Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 59 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amerika da CAMP

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Amerika da CAMP

Arkadaşlar W&T için başvuduğum şirket bana camp programlarına katılmamı tavisye etti.Açıkçası benim aklım karıştı.Çünkü camp programlarında alıcağımız para, orda kalıcağımız zaman ( 9-12 hafta arası) gibi şeyler belli...Camp programının bir dier avantajıda kalıcağın yerin sorun olmaması..Yani kampta beleşe kalıosun ama kararsız kaldım.Çevremdeiler bana camp işinin sıkıcı olduğunu söylediler.Lütfen bu camp işini önceden yapan biri varsa bana yardım etsin...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

madem camp işine giriyosun ne iin var amerikada git antalya muğla egede kamp kur ikisi de aynı orman nehir deniz falan filan amaç amerika görmek ve maceraysa tabi ki work and travel

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart kamp işi

bu sitede var bilgi,www.campusa.com.tr Wattan çok daha eski ve özellikle avrupadaki öğrenciler tarafından daha fazla tercih ediliyor,daha kaliteli ve ingilizcesini geliştirip çevre yapmak istiyenler için birebir.Ama wattaki gibi cebinde binlerce dolarla dönme şansın yok,işin kültürel değişim kısmı ağır basıyor,sırf Amerikalılarla birlikte çalışıyorsun.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ya bende düşünüyorum giden varmı böle programa

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

camp programları oldukça kısıtlı ..free takılamıyorsun öyle watdaki gibi
    yapman gereken işler ,temizlik,egitmen,destek ekibi,aşçı,şoför vs..
    ve tabii bol bol çoçuklarla uğraşıyosun..
    konaklama onlara ait ama kim bilir wat ile kazanabileceğin para ile bir önemi kalmaz ama en azından alacağın para ve konaklaman garanti

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Uff bide tuvalet temizligi gelirse olmaz ama . Bence normal isler eger ki free olmuorsan yoksa adam seni kitlerse bi ise ugras dur bitiricem die .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ayrıca min. 3 ay çalışma sonra sana 7 hafta veriyorlar gezmek için.en geç haziran 25de orda olmalısın.zamanlar da pek uymuyo.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

benim 12 haziranda bitiyo ondan uyar giib 3 aylık 1750 dolar mı ne veriyorlarmış iştete bitince serbest mişin gecelere merkeze arabayla bırakıyormarmış ve ayrıca 1 gün serbest gün vs.. tabi bunlar palavrada olabilir gidip görüşeceğim ailem watta hala kafalarında takılan şeyler var

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben hala gidemiyorum şirketlere muğlada olduğum için.ama haftaya başlıycam. öğrenirsen yaz mutlaka foruma merak ediyorum şu campusa işini.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

campusada 3 ay çalıştıktan sonra gezmek içinb sana bir kaç hafta veriyorlar ..o tarihlerde yasal olarak çalışamazsın diye biliyorum..

evet detek ekiplerine egitmenerden biraz daha fazla ücret veriyorlar..ama bence 2000 $ i.in değmez 3 ayda çok daha iyisini kazanabilrsin wat ile...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

kazanabilirsin de kazanamazsında ben para için hedefim yok o yüzden bu daha garantili gözküyor gibi kardeş en azından konaklama ve yemek açısndan o prayıda alışverişe ve gezmeye harcadımmı tamammıdr çünkü program wattan daha ucuz

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

mantığa vurduğunda aynıya geliyo zaten watta 3600 kazandı de kiira artı yemek gider 1600 3 aylık 2000 kalır bunda 1700 kalsın temiz olsun ama yanlış ta düşünyo olabilirm ben başladım araştırmaya wat bitti pztsi campusa başlıyo burayay yazarım

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar ben görüşmeey gittim ve memnun kaldım şirket edu rehber İzmirde wattan bahsettim ilk zaten olnarda bunu önerdiler gerçekten watın giderk çivisi çıkarken bu program revaşta ben kayıt olacağım gibi

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

campusa diyosun yani..kafam karıştı iyice benim ya.gerçi zaman uymuyo camp için benim pek.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

giden adaylar var hatta facebookta grubu var,buraya pek takılmıyor sanırım arkadaşlar ama genel olarak wata göre memnuniyet oldukça üst düzeyde.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

evet kendileri ile görüştüm o gruptaki arkilerden arkadaşlar bu program zaten kontenjanlı 300 kişiymiş geçen sene kayıtlar ekim sonu başlıyormuş ben kararımı verdim umarım memnun kalırım artı koşuşturma başlar yok kamp seimi mülakat vize derken desler derken

bu progam hakkındaki tüm sorularıda alalbilirim gitmesem bile

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

CampUSA programında dokuz hafta çalışacağınız için elbette bir gelir elde edersiniz. Kazancınızın miktarı, kamp süresince çalıştığınız pozisyona bağlı olarak değişmektedir.

CampUSA programında eğer kamp danışmanı olarak çalıştıysanız, kamp sonunda sahip olduğunuz kazanç 1435 USD, destek ekibinde çalışırsanız da elde edeğiniz kazanç 1705 USD olarak belirlenecektir. CampUSA programında ödemeler iki haftalık periyotlarda yapılır.

Kayıt ücreti ise 800$ ayrıca 12 ay taksit warmış

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

800 kayıt+800 uçak=1600$ gider. 1700-1600=100$ karımız war
    Yani wat için ayırdığımız parayı alışwerişe harcayabiliriz.3000$ yani.Kamp minimum 9 hafta sürüyormuş.Sonrada o parayla amerikanın çoğu yerini gezebilirsin.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

aynen kardeşim wattan daha uygun ve daha rahat bi programmış dediğin gibi tatille ve alışverişe rahat rahat paran kalıyor

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben kesinlikle bu programla gidiyorum gitmeden tekrarasöylüyorum aklına bişi takılna olursa sorabilir artık gidincede daha çok bile cevap veririm tabi allah nasip ederse

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

E.d.u.r.e.h.b.e.r.e e-mail attım.Birkaç soru sordum.Cewap gödnerdiler.Sizinle paylaşmak istedim.Belki işinize yarar

1-Camp yerlerini kendimiz seçebiliyor muyuz.

Malesef, CampUSA programinda gitmek istedigin yeri kendin belirleyemezsin;cunku mulakatlar yapilip mulakat notlari sisteme girildikten sonra kampdirektorleri sisteme girer, adaylari inceler ve uygun olanlari kendilerisecerler. Bu asamada bizim herhangi bir yonlendirmemiz olamaz.

2-Örneğin ben temizlik yapmam.Böyle bir tercihim olabilirmi.

CampUSA katilacak ogrencilerin kamp icinde hangi asamada gorev alacaklarinibelirleme sansi var. Mesela, kantin, mutfak ve tamirat alanlarisecildiginde, bu alanlarda is verilecektir; ama su da unutulmamali, generalstaff olarak giden tum katilimcilar, az ya da cok temizlik yaparlar.Temizlik konusunda bir alerji soz konusu ise mulakatta bunu belirtmengerekiyor. Fakat bunun, senin yerlesim hızına etki edecegini de akildancikartmamak gerek. Aday ne kadar esnek olursa yerlesimi o kadar hızlı vesorunsuz olur.

3-Camp konusunda en az dört tercih yapmak gerkiyor demişsiniz.Ama ben sadeceiki campı tercih etmek istiyorum.Diğerleri ilgimi çekmiyor.Neden istemediğimyere gidip tatilimi berbat edeyim.4 tercih yapmak zorundamıyız.

Diger tercihleri yapiyor olman demek tatilini berbat ediyor olacaginanlamina gelmez elbette. Hic bilmedigin bir ulke ve program turu konusundabu sekilde onyargili olmak pek dogru degil. Her secenegin kendine goreavantajlari ve dezavantajlari var. Bunlar uzerinden durmakta fayda var.Netice itibariyle, minimum 4 tercih yapmak durumundasin.

4-Ayrıca bazı campların süresi 1-2 hafta sürer diyor.Bu sadece katılımcılariçin geçerli değilmi.Yani biz gidince işsiz falan kalmayız

Evet, guzel yakalamissin. Bu sure sadece kampa "camper" olarak katilan 9-16yas arasindakiler icin gecerli. Kamplarda işsiz ya da evsiz kalmak gibi birdurum soz konusu degil, kamp kurallarina uygun hareket edip kendiniattirmadigin surece Gorusmek uzere,

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben biliyodum bunları kampın seçilmemesi bir tek kötü yer olarak bence ama genelde kuzeydoğu tarafları olduğu için bi problem olmaz eeğr güney batı da olursa şansımıza dicez

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

eagle başka ne biliyorsun.Görüştün herhalde şirketle.Neler söylediler.Bizimle paylaşsan ii olur.Ben bursada oturuyorum.Burada eduşirketinin şubesi yok.Ondan gidip görüşemiyorum.Bu mülakatı nasıl dolduracam ben.telefonlamı görüşecem

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

mülakat formalite oluyormuş genelde senin istekleri ilgi alanları gibi şeylermiş form şeklinde sana postalarlar diye düşünüyorum eğer şubeye gitcek durumun yoksa siz sorarsanız ben cevap verebilirim

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ok teşekkürler.Sen kesin katılacan mı bu programa.Ben bişey daha sordum şirkete.Ben yalnız başıma gitemk istemiyorum.Bi arkadaşımla birlikte gitmek istiyorum Acaba mülakat kağıdına not düşsek olurmu diye.Adamda olur dedi.Bu şekilde giden bazı gruplar war ama birlikte gideceğinize garanti weremem dedi.Kayıt olmak istiyorsan bu şekilde baswur dedi.Bu biraz düşündürüyor beni.
    Yalnız gitmek gözünü korkutmuyor mu senin.Ya gittiğin yerde hiç türk olmassa

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

eagle cwp yazsana yaw bende taciz ediyim birass.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

geldim geldim bizde 6 kişiyiz yazıcaz 2 şerli aynı kampa gidelim diye ama bu sene bi arkim gitti ondan biliyorum tek başınaydı amerikalı bi arki edindi onun arabasıda vardı onla gezdi çok önemli değil olursa iyi olur ama tabiki ama çokta problem olmaz amacım dilimi geliştrmek bundada fazlasıyal oluyormuş
    2009 watçısı olcakken 2009 campusacısı olan şahsiyet

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

http://www.ccusa.com/programs/cc/

Kardeş bu siteye baksana bi.Eduya bu işi veren firma.Ama sitesinde kazanılan miktara 2205$ diyor.

5.FREE MEALS, ACCOMMODATION AND EXCELLENT SALARY
    Earn up to US$2205 for 9 weeks plus free food and accommodation.

2205$-1705$=500$ 500$+800$=1300$ yani adamlar Wat ile aynı paraya getirmek için bizim maaşlardan kesmişler.Bu benim tahminim tabi.Dostum sen ne düşünüyorsun.Bi sorsana şirkete ne bu ayak diye
    Bide bu siteyi bi gez okumaya çalış.İşe yara bilgiler çıkabilir.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı casanova21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    E.d.u.r.e.h.b.e.r.e e-mail attım.Birkaç soru sordum.Cewap gödnerdiler.Sizinle paylaşmak istedim.Belki işinize yarar

1-Camp yerlerini kendimiz seçebiliyor muyuz.

Malesef, CampUSA programinda gitmek istedigin yeri kendin belirleyemezsin;cunku mulakatlar yapilip mulakat notlari sisteme girildikten sonra kampdirektorleri sisteme girer, adaylari inceler ve uygun olanlari kendilerisecerler. Bu asamada bizim herhangi bir yonlendirmemiz olamaz.

2-Örneğin ben temizlik yapmam.Böyle bir tercihim olabilirmi.

CampUSA katilacak ogrencilerin kamp icinde hangi asamada gorev alacaklarinibelirleme sansi var. Mesela, kantin, mutfak ve tamirat alanlarisecildiginde, bu alanlarda is verilecektir; ama su da unutulmamali, generalstaff olarak giden tum katilimcilar, az ya da cok temizlik yaparlar.Temizlik konusunda bir alerji soz konusu ise mulakatta bunu belirtmengerekiyor. Fakat bunun, senin yerlesim hızına etki edecegini de akildancikartmamak gerek. Aday ne kadar esnek olursa yerlesimi o kadar hızlı vesorunsuz olur.

3-Camp konusunda en az dört tercih yapmak gerkiyor demişsiniz.Ama ben sadeceiki campı tercih etmek istiyorum.Diğerleri ilgimi çekmiyor.Neden istemediğimyere gidip tatilimi berbat edeyim.4 tercih yapmak zorundamıyız.

Diger tercihleri yapiyor olman demek tatilini berbat ediyor olacaginanlamina gelmez elbette. Hic bilmedigin bir ulke ve program turu konusundabu sekilde onyargili olmak pek dogru degil. Her secenegin kendine goreavantajlari ve dezavantajlari var. Bunlar uzerinden durmakta fayda var.Netice itibariyle, minimum 4 tercih yapmak durumundasin.

4-Ayrıca bazı campların süresi 1-2 hafta sürer diyor.Bu sadece katılımcılariçin geçerli değilmi.Yani biz gidince işsiz falan kalmayız

Evet, guzel yakalamissin. Bu sure sadece kampa "camper" olarak katilan 9-16yas arasindakiler icin gecerli. Kamplarda işsiz ya da evsiz kalmak gibi birdurum soz konusu degil, kamp kurallarina uygun hareket edip kendiniattirmadigin surece Gorusmek uzere,
    E ile baslayip r ile biten sirkete kayit olmanizi onermem .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

vala arkadaşım şirket zaten geçen sene ki fiyalar demişti bunlar 2. gidişimi soracağım hiç şüphen olmasın sitede yazıyo söke söke almasını biliriz e ile başlayıp r ile biten şirketten memnun olan var olmayan var her şirket giib kuzenim önerisi ile gidicem ben vaal aileminde yattı aklına ki biizmkinlerin gazabından korksunlar orda bişi olursa şansımıza artık
    2009 watçısı olcakken 2009 campusacısı olan şahsiyet

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)