Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 1,77 ortalama ile..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Standart 1,77 ortalama ile..

Arkadaşlar merhaba,benim ortalamam geçen sene hasta olup okula gidemediğim için ilk dönem 0,3 geldi ve bu yüzden genel not ortalamasını 2,35 lerden 1,80 e düşürmüştü.Bu dönem ise 2,0 dönem ortalaması yaptım fakat genel ortalama 1,77 ye geriliyor yaklaşık olarak.Fakat dönem ortalamalarında belirgin bir artış göze çarpıyor.Vize görüşmesinde hastaydım diye derdimi anlatmayı da düşünüyorum.Sizce büyük sıkıntı olur mu bu benim için? Bu arada şuan 3. sınıfım.

BannedUser
    Guest

olmaz 7.snıf 1.67 ile aldım ben. ing iyiyse sorununu anlatırsın aynen burada anlattıgın gibi.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

2 donem ortalama yapıpta genel ortalamanın 1.8 den 1.77 ye dusmesı ılgınc olmus yaw :S

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Dediğim gibi 2. sınıfta ilk dönem 0.3 gelmişti,2. dönem ise 1.40 civarı geldi okula gidemediğim için ve 2,35 den düşüş oldu.Fakat bu dönem 2.00 ortalama yaptım ve 1.80 den 1.77'ye düştü.İngilizcem çok çok iyi değil ama burda yazdıklarımı anlatabilirim diye düşünüyorum.

Makroklima hayırlı olsun bu arada.
    Konu burk tarafından (02-03-2011 Saat 02:43 AM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Bu arada,transkript hesabında bir yanlışlık oldu sistemden dolayı arkadaşlar,muhtemelen ortalama 2,09 civarında gelecek.Vize görüşmesinde çok zorlamazlar not açısından sanırım?

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Neden okula gitmediğini sorabilir. Hazırlıklı git bazı sorulara.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Bu dönem alttan ders aldığım için 0,3 olan ortalamayı 1,81 e yükselttim ve transkriptte 1,81 gözükecek.Fakat geçen sene 2.dönem ortalaması 1,40 gözüküyor,bu dönem 2,39,genel ise 2,09 olacak.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı burk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu dönem alttan ders aldığım için 0,3 olan ortalamayı 1,81 e yükselttim ve transkriptte 1,81 gözükecek.Fakat geçen sene 2.dönem ortalaması 1,40 gözüküyor,bu dönem 2,39,genel ise 2,09 olacak.
    geneL 2.09 sa tedirgin oLmana gerek yok.. cok istisnai bişey oLmazsa görüsmede vizen hazır sayıLır.. yinede kesin konusmamak Lazım gecen günLerde 3.35 Le red aLan bi arkadasın yazısını okumuştuk burada.. ama ben aLacağına inanıyorum boL şans

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

aslında ben makroklima ya bişi sormak istiorum ama acemi watçı olduum için msj atamıorum.umarım bnm sesimi burdan duyarsın.ben hazırlık sınıfı öğrencisiyim.we okulum bana öğrenci belgesi dışında hiç bi ewrak weremiceklerini söylüo.not dökümü bile wermiolar.vizede çok sıkıntı yaşar mıyım bu konuda bi emsal war mı bildiğin??teşekkürler.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı cimbomlu10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geneL 2.09 sa tedirgin oLmana gerek yok.. cok istisnai bişey oLmazsa görüsmede vizen hazır sayıLır.. yinede kesin konusmamak Lazım gecen günLerde 3.35 Le red aLan bi arkadasın yazısını okumuştuk burada.. ama ben aLacağına inanıyorum boL şans
    Teşekkürler,umarım tüm arkadaşlar alır da diledikleri gibi gerçekleşir Amerika hayalleri

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı 1111 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aslında ben makroklima ya bişi sormak istiorum ama acemi watçı olduum için msj atamıorum.umarım bnm sesimi burdan duyarsın.ben hazırlık sınıfı öğrencisiyim.we okulum bana öğrenci belgesi dışında hiç bi ewrak weremiceklerini söylüo.not dökümü bile wermiolar.vizede çok sıkıntı yaşar mıyım bu konuda bi emsal war mı bildiğin??teşekkürler.
    makro duyar sesini birazdan merak etme yazar sana cevap.. ama ben sana bişey söyLeyeyim emin oL makroda aynısını söyLeyecek..TRANSKRİPTİN OLMADAN VİZEYE GİREMEZSİN, GİRSENDE ALAMAZSIN VİZE..bunun için ne yap et o transkripti aL, gecen sene bnmde basıma geLmişti zor beLa aLmıstım daha farkLıydı bnmki.. şirketin cevabı buydu transkript aLmazsan bosuna yoL çekip gitme konsoLosLuğa demişLerdi.. gerekirse cingar çıkar ama aL o transkripti.. vizeye girecem kardesm de.. transkript vermemek ne kadar saçma ya.. KoLay geLsin sana.. dediğim gibi makro geLir birazdan

BannedUser
    Guest

Alıntı 1111 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdiye kadar transkript olmadan vize alan görmedin. Muhtemelen transkript olmadıgı için sana yeşil kağıt verecekler ve transkripti gönder diyeceklerdi. Transkirpt vermemeleri normal ama en azından not dökümü alman gerek bunu öğrenci işleri karşılamıyorsa dekan veya dekan yardımcısı ile birebir görüşmen gerek. Vizeye gireceğini ve bu evrak olmadan kabul olmadıgını söyle. Gerekiyorsa şirketinde bu konu hakkında bir yazı yazıp sana versin sende dekana ya da dekan yardımcısına göster.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

@1111

Mantık olarak hazırlık okuduktan sonra work and travel yapmak kadar iyi bişey olamaz,senin bu imkanını nasıl engellerler onuda anlamış değilim.Bizim hazırlıkta hocalar yönlendirmişti bizleri..Eğer sen not belgen olmadan vizeye gidersen eksik belge kağıdı alırsın resmi olarak, sonra okulunda o belgeyle birlikte dilekçe yazar alırısn not belgeni ve gönderirsin postayla konsolosluğa.Tabi not belgen olmadan gideceksen bu durumu anlatabilmen lazım konsolosa.Hazırlan öyle git bence.
    Konu Ugur tarafından (05-03-2011 Saat 04:07 PM ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)