Work and Travel 2025
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: work and travel sırasında naylon staj

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Standart work and travel sırasında naylon staj

abd'de iken türkiye'de naylon staj yapmış olan var mı?
    sakıncası ne olabilir?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Hicbir sakincasi yok...Benim arkadasim 2 staj yapmisti Wat'tayken .... Tabi sikinti naylon staj yapacak yer bulmak.... Bir de eger staj defteri teslim etmenin belli bir suresi varsa onu ayarlamak...Bizim okulda bu naylon olaylari rahat isliyor ama sizim universiteyi bilemiyecem....

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

valla ben şirket buldum bu iş için fakat üni. sigorta yaptığı için sıkıntı olur diye kabul etmediler ki tanıdıktı yani burası

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı gokhaann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla ben şirket buldum bu iş için fakat üni. sigorta yaptığı için sıkıntı olur diye kabul etmediler ki tanıdıktı yani burası
    stajda sigorta yapıldığı için naylon staj dalgası sıkıntıya giriyo bende aynı şeyi düşünmüştüm fakat sigorta olayı düşüncelerimi eyleme geçirmeden aklımdan çıkarmama sebep oldu

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

sigorta bozuyor işi. o yüzden ben stajı 4. sınıf sonunda yapıp okuldan 1 sene geç mezun olacağım ya da abd de iken imza vs attırıp yapabiliyorsam onu yapmaya çalışacağım. başka çare yok.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Benim de 2 yaz dönemi zorunlu stajım var, okul kış stajlarını bile kabul etmiyor toplu şekilde öğrencileri sigortalattırdıkları için. Bu seneyi salladım, 3. ve 4. sınıfta staj yapmayı düşünüyorum, okul zaten uzayacak.

Ama şimdi seneye self gidip tekrar WAT yapmak da var) Bu işi çözmemiz lazım, cin fikirler bekliyorum)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Cin fikir çıkar mı bilmem ama zor yani.Benim başımdada aynı problem var.Okul kış stajı kabul etmiyor.İllaki yaz ve belli tarih istiyor.Bu sigorta olayı olduğu için wat yaparken yapmak bence mümkün değil

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Sigorta isi nasil bozuyor onu anlamadim ben.... Okula diyorsunuz ki su su tarihlerde surda staj yapcam... O da sizi belirttiginiz tarihlerde sigorta yapiyor... 3 kopyasini veriyor biri is yerinde biri sizde digerini de okul kaliyor... Staj anlaminda sigorta olayi hic bir engel teskil etmiyor bizim okulda .... ama sizin universitelerdeki uygulamalar farkli demek ki....

Kimse size staja gitmis mi?? Acaba bu ogrenci yurticinde mi yurt disinda mi diye arastirma yapmaz.... Okulu uzatmaktan filan bahsediyorsunuz arastirin bence illa bir yolunu bulursunuz....

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Benim üniversitemdede sorun olmuyor.Sigortayı yapıyolar o kadar.Bi staj defteri almak bide geri vermek kalıyor.Benim stajım süre olarak yetmedi tek yaza,yaz okulu filan girdi araya 17 gün kışın ara tatilde yaptım bu sene.Tabi her üni aynı derecede rahatlık yok.Bizim bölüm başkanı kendi direk git amerikada bi yerde çalışmışssın gibi belge al biz burda staj yaptın sayarız geri kalma boşuna work and traveldan demişti

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

valla tanıdık bi şirkete gittim ben genel müdür bana bi çalışanın kızını staj yapıyor gibi gösterdik kız kütahya'daydı daha sonra sskdan nasıl oluyor da bu kız hem okuyup hem burada staj yaptı diye ceza geldi dedi ben de araştırmazlar diye rahat rahat kayıt oldum wat için ama böyle hikayeler gelince vazgeçtim belki abd de yaptım deyip kurtulabiliriz.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Okulun kabul yazısı istemezse verecekleri defteri sen doldurursun olur biter.

Eğer kabul yazısı isterse oradan antetli kağıda doldurulmuş yazı gönderttirebilirsen problem olmaz.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

kabul yazısı istiyorlar fakat göndermemişler deyip oraya gidince ben de gönderebilirim onu sorun etmezler. tek çare bu kalıyor zaten. yurtiçinde yapıp riske girmeye gerek yok.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

kısacası yurt dışında ya da yurt içinde olmamız, sigorta yaparlarken okul tarafından anlaşılabilir mi?
    bir insanın yurt dışında olup olmadığı nasıl anlaşılabilir?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Geçen yaz hem yaz okulu hem staj vardı kim ne sigortası yaptı bilmem ama ben staj yerini bir kere yazın başında birde sonunda gördüm 30iş günü kabul edildi.
    Bu senede farklı olmayacak okula şurada yapıcam deyip ekimde doldurulup imzalanmış staj defterini vericem olay bitecek..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

sıkıntı zaten okul açısından değil şirketler açısından oluyor. yani ceza şirkete geliyor. o yüzden de kabul etmediler. evde yatıp staj yaptım desem tamam kabul edilir fakat yurtdışında olup şirkette gibi görünecek olmam sıkıntı yaratabileceğinden kabul görmedi. yoksa okul açısından sıkıntı yok yani.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Şirket neden biliyor yurtdışında olacağını? Yani illa bi mazeret gerekiyorsa bu yaz okulu veya burada biyerde para amaçlı çalışma olsa?..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

şirket tanıdık olduğu için biliyor. adamlara da kazık atmayalım sonra sskdan ceza gelince bize söylenirler. tabi söylediğin mazeretlerle başka bi şirket bulunup naylon yaptırılabilir ama yine de şirketin söylediği sigortadan dolayı sorun olur sözü kafamı karıştırdığı için yurtdışında yapmış gibi imzalamak en mantıklısı geliyor.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

ben bu işe kesin karar verdim ve abd'de yapmaya karar verdim. şirket ismi fln google'dan bulup yazarım. forumdan bi arkadaş mühüre falan gerek olmuyor demişti. bu kendi üniversitesi için mi böyle yoksa amerikadakiler mühür kullanmadıklar için mi ya da kullanıyorlar mı bilmiyorum sadece varsayım bu.
    bi de staj değerlendirme kısmını nasıl yazdılar. mesela çalışanlarla uyumu demiş ona good falan mı dediler

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)