Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vizeye erken girmek-geç girmek farkı?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Unhappy Vizeye erken girmek-geç girmek farkı?

Vize görüşmesine mayısta girmekle şubatta,martta,veya nisanda girmek arasındaki fark nedir acaba.Genel kanı erken girenler için vize alımının daha kolay olacağı yönünde.Bu durumun sebebi nedir?Öğrneğin not ort. düşük olan birisi erken girerse daha mı ajantajlı olur? Ben mesela 1.79 ortalamayla mayısın ilk haftası filan giricem büyük ihtimalle ve bu durum dezavantaj oluşturacakmıdır benim için?Son sorum şu erken vize tarihi mesela hangi aylar veya geç vize görüşmeleri hangi aylar olarak değerlendiriliyor?

BannedUser
    Guest

Pek farkı yok. Ama isim sorusturmasına takılanlar ıcın buyuk sorun olur. Gec vize Mayıstan sonraki surectir.

Bu sene sorun olabilir DS kotalarından dolayı..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

hadi ya benimde soyadım demir sanıurım takılırım.demir soyismi çok varmış öle duydum:S allahım neden herşey tersine gidiyo ya :S

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı inek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hadi ya benimde soyadım demir sanıurım takılırım.demir soyismi çok varmış öle duydum:S allahım neden herşey tersine gidiyo ya :S
    takılmaz hocam merak etme bişey olmaz
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

DS2019 olmadan vizeye giriş mümkün olsa en azından bu seneki gecikmeler önlenirdi

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

eger olaki ortalamadan yada baska bişeyden red alma durumun olursa ona göre tekrar basvurman için zamanın olabilir. bide bence randevu saati olarak 10 dan sonraki saatler daha iyi gibi neden derseniz zaten sizden once bi cok adam geçmiş oluyor görevliler yoruluyor bıkıyor adam görmekten daha agzınızı acmadan alda git der gibi havaları oluyo
    I may not be totally perfect but some parts of me are excellent.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı SYSOP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    DS2019 olmadan vizeye giriş mümkün olsa en azından bu seneki gecikmeler önlenirdi
    Bence önceki yıllar DS-2019 olmadan girilen vize görüşmeleri yüzünden bu sene şirketler denetleniyor iş verenler ile irtibata geçiliyor o yüzden DS-2019 çıkarma süresi uzuyor.Önceki yıllar sahte ds formları çıkmış olmasaydı bu sorunlar olmazdı diye düşünüyorum.Bence bundan sonra bu düzenle devam edilir.Garantiye alırlar.Önceki yıllar trafficking ile ilgili bi form verilmiyordu.Bu sene veriliyor.İşveren sizi zora sokarsa haklarınız var deniliyor..Bence artık işler daha güvenli olacak..

Asıl konu başlığına gelirsek @makroklimanın dediği gibi isim soruşturması dışında bi faydası olduğunu düşünmüyorum erken vize görüşmesine girmenin..Birde erken girip uygun fiyatlı uçak bileti aramkta var tabi faydası olarak..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

geç girince bilet pahalıya geliyo şirketlerle anlaşma yapılmalı biletler şubat gibi alınca vizesi cıkmayana bileti geri ödesinler
    550 euroluk yola suanda 710 euro verdim sırf vizeye geç girdim diye..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı PinkFloyd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geç girince bilet pahalıya geliyo şirketlerle anlaşma yapılmalı biletler şubat gibi alınca vizesi cıkmayana bileti geri ödesinler
    550 euroluk yola suanda 710 euro verdim sırf vizeye geç girdim diye..
    Zaten şu an bile alsanız çok geç kalmış değilsinizki.Günlük olarak bilet fiyatları değişebiliyor.Hatta saat saat bile değişebiliyor.Mayıs ayında dahi uygun bilet bulmak mümkün..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

teşekkürler ingilizce çalışmaya devam ediyorum hayılısı olsun artık napıyım..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten şu an bile alsanız çok geç kalmış değilsinizki.Günlük olarak bilet fiyatları değişebiliyor.Hatta saat saat bile değişebiliyor.Mayıs ayında dahi uygun bilet bulmak mümkün..
    bilet aldım zaten dün 710 euroya aynı biley 2 hafta once 580 euroydu fazla ödemiş oldum

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı PinkFloyd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bilet aldım zaten dün 710 euroya aynı biley 2 hafta once 580 euroydu fazla ödemiş oldum

Ne kadar erken olursa o kadar ucuz olur diye düşünüyosunuz sanırım.Aralık Ocak ayında bakmış olsaydınız daha farklı fiyat görürdünüz muhtemelen.Nisan-Mayıs aylarında hep kampanyalar oluyor benim bildiğim.Yani şimdiye kadar öyle almıştım ben hep.Şirketim bekletmişti beni herşey Mart ayında belli olsada bileti Mayısta almıştım.İst-Denver 985$ almıştım.9 Haziran çıkış 22 Eylül dönüş.Şimdi bakıyorum aynı güzergah 976$.Yani geç kalmış değilim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)