Work and Travel
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: bu muydu?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart bu muydu?

amerikaya geleli 10 gün oldu arkadaşlar yaklaşık olarak.şu an arada gidip gelen bi memleket özlemim var.iş hayatının ne kadar sıkıcı oldugunu anladım gibi iş-ev ikilisi arasındayım.sosyal aktivite dediğiniz evin terasında birkaç kişiyle takılıp eğlenmek,bir iki kişinin evinde aynı rutini tekrarlamak.etrafımda çok türk var aynı zamanda.iş baskısı da cabası.yeni insanlarla yavaştan tanışmaya başladım gibi ama hep böyle mi gider bu bilen arkadaşlar neler diyorsunuz bu konu hakkında? cidden türkiyedeki hayatımı özler gibiyim

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı lenguaraz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amerikaya geleli 10 gün oldu arkadaşlar yaklaşık olarak.şu an arada gidip gelen bi memleket özlemim var.iş hayatının ne kadar sıkıcı oldugunu anladım gibi iş-ev ikilisi arasındayım.sosyal aktivite dediğiniz evin terasında birkaç kişiyle takılıp eğlenmek,bir iki kişinin evinde aynı rutini tekrarlamak.etrafımda çok türk var aynı zamanda.iş baskısı da cabası.yeni insanlarla yavaştan tanışmaya başladım gibi ama hep böyle mi gider bu bilen arkadaşlar neler diyorsunuz bu konu hakkında? cidden türkiyedeki hayatımı özler gibiyim
    kardeşim benim ben de aynıyım ayrıyetten senin etrafında türk varmış benim etrafımda o da yok sosyallik desen sıfır zaten burada insanlar dışarı çıkmıyor geceleri çalıştığım ekibi sevmiyorum ırkçılık yapıyorlar zenciysen kıralsın (burda da dünyanın tam tersi) her gün sırtıma bıçaklar saplanıyor itilmeyi kakılmayı dünyanın kaç bucak olduğunu gördüm resmen...

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

geçecek bunlar işten sonra çıkıp bir arada oturacağınız bir çay bahçesi ya da cafe bulamazsınız doğru farklı bir kültür. buna adapte olmanız da biraz sancılı olur. sonrasında her şey yoluna girer.
    admin (at) turkishwat.net

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

birazda bu sizin ne kadar girişken ve sosyal olma çabası içinde olmak istediğinizle alakalı. iş yerindeki insanlarla muhabbeti koyulaştırıp oradaki amerikalılarla takılmayı denerseniz sizin için daha sosyal ve eğlenceli bir wat haline gelebilir. sonuçta amerikalı adamın altında arabası nerde nasıl eglenilir nereye gidilir biliyor o çevreyi falan...
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

kayhana ve shinodaya katılıyorum. hepsi geçecek bunların ve alışacaksınız ama bunun olması için sizin girişken ve sosyal olmanız lazım. yoksa çok zor olur sizin için. o zencilerle muhabbet kurmaya ve arkadaş olmaya çalış. emin ol düzelecektir. benim çok zenci arkadaşım vardı. onlar seni amerika'daki beyazlarla karıştırıyor. onların türklerin farklı olduğunu ve zencilere kötü bakmadığını göstermek senin elinde. türkler konusunda birçok rusun sorunu vardır bizim bazı öküzler sebebiyle ama benimle tanışan bu rusların bu yargısını kırdım. buda senin elinde hadi kolay gelsin iyi watlar. iyi eğlenmeye çalışın ))
    Wisconsin Dells Profesörü Lifeguardlık kitabını yazan kişi...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaslar sosyal yasamin pek olmamsi sizinle alakali. Benim kaldigim yer kucuk bir yer. Sadece bir bar var gece takilmak icin bazen oraya gidiyoruz. BUyuk sehirler buradan 2 saat uzakta. Sosyal ortaminizi kendiniz olusturacaksiniz. Burada da cok Turk arkadas var. Genelde yapilan sey oturup muhabbet etmek ama bu tabi benim icin cok sIKICI. Aldim bir bisiklet. Surtekli gezmeye basladim... Cogu zaman ise bisikletle gidip geliyorum. Canim sIKILINCa gol kenarina bisikletle gidip dolasiyorum, insanlarla tanisiyorum. Gecen gun bir arkadasimla cok uzakta ama yakinda da olmayan bir plaja gittik. Millet orada cadir kurup ates yakip egleniyor. Bunu yakinda bende yaparim. Hergun farkli yerlere gitmeye calisiyorum... Olta takimi aldim. Gol hemen yanimizda oldugu icin avlanmaya gitmek icin cok uzaklara gitmek gerekmiyor. Daha avlanamadim ama bir kac gune onu da yaparim. Bakalim zamanla daha neler cikacak... Kucuk yerlerde olmamiz bir bakima bizim yararimiza. Paranin gidecegi pek bir yer olmadigi icin donus oncesi tatili daha iyi yapabiliriz. En azindan daha iyi bir tatil icin para kazanmis oluruz. 2 haftaya bir arabayla buyuk sehirlere gezmeye gidiyoruz. Onumuzdeki hafta Chicago ya gitme planlarimiz var. Gecen hafta Niagara Selalesindeydik. BIr kac hafta arayla arkadaslarinizla bir iki gunlugune uzaklasabilirsiniz. Dedigim gibi sosyal ortam sizin elinizde...
    Konu Heja Çevik tarafından (30-06-2012 Saat 10:41 PM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ben de Mobile/Alabama'dayım. Burası da çok sıkıcı bir şehir. Arabam yok ve bu yüzden hiçbir yere gidemiyorum. Bu konuda ne yapabilirim? Yürümeyi denedim ama yaya yolu yok. Arabalar korna çalıyor, laf atıyor yürüyen insanız diye. Garip geliyor buradaki insanlara yürümek ama çok saçma. Hep araba olmaz ki. Bu yüzden obez insan çok fazla burada. Bisiklet işi de sıkıntılı diyebilirim. Biz çözüm bulmak lazım ama ne. Off günlerimde sıkılıyorum resmen.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

onlar sana yürüyorsundur diye laf atmıyordur. adamların kültürü öyle. yani yolda gören bi yaya da hi diyebiliyor. ben de hamburgtayım göle yürürlen heyy diye bağırıyor arabadan geçenler ama bu normal bence. yürüdüğün için art niyetli bi bağırış değil bu. onun dışında ben de geleli 1 hafta oldu. şimdilik konuşma aşamasında sıkıntılarım var ama geçer diye bekliyorum yani

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bende birminghamdayim burda tek turkum ve yasadigim sehirin bi merkezi dahi yok bi bisikletim var ama bisiklet olsa dahi mesafeler arasi cok uzak ondan fena sknti 30 agustosta isi birakip traveli baslamayi olmazsa en yakin zamanda bi is bup oraya kayamyi istiyorum .

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks