Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Arkadaşlar acil yardımınıza ihtiyacım var

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Standart Arkadaşlar acil yardımınıza ihtiyacım var

Merhaba arkadaşlar carolina eyaletinde otelde housekeeper yapıyorum,buraya geldiğimde sorunlar vardı ve işimle ilgili bikaç sıkıntı vardı.daha sonra firma beni DS'de yazandan farklı bi bölgeye başka bir otele gönderdi.iyi bir patronumuz var,bize yardımcı olmaya çalışıyo,fakat fazladan çalışanı olduğu için bize haftada iki gün off ve günde en fazla 5.30 çalışma saati veriyo. Sponsoruma mail atıp ds de yazan yerde değil farklı bir yerde çalıştığımı ve burda da az saat aldığımızı yazmıştım.bütün sorun böyle başladı.firma beni alalecele arayıp ne mail attığımı,neden bunu yazdığımı sorgulamaya başladı.sonra bana haftada 40 saat çalıştığınızı söyleyin dedi.bende kabul etmedim,zaten az alıyorum neden bir de çok rahatmışım gibi göstereyim diye. bunun üzerine firma bana aynen şunu söyledi " sponsor bi mağduriyet yaşanmasını istemediği için telaşlanmış, ve vizesini iptal edelim ozaman , demiş!!!!!! böyle birşey olabilir mi,çok acil yardımınıza ve bilginize ihtiyacım var arkadaşlar, bu mudur yani, ben buraya gelip mağdur olsam , bunu sponsora iletsem bulunacak tek çözüm benim vizemin iptal edilmesi midir yani bu mudur yani ??

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

senin vizeni falan iptal edemezler. sen sponsorunla iletişimde ol türkiyedeki şirketlerin ne karıştırdığı belli değil güven olmaz onlara

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

sponsora mail atmak için yüz kere düşünüyorum şuan, çünkü gerçekten az çalışıyoruz az kazanıyoruz, böyle birşey olabilir mi gerçekten aklım almıyo, suç işlemedim birşey yapmadım vize iptali nedir yani

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

göz korkutmanında bukadarı yokj artık daha neler..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

sponsora korkumdan sorunları yazamıyorum hergün mail atıyolar hala cevap veremedim, vergileri düşünce saati 6.50 ye çalışıyoruz, kimseyle doğru dürüst konuşamadığımız için ingilizce ilerlemesi falan da hikaye. bide bulunduğumuz şehir garip biyer öyle mrytle beach gbii insan falan kaynamıyo, insan bile zor görüyoruz birde günde maksimum 5 saat çalışıyoruz üstelik patronumuz günde yarım saat ara vereceksiniz diye baskı yapmaya başladı. ne yapmalıyım ben bana bi yol gösterin lütfen sponsora yazmalı mıyım bunları, sonuçta en az 30 saat çalışma garantisiyle geldik buraya. durduk yere vizemin iptal olup suçlu biri gibi sınır dışı edilmek falan da istemiyorum ben

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

sana vize veren amerikadır o vizeyi iptal edecek olan da... sponsora da mail at boyle boyle ayarı çekin bunlara de her turlu çirkefliği de yaptıklarını soyle ancak iş verenin ile aranız açılmış iflah olmaz artık bence. iş değiştir derim ben sponsora iş değiştirmek için de mail atabilirisin

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

ya zaten benim asıl işyerim burası değidli, beni istemeye istemeye kabul etti adam, buraya getirdiler patron gelince konuşun dediler gittiler, adamın geleceğimden haberi bile yoktu, benim yanımda aradı konuştu firmayla, yüz ifadesi pek de memnun görünmüyodu zaten. aslında gerçekten çok iyi biri yardım etmeye çalışıyo,geçenlerde çalışırken başka bi çalışanın kızı çantamdan cüzdanımı çalmaya kalkıştı karıştı ortalık çok yardım da etti.adamın sorunu şu zaten zoraki kabul ettim bari az çalışın demeye getiriyo, başka iş konusu da ayrı muamma zaten gitsem mi dursam mı bide sponsor bide firmanın baskısı daraldım iyice burda

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

gerçekten çok ciddi ve güncel bi bilgiye ihtiyacım var, firma bana vize olayını söylediğinde " ne alakası var benim vizemle,hiçbirşey yapamazlar" dedim, o da bana geçen yıl ki olaylardan sonra sponsorların risk almak istemediğini zor durumda kalmak yerine vize iptaline gittiğini söyledi, arkadaşlar biriniz kendi sponsorunuza sorsanız en azından, attığım her mail olay olarak bana geri dönüyo şuan , bu arada sponsorum CENET

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Turkiyedeki firma hic bir sekilde vizeni iptal edemez yetkisi yok. Haa yalan yanlis bisey derse sponsora yine sponsor sana soracaktir.turkiyedeki sirket abd deki sponsorla sorun yasamamak icin seni oyle tehdit ediyor. Sponsora guzel bir sekilde anlat durumunu sana taahhut edilenle senin durumunun farkli oldugunu. Artik ABD hukumetide bu is uzerine duruyor hakkini ara.

senin vizeni sponsorun iptal edebilir oda calistigin yerde sorun cikarttiysan, isverrenin senden sikayetci ise, gibi degisik olaylara girip isverenin sponsoru ararsa oyle birsey soz konusu olabilir.
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı beysin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turkiyedeki firma hic bir sekilde vizeni iptal edemez yetkisi yok. Haa yalan yanlis bisey derse sponsora yine sponsor sana soracaktir.turkiyedeki sirket abd deki sponsorla sorun yasamamak icin seni oyle tehdit ediyor. Sponsora guzel bir sekilde anlat durumunu sana taahhut edilenle senin durumunun farkli oldugunu. Artik ABD hukumetide bu is uzerine duruyor hakkini ara.

senin vizeni sponsorun iptal edebilir oda calistigin yerde sorun cikarttiysan, isverrenin senden sikayetci ise, gibi degisik olaylara girip isverenin sponsoru ararsa oyle birsey soz konusu olabilir.
    evet sponsor bana dün tekrar mail attı, job offer yollamış, ozaman ben bütün herşeyi açık açık tek tek anlatayım, işte ozaman da sponsor firmayı arayıp artık ne diyorsa firma dönüp bana soru sorup duruyo bide o aşaması var, bide durduk yere göz göre göre mağdur edilmek istemiyorum

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

İstanbuldaki firmaya ne bakıyosun sen onlar hıc bısey yapamaz. önemli olan senın iş verenınle aranın ıyı olması onun senden şıkayetçı olmaması. sponsoruna fırmanın yaptıklarını da senı tehtıd ettıklerını de soyle..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

öncelikle işveren'in ne sebep sunacak ki vizeni iptal etmek için. sen sponsora hiç yalansız anlat ne sorun yaşıyorsan. sana ne vadedilmişse offer'da ve ne veriliyorsa.

buna da en kısa sürede bir çözüm olarak ya şu anki çalışma koşullarının iyileştirilmesi ya da yeni bir iş bulmalarını söylemelisin. tr'deki danışmanları hiç araya katma boş yere. artık oradasın ve tek muhattabın işveren ve oradaki sponsordur.
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

istanbuldaki sirketle birdaha hic irtibat kurma. direk olarak sponsorla konus amerikadaki onlara verilen sozleri ve seni baska yere getirdiklerini az calistirdiklarini anlat baska is istedigini soyle ya da saatlerinin artmasini..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

şuan bulunduğum şehir little river şehri,south carolinadayım,gelmiş olan arkadaş varsa burda ulaşımın yalnızca arabayla olduğunu ve arabasızsan gerçekten kötü bi durumda olduğunu bilir,ev sahibimiz az bi kira alıyo bizden, üstelik birde araba verdi bize, oyüzden aslında biraz şanslıyız, işverene gelince aram kötü değil aslında en azından şimdilik, başka biyere yollanırsam gidip gelemicem işte o sıkıntı,burdakiler burdaki işyerine gitmek zorunda kalacaklar ben uzak biyerde olursam gidemem vize olayı da aynen şöyle oldu güzel güzel konuşurken "hani eğer mağdursa vizesini iptal edelim" dediler yazma sponsora sen böyle dediler, sposnor saatlerimi yükseltmeye çalışırken ya evsiz ya işsiz kalıcam öyle berbat bi haldeyim yani

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)