Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: isimi nasil degistiririm?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart isimi nasil degistiririm?

mrb arkadaslar 2-3 gun once geldim Coloradoya. estes park denen bir yerde food department ta calisiyorum. daha ssn basvurumu yapmadim. sorum su benim abim new yorkta bi is bulacak ben burdan nasil ayrilip gidecem? nasil bir yol izlemeliyim? bi hafta dahi burda kalabilecegimi sanmiyorum 8 saat boyunca ayaktayim hic oturmak yok. zaten bel fitigim var bu yuzden perisan oldum... tecrubeli arkadaslarin yardimini bekliyorum tesekkurler

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Eğer işverene söylemeden gidersen sponsoruna haber verip ds formunu iptal ettirebilir. SSN numaran olmadığı için de başka yerde çalışmazsın ya da kaçak çalışırsın. Öncelikle SSN'yi şuan kıllandırma kimseyi. SSN'yi alınca ilk işverenin ile konuş ve durumu anlat. İzin verse de vermese de sponsorunu ara. İzin vermediyse vermediğini verdiyse verdiğin söyle ve izin al. İkisinden de olumsuz cevap alırsan ve gerçekten dayanamayacak gibiysen işi bırak git SSN olduğu için çalışmakta sıkıntı yaşamazsın ama bu tavsiye etmediğim birşeydir Her şeyin yasal olması benim tavsiyemdir Bu arada Türkiye'deki danışman şirketine de konu hakkında bilgi ver ve sponsoruna baskı yapmasını iste.
    Wisconsin Dells Profesörü Lifeguardlık kitabını yazan kişi...

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Öncelikle SSN'i al.O elinde olsun.Elinde SSN varken iş bulman daha rahat olur.NY'de iş bulmadan bir yere ayrılma ayrıca.İşi ayarladıktan sonra ve SSN'i alınca iş verene git ve olayı açık açık anlat.Abim var burda yapamadım yanına gitmek istiyorum falan de.Sonra iş verene sponsora bildirmemesini yoksa programını iptal edeceklerini falan söyle.İş veren umarım anlayışla karşılar.Amerikalılara karşı açık ve içten olursan onlarda iyi davranıyorlar.Yalan söylemeden gerçeği anlat.Eğer iş veren programı iptal ederim falan dese de sen takıl kafana göre.Hiç bir şey olmaz.Polisler gelip seni kolundan tutup atacak değiller.Tabi bunları yaparken danışman şirketine de söylersen iyi olur.En azından bi bilgileri olsun.

Ayrıca sağlık sorunun varsa onu da iş verene söyle.Belki yardımcı olurlar.
    ""Let the game begin""

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

d3sperado 2010 yazinda estes parktaydim. hangi restaurantta calisiyosun, eger isini degistirmek istiyorsan, rocky mountain park inn de housekeeperlik isini yapmak istersen oranin manageriyla konusabilirim senin icin..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yucar ve amadeus35 cevaplariniz icin cok tesekkurler.. yani anladigim kadariyla simdilik ilk isim ssn almak olmali ondan sonrasi da isverenle konusmak.. evet gercekten bel fitigim var ve surekli ayakta olmamam gerekiyor bunlari detaylariyla anlatirim isverene umarim sorun cikarmaz...

formula cok tesekkur ederim teklifin icin.. ben ayrilabilirsem eger burdan abimin yanina gidecem zaten evi falan var masrafim da olmaz...tekrardan tesekkurler.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)