Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: uçak bileti ile ilgili bir soru ?? + rötar !

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Talking uçak bileti ile ilgili bir soru ?? + rötar !

merhaba arkadaşlar öncelikle sormak istediğim asıl konu şu :

ben ankarada yaşıyorum ve biletimde istanbul ataturk havaalanından yani + bir uçağa daha bineceğim fakat anadolujet , pegasus falan hep sabiha gökçen'e uçuyor galiba çünkü sitelerinde ataturk hava alanına gidiş yok..

türk hava yollarından bilet rezarvasyonumu yaptım hemen ama bu uçağın hava alanına ulasımı saat : 05:25 gün :31.05.2012 Perşembe
    esas uçak biletimin kalkısı ise 31 May saat : 06:15

görüldüğü gibi arada 45-50 dk lık bir zaman var bu sure yurtdışı çıkış işlemlerine falan yeter mi ? yetmez ise en gec 31 mayıs gece 00:30 varışı olan uçağı seçiceğim hem daha pahalı hemde cok beklemelı olucak

birde bonus sorum var arkadaşlar
    onlıne aldık bileti benimkinde 2 aktarma var ve merak ediyorum bu aktarmalardan biri rötar yaparsa diğerleri nolucak beni mağdur ederler mi yani ?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

50 dk da o ucusa yetismen cok cok zor zaten ic hatlardan dis hatlara gecisin 15 dk surer check in bavul verme , gumruk kontrolu gibi olaylar var.. bazen gumruk kontrol noktasi cok kalabalik olabiliyor.. benim sana tavsiyem gece2-4 arasinda istanbula ulasacagin bir otobusle gitmen.. otogardan havaalanina metro var zaten cok kolay ulasirsin yarim saat surer en fazla... ikincisi de yurtdisi ucuslarda rotar olabiliyor ama seni o ucaga bindirmek icin herseyi yaparlar bizzat yasadim bunu.. kacirirsan seni bi sonraki ucusa aktarirlar ve o ucusa kadar olan surede seni misafir ederler... yemegin ve eger 1 gun sonraysa ucagin otelin onlar tarafindan karsilanir...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Onur Air direk Atatürk'e uçuyor ve ozgursum haklı en az 3 saat öncesinden havaalanında olacak şekilde İst. biletini al bence de.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

3 saat cok abarti bi rakam bence havayolu firmalarinin soyledigi sure bu ama 1.5-2 saat arasinda orda olmak lazim en az.. online check in yap havaalaninda sadece bavul verme sirarsina girersin check in sirasinda vakit kaybetmezsin ki bavul verme sirasi cok kisa olur.. ama ilk gittiginde belirt bunu online check in yaptigini bavulu nereye verecegini sor bankodakilere.. ayrica unutma ucaga binis kartini(boarding pass) yazdir mutlaka yoksa check in sirasina girmek zorunda kalirsin..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

özgürün dediği gibi en az 1.5 2 saat önce orda olman lazım ben geç kaldım mesela check in kapanmış aktarmanın check inini yapamadılar bagajlar yuklenmiş olur senın bagajı ayrı felan göndermek zorunda kalabilirler sıkıntı olur yanı
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

teşeskkurler arkadaslar bu işlerin iptal olma ihtimali yüzünden biraz gc kaldım promosyonlu olan biletlerde tükenmiş yau neyse artık 20-30 tl vericem fazladan mecbur bu gecıkme yuzunden

onur air başkent ankaraya ugramıyo nasıl bi havayoluysa

birşey daha var bu forumda yazıyodur belkide
    bagajı kendileri aktarıyolar dimi diğer ucaga ?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

eger ucak biletini diger bietten ayri alirsan valizlerini kendin alip tekrar vermek zorundasin.. ama ayni bilet uzerinde olsaydi hepsi aktarmasi yapilirdi valizlerinin...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben en az 3 saat öncesinde orada olacak şekilde ayarlamasında ısrarcıyım çünkü Ankara - İstanbul seferinin rötar yapma ihtimalini de hesaba katmalısınız.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar bende bir soru sormak istiyorum..
    benim uçak şirketim airfrance ve paris aktarmalı biletim var..
    istanbuldan kalkan uçak parise 18.00 de varıyor ve diğer uçakta 19.10 da kalkıyor..
    sorum şu..paristen bineceğim uçak için check ini istanbuldan yapabiliyor muyuz? yapamıyorsak bu iki uçuş arası check in için yeterli midir? yada aktarmalı olunca sistem nasıl oluyor acaba?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı goktugkayas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende bir soru sormak istiyorum..
    benim uçak şirketim airfrance ve paris aktarmalı biletim var..
    istanbuldan kalkan uçak parise 18.00 de varıyor ve diğer uçakta 19.10 da kalkıyor..
    sorum şu..paristen bineceğim uçak için check ini istanbuldan yapabiliyor muyuz? yapamıyorsak bu iki uçuş arası check in için yeterli midir? yada aktarmalı olunca sistem nasıl oluyor acaba?
    istanbulda yapabilirsiniz eğer iki bileti beraber aldıysan aktarmalıyı kaçırsan bile yenı uçuş ayarlanır sana
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

bakgercektengiden arkadaşım, ankaradan illa uçakla gelicem diyosan hem kalkış anında olabilecek rötarı hem de iniş anında yapabileceğin rötarı hesap et. Bizzat ben önceki gün izmirden geldim ve 45 dk geç indik. Sebebi alandaki uçakların yoğunluğuyMUŞ. Bin ankaradan bir kamil koç, varana falan 5 saatte esenler otogardasın. Ordan bin metroya tık diye 20 dkda alandasın. Ama şunu belirteyim metro en geç 00.00'da var. yani akşam 6 gibi bin ankaradan bir güzel yorul buraya gelinceye kadar, sonra uçağa bindin mi uyuyaca çok vaktin olacak merak etme.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Valla arkadaşlar istanbula daha önce 1 kere gitti ve ankaralılar düzene çok alışkındır gördüm o düzensizliği alınmasın istanbullular
    uçak bşletimi aldım cunku 150 olan bilet bugun 100 e düşmüş otobus+ metroda 60 tl falan oluyo zaten neyse artık aldım bileti hemde thy nin tadına bir bakalım

hepinize teşekkür ediyorum

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)