Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 47 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: iphone alma rehberi

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Standart iphone alma rehberi

evet arkadaşlar bu yaz çoğu insan abd ye gidip iphone 4s fılan alma hayalinde fakat biraz araştırdıgımda fıyatlar arasnda cok farklılıklar gormekteyım acaba bu konuda tecrübeli olanlar tecrübelerini aktarırmı cunku 700 dolarada iphone 4s var 400ede çeşitli sitelerde..alırken ne gibi özelliklere dikkat etmek gerekiyor..mesela ben ne gevey ne baska bırşeyle ugrasmak ıstemıyorum telefonumu aldıgımda sımkartımı takıp kullanabilmek istiyorum AT... bilmem ne hattı fılan varmış araştırdım fakat pek birşey anlayamadım baya karışık geldi eminimki benım durumumda olan insanlar ıcınde bu konu yararlı olur

PS By Break:
    Arkadaslar kesinlikle alacaginiz telefonun CMDA olmamasina GSM olmasina dikkat ediniz. CMDA telefonlara hat takilmiyor.
    Konu break tarafından (27-05-2012 Saat 02:15 PM ) değiştirilmiştir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Aynen çok güzel bir konu olmuş.Siz önceki sene alanlar nelere dikkat ettiniz,ve ikinci el tavsiye eder misiniz?Birde mint condition ve Sprint yazıyor sitelerde bunlar ne demek?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

unlock olması gerektigini biliyorm sadece yoksa trde çalışmıyo telefona format atmadan

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Delaware eyaletinde vergi olmadığı için en ucuzları burada diye biliyorum

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Factory Unlock diğer bir deyişle Sim Free olması gerekiyor alacağınız cihazın. Böyle olmazsa sadece satın aldığınız operatörün sim kartı ile çalışır (AT&T , Sprint vs. gibi) AT&T nin sitesine girerseniz iPhone 4S'in 199 USD'ye satıldığını görürsünüz, tabi bunun için 2 yıl kontrat yapıp AT&T hat kullanmanız gerekiyor. 2.el alacaksanız da cihazın kontratsız alınmış cihazlardan olması gerekiyor ki TR'ye geldiğinizde gevey vs. uğraşmayın. Bunun dışında sıfır da alsanız 2.el de alsanız TR'ye döndüğünüzde cihaz IMEI'sini pasaportunuza kayıt ettirmeniz gerekiyor.

2.el cihaz alacaksanız dikkat etmeniz gerekenler şunlar: Varsa faturası ve kutusunu istemek, kulaklı ve sarj aletinin orjinalliğini kontrol etmek. cihazda *#06# yapıp IMEI numarasına bakmak ve bu numaranın kutudaki ile aynı olup olmadığını kontrol etmek. Bunun dışında iPhone'ların sim kart takmak için çıkarttığınız kısmında da cihaz IMEI'si yazar. Aynı IMEI burda da yazıyor mu diye de kontrol etmek faydalı olacaktır

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı egorentas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Factory Unlock diğer bir deyişle Sim Free olması gerekiyor alacağınız cihazın. Böyle olmazsa sadece satın aldığınız operatörün sim kartı ile çalışır (AT&T , Sprint vs. gibi) AT&T nin sitesine girerseniz iPhone 4S'in 199 USD'ye satıldığını görürsünüz, tabi bunun için 2 yıl kontrat yapıp AT&T hat kullanmanız gerekiyor. 2.el alacaksanız da cihazın kontratsız alınmış cihazlardan olması gerekiyor ki TR'ye geldiğinizde gevey vs. uğraşmayın. Bunun dışında sıfır da alsanız 2.el de alsanız TR'ye döndüğünüzde cihaz IMEI'sini pasaportunuza kayıt ettirmeniz gerekiyor.

2.el cihaz alacaksanız dikkat etmeniz gerekenler şunlar: Varsa faturası ve kutusunu istemek, kulaklı ve sarj aletinin orjinalliğini kontrol etmek. cihazda *#06# yapıp IMEI numarasına bakmak ve bu numaranın kutudaki ile aynı olup olmadığını kontrol etmek. Bunun dışında iPhone'ların sim kart takmak için çıkarttığınız kısmında da cihaz IMEI'si yazar. Aynı IMEI burda da yazıyor mu diye de kontrol etmek faydalı olacaktır
    Sağolun.Peki mint condition falan diye yazıyor satanlar ne demek oluyor bu?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Cemalbahar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sağolun.Peki mint condition falan diye yazıyor satanlar ne demek oluyor bu?
    Bildiğim kadarıyla bir deyim yani temiz mal gibi anlamı var.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

gerçekten çok güzel bir konuya değinmişsin mygoodies88, bende aynı şekilde i phone alıp dönemek istiyorum,. gerçi teknoloji biraz da şans işi ama olabildiğince sağlam we temiz olsun yeter..Bide bana tavsiye edilen i phone alımında en iyisinin apple store den alınması yani bestbuy,amazon vs... değil ? siz bu konuda ne düşünüyosunuz ?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

valla ben elektronik icin alısverisin ebay uzerinden bestseller olan uyelerden alınması gerektigini dusunuyorum fiyat olarak az da olsa apple store a gore dusuk bulma imkanınız var. Ayrıca bana soracak olursanız ben 5 i bekliyorum iphone icin
    I may not be totally perfect but some parts of me are excellent.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

iphone 5 almak benm de hayalim aslında ancak her yeni çıkan üründe olduğu gibi bunda da fiyatın oldukça yüksek olacağını göz önünne alırsak, alamam heralde o yüzden 4 ve ya 4s alıcam inş uygun bi fiyata .
    Konu blackeagle tarafından (26-05-2012 Saat 06:01 PM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

5 temmuz diye duymustum 5 icin acaba ayni anda unlockda cikiyomu normali gibi

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Smartphone ne demek arkadaşlar peki bazı iphone lerin yanında yazıo

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

apple storedan bestbuy dan alsaniz da garantisi Turkiye de gecmeyecek.Garantisine para oduyoruz ama 2 ay sonra garantimiz ise yaramiyor.ote yandan sifir urun almis oluyoruz.Benim 2010 yazinda 600$ a aldigim sifir telefonun 2. elini arkadasim 300$ a ebayden almisti.benim ebay,gittigidiyor gibi sitelere onyargim var nedense.Ben magazasindan sifir alma taraftariyim ama guveniyorsaniz temiz mal bulurum diyorsaniz ebayden alin.bence risk.hatta bazi internet cafelerde bile satiyorlar 2.el gayet ucuza onlara da bakabilirsiniz Magazadan alacaksaniz illa Delaware i beklemeyin evet DE'de alisveris vergisi yok ama iphonelarda bisey farketmiyor yanilmiyorsam.
    iphone 5 bence yaza zor gibi ama cikarsa hemen unlocku cikmaz ama olurda cikarsa belki 4S deki gibi factory unlocked urunleri alabiliriz apple storelardan.
    Delaware/Rehoboth beach'de alisveris icin mukemmel outletler var sony outlet de dahil.Bazi markalar gercekten cok farkediyor giyimde.iphone icin sart degilde giyim kusam icin Delaware'e mutlaka gidin derim.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı mygoodies88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Smartphone ne demek arkadaşlar peki bazı iphone lerin yanında yazıo
    smartfone iste bi isletim sistemi olan,program vs indirebildigimiz akilli telefonlar.applelarda ios,HTC,samsunglarda fln android isletim sistemi oluyor ya.smartphone yazmasi normal bu telefonlarin yanida

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

200 dolara kontratlı olanlardan alıp türkiyede açtırsak, daha sonra sorun yaşar mıyız ya da ne gibi sorunlar yaşarız ?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Apple Store larda eyalete göre vergilerde değişiyo arkadaslar, Bunun icin Delaware den alısveris yapmak gene vergi konusunda avantajlı konumda. Ayrıca Bi arkadasımın dedigine göre delaware de iyi mallar cok gecmeden ayıklanıyormus

200 dolara kontratlı olan iphone lar US citizen lara has bişi yani amerikan vatandası olacaksın at&t hat alacaksın o hatlada her ay belli bi miktar ödeme kosulu var. Burdakii vodafone turkcell gibi firmaların stratejisiyle benzer sekilde calısıyorlar
    I may not be totally perfect but some parts of me are excellent.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

200$ a kontratlilari alsan Turkiye ye gelirken bi sorun olmazdi AT&T yada diger operatorlere para takmis olurdun,adamlara borclu kalirdin.Ilerde muhtemelen amerikaya girisinde sorun cikardi yani borcunu silmeyeceklerine gore neyse ki bunlarin hicbiri olmayacak cunku biz kontrat yapamiyoruz.yillar once yapilabiliyormus benim telefon aldigim yerde ruslarin alip alip kactiklarini anlatmisti calisan.Ikametgahin amerikada olmasi gerekiyor yada en az 2 yil amerikada kalacagini adamlara antalabilecegin bir belge.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

5s'i uygun bir fiyata piyasaya sürerlerse neden olmasın umudumuzu kesmeyelim

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadasim sana muhalefet olmak icin soylemiyorum yanlis anlamani istemem benim oyle arastirmisligim yok sadece 2010 da Deleware de calismistim.giyim kusamda dedegim gibi farkediyor ama iphone alacaklarin illa yaz sonu delawarea gidecegim oradan apple storedan alirim ucuza diye beklemesine gerekyok bence.hatta Delaware cok kucuk bi eyalet apple store bile bulamadim ben sadece Doverda bestbuy var onu biliyorum ki Dover en buyuk sehri eyaletin.Eger iphone 5 de 4 gibi cok ilgi gorurse magazalarda hemen tukenebiliyor musterileri bekleme listesine aliyorlar ondan buldugunuz yerde alin derim

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Arkadaslar kesinlikle alacaginiz telefonun CMDA olmamasina GSM olmasina dikkat ediniz. CMDA telefonlara hat takilmiyor.

Oncelikle telefonu sifir mi ikinci el alacaksiniz o onemli. Ebay, craiglist'ten ikinci el alirsiniz. Sifir ise sadece Apple Store 'dan alin. Nerede subeleri var apple.com'dan bakarsiniz hatta ararsiniz stok var mi yok mu?

Bunun disinda Sim Free olayi ve pasaport kaydi var. Herhangi bir bayide 5 TL 'ye pasaport kaydi oluyor. Suan satilan Iphone'lar Sim Free diye biliyorum fakat emin degilim. Aksam unutmazsam ABD'ye telefon acar sorarim.

Baska sorunuz varsa, ziyaretci sayfama, mailime, ozel mesaj kutuma yollayabilirsiniz. Buradan yazabilirsin.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Peki Delaware nasıl bir yer?Ben NJ ye gideceğim ve çok yakınım oraya.Mutlaka gideceğim.Eğer denildiği gibi iphone orada uygun ise oradan alırım sıfır.

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı Cemalbahar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki Delaware nasıl bir yer?Ben NJ ye gideceğim ve çok yakınım oraya.Mutlaka gideceğim.Eğer denildiği gibi iphone orada uygun ise oradan alırım sıfır.
    600$ Iphone, sadece 40$ vergiden kar edebilirsin...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Acaba i phone 4 ve ya 4s alabilmek için ne kadar bi bütçe ayırmalıyız ? sıfır ve 2. el olarak tahimimi bir fiyat söylebilirmsn ? net te bakatıgımda 600 e war 700 e de war açıkcası emin olamadım bu durumda.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

aynen ya ne kadar para ayırmak lazım

Tecrübe Puanı
    10

Sifir Iphone 4s 600 + Vergi= 630-660$

Ikinci eller ya da refurbished urunler: 400-500$

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar Ebaydan alışveriş yaparken top satıcılardan alışveriş yaparsanız sizin için daha iyi olur ucuz diye herkesden almanızı önermem.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Iphone 5 cıktıgı zaman 4s de bir indirim bekliyorum sizcede olurmu?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

olması mümkündür ama aşırı bir indirim olcagını düsünmüyorum

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

fiyat 16 gb için mi? 32 gb fiyatı ne kadardır ve delaware den alırsak iphone için de vergi alınmıyor değil mi?

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı ivy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fiyat 16 gb için mi? 32 gb fiyatı ne kadardır ve delaware den alırsak iphone için de vergi alınmıyor değil mi?
    32 GB Sifirlarda 100$ fark eder. Evet alinmiyor 30-60$ arasi kar edebilirsin.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)