Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 92 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ds formum hala gelmediği için Vize görüşmem belirsiz durumda

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Standart Ds formum hala gelmediği için Vize görüşmem belirsiz durumda

Arkadaşlar şirkete yazılırken Martın sonları en geç Nisan gibi vizemi almış olacağım söylendi. Bu durumu yaşayan başka arkadaşlar var mı? Bu sene ilk kez gideceğim için tedirgin oldum. Çünkü her firmayla görüştüğüm zaman bizimle alakası yok Sponsor firma yüzünden oluyor deniyor. Benim muhattabım şirket olduğu için doğal olarak Neden gecikiyor sorusuna hemen Sponsora atıyor ve gerekçeleri beni tatmin etmiyor.

Benim gibi bu olayı yaşayan arkadaşlar varsa he tamam diyebilirim belki?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

cok sacma olmus yaptiklari daha ds gelicekte vize tarihi alinicakta vizeye girilicekte sikintiliymis cunku vizen garanti olsa ucuza alirdin ucak biletini.ben 29 nisanda kayit yaptirdigim icin sirkete ds haftaya gelicek ortalama 2 3 hafta sonrayada vize randevusu alsak mayis sonu haziran basi gibi alicam bende.eger erkenden kayit yaptirdiysan sana sozunu verdilerse mart nisan gibi ben olsam biktirana kadar arardim yoksa savsakliyolar isi son dakika surprizi yasamamak icin garantiye al kendini derim

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Alıntı bolatu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şirkete yazılırken Martın sonları en geç Nisan gibi vizemi almış olacağım söylendi. Bu durumu yaşayan başka arkadaşlar var mı? Bu sene ilk kez gideceğim için tedirgin oldum. Çünkü her firmayla görüştüğüm zaman bizimle alakası yok Sponsor firma yüzünden oluyor deniyor. Benim muhattabım şirket olduğu için doğal olarak Neden gecikiyor sorusuna hemen Sponsora atıyor ve gerekçeleri beni tatmin etmiyor.

Benim gibi bu olayı yaşayan arkadaşlar varsa he tamam diyebilirim belki?
    Hocam sıkıntı yok.Bu sene biraz gec geliyor DS'ler.Şirketine söyle DS gelecek şekilde Vize randevusunu alsınlar red durumunda iade olacak şekilde ucak biletini de ayarla görüşmeye girdikten 2gün sonra gelir pasaportun zaten.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı cAv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam sıkıntı yok.Bu sene biraz gec geliyor DS'ler.Şirketine söyle DS gelecek şekilde Vize randevusunu alsınlar red durumunda iade olacak şekilde ucak biletini de ayarla görüşmeye girdikten 2gün sonra gelir pasaportun zaten.
    Aynen dediğiniz gibi nisan ortalarında ben uçak biletimi hallettirdim, vize alamamam durumunda kensintisiz iade yapılacak şekilde...

Eğer bide bu sefer çok aşırı yoğunluktan vize tarihi çok sarkabilir mi? normal olarak şirketle haftaya 16 17 18 Mayıs gibi vize görüşmesini ayarlamasını istemiştim ama? yoğunluktan şimdiden ne zamana tarihi veriyolar tahimini bilginz var mı Ankara hakkında?

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Aynen dediğiniz gibi nisan ortalarında ben uçak biletimi hallettirdim, vize alamamam durumunda kensintisiz iade yapılacak şekilde...

Eğer bide bu sefer çok aşırı yoğunluktan vize tarihi çok sarkabilir mi? normal olarak şirketle haftaya 16 17 18 Mayıs gibi vize görüşmesini ayarlamasını istemiştim ama? yoğunluktan şimdiden ne zamana tarihi veriyolar tahimini bilginz var mı Ankara hakkında?
    Ankara boş bildiğim kadarıyla Mayıs 20 den sonra yer vardır diye düşünüyorum.İstanbul sıkıntılı o konuda.Ne zaman gidiyorsun ABD'ye ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı cAv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ankara boş bildiğim kadarıyla Mayıs 20 den sonra yer vardır diye düşünüyorum.İstanbul sıkıntılı o konuda.Ne zaman gidiyorsun ABD'ye ?
    18 Haziran. Vize görüşmemde bir problem çıkacağını sanmıyorum ama herhangi bir red durumunda bir kez daha şansım olması açısından Hazirana sarkmasa keşke diye düşünüyorum ama hiç bir şeyden emin olamıyor ki insan. Sınavlara falan denk gelmesi falan filan çok sıkıntılı...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

aynen benimde daha ds belgem gelmedi. ve 18 mayısta vize randevum var. Onuda geçtim isim soruşturmasına kalabilecek bir ismim var. İşim zor gibi bu sene bakalım hayırlısı.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

DS yüzünden 11 Mayıs daki randevumu ertelicem ben de. İşe 18 Nisan'da kabul edildim, 3 haftaya DS gelir diye düşünüp 11 Mayıs'a randevu aldık ama yetişmedi DS. 25ine kadar gelir inşallah

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı hunterTR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen benimde daha ds belgem gelmedi. ve 18 mayısta vize randevum var. Onuda geçtim isim soruşturmasına kalabilecek bir ismim var. İşim zor gibi bu sene bakalım hayırlısı.
    isim soruşturması nadir soyisimli falan olunca mı yoksa yaygın olunca mı oluyor yada neden oluyor şansa mı ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

isim soruşturması nadir soyisimli falan olunca mı yoksa yaygın olunca mı oluyor yada neden oluyor şansa mı ?
    Çok yaygın bi soyadına sahipsen soruşturmaya kalma ihtimalin var. Yılmaz, Kaya, Kılıç vb. gibi

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı egorentas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok yaygın bi soyadına sahipsen soruşturmaya kalma ihtimalin var. Yılmaz, Kaya, Kılıç vb. gibi
    Yani şuan ds formu gelmemiş ve vize görüşmesine Mayıs sonu Haziran başı gibi girecekler için isim soruşturması olayı direk ABD'ye gidememe gibi durum doğuruyor ortaya? (İsim soruşturmasında beklenen süreleri okuyunca forumda)

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

arkadaşım aynı durumdayım seninle ds bekliyorum hala. 10 haziranda uçuyorum hemde tarih değişikliği yaptığımda bilmem kaç euro para cezası var ama ortada hala ds yok vize görüşmesi yok. şirket bıktı artık aramalarımdan mail atmalarımdan sponsora atıp duruyolar durumu. benim finallerim 28 mayısta başlıyo o zamana kadar hallolsun bu iş dedim bugün son olarak. tamam dediler her zamanki gibi haftaya için vize görüşmesi alacakmışmışmış.... 27 nisandada almıştı ds yetişmedi iptal oldu hala bekliyoruz bakalım. iice canım sıkılmaya başladı çok stresli ve gerginim bütün amerika isteğim uçtu gitti bunların yüzünden

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Yavru penguen bende senle aynı durumdayım. 4 mayısta görüşmem vardı ertelendi. Hala ds belgesini bekliyorum malesef

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yavru penguen yazdıkların aynısını bende yazma gereği duymuyom bende aynı durumdayım ds yok vize görüşmesi tarihi yok şirket her hafta bişeyler yapıor ben görmüyorum nedense bu tabi abartma ))ayrıca şirketle full papaz oldum benim 21 mayısta vizelerim hemen ardıdandan finallerim baslıor aynı şelilde o aralar bi yere gitmem durumum olmuyacak.şirketten parasmı istedim oda temmuzda veririm dedi bu şirketler burda böle sorun cıkıorsa abd de neelr çıkarır ama gitmek de istiyom..gidip gitmemek arasındayım ne düşünüyosunuz durum bu...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

bu gidişle gidemeyeceğimizi düşünüyorum ama yalnız olmadığıma bi yandanda seviniyorum

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı SERDAR ÖĞÜTLÜ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yavru penguen yazdıkların aynısını bende yazma gereği duymuyom bende aynı durumdayım ds yok vize görüşmesi tarihi yok şirket her hafta bişeyler yapıor ben görmüyorum nedense bu tabi abartma ))ayrıca şirketle full papaz oldum benim 21 mayısta vizelerim hemen ardıdandan finallerim baslıor aynı şelilde o aralar bi yere gitmem durumum olmuyacak.şirketten parasmı istedim oda temmuzda veririm dedi bu şirketler burda böle sorun cıkıorsa abd de neelr çıkarır ama gitmek de istiyom..gidip gitmemek arasındayım ne düşünüyosunuz durum bu...
    <şirketin hangisi ? işin ayarlanmışmıydı biraz açıklarmısın
    FORZA ES-ES

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar yalniz olmadigima mi sevinsem yoksa maguriyetimize mi uzulsem bilemedim... bende ayni dert. subattan beri kayitliyim, is secme olayi tam bir faciaydi zaten ordan oraya egistirik sonunda sectik martin son haftasndan buyana DS bekliyorum!!! cildircam 11 mayisa randevu aldik DS gelmedigi icin gidemiyorum haliyle... 1 hazirana istanbula ayarlaik. bakalm umarm gelir yaa cok skldm artk cok sinirlendim bugun patlaim resmen. benim sirket gercekten olayin ciddiyetinin farkinda degil.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

söylediklerim ne derece içinizi rahatlatır bilmiyorum ama bende taa şubatta işe kabul edilmiştim ds gelmiyordu benden sonra işe kabul edilip vize alanlar vardı aynı bende sizler gibi papaz olmuştum şirketle hatta aramama yemini ettim onlar aramadan ama şok bir şekilde geçen cuma aradılar ve çarşambaya (yarın) vize görüşmen var ds geldi dediler valla o anda inanamamıştım ama şaka maka yarın gidecegim umarım güzel sonuçlanır. diyecegim oki sıkıntı yapmayın bu sene herkes ds belgesinden müzdarip herkes için hayırlısı olsun umarım sizlerde benim gibi umutsuzluga düştügünüz anda sevinirsiniz.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

eynaaa inş dediğin gibi olur bizi en iyi sen anlarsın heralde sinir stres tavan yaptı benim artık

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı eynaaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    söylediklerim ne derece içinizi rahatlatır bilmiyorum ama bende taa şubatta işe kabul edilmiştim ds gelmiyordu benden sonra işe kabul edilip vize alanlar vardı aynı bende sizler gibi papaz olmuştum şirketle hatta aramama yemini ettim onlar aramadan ama şok bir şekilde geçen cuma aradılar ve çarşambaya (yarın) vize görüşmen var ds geldi dediler valla o anda inanamamıştım ama şaka maka yarın gidecegim umarım güzel sonuçlanır. diyecegim oki sıkıntı yapmayın bu sene herkes ds belgesinden müzdarip herkes için hayırlısı olsun umarım sizlerde benim gibi umutsuzluga düştügünüz anda sevinirsiniz.
    İnşallah istediğin gibi sonuçlanır vize görüşmen. Ben arayıp sorduğumda benden sonra iş seçenler nasıl ds formu geliyor dediğimde ise bir kaç farklı sponsorlarla çalışıyorlarmış. bazı problem yaşatan sponsorlar geciktirme yapıyormuş işte, onlardan biri de ben oluyormuşum. ama dediğini göre paket halinde gönderiyorlarmış yani toptan ve yoldaymış Avrupada bir yer söyledi(paketin şuan kargo olduğu yer) ama artık neye inanıp neye inanmayacağımı şaşırmış durumdayım.

bugün yine arayacağım ben tartışmış olsam da olmasam da arayacağım çünkü bu bizim en doğal hakkımız ve şirketten kaynaklanmayan bir sorun deniyor ama adam gibi açıklamıyorlar. siz de nedenlerini sorun sıkıştırın bence. ortak bir nedenden dolayı ise he bu yüzdenmiş diyebilelim bizde.

sonuç olarak ABD gidememe durumunda kayıt param yani 200 dolar yanacak o yüzden he rgün de ararım her saatte kimsede bana ters yapamaz ve hakkı yoktur.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

skyline şirket kayseride ayka yurtdışı eğitim diye geçiyor küçük bi şirket olayı ben sana elimden geldiği kadar kısaca anlatayım..şirkete kasımda başvurdum parasını ocak başında ödedim ilk önce abddeki sponsorun istanbulda mülakat yapacağı söylendis tabi yalan çıktı mülakat falan olmadı daha sonra size ds belgesini yollayıp vize alınacağı söylendis ben de mayısın başına kadar olur umut edıodum olmadı gitmeme kararı aldım buyuk ıhtımal gıtmeyecegım bu şirketle gidecek arkadasların hepsi benim aynı magdurıyette ve bazıları sırf gıtmek ıcın sectıklerı ıs seceneklerı dısında işe gideceklerini söylediler ve sehır neresı olursa dediler bende kabul etmedim böyle durumu paraızla rezıl olma durumuna gırıyor bu gece abd de bulunan şirket görevlısını arıyacagım tabı aynı sözleri duymaktan yıldım ama elımden gelen baska bısı yok daha bu sırketlw gıdecek olanlara ne ds belgesi ortada var ne de vize ne de bilet..arkadaslar durumumuz kötü magdur olduk resmen bundan sevınecek bu durum yok hepimizin magdurıyetımıze soguk su ıcmelıyız ....

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Bende şirketi bugun tekrar aradım. 18 mayısta vize görüşmem var bir hafta kaldı. Şirketten Pazartesi-salı gibi gelir büyük ihtimal dediler. Artık nekadar doğru bilmiyorum çünkü nisanın ilk haftalarında bile bu hafta gelecek dedilerdi...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benim ds gelmis bu dun ogrendim o da danismanimi ariyorum acmiyor mesgule atiyordu bende istanbuldaki ofisi aradim cok sinirliydim ve patladim nerde kaldi yeter oyaladiginiz dedim benle gidicek arkadasiminki gelmis benimkide geldimi dedim geldi dedi bakalim beklyorum 1 haziranda giricem bu gidisle. ve bana o istanbuldaki danisman drop box yapmak zorundasin konsolosluga gitmemelisin dedi dedim ne alaka, ben kendim gitmek istiyorum ve 2.3. hatta 4. kez gidenler bile konsolosluga gidiyorlar bunda sorun yok dedim. kisacasi sirket program hakkinda bilgiye sahip degil ve cok ilgisizler. umarim alirim. not ortalamam cok dusuk ama 2. gidisim ve ingilizcem iyi duzeyde.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

arkadaşlar benimde ds belgem gelmiş danışmanım bugün ankaradan kastamonuya yani bana postalayacaktı cuma günü istanbulda vize görüşmem var inş bi aksilik çıkmazsa artık.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı afraidofrefuse Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim ds gelmis bu dun ogrendim o da danismanimi ariyorum acmiyor mesgule atiyordu bende istanbuldaki ofisi aradim cok sinirliydim ve patladim nerde kaldi yeter oyaladiginiz dedim benle gidicek arkadasiminki gelmis benimkide geldimi dedim geldi dedi bakalim beklyorum 1 haziranda giricem bu gidisle. ve bana o istanbuldaki danisman drop box yapmak zorundasin konsolosluga gitmemelisin dedi dedim ne alaka, ben kendim gitmek istiyorum ve 2.3. hatta 4. kez gidenler bile konsolosluga gidiyorlar bunda sorun yok dedim. kisacasi sirket program hakkinda bilgiye sahip degil ve cok ilgisizler. umarim alirim. not ortalamam cok dusuk ama 2. gidisim ve ingilizcem iyi duzeyde.
    bende aynı durumdayım ds belgem hala gelmedi ve şirketimizde aynı bide bir sürü para verdik iimi inş gelir benimkide...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar sizin yine işleriniz belli ben ocak ayında kaydoldum şirkete hala iş bekliyorum yarın skype görüşmem var sponsorla mı işverenle mi onu bile bilmiyorum. ds belgesi vize randevusu daha ortalıkta yok yani. şirket rahat ol işin illaki ayarlancak diyo ama 10 haziranda finaller başlıyo napıcam bilmiyorum. benim içimdede hiç bir istek kalmadı en son gönder paramı diyecem heralde

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı al_lobo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende aynı durumdayım ds belgem hala gelmedi ve şirketimizde aynı bide bir sürü para verdik iimi inş gelir benimkide...
    meraba benim ds geldi ama sirketimiz gercekten cok sorumsuz bir sirket bunun farkina varali epey oldu. sen nereye gidiyorsun ve isin nedir? bana 1 hazirana verdiler vize randevusunu...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

meraba benim ds geldi ama sirketimiz gercekten cok sorumsuz bir sirket bunun farkina varali epey oldu. sen nereye gidiyorsun ve isin nedir? bana 1 hazirana verdiler vize randevusunu...
    daha ds gelmediği için işimin garanti olduğunu düşünmüyorum ama floridada bi süpermarket...tabi b8u değiştirdiğim 4. iş vize randevum 23 mayıstı ama büyük ihtimalle yetişmeyecek...en azından senin tarihler falan belli olmuş kafan rahat benim işe başlama tarihim bile belli deil...sen nerdesin peki??

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı al_lobo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daha ds gelmediği için işimin garanti olduğunu düşünmüyorum ama floridada bi süpermarket...tabi b8u değiştirdiğim 4. iş vize randevum 23 mayıstı ama büyük ihtimalle yetişmeyecek...en azından senin tarihler falan belli olmuş kafan rahat benim işe başlama tarihim bile belli deil...sen nerdesin peki??
    aynen aynen benimde oyle oldu resmen rezil ettiler beni!!! kac kere is deistirdim 11 mayista olan vize randevum ds m olmadigi icin gidemedim. sonunda 1 hazirana aldik bakalim bekliyorum. yetismez ama bence yarin gelebilir genellikle pazartesileri geliyor ve sen kendin ara surekli kontrol et geldimi diye cunku bunlar iletisim ozurlu gercekten. ben adanadaym sen? buarada bende floridaya gidiyorum.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

aynen aynen benimde oyle oldu resmen rezil ettiler beni!!! kac kere is deistirdim 11 mayista olan vize randevum ds m olmadigi icin gidemedim. sonunda 1 hazirana aldik bakalim bekliyorum. yetismez ama bence yarin gelebilir genellikle pazartesileri geliyor ve sen kendin ara surekli kontrol et geldimi diye cunku bunlar iletisim ozurlu gercekten. ben adanadaym sen? buarada bende floridaya gidiyorum.
    ben karamandayım kardeşim...destin florida winn-dixie stories benimki, senin işin ne tam olarak ve nerde??? yarın aricam zaten tekrar...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)