Work and Travel
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 27 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bisikletle Travel Yapmak Isteyenler

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Bisikletle Travel Yapmak Isteyenler

Merhaba arkadaslar.
    Ben travel kismini bisikletle yapmayi planliyorum. Eylul un ilk haftasinda isi birakip 21 Eylul` de de Turkiye` ye donus yapacagim. Arada kalan zamanda bisiklet uzerinde pedallayarak, geceleri de kamp kurararak gecirmeyi planliyorum.

Gidecegim yerler kabaca su sekilde...

New York-New Jersey-Wasgington-Virginia Beach. Ortalama 700 mil yol yapip Arada baska sehirleri de gezmis olacagim. verginia Beachtan New York a otobusle donecegim.

Doga sporlari gecmisi olanlar, bisikletci olanlar, kendisine guvenenler bana katilabilir.

Bu turun zorluklari illa ki olacak ama eminim cok eglenceli olacak. Toplu tasima ile yapilan turlardan epey iyi olacak benim icin. Maceraci, gezgin ruh tasiyanlar olsun yol arkadasim.

Bu konu hakkinda sorularinizi, dusuncelerinizi, onerinizini paylasabilirsiniz.
    Konu Heja Çevik tarafından (14-07-2012 Saat 07:58 AM ) değiştirilmiştir.

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

@Heja Çevik böyle bir şeyi yapabilmen mümkün değil.Bir şehir içinde bisikletle gezebilrisin ama eyalet değiştirmen gibi şeyler hayalin ötesinde.Çünkü bu dediğin yerlere giderken highway denilen otobanlara çıkacağın için buralara bisikletle girebilmen mümkün değil.Sen daha 1 pedal çevirmeden polisler seni çevirir ve başına iş açarsın.Ayrıca bir çok yolda köprü tünel vb şeyler olduğu için, oralara da bisikletle giremezsin.Şimdiden boş ver bunu sen daha farklı travel planları yapmaya başla.

Benim ev arkadaşım 2 sene önce Williamsburg'den Virginia Beach'e bisikletle gitmeyi düşünmüştü.Daha highway girişinde polisler durdurdu ve eve kadar eşlik ettiler.Ceza yemekten son anda kurtuldular.Bu da bi not olsun
    ""Let the game begin""

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

fikir bile çılgınlık

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı Heja Çevik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar.
    Ben travel kismini bisikletle yapmayi planliyorum. Eylul un ilk haftasinda isi birakip 21 Eylul` de de Turkiye` ye donus yapacagim. Arada kalan zamanda bisiklet uzerinde pedallayarak, geceleri de kamp kurararak gecirmeyi planliyorum.

Gidecegim yerler kabaca su sekilde...

New York-New Jersey-Wasgington-Virginia Beach. Ortalama 700 mil yol yapip Arada baska sehirleri de gezmis olacagim. verginia Beachtan New York a otobusle donecegim.

Doga sporlari gecmisi olanlar, bisikletci olanlar, kendisine guvenenler bana katilabilir.

Bu turun zorluklari illa ki olacak ama eminim cok eglenceli olacak. Toplu tasima ile yapilan turlardan epey iyi olacak benim icin. Maceraci, gezgin ruh tasiyanlar olsun yol arkadasim.

Bu konu hakkinda sorularinizi, dusuncelerinizi, onerinizini paylasabilirsiniz.
    Dostum amadeus'un da dediği gibi gereken açıklamayı gayet iyi yapmış zaten. gotobus'la falan takıl daha rahat edersin. anlıyorum doğa sporuna düşkünsündür belki ama tavsiye etmiyorum bunu yapmanı bende.
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaslar haklisiniz bir yandan. Ulkemizde de ayni sistem var. Otobanlari bisiklet icin kullanamiyoruz.Ancak alternatif yollar vart bisikletle ulasim icin. Amerika da bisiklet turlari cok yaygin. Gidenler de bu alternatif yollari kullaniyor. Benim gibi planan yapip bunu gereklestirenler var. New York tan Virginia Beach e kadar.

Bike 4ALS – New York City to Virginia Beach! « Paul Stockham's Blog

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Dediğin gibi bunlar var ancak amerika sonuçta kendi ülken değil.Başına bir şey gelme durumunda sorunları çözebilmen oldukça zor olur.Ayrıca çok zor bir olay bu bisikletle her yere gitmek.Ama yine de sen bilirsin.Biz birazda tecrübeliler olarak fikrimizi belirttik.
    ""Let the game begin""

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Amadeus35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dediğin gibi bunlar var ancak amerika sonuçta kendi ülken değil.Başına bir şey gelme durumunda sorunları çözebilmen oldukça zor olur.Ayrıca çok zor bir olay bu bisikletle her yere gitmek.Ama yine de sen bilirsin.Biz birazda tecrübeliler olarak fikrimizi belirttik.
    Amerika, bisikletle ulasim icin cok iyi bir ulke. Hemen hemen her yerde ozel bisiklet yollari var ve Google Map tan bisiklet rotalari, yollari var. Google map baslanilacak yerle hedef arasinda farkli bisiklet rotalari sunmakta. Motorlu tasitlar icin ayri rota var, bisiklet icin ayri rotalar var. Bu rotalari kullandiktan sonra sorun olmayacaktir. Illa ki ufak tefek sorunlarla karsilasirim. Bunlarin da ustesinden gelebilecegime inaniyorum. Hedefler arasi mesafeler 1 gunde gidilebilecek mesafeler. Planladigim rota zaten bir cok bisikletcinin kullandigi rotaymis. Bu yolculukta epeyce insanla tanisabilir, epeyce yer gorebilirim.
    Onerileriniz icin tesekkur ederim arkadaslar.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Amerika, bisikletle ulasim icin cok iyi bir ulke. Hemen hemen her yerde ozel bisiklet yollari var ve Google Map tan bisiklet rotalari, yollari var. Google map baslanilacak yerle hedef arasinda farkli bisiklet rotalari sunmakta. Motorlu tasitlar icin ayri rota var, bisiklet icin ayri rotalar var. Bu rotalari kullandiktan sonra sorun olmayacaktir. Illa ki ufak tefek sorunlarla karsilasirim. Bunlarin da ustesinden gelebilecegime inaniyorum. Hedefler arasi mesafeler 1 gunde gidilebilecek mesafeler. Planladigim rota zaten bir cok bisikletcinin kullandigi rotaymis. Bu yolculukta epeyce insanla tanisabilir, epeyce yer gorebilirim.
    Onerileriniz icin tesekkur ederim arkadaslar.
    madem bu kadar kafaya koydun bu işi yapmayı allah yardımcın olsun diyorum o zaman.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Gencler bilmryen arkdaslar yanlis bilgi veremesin ben gecen sne ysptim hattaarkdasa birsz bilgi verdim dilersenİzburadan da bilgi vereyim,boylebir sey mumkun ben toplamda 180mil yaptim san diegolos angeles,hatta bir cok amerikali bu sekilde yolculuk yapiyor dogru freeway e cikamiyorsunuz ama hemen freewaylerin yanlarinda twhliye yollar var bunlarada google bike map den ya da bike route adresinden seyehat yolunuzu cikartbilirsiniz bu adreslerde sizin gidebielceginiz yolu cikartiyor ustelik bisiklet yolu olarwk cikartiyor yani sizi freeway e fslsn sokturmuyor.
    “Dünya bir kitap gibidir ve gezmeyenler onun sadece bir sayfasını okurlar” -- St. Augustine

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı HeredaS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gencler bilmryen arkdaslar yanlis bilgi veremesin ben gecen sne ysptim hattaarkdasa birsz bilgi verdim dilersenİzburadan da bilgi vereyim,boylebir sey mumkun ben toplamda 180mil yaptim san diegolos angeles,hatta bir cok amerikali bu sekilde yolculuk yapiyor dogru freeway e cikamiyorsunuz ama hemen freewaylerin yanlarinda twhliye yollar var bunlarada google bike map den ya da bike route adresinden seyehat yolunuzu cikartbilirsiniz bu adreslerde sizin gidebielceginiz yolu cikartiyor ustelik bisiklet yolu olarwk cikartiyor yani sizi freeway e fslsn sokturmuyor.
    kontrol ettim hakaten google map in öyle bi özelliği varmiş görmemiştim daha önce şaşırdım senden de bu tarz bı macera beklenırdı adem naptın gittin mi sonunda

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

kardesim sadece sunu diyebilirim size allah akil versin 700 mil den bahsediyoruz sinirli bir sureniz varken bu tarz fantezi geziler bence gereksiz..amerikaya gitmistin adam gibi hernoktasini gezmek lazim.. bisikletle sen yarisini bile gezemezsin adam gibi.. yine de kafaya taktiysan kolay gelsin..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Uzun turlar icin gunde rahatca 200 km yol yapilabilir bisikletle. 2 gunluk haftasonu turlarinda 500 600 km ye cikan arkadaslarimiz var. Benim travel icin kendime ayirdigim sure en az 10 gun en fazla 20 gun. Bu zamanda epeyce yol gidebilirim. Simdi bile sabahin erken saatlerinde yola cikip gece vakti eve donuyorum. Epey yol katediyorum. 20 gun yaklasik 1000 km icin fazla bile. New York City den baslayip Virginia Beach a kadar gidilecek cok yer var. Atlantic City, Washington, Virgia Beach... Sadece bunlar bile yeterli degil mi? Aradaki yerleri saymiyorum bile...

Dedigim gibi Amerika da uzun yol bisikletciligi cok yayginmis. Hemde cok guvenli... Amerika da benim cizdigim rotadan gittigim insanlarla tanismaya basladim. Olumlu yorumlar aliyorum.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

madem bu kadar israrcisin kolay gelsin sana

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

arkadaş planı yapmış ve yapılabilir gibi duruyor. hatta bende bir watımı böyle geçirmeyi düşündüm bile arkadaşla irtibatta kalma niyetindeyim
    Wisconsin Dells Profesörü Lifeguardlık kitabını yazan kişi...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Gun icerisinde kolaylikla merkezi bir yere gidebilirim. Atlantic City, Washington, Virginia Beach gibi buyuk yerlerde bir kac gunumu ayiririm. Bisikletten kaynaklanacak olan mekanik sorunlar kolayca halledilebilir. Konaklama cadirda olacak. Gerekli durumlarda otellerde... Beslenme hic problem olmaz diye dusunuyorum. Gereken zamanlarda restorantlarda beslenirim. Onun disinda klasik kampcilar gibi beslenecegim. Zaten buraya gelir gelmez olta takimi da almistim. Onu da atarim cantama. Rotam uzerinde bir cok dere, nehir, gol olacak. Buralarinda nimetlerinden faydalanirim bol bol.

Yucar, varsa senin de niyetin birlikte yola cikabiliriz.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Abi kesinlikle amerika macerasi bu yapmani bende cani gonulden isterim bu sene benim planim san diego dan baslamak tekrardan floridaya kadar gitmek oldukca yogun bir yol olacak 1 ayi mi alma ihitmali var f1 vizesi can can valla kolay gelsin dostum tekrardan.
    “Dünya bir kitap gibidir ve gezmeyenler onun sadece bir sayfasını okurlar” -- St. Augustine

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadasım mesela ben kımı zaman işten gece 12 de cıkıyodum 6km eve bısıklet suruyodum heryer aydınlık degıl karanlık yollar orman içinden gecen yollar var.kaldı kı abd yı cok guvenlı sanma bence burası da heryer gıbı tehlıkelı ınsanların yasadıgı bır ulke.otoban da kullanmıyacaksın kestırme yolları da kestırmek zor olabılır cok cılgınca vay be wat gunlerıme gıttım bı an hatırladım o gunlerı.gece geyık gormustum cok korkmustum ama fıkrın ımkansız degıl dunya turuna cıkanlar var bısıkletle..
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Yapılmaz diye birşey yok elbette. Yapılır fakat çok iyi araştırılması ve planlanması gereken bir travel şekli. Sonuçta yol üstünde her yerde konaklayamıyorsun. Bir yere çadır kurayım vs derken başına iş alman mıhtemel. Hali hazırda birçok eyalette Welcome Center'larda bile uyumak yasak. Motel to Motel yapacağım dersen o ayrı bir konu. Konaklama kısmını bir şekilde çözmüş olursun. Zaten o kadar yol gidecek birisinin mutlaka ve mutlaka motele ihtiyacı olur. 700 mil kesinlikle az bir yol değil. Gezmek istediğin bir çok yer mevcut. Hesabını yaparken X noktasına varış süreni yol+1 gün olarak hesaplaman mantıklı olur. Bunun dışında sana kalan zamanı bulundugun yerdeki travelın için harcayacaksın. Bu kadar fazla bölgede ve bu kadar uzun bir yolda mantıklı bir travel yapılabilmesi için en az 30 günlük bir zamana ihtiyaç var.

Bunların dışında herkes böyle bir travel için fiziksel yeterlilik gösteremez. Ben mesela hayatta böyle bir şeye kalkışmam. 700 mili de gidiyorsam arabayla giderim hem de çift şöförle... selamlar

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

dostum kesinlikle sana katilmak isteyebilecegim bir plan ama eylul ayina kadar ne olur ne biter acikcasi emin degilim ve net bise soyleyemiyorum. ayrica daha 2 ay evvel bisikletini caldirmis bir bisiklet hastasiyim ustune dagcilik da yaptim. neyse kontakta kalalim super dusunmussun.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar son hızla bu yolculuğa hazırlanıyorum. Gerek rota ve yol, gerek kondisyon, gerek bisiklete eklemeler... Yazdığınız her yorumun önemi var gerçekten.
    Ben Amerika da uzun bisiklet yolculukları yapan Türk profesyonel tur bisikletçilerinden biri ile iletişimdeyim. Kendisi bana bu yolculuk için destekte bulunuyor. Rota, yol, karşılaşılabilecek sorunlar vs. Tabi illa ki motel tarzı bir yer gerekli olacak ama bu gerekli olduğu durumlarda olacak. Yol üzerlerinde genelde kamp olanları olur. Buralara da gerekli durumlarda gidilir.

Yapalım FRMN dostum. Hatta kaya tırmanışına ilgin varsa kaya tırmanışı yapabileceğimiz alanlara doğru yol alırız. Bisikletini alacaksan iyi bir model al ki Türkiye ye götürebilesin. Türkiye de kullanmayacaksan dahi satıp biraz da olsa para kazanabilirsin. Benim aldığım bisiklet burada ucuz bir araba fiyatı. Fiyatını burada yaşayanlara söyleyince şok geçiriyorlar. Açıklaması da ancak kullanım alanı ve yaşam tarzı diyebiliyorum. Ruhuna ne hitap ediyorsa onu yapmak lazım....

Eminim bu yolculuk çok eğlenceli olacak. Tam anlamıyla bir Amerika Macerası olacak...
    Şehirleri bisikletle katetmek, kendi yemeğini imkan buldukça doğadan sağlama, kendi yemeğini kendin yapma, balık avlamak, kamp, yolda tanışacağın insanlar, sana eşlik edecek olan bisikletçiler... New York u, Washington u, Atlantic City i en son Virginia Beach ta sonlacak olan turun ardından bir kaç günlük plaj tatili... E bu şehirler illa ki gezilecek. Buralardaki eğlence makanlarına gidilecek... Farklı kültür, farklı dil, farklı insanlar... Daha ne olsun ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

adam çılgınn

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

dostum vazgecme fıkrınden amerıka da yapılır yapılacaksa, dedıgım gıbı calıfornıa tarafı olursa kesın bırlıkte yola cıkalım, bu arada duz yol kosacaksın o kadar profesyonellık ısteyecek bır seydegıl yol bısıkletı ıle dostlar ha ben bısıkletcıyım bana koymaz ama bısıkletcı olmayanlarada o kadar kasmaz dag bısıkletı kullanmayacaksın normal yol bısıkletı tunınng bısıklet sureceksın en fazla azcık yokus cıakr dınlenırsın ama ben yapama dıyenlerede saygı gostermek lazım ))

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı HeredaS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum vazgecme fıkrınden amerıka da yapılır yapılacaksa, dedıgım gıbı calıfornıa tarafı olursa kesın bırlıkte yola cıkalım, bu arada duz yol kosacaksın o kadar profesyonellık ısteyecek bır seydegıl yol bısıkletı ıle dostlar ha ben bısıkletcıyım bana koymaz ama bısıkletcı olmayanlarada o kadar kasmaz dag bısıkletı kullanmayacaksın normal yol bısıkletı tunınng bısıklet sureceksın en fazla azcık yokus cıakr dınlenırsın ama ben yapama dıyenlerede saygı gostermek lazım ))
    Dostum çok isterdim batıya gelmeyi ancak benim için masraflı olacak. Rota belli. Bisiklet ve aletleri için masraf yaptım baya. Daha da gerekiyor masraf. Heybeler yada römork, yedek parçalar, onarım aletleri vs...
    Bisikletim bu. 2012 8.3 DS - Trek Bicycle
    Üzerine Sidi Sierria SPD ayakkabı, Shimano M520 Pedal, Sigma BC 1609 Sayaç...
    Bunlarla gidilemeyecek yer dünyada çok az.

Kondisyon,sürüşte sorun yok sükür. Gittikçe güçleniyor vücut.

İçinden New York tan Virginia Beach e kadar gitmek gelirse mutlaka haber ver.

Kimisi yapar, kimisi yapamaz. Herkesin yaşam tarzı istekleri,beklentileri ayrı.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Dostum çok isterdim batıya gelmeyi ancak benim için masraflı olacak. Rota belli. Bisiklet ve aletleri için masraf yaptım baya. Daha da gerekiyor masraf. Heybeler yada römork, yedek parçalar, onarım aletleri vs...
    Bisikletim bu. 2012 8.3 DS - Trek Bicycle
    Üzerine Sidi Sierria SPD ayakkabı, Shimano M520 Pedal, Sigma BC 1609 Sayaç...
    Bunlarla gidilemeyecek yer dünyada çok az.

Kondisyon,sürüşte sorun yok sükür. Gittikçe güçleniyor vücut.

İçinden New York tan Virginia Beach e kadar gitmek gelirse mutlaka haber ver.

Kimisi yapar, kimisi yapamaz. Herkesin yaşam tarzı istekleri,beklentileri ayrı.
    yani ilk başlarda hiç önermiyordum böyle bir travel şeklini ama şimdilerde imrenmeye başladım. tabi ben de kondisyon falan sıfır ama yine de kulaga hoş geliyor.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar son hızla bu yolculuğa hazırlanıyorum. Gerek rota ve yol, gerek kondisyon, gerek bisiklete eklemeler... Yazdığınız her yorumun önemi var gerçekten.
    Ben Amerika da uzun bisiklet yolculukları yapan Türk profesyonel tur bisikletçilerinden biri ile iletişimdeyim. Kendisi bana bu yolculuk için destekte bulunuyor. Rota, yol, karşılaşılabilecek sorunlar vs. Tabi illa ki motel tarzı bir yer gerekli olacak ama bu gerekli olduğu durumlarda olacak. Yol üzerlerinde genelde kamp olanları olur. Buralara da gerekli durumlarda gidilir.

Yapalım FRMN dostum. Hatta kaya tırmanışına ilgin varsa kaya tırmanışı yapabileceğimiz alanlara doğru yol alırız. Bisikletini alacaksan iyi bir model al ki Türkiye ye götürebilesin. Türkiye de kullanmayacaksan dahi satıp biraz da olsa para kazanabilirsin. Benim aldığım bisiklet burada ucuz bir araba fiyatı. Fiyatını burada yaşayanlara söyleyince şok geçiriyorlar. Açıklaması da ancak kullanım alanı ve yaşam tarzı diyebiliyorum. Ruhuna ne hitap ediyorsa onu yapmak lazım....

Eminim bu yolculuk çok eğlenceli olacak. Tam anlamıyla bir Amerika Macerası olacak...
    Şehirleri bisikletle katetmek, kendi yemeğini imkan buldukça doğadan sağlama, kendi yemeğini kendin yapma, balık avlamak, kamp, yolda tanışacağın insanlar, sana eşlik edecek olan bisikletçiler... New York u, Washington u, Atlantic City i en son Virginia Beach ta sonlacak olan turun ardından bir kaç günlük plaj tatili... E bu şehirler illa ki gezilecek. Buralardaki eğlence makanlarına gidilecek... Farklı kültür, farklı dil, farklı insanlar... Daha ne olsun ?
    dostum iletisimde kalalim, her gun en az 3 saat bisiklet suruyorum manhattan da, isim delivery ama konsisyonum cok fazla yok su anlik final doneminde aldigim kilolari yakmakla mesgulum bu bisikleti turkiye ye sokup goturmek zor olmayacak mi? ben de yavastan bisiklet bakayim burda her gun surdugum dandik bisikletlerden biktim.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Bu travel in akibetini merak ettim. Eger boyle bir travel yapilmissa fotograflarla ayrintili bir travel macerasi dinlemek isteriz yani....

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Aynen ben de merak ettim bunu.Umarım bi geri dönüş olur!
    ""Let the game begin""

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)