Work and Travel 2025
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: gidip geri dönmeyenler

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Standart gidip geri dönmeyenler

Merak ediyorum heryıl yaklaşık 10 bin öğrencinin katıldığı(TÜRKİYE İÇİN) wat programına gidipte dönmeyen öğrenci oranı nasıldır acaba yada varmıdır böle bi istatistik oranı merak ediyorum.Konsolosluk yayınlıyormu bilgilendiriyormu..Ben olmadığını düşünüyorum yada varsa bile en fazla 1 yıl sonra döndüklerini düşünüyorum siz ne dersiniz? merakımın nedeni vize memuruna asıl döneceğimize ikna etmek zorunda oluşumuz...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

bu turist vzesi değil öyle pek bi çaba göstermiyorsun ikna etmen için not ortalaman iyi ise sorun yok
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Not ortalamam 1.80di çok rahat aldım, kız arkadaşım 1.72yle çok rahat aldı ve ikna etme çabası diye bir şey yok. nerde okuyosun ne okuyosun nereye gidip ne iş yapıcaksın. bunlara takılmadan cevap ver ve güleryüzlü ol yeter.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Sgb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Not ortalamam 1.80di çok rahat aldım, kız arkadaşım 1.72yle çok rahat aldı ve ikna etme çabası diye bir şey yok. nerde okuyosun ne okuyosun nereye gidip ne iş yapıcaksın. bunlara takılmadan cevap ver ve güleryüzlü ol yeter.
    benimde 1.79 ben 1.80 diyorum her konu açışımda.Bu arada senin kaçıncı gidişin kaçıncı sınıfsın bide blm nedir?(müh.fakultesi olunca biraz tolerans geçiyolarmış)

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

ABD de kalanlar genelde tanıdıkları sayesinde kalıyor bu yüzden orada yakın akraba oluşu sıkıntı olabiliyor.Yoksa bir öğrencinin tek gidip yardım almadan hükümet işlemleriyle yine tek başına uğraşarak kalması zor.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Zor ama imkansız değil.
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zor ama imkansız değil.
    Sen bu şekildemi kaldın?Varmıdır bu işin bi prosedürü?Evlilik dışında?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

sorduğum soru çok başka bi soruydu ama herkez algılamak istediği gibi algılamış benim sorumu yapmayın nolur abd de mesleksiz ne yapılırki bizim diplomalar orda ne işe yarıyor ne çalışma izni ve bilmem ne 0 sın orda o kadarmı ümitsizsin türkiyede((genel bi soru üstüne kimse alınmasın) hiçbirimizin süper ingilizceside yok yanlışmıyım??

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı inek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sorduğum soru çok başka bi soruydu ama herkez algılamak istediği gibi algılamış benim sorumu yapmayın nolur abd de mesleksiz ne yapılırki bizim diplomalar orda ne işe yarıyor ne çalışma izni ve bilmem ne 0 sın orda o kadarmı ümitsizsin türkiyede((genel bi soru üstüne kimse alınmasın) hiçbirimizin süper ingilizceside yok yanlışmıyım??
    Şu anda son sınıfım,mezun olma olasılığım var eğer yaz okulundan önce 3 ders sınavı açılırsa,benim durumumda olan birçok öğrenci var..Haliyle mezun olarak gitme ihtimali var.Ve diplomam ingilizce olacağından orda gireceğim recognition (eşdeğerlik sınavı) sonrası çalışabilirim.Tabi bunlar hayalBu arada ingilizcem fena sayılmaz

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Şu anda son sınıfım,mezun olma olasılığım var eğer yaz okulundan önce 3 ders sınavı açılırsa,benim durumumda olan birçok öğrenci var..Haliyle mezun olarak gitme ihtimali var.Ve diplomam ingilizce olacağından orda gireceğim recognition (eşdeğerlik sınavı) sonrası çalışabilirim.Tabi bunlar hayalBu arada ingilizcem fena sayılmaz
    herşey bi hayalle başlar zaten uğur herşey gönlünce olsun .. tabi herkezin hayalidir ayakları yere basmalı önce insanın yani pat diye usa ye gidip naparsınki..dediklerin gibi olursa ancak anlamlı olur sana katılıyorum

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

yada benim işverenim gibi bi iş vereniniz olur ekim sonuna kadar çalışırsınız ve yüklü para biriktirerek dil okulu kadı yaparsınız ardından da 2 yıla yakın zaman kazanrsınız uzun süreli kalmanın yolunuda 2 yılda size uygun şekilde bulursunuz
    riski almayanın çocuğu olmaz!!!!

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı mustafa01" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yada benim işverenim gibi bi iş vereniniz olur ekim sonuna kadar çalışırsınız ve yüklü para biriktirerek dil okulu kadı yaparsınız ardından da 2 yıla yakın zaman kazanrsınız uzun süreli kalmanın yolunuda 2 yılda size uygun şekilde bulursunuz
    Peki dil okuluna giderken çalışma imkanımız yok mu yasal olara?Bu yüklü para biriktirme gereksinimi dil okulu kaydı için nakit para ihtiyacımı?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Peki dil okuluna giderken çalışma imkanımız yok mu yasal olara?Bu yüklü para biriktirme gereksinimi dil okulu kaydı için nakit para ihtiyacımı?
    bildigim kadari ile sadece J1 vizesi yasal olarak calisma izni veriyor bu yuzdende sosyal guvenlik numaramiz oluyor ama dil okulu ogrencilerine F1 vizesi veriliyor ve calisman yasak ama ne adamlar gordum 35 yildir yasiyor ustume ev araba var diyor kacak

en cok duydugum suresi bitince vizeler arasi gecis yapmak ki cogu arkadasim yapti ..kotu dil okullarina 3 aylik 100 dolar veriyorsun sembolik ogrenci oldugunu soyluyorsun avukatada 300 dolar amerikada yasal olduguna dair gayet kaliteli bir kagit parcasi veriyor olay bu ama newyorkta yasayan arkadasimin soyledigine gore geceyarisi en tehlikeli sokaklarindan gectim bir allahin kulu durdurup kimlik sormadi dedi 1 yildir ve bu adam kacak kaldi yuksek lisansa basladi bitmek uzere =)

para verip evlenmekte bir yontem ama interviewlar var ortak fatura odemesi ayni evde yasamak beraber foton olmasi gibi bir cok seye bakiyorlar ve bu gorusmeleri 2 kez yapiyorlarmis diye biliyorum..

greencard en temizi oda sansli olucaksin ama kalanlarin soyledigine gore kalmak isteyen bir yolunu buluyor..
    kill them all-spartacus

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Kacak kaldiktan sonra okula baslayabileni ilk defa duydum çünkü okula başlamadan önce geçerli I 94 kağıdın olması gerekiyor. Birde kacak iken araba ev nasıl alınıyor çözemedim hala bende cok duydum, çünkü geçerli bir ssn olması gerekiyor, sigortasını ödemek için geçerli bir kimlik olması gerekiyor, yapıldığına göre var bir yolu.
    Peki.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

geceden bu yana ortalık toz duman olmuş dil okulu fikri güzel aslında bu konuda bilgisi olan varsa paylaşsen.Eğer dil okuluna kayıt yaptırıp kalınabiliyorsa bu gayet güzel bişey en azından 2 yıl para biriktirirsin.Var mı bilgisi olan.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)