Work and Travel 2025
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: çalışma saatleri,2. ve 3. iş hakkında

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Thumbs up çalışma saatleri,2. ve 3. iş hakkında

merabalar, forumun genelini aradım, sorularıma beklediğim gibi bi cevap bulamadığım için ve özellikle 2012 watçılarının da cevaplarının daha güncel bilgiler içereceğini düşündüğüm için konu açma gereği duydum. önceden açılmış bi konuyu tekrar etmişsem özür dilerim. daha önce wat a katılmadım, 2013 yazında katılmayı düşünüyorum. türkiyede, gerek lise döneminde, gerek üniversitede , yaz aylarımı çalışarak geçirdim. bunlar wat taki iş olanaklarına bakıldığında cidden ağır işler. şöyle ki, pizzacıda çalıştım mesela, benim görevim sadece masaların ve tepsilerin temizliği olduğu halde pizza hazırlamak, pişirmek, temizlik, bulaşığa kadar neredeyse her işi yaptım, günde 15 saate kadar çalıştım. bu yaz lunaparkta çalıştım, wat taki iş seçeneklerine benzer olarak. bir müşteri bile dedi hatta, ben de amerikada eğlence parkında aynı alette çalıştım diye. burada bile sabah 10 gece 11 buçuk arası , günde 13.5 saat çalıştım. yani özet olarak, emir altında bulunmak, ağır çalışma saatleri vs. gibi şeylerin ne demek olduğunu çok iyi biliyorum. sormak istediğim şu ki, wat a katıldığımda, bu şekilde çalışma saatleri fazla bi iş bulabilme şansım nedir? hangi eyalet bunun için daha uygundur? eğer böyle bi şansım yoksa, 2. bir iş bulabilmenin kolay olduğu eyaletler nerelerdir? şimdiden teşekkürler.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Evet tecrubeli arkadaslar 2.is bulma imkaninin eyaletlere gore dagilimi ve agirligi hakkinda yorum yaparlarsa yeniler icin faydali olacaktir..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

evet takipteyiz konuyu . yardımcı olucak varmı eskilerden.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Arkadaşlar 2.iş bulmuk tamamen şans işidir. X eyaletinde 2. iş kesin bulunuyor denilse zaten herkes oraya gitmek isterdi. Ayrıca önemli olan 2. iş bulmak değil haftada toplam kaç saat çelıştığındır. Örneğin tek işte haftada 70 saat çalışana bir kiş iki işte toplam 80 saat çalışandan daha fazla kazanır. Bazı watcılar 2 işte toplam 60 saat zor çalışırken tek işte 80 saat çalışanda çoktur. Kısacası bu işler biraz şans biraz da kişinin hırsına bağlı. Birde kesinlike Türkiye ile amerikayı çalışma saatleri açısından kıyaslamayın. Amerikada günde 13 saat çalışmanın anlamı 13 saat boyunca aktif olarak iş yapmak anlamına gelir. Türkiyede 13 saat çalışmak 1 saat yemek 1 saat sigara 1-2 saatte kaytarma geri kalan 8-9 saat çalışma anlamına gelir. O yüzden Amerikada günde 13 saat çalışmak çok daha zordur. Hiçkimse sizin yemek yediğiniz zamanı çalışmadan saymaz ordu. Kısacası ben çok çalışkanım günde 13-14 saat aktif olarak çalışırım diyorsanız ve Amerikada gezip eğlenmek istemem derseniz ve Amerikadaki sezonluk eleman açığı çok olan Turistik beldelere giderseniz ve de şansınız yaver giderse günde 16 saate kadar haftada da en fazla 112 saate kadar çalışabilecek fırsat bulursunuz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Tesekkurler yardimci oldugun icin peki en az vergiyi hangi eyalette oderiz o konuda bilgin varmi

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

ben bu sene tek işte en az 45 en fazla 65 saat çalıstım 2. bir işe gitme imkanım bile yoktu iş seçimi yaparken haftalık en az 40 saat veren işlerden seçerseniz bence iyi paralar kazanabilirsiniz

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba arkadaşım şuan sana wisconsın eyaletinden yazıyorum ben bi otelde çalışıorum 2 haftada yaklaşık olarak 90 ile 95 saat arası değişiyor. 2. işimde var ordada günde 5 ile 6 saat arası çalışıyorum baya yoğun geçiyor yani.2. işimde haftada 4 gün çalışıyorum yani totalde 2 haftada 130 ile 140 çalışıyorum bu bnm için mükemmel çünkü karşılığını fazlasıyla alıyorum şuan baya bi para biriktrdim sana tavsiyem yer mekan önmli deil sen azimli ol bıkmadan usanmadan 2işi ara bi şekilde bulunuo. eğer yorulmam ben sabrederim diyosan iyi para kazanırsın uf puff yoruldum bırakıcam dersen orasını bilemem.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)