor. Sonrasında ise banka diyor hata yaptık. Abi delleniyor ödemem diye. Sonra BAM! Tek celsede 10 dk'lık bir duruşma sonucu abinin bir tarafından kan alıyorlar! Demem o ki bence o parayı öde. Sonrasında ilerde abd'ye girmeye kalktığın anda gümletirler seni! Hem haram para zaten kimseye faydası olmaz! Ayrıca suç sende! Sana neden ikramiye yatırsınlarki! Arayıp öğrenmemek senin suçun ki bu banka yani! Parasını yedirmez. Sen yedim sanırsın daha sonrasında fazlasıyla alırlar! İllaki ama illaki alırlar!

Edit: Ayrıca madem kızın parası sana yatmış burda senin namuslu bir insan gibi parayı ödemen lazım ki kızda hakkını alsın! Kul hakkı en büyük günah! İllaki hiç beklenmedik bir yerinden çıkar o para senin daha çok üzülürsün! Ölücülük yapmaya gerek yok. 500 dolar için şeytana uyma bence! Aynısını sana yapsalar hoşuna gidermiydi!
    Kim o parayı nasıl alacak?ekstra 400 dolar için mi Türkiyeye adam yolayacaklar?Bu mudur yani olay?Ayrıca arkadaş başta parayı biriktirince ödeyeceğini söylediği halde suç arkadaşınmış gibi sen ödeyeceksin diye diretmişler..Yok ben ödemicem dememiş yani başta..Ayrıca insanların namusunu ölçmek size mi kaldı?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)