Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ssn

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Thumbs up Ssn

Evet arkadaşlar, az önce SSN ofisinden geldim.....Fakat ben bir hata yaptım siz yapmayın diye yazıyorum şimdi....Ben sevis kaydını bu sabah yaptım,, anasını satayimm ardındanda hemen cuppp SSN ofise gittim....Hatta hatırlarsanız Bağnu_k yada sordum ne yaptın diye,, ama oda sanırım benzer sorunla karşılaşmıs olabilir...

Neyse,, gittim destinden fort waltona,, gidiş geliş bana pahalıya mal olduu kahretsiz yaa ,, walla girdi 50 dolar....,

Neyse gittim sıra aldım,, form doldurdum derken,,, ofisteki gülümseyen bayan bana aynen sunu soledi..

Sevisini update ettikten sonra en az 10 gün geçmesi gerekiyor dedi..
    Sonrada benim sponsoru aradım,, müdür ne iş bu, nasıl bir durum diye...
    Oda didikii,, sen sevisini bugun yapmıssın,, 10 gün sonra gitmen lazımm dedii SSN İÇİN..??

bende ne yapayım atladım taksiye geldim,,, saolsun tasicide bir muhabbet bir muhabbet ama benim ciğerimm yanmıss, D kahretsin bee,, zaten taksiciye destin fort walton kaç para dedikten sonra 45 dolar diyincee,, ne cevremdekii plajlara bakabildim,,, nede ssn i alamadığımı dusundum o an...

Buarada elninoyavuz arkadasımızın çalışacağı mekanıda gördüm...Big kahunas,, harbiden güzel yer,, plaja çok yakın, manzaralı..

ve bizim mc donaldsın tabaklarındaki kağıtlarda paso reklamını yapıyorlar

neyse..

sonuc olarak...

Bu SSN olayı ile ilgili bana soyledikleri doğrumu arkadaslar....SEVISten sonra 10 gün beklememmi gerekşyor.....???

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

SSN olayına girmişken kısaca değineyim tüm arkadaşlar için diğer bilgilere ek olarak...

En yakın SSN ofise gidiyorsunuz..
    girişte bir güvenlikçi oluyor...
    sağınıza solunuza iyi bakın , numaramatiklerden numara alıyorsunuz..
    tıpkı vize görüşmesinde olduğu gibi 7-8 tane kabin var...

sıra aldığınız sıramatiğin yanında bir yerde J-1 vizeli öğrenciler için hazırlanmıs formlar var..Onu dolduruyorsunuz sıra size gelemden önce...

Sonrada sıranız gelince, kabine gidip görevliye ds belgenizi ve pasaportunuzu gosterince hiç laf etmenize bile gerek kalmadan görevli olayı anlıyor...hatta biz 5-10 dk muhabbet ettik...türkiyeye gelmiş daha onceden falan filanda....

numarayı aldıktan sonra kalan aşamalar için tekrar buraya yazarım benden önce yazan olmazsa,, zaten cokta karmasık birşey değil...belgeyi alırken birde 3 dolarmı ne para veriyormusuz..hepsi ol....

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

uyarıların için çok teşekkürler, tecrübelerin çok yardımcı olacak bize, tekrar saolasın...
    and i wonder, if you ever wondered the same. and i still wonder..

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

10 gün mü bilmiyorum ama en az bir 4-5 gün geçmesi gerektiğini duymuştum
    çünkü her ne kadar online da olsa bu sevis olayını yine de gerekli kurumlara bilgilerin çok çabuk iletilmiyor o yüzden biraz bekletiyorlar...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

sevis update nedir? tam olarak anlamadım arkadaşlar? biz mi yapıyoruz bu update i? ne zaman yapılacak? kim yapacak? amerikadayken mi yapıcağız? yoksa TR deyken oluyor mu? bi yardım edin ki orda boşuna vakit kaybı yaşamayalım hemen SSN imizi alalım.....

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Sevis onay falan diye bahsedilmiş ama bildiğim kadarıyla sevis formu doldurulup, netten submit ediliyor. Başka bir işlem yapılmıyor bildiğim kadarıyla, sonrasında SSN.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı scuba87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sevis update nedir? tam olarak anlamadım arkadaşlar? biz mi yapıyoruz bu update i? ne zaman yapılacak? kim yapacak? amerikadayken mi yapıcağız? yoksa TR deyken oluyor mu? bi yardım edin ki orda boşuna vakit kaybı yaşamayalım hemen SSN imizi alalım.....
    Amerikayı giriş yaptığına dair bilgilerini güncelliyorsun.Bazı firmalar online olarak bazıları telefon ile yapıyor.Bize verilen süre varış tarihimzden itibaren 3 ila 7 gün arası.Sanırım siz intrax ile gidiyordunuz intraxta kendi sayfanızda check in diye bir bölüm var oraya bilgilerinizi gireceksiniz.Telefon ile ulaşmayı planlıyorsanız
    1-888-224-0450 yi arayacaksınız(intrax için) Ama sitede bazı arkadasların temmuz sonuna kadar bu işlemi yaptırmadıgını okumuştum.SSN için hemen yapmakta fayda var
    Somethings never changes..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

çok teşekkürler adros ewet intrax la gidiorum ben.amerikadayken mi check in e gircem internet sitesinde??? yoksa şimdi doldursam ve oraya vardığımda sizin sevis update i çoktann yapılmış derler mi???

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı scuba87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok teşekkürler adros ewet intrax la gidiorum ben.amerikadayken mi check in e gircem internet sitesinde??? yoksa şimdi doldursam ve oraya vardığımda sizin sevis update i çoktann yapılmış derler mi???
    amerikaya girince yapacaksın
    Somethings never changes..

Turkishwat Mover
    Tecrübe Puanı
    17

ben sevis kaydindan 1 gun sonra gtmistim vede basvurumdan 15 gun sonra SSN imi aldim.o yuzden cok takmayin kafaya.sevis dedikleri olayda sen usa'da bulundugun yeri ve isverenini sponsor firmana bildiriosun.
    SSN de ise hukumete 'ben usaya kisa sureli calismak icin geldim,bana numara verin' diosun.dolayisiyla birbiriyle baglantili diil.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

tamm arkadaşlar ilginiz ve cevaplarınız için çok teşekkürler.

son bir sorum olucak;

ben usa ya ilk vardığım günlerde ilk önce internete girip check in yapıcam intraxın sitesinden ve sevis update i yapılmış olucak. ortala 1-2 gün sonrada SSN bürosuna gidip SSN e başvurcam ve sonra bana SSN card gelicek ve aynı gün içinde NON-DRIVER ID varmış ona başvurayım ki amerikadayken daima yanımda passport taşımak zorunda kalmayayım ve böylece USA dayken devletle yapıcağım işler bitmiş mi olucak??? sonra rahat rahat işimi ve tatilimi yapabilirmiyim???

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı fatih255 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben sevis kaydindan 1 gun sonra gtmistim vede basvurumdan 15 gun sonra SSN imi aldim.o yuzden cok takmayin kafaya.sevis dedikleri olayda sen usa'da bulundugun yeri ve isverenini sponsor firmana bildiriosun.
    SSN de ise hukumete 'ben usaya kisa sureli calismak icin geldim,bana numara verin' diosun.dolayisiyla birbiriyle baglantili diil.
    bende aynı sekılde yapmıstım sorun falanda cıkmadı...
    Better late than never

ŞİRKET SEÇİM YÖNERGESİ (ORTAK BİLDİRİ) Mağdur olmamak için okuyunuz...

http://www.turkishwat.net/work-trave...k-bildiri.html

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

benim de iş sözleşmem de yazıyo bu gidişten 10 gün sonra ssn başvurlcak hatta işveren kendi götürcekmiş bizi ben de nie 10 gün die düşnüydum hep bundanmş demekki

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

HIMMM.....AHHH YAA....Gittiii benimm paracıklarımmm

neyse hayırlısı olsun bakalım.....

maviyesil buarada panamacity bana 50 km uzaktaymıss....
    aslında normal taksiyle gittinmii 100 dolardan sagı değil,,, fakatt biz burda kaçak bir taksiye biniyrzzz ) 10 dolara falan goturuyor.....bende dün ssn e giderken kaçak taksiyle gittim,, donuste aradım ulasamadım adama,,, mecburr normal taksiyee bindimm yau kötüü olduu.....bisikletle 4 saat falan sürüyormuss

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Bu 10 gün bir tavisyeden başka birşey değil bence... Ayrıca SSN gelmesi de başvurunun yapıldığı ofisin yoğunluğuna bağlı sanırım... Amerika'ya vardığım gün SEVIS kaydımı yaptım, ertesi gün SSN başvurduk ve bir hafta sonra numara elimdeydi.

Bazı iş verenler SSN olmadan işe başlatmıyor, bu kişiler bence zaman kaybetmeden başvursun diğerleri 10 gün bekler isterse
    "Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber bei dem Universum bin ich mir noch nicht ganz sicher."

"İki şey sonsuzdur, evren ve insanın aptallığı ama evrenden henüz tam emin değilim."

-Albert Einstein -

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı aalpinistt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar, az önce ssn ofisinden geldim.....fakat ben bir hata yaptım siz yapmayın diye yazıyorum şimdi....ben sevis kaydını bu sabah yaptım,, anasını satayimm ardındanda hemen cuppp ssn ofise gittim....hatta hatırlarsanız bağnu_k yada sordum ne yaptın diye,, ama oda sanırım benzer sorunla karşılaşmıs olabilir...

Neyse,, gittim destinden fort waltona,, gidiş geliş bana pahalıya mal olduu kahretsiz yaa ,, walla girdi 50 dolar....,

neyse gittim sıra aldım,, form doldurdum derken,,, ofisteki gülümseyen bayan bana aynen sunu soledi..

Sevisini update ettikten sonra en az 10 gün geçmesi gerekiyor dedi..
    Sonrada benim sponsoru aradım,, müdür ne iş bu, nasıl bir durum diye...
    Oda didikii,, sen sevisini bugun yapmıssın,, 10 gün sonra gitmen lazımm dedii ssn için..??

Bende ne yapayım atladım taksiye geldim,,, saolsun tasicide bir muhabbet bir muhabbet ama benim ciğerimm yanmıss, :dd kahretsin bee,, zaten taksiciye destin fort walton kaç para dedikten sonra 45 dolar diyincee,, ne cevremdekii plajlara bakabildim,,, nede ssn i alamadığımı dusundum o an...
    :d

buarada elninoyavuz arkadasımızın çalışacağı mekanıda gördüm...big kahunas,, harbiden güzel yer,, plaja çok yakın, manzaralı..

Ve bizim mc donaldsın tabaklarındaki kağıtlarda paso reklamını yapıyorlar :d

neyse..

Sonuc olarak...

Bu ssn olayı ile ilgili bana soyledikleri doğrumu arkadaslar....sevısten sonra 10 gün beklememmi gerekşyor.....???
    yınede gezmıssın hocam o kadar onemlı degıl 45 dolar...
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks