Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Araba Kiralamak mi Yoksa Araba Almak mi?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Standart Araba Kiralamak mi Yoksa Araba Almak mi?

Arkadaslar biz suanda 5 kisiyiz.3 turk, vazgecmezlerse 2 de cinli.
    Araba kiralama fiyatlarina baktim haftaligi bile 400 dolara geliyo asagi yukari bide kredi karti istiyolar kiralamak icin.Ayrica baska sehirde birakmak istenirse fiyat dahada artiyor.Ama avantaji araba bozulursa zarar gorurse seni ilgilendirmio birakip gidiosun.
    Araba almak ise 1000-2000 dolar arasinda guzel kullanilabilir arabalar var.Craigslistden baktigim kadariyla.Ama sonucta ne kadar iyide olsa eski araba.Ayrica suanda araba alim surecini bilmiyorum.Yani vergileri uzerine arabayi gecirmek icin ucretleri nedir tam blmiorum.Yani 1500 dolara bi araba alsak bize ne kadar malolur islemleriyle birlikte?
    Ayrica araba bozulup ederse burda tamir iside cok pahaliymis sanirim onu nasil yapariz acaba.
    Yani acikcasi sorum su: 1 aylik araba kiralayip 1500 dolar verip basimiz agrimadan dolasmakmi yoksa 2 aylik arabayi alip 1500 dolara, giderkende en kotu 800 900 dolara satip zarar etmemekmi?
    Daha once araba almis veya kiralamis arkdaslar yazarsa tecrubelerini bizde bi karar verebiliriz ne yapacagimiza.Tesekkurler simdiden...

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Ben araba almanın daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.Sonuçta senin araban.Kaç paraya satarsan sat o arabayı iyice kullanmış olacağın için aradaki miktar sana pek koymaz.Dediğin gibi tamir olayı çok pahalı ama iyi bir araba alırsan ve arabaya dikkat edersen çok bir şey olmaz.1 aylık araba kiralamaktansa araba almak daha iyidir.Hele çok kişi araba alacaksanız craiglistte bulacağınız arabalar o kadar da kötü olmaz.2000-2500 civarı güzel arabalar bulabilirsiniz.Ama çok kişi araba almak da biraz kullanım açısından zor olur.Herkes bir yerlere gitmek isteyecek, kimin kullanacağı problem olcak vs...
    ""Let the game begin""

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

arkadaşım biz şuan amerikadayız araba alım satımı çok kolay bi iş biz gittik satıcıdan aldık arabayı 2400 dedi 2000 e aldık 88 dolar kagıt parası dedi ki bunı satıcıdan almadıgın surece vermiceksin kasko yaptırmak zorundasın işte o sıkıntılı birazcık eger amerika ehliyetin yoksa 2 katına cıkıyo biz 3 aylık kasko yaptırıcaktık bizim ehliyetlere ilk ay 250 sonrakı aylar 120 dolar dediler. amerikalı bi arkadasın ustune yaptık kaskoyu toplam 3 aylık nakit odedik 175 dolara cıktı sadece. bide vergisi var bizim araba 97 model lincoln 2000e aldık işte vergisi 95 dolar cıktı bu arabadan arabaya ve aldıgın fiyata göre değişicek dostum. son olarak bende araba almanı tavsiye ediyorum kiralamaktansa.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı ggokhan_35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım biz şuan amerikadayız araba alım satımı çok kolay bi iş biz gittik satıcıdan aldık arabayı 2400 dedi 2000 e aldık 88 dolar kagıt parası dedi ki bunı satıcıdan almadıgın surece vermiceksin kasko yaptırmak zorundasın işte o sıkıntılı birazcık eger amerika ehliyetin yoksa 2 katına cıkıyo biz 3 aylık kasko yaptırıcaktık bizim ehliyetlere ilk ay 250 sonrakı aylar 120 dolar dediler. amerikalı bi arkadasın ustune yaptık kaskoyu toplam 3 aylık nakit odedik 175 dolara cıktı sadece. bide vergisi var bizim araba 97 model lincoln 2000e aldık işte vergisi 95 dolar cıktı bu arabadan arabaya ve aldıgın fiyata göre değişicek dostum. son olarak bende araba almanı tavsiye ediyorum kiralamaktansa.
    arabayi kendi ustunuze alip kaskoyumu amerikali arkadasiniza yaptrdiniz dogrumu anlamisim?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı yenernuman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arabayi kendi ustunuze alip kaskoyumu amerikali arkadasiniza yaptrdiniz dogrumu anlamisim?
    evet kardeşim araba bizim üstümüze kasko amerikalı arkadasın ustune

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)