Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: telefon almak istiyorum, yardım?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Standart telefon almak istiyorum, yardım?

Arkadaşlar benim senelerdir adam akıllı bi telefonum olamadı malesef şmdi almak için bi fırsat geçti elime oraya gittiğimde almadan dönmek istemediğim iki şeyden biri telefon diğeri fotoğraf makinesi.

iphone4S miş cartmış curtmuş okdar param yok haliyle bi telefona vericek, dolayısıyla şöyle megapixeli iyi olsun kaliteli fotograf çeksin, mp3 ü olsun radyosu da olursa ne ala,artırılabilir hafızası olsun internete bağlanabilsin (wi-fi) bide internetten program fln indirilebilirse süper olur
    neyse kısaca diycegim o ki çok pahalı olmasın ama isteklerimi içersin en önemlisi de Tr ye getirdiğimde sorun çıkarmasın kullanma açısından vs.

Böyle bildiginiz veya tavsiye edebiliceginiz bir marka-model vs. var mı acaba telefon için, oraya gittiğimde direkt onlara bakabileyim çnkü malum teknolojiden çok anlamıyorum?

Aynı soru fotograf makinesi için de geçerlidir, tavsiyeleriniz?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bütçeni belirlemen lazım öncelikle.
    + olarak şu an indirimde olan mesela Atrix var 300 dolar seviyesinde gayet iyi bir telefon ancak 2,3 ay sonra belki atrix'ten üst modelleri 300 dolar seviyesinde alabilirsin belli olmaz.
    Gene iphone almakta çok mantıksız bir hareket olmayacaktır

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

fotoğraf makinası almayı bende istiyorum ama bilgim yok bu konuda
    telefon içinde söyleyebilirimki istediğin tarzda bir telefon zaten türkiyede bile 500-600 tl civarı.
    ben 500 tl'ye lg p500 almıstım 3-4 ay once android işletim sistemi olan bir telefon geliştirmeye açık olur çok karısıkta değil kullanımı yani tavsiye ederim hem kendi telefonumu hemde android sistemli telefonları net olarak şu model diyemem ama hem daha ucuz hemde daha çok çeşit olucagı için kriterlerine uyan bir sürü telefon bulursun orda hatta iphone 3g,3gs gibi bişeyde uyabilir sana heleki iphone 5 çıkarsa fiyatları düşer iphone 3g lerin

fotoğraf makinalarınında geliştirilebilenleri var ne kadardan başlıyor bilmiyorum ama uygun bişey bulursam almak istiyorum bendesen nasıl bi makina istiyosun onuda söylemelisin bence. konuyu açman iyi olmus , takipteyim

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

dediğim gibi iphone almam demek yaz boyunca kazancagımdan daha fazla parayı ona yatırmam demek ki bu bnm için imkansız. internette wallmarttan fln araştırdım biraz istedigim özelliklerde ve fiyatlarda dediğin gibi LG nin telefonları var gördüğüm kadarıyla, seneler önce LG KE770 diye bi telefonum vardı çaldırana kadar, çok memnundum yine aynı memnuniyeti verir mi dersiniz ? Dediğim gibi çekindiğim şey getirdiğimde Tr de çalışıp çalışmıycagı ve arızası söz konusu oldugunda garantisinin olup olmadıgı yani tamiratı vs. mümkün olabiliyo mu ?

Fotograf makinesi için ise tabiki isterim şöyle en profesyonelinden ama ekonomi doğrultusunda bu da imkansız o nedenle şöyle orda yaşadıklarımı görüntüleyebileyim gezdiğim gördüğüm yerleri kaydedebileyim yeter bana
    yine ona da wallmarttan baktım fuji ninkiler baya ucuz gibi gözüküyo ama onu pek tavsiye etmediler canon nikon fln da bunlar burdakinden çok da ucuz sayılmaz gibi :S

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Telefon ve fotograf makinasi icin ayirabileceginiz butce nedir?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

mesela şmdi bidaha baktım da bunu buldum,
    Walmart.com: Virgin Mobile HTC Wildfire Prepaid Cell Phone, Silver: Cell Phones

nedir ne deildir bilgisi olan varsa ?

bir de samsunglar çok var galaxy serisi felan onlar hakkında ne dersiniz?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

telefon için 300 ü geçmesin, fotograf makinesi içinde 200 ü geçmesse iyi olur gibi
    $ bazında tabi bu rakamlar
    Konu deniss tarafından (01-05-2012 Saat 03:29 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: eksik bilgi

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

bu 300 200 ler dolar sanırım. telefon icin 300 dolara bi telefon bulursun istedigine yakın ama eger 200 dolara alacagın bi fotograf makinesiyle telefondan daha iyi kalitede goruntu alman imkansıza yakın
    I may not be totally perfect but some parts of me are excellent.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

ya ama 14 mp felan yazıyor nikonlarda olsun sony lerde fln ki hakeza fujilerdede 190 küsür$ lara var gözüküyo ama tabi çözünürlüğü ne alemdedir onu bilemem
    o nedenle sizin gibi bilenlere danışmak istedim işte (:

Bir de hani ucuzdu bu abd, ozman ne farkı var burdan. Bu $ ları tl ye çevirince aynı makina bazen pahalıya bile gelebiliyo ki örnek vermek gerekirse,
    arkadaşım fujinin bi makinasını almış geçen Tr den 199 tl ye ben walmartta bulmuştum 150-170$ a o_O

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı deniss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mesela şmdi bidaha baktım da bunu buldum,
    Walmart.com: Virgin Mobile HTC Wildfire Prepaid Cell Phone, Silver: Cell Phones

nedir ne deildir bilgisi olan varsa ?

bir de samsunglar çok var galaxy serisi felan onlar hakkında ne dersiniz?
    Gösterdiğin cihazı değilde Unlocked Phones'lara bakmanı öneririm.Senin bu gösterdiğin HTC Virgin Mobile imzalı bir cihaz burada bir problem olurmu hatlarla vs tam bilmiyorum ama unlocked'larda hiç bir sorun çıkmaz.Sana ufakda bir önerim var,arkadaşların dediği gibi o bütçe ile fazla birşey bekleme foto makinasından ama ikisini birleştirip hem foto bakımından hemde tel bakımından gayet iyi bir cihaz alabilirsin.Birde ebay'dan fln daha uyguna getirebilirsin...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Amazon.com: Motorola Atrix Unlocked 4G Cell Phone with Android 2.2 OS. 4-inch HD touchscreen: Cell Phones & Accessories

Bunu alın pişman olmazsınız.

O gösterdiğiniz wildfire'ın üst modeli wildfire s var bende hiç memnun değilim.

Atrix modelinin ekranı da büyük tasarımı hoş.

Bataryası çok iyi bu fiyata bu segmentte 1900 mAH bulmak çok zor 2 gün rahat götürür kullanım yoğun olsa da
    Tegra 2 çift çekirdek işlemciyle gta III bile oynanıyor.
    Motorola markası.
    Unlocked gösterdiğim link.

Android 4.0.3 yazın gelicek güncelleme çıkacak bu telefon için Motorola(Google satın aldı) açıkladı.

300 dolara şu an piyasadaki en iyi telefon.
    Kamerası da gayet iyi ışık alıyor hd video çekiyor falan.
    -----
    300 dolara Iphone 3gs bulmakta mümkün şu an ama tavsiye etmem eski kalıyor bunlar yanında.

-----

Ancak dediğim gibi 3 ay sonra Atrix değilde Sony Xperia Arc serisinden daha iyi bir model indirime girer 300 dolara satılır belli olmaz teknoloji çabuk değişiyor gelşiyor.
    Bugün olsa en iyi fiyat/performans bu Motorola'da.

300 dolar işte 540 lira gibi bir fiyat yapar her türlü oyunu kaldırır android 4.0.3 kamerası iyi

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

çok teşekkürler ozz düşünücem bunu

Walmart.com: Sony Ericsson Xperia Active Smartphone, Black and Orange (Unlocked): Cell Phones

Walmart.com: Sony Ericsson ST15A Xperia Mini Android Smartphone, White (Unlocked): Cell Phones

bu ikisine baktım şimdi de bunlar hakkındaki yorumlar nedir acaba?
    motorola eskiden çok da kaliteli sayılmazdı ama şimdi baya iyi mi diyosun yani (:

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Geçen sene 300 dolara sony cybeshot 16.2 megapiksel kompak fotğraf makinesi aldım best-buydan.Gayet memnunum.Kesinlikle sony'nin kompak makinelerini tavsiye ederim.Ayrıca wal-marttan falan elektronik bişey almanızı pek tavsiye etmem.Best-buy gibi yerler varken önce oralar değerlendirilmeli sonra wal-mart'a bakılmalı.Ayrıca amazon, ebay'de gözden geçirilmeli.

Telefon alıyorsan iphone blackberry den şaşmıcan.Biraz daha fazla ver ama adam akıllı bi telefonun olsun.
    ""Let the game begin""

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

işte o biraz daha fazla verme durumu bende mümkün deil zaten kazancagım üç kuruş para onla da travel yapmak istiyorum + ailemi yeterince sömürdüm daha fazlasına gönlüm elvermez

dediğin sitelere şimdi bakıcam amadeus35 teşekkürler

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Amazon.com: Fujifilm FinePix S2950 14 MP Digital Camera with Fujinon 18x Wide Angle Optical Zoom Lens and 3-Inch LCD: Camera & Photo

Fujifilm FinePix S2950 14.0MP 3.0" LCD 18x Optik Dijital Fotoğraf Makinesi (HD Video Çekimi) - Foto / Kamera - Hepsiburada.com

Öncelikle merhaba. Ben yukarıdaki cihazı bir seneden fazladır kullanıyorum. Uzun süreden beri devam eden bir kampanyası var ve fiyat performans açısından bakarsak mükemmel biri iş çıkarıyor. Makina yarı profesyonel. Canon ve nikona diyecek bir şeyim yok fakat işini gayet iyi görecek bir cihazdır.
    Ayrıca fotoğraf makinası alırken megapiksele bakmamanı tavsiye ederim. Önemli olan şey lenstir. Bu cihazın lensini hiç bir kompak cihazda bulamazsın. 720p'ye kadar HD video kaydı da yapabilirsin. Ayrıca lensine göre küçük ve taşıması zahmetsizdir.(18x optik zoom yapabilirsin. Digital değil buna dikkat çekerim!!)
    Telefona gelecek olursak kesinlikle android işletim sistemi bulunan bir cihaz seçmelisin. Söylediğin çoğu şey mevcut bulunacaktır üzerinde ve seni tatmin edecektir. Bütçene göre seçimi yapmak sana kalır.
    Kolay gelsin=)
    Konu uykusuz123 tarafından (01-05-2012 Saat 04:50 PM ) değiştirilmiştir.

"Some people feel the rain. Others just get wet"

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

uykusuz123 sevdim ben bu makineyi videosunu fln da izledim teşekkür ederim,
    sen kullanıyosun sanırım şuan memnunsundur eminim de özellikleri vs nasıl biraz daha blgi verebilir misin örnegin siyah beyaz-sepya fln görüntü modları mevcut mu?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

uykusuz123 sevdim ben bu makineyi videosunu fln da izledim teşekkür ederim,
    sen kullanıyosun sanırım şuan memnunsundur eminim de özellikleri vs nasıl biraz daha blgi verebilir misin örnegin siyah beyaz-sepya fln görüntü modları mevcut mu?
    Amatörden profesyonele geçerken tercih edilebilecek bir makine.(o kadar kompleks) Yani siyah-beyaz gibi küçük özelliklerin dahilinde bir çok özellik mevcut. İlk aldığımda farklı modlarda çekim yapmaktan saatlerimi harcadığımu biliyorum.
    Özelliklere gelirsek,
    -Optik zoom yeteneği kompak makinelere kiyasla çok kuvvetli ve görüntü kaybı düşük.
    -28mm genişliğinde objektife sahip. Yine kompak makinelere kıyasla çok üstün.
    -İlk başlarda tercih edebileceğin otomatik modlar mevcut. Bunları profesyoneleştikçe kendin değiştirebiliyorsun.(enstantane,diyafram,iso vb.)
    -Flaşı ışığı gayet kuvvetli. Gece yarısı dışardan ışık almayan 30 metrekare bir odayı öğlen saatlerindeki kadar aydınlık ve kaliteli çekim yapabilirsin.

Bence artı yönü sıradan AA pille çalışması. Fiyatının uygun olmasının yanında bunun için de tercih ettim. 4 tane AA pille çalışıyor. Ben şarj edilebilir Duracell kullanıyorum ve tam doluyken 1000-1200 fotoğraf çekebiliyorum. Yedeklerini aldığımda uzunca bir süre şarj derdim olmuyor. Bataryaları olan makinelerin batarya ömrü bittiğinde makine kadar meblağa batarya almak zorunda kalıyorsun, yedek batarya taşıyamıyorsun ve en önemlisi her bakkaldan, marketten pil alamıyorsun.

Diyeceksin hiç mi kötü yönü yok. Tabiki var. Video sırasında zoom yaparsan, makinenin zoom yapma sesi videoda hissediliyor. Bu eksi bir yön bana göre. Ama çok da büyük bir sorun değil=)

Bir de bence alacaksan Türkiye'den al garanti kapsamından fazlaca yararlanırsın. Amerika'dan alırsan garanti işleri nasıl yürüyor pek fikrim yok. Ayrıca pek bi fiyat farkı da göremedim ben.(amazon ve hepsiburada arasında.)

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

şarjlı pil kullandıgında iyi olur ama olmadıgında normal piller bunların çalışmasına yetmiyo diye biliyorum yani çoğu kişi de makina bataryalı olsun fln diyo sen 1seneyi geçiktir kullandıgın için soruyorum ben bi bayan olarak fotograf çekme sevdalısı oldugumdan ötürü sorun yaşarmıyım of pil bitti şarj bitti vs

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bende gecen yaz 550 d canon aldim 800 dolara cok memnun kaldim ben makineyi aldigimda turkiyede fiyati 2300 tl civariydi

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

o da iyiymiş ama beni aşar okdar profesyonel değilim maleseff:d

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

fotoğraf makinesini fotoğrafçılığı öğrenmek için alıyorsan diek dslr al bence. dslr-like alıp para verme. ben öyle yaptım hata ettim. ayrıca fuji s2950 yi otomatik modda çekim yapacaksan alma. çamur gibi fotoğraf çeker otomatik modda. yok ben fotorğafçılıktır diyaframdır uğraşamam diyorsan kompakt bi model al. hiç uğraşma s2950 ile falan.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

o da iyiymiş ama beni aşar okdar profesyonel değilim maleseff:d
    sen amatorde olsan makine kendi guzel cekiyo canon ve nikondan baska marka dusunme derim

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

çok teşekkürler ozz düşünücem bunu

Walmart.com: Sony Ericsson Xperia Active Smartphone, Black and Orange (Unlocked): Cell Phones

Walmart.com: Sony Ericsson ST15A Xperia Mini Android Smartphone, White (Unlocked): Cell Phones

bu ikisine baktım şimdi de bunlar hakkındaki yorumlar nedir acaba?
    motorola eskiden çok da kaliteli sayılmazdı ama şimdi baya iyi mi diyosun yani (:
    markaya çok takılmamanı öneririm.

Motorola'yı Google satın aldı artık çok daha iyi modeller yapıyor.
    Yeni Razzr serisi mi ne var bütçen yeterse onlara da bakabilirsin.

Android telefon alırken kesinlikle mini falan bakmayın.
    Xperia mini vs benzeri bir telefonum var HTC'nin Wildfire S'i.
    Kesinlikle kullanışsız.
    Bataryası içinde işlemcisi,ekran kartı genel olarak hep alt kademe oluyor uygulama, oyun her türlü internette gezinme face,twitter vs'de gösterdiğim Atrix modeli sizin gösterdiklerinizden en az 2 kat daha fazla performans verecektir.

Mini telefon almayın dediğim boyuttan çok içindeki güçle alakalı yoksa şimdi 4.7" çıkan telefonlar var boyutları neredeyse tableti andıracak cinsten onlarda taşınması zor aletler ayrı konu

Farklı markalardan yakın özellikteki diğer telefonlar :
    Bazısının 3d özelliği var ama bataryası düşük bazısının kamerası iyi ama işlemcisi nispeten düşük diğer seçeneklere göre gibi farklar var ve de marka farkları ama bu modeller Türkiye'de 1000tl'den başlar orası kesin
    Amazon.com: LG Thrill Optimus 3D P925 Unlocked Android Cell Phone - US Warranty - Black - Carrier Packaging: Cell Phones & Accessories
    Amazon.com: HTC Inspire 4G Unlocked Phone with 3G Support, 8 MP Camera, GPS, Wi-Fi and Android OS - Unlocked Phone - US Warranty - Black: Cell Phones & Accessories
    Amazon.com: Sony Ericsson Arc S LT18i Unlocked GSM Cellular Phone--International Version, no Warranty (Black): Cell Phones & Accessories
    Amazon.com: Sony Ericsson MK16A Xperia Pro Android Smartphone with US 3G, QWERTY Keyboard, Touch Screen, 8 MP Camera, Wi-Fi, GPS - Unlocked Phone - US Warranty - Black: Cell Phones & Accessories

Iphone 4 fiyatları şu an 400 dolar.
    Iphone 4s'ten önceki model bildiğiniz gibi.
    Yenisi çıkınca 300 dolar seviyesine inecektir bu da yenisinin çıkmasına yakın bir zamanda
    Amazon.com: Apple Iphone 4 8gb Sprint White: Cell Phones & Accessories

amazon.com tavsiyem olur şahsen fiyat olarak en iyisi bana göre en azından kullanıcı yorumları vs bile fark yaratıyor

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Benimde bir tane makina tavsiyesine ihtiyacım olabilir bakalım yeni modeller orada da çıkıyordur daha güncel modellere yöneliyorum genelde ama foto makinesinde önemli olan Lens'tir bildiğim iyi lense sahip makinalarda ucuz olmaz ucuzlamaz kolay kolay.

Bol fotoğraf çeken genelde kendisinin fotoğrafını çeken birisine yarı pro da pro da tavsiye etmem bildiğiniz kompakt makinalar yeterlidir bence.

Ben gitmişken bunlardan almayı düşünüyorum.
    Amazon.com: Kodak PlaySport (Zx3) HD Waterproof Pocket Video Camera (Black): Camera & Photo
    Su altı, ekstrem spor durumları için çekim yapabilmesi ve sanırım saniyede çektiği kare sayısı yüksek olması da önemli.
    Ağır çekimde izleyebiliyorsunuz sanırım.
    Suya düşmeye dayanıklı 1080p video çekebilmesi çok güzel geldi bana.

Acayip bir foto veya video çekmesini beklemiyorum ama 720p standartlarında iyi ışık alır mı nasıldır genel verdiği görüntü merak ediyorum bilginiz var mı acaba ?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

şarjlı pil kullandıgında iyi olur ama olmadıgında normal piller bunların çalışmasına yetmiyo diye biliyorum yani çoğu kişi de makina bataryalı olsun fln diyo sen 1seneyi geçiktir kullandıgın için soruyorum ben bi bayan olarak fotograf çekme sevdalısı oldugumdan ötürü sorun yaşarmıyım of pil bitti şarj bitti vs
    Alkalin piller vardır. Hani dayanıklı pil diye geçer reklamlarda falan. Alkalin pille 800-1000 foto arası çekim yapabilirsin. Bu pilleri de her bakkalda bulmak mümkün artık. Sıkıntı yaşamazsın=)
    Senin bahsettiğin çinko-karbon ya da çinko-klorid piller. onlarla 3-5 çekim anca yaparsın=)

Ayrıca ben ekonomik ve güzel çekim yapabileceğin bir makine istediğin için bu tavsiyede bulundum.
    Ben de 1000-2000 dolarlık makineler önerebilirdim. O kadar para verdikten sonra dokunmadan çekmesini hatta çektim gel gösteriyim demesini beklerim zaten ben=)
    Konu uykusuz123 tarafından (03-05-2012 Saat 01:15 AM ) değiştirilmiştir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı earthborn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu telefonun ne gibi özellikleri var acaba bn çözemedim de baya ucuzmuş gerçi ama ?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bu telefonun ne gibi özellikleri var acaba bn çözemedim de baya ucuzmuş gerçi ama ?
    fazla özelliği yok ama görünüşü hoş geldi bu fiyata

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

iphone4S miş cartmış curtmuş okdar param yok haliyle bi telefona vericek, dolayısıyla şöyle megapixeli iyi olsun kaliteli fotograf çeksin, mp3 ü olsun radyosu da olursa ne ala,artırılabilir hafızası olsun internete bağlanabilsin (wi-fi) bide internetten program fln indirilebilirse süper olur
    yukarıda yazdıklarının bir çoğunu kapsıyor bu tel hemde görünüş olarakda güzel açıkcası 16gb'a kadar microsd desteği var,3MP cam var,Bluetooth var, mp3 olayı var.İnternete bağlanabiliyor ama wifi varmı yokmu yazmamışlar oraya Music Player for MP3, WMA, AAC, & AAC+ destekliyormuş. Qwerty klavyeli birde foto makinası düşünüyormuşsun ayrı bence işini görebilir bu

Amazon.com: LG enV3 VX9200 Verizon Cell Phone with 3MP Camera, Camcorder, Bluetooth, Stereo music, MicroSD expand to 16 GB, Email (Blue): Cell Phones & Accessories

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)