Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 79 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 27 ocak 2011 vize görüşmesi

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Question 27 ocak 2011 vize görüşmesi

27 ocakta 2011 saat 08:00 da vize görüşmesine giricem gitmeden önce son taktikleri alıyım deneyimli arkadaşlardan esas evrakları ve destekleyici evrakları sıralayabilirmisiniz ve nelere dikkat etmem gerekiyor görüşme öncesinde görüşme sırasında ve sonrasında ??

ve istanbul otogardan veya taksimden nasıl ulaşırım istanbul ABD başkonsolosluğuna tam adresi nedir ??

BannedUser
    Guest

Alıntı Lost35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    27 ocakta 2011 saat 08:00 da vize görüşmesine giricem gitmeden önce son taktikleri alıyım deneyimli arkadaşlardan esas evrakları ve destekleyici evrakları sıralayabilirmisiniz ve nelere dikkat etmem gerekiyor görüşme öncesinde görüşme sırasında ve sonrasında ??

ve istanbul otogardan veya taksimden nasıl ulaşırım istanbul ABD başkonsolosluğuna tam adresi nedir ??
    ney )) ya ilk ben girecektim oldu mu şimdi hayırlısı olsun ds 2019 falan gelmıs herhalde.

Taktik yok sakin ol tamam. Gerci ben 3 kere girdim hiç sakin olamadım. En güzel ulasım Besıktas rıhtımdan direk istinye dereiçi otobüslerine bin tamamdır. Önünde indiriyor.

Heyecanla sonucunu bekliyoruz Lost

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ney )) ya ilk ben girecektim oldu mu şimdi hayırlısı olsun ds 2019 falan gelmıs herhalde.

Taktik yok sakin ol tamam. Gerci ben 3 kere girdim hiç sakin olamadım. En güzel ulasım Besıktas rıhtımdan direk istinye dereiçi otobüslerine bin tamamdır. Önünde indiriyor.

Heyecanla sonucunu bekliyoruz Lost

yabancısıyım istanbul un beşiktaş rıhtım neresi istanbul alibeyköy de duraklıcakmış otobüs ordan nasıl giderim yakınmıdır ilk ben mi almışım vize randevusu ds-2019 Türkiyedeki şirketlerden birine gelmiş ama daha bizim şirkete gelmedi bir haftaya kadar gelir heralde bide daha Transkriptimi almadım ikinci dönem pazartesi günü başlıyo ozman alırım artık

BannedUser
    Guest

yabancısıyım istanbul un beşiktaş rıhtım neresi istanbul alibeyköy de duraklıcakmış otobüs ordan nasıl giderim yakınmıdır ilk ben mi almışım vize randevusu ds-2019 Türkiyedeki şirketlerden birine gelmiş ama daha bizim şirkete gelmedi bir haftaya kadar gelir heralde bide daha Transkriptimi almadım ikinci dönem pazartesi günü başlıyo ozman alırım artık
    alibeyköyden beşiktas servisine bin eğer servis yoksa 37T te bin dolmabahce-tunelde in oradan da 40T ye bin ama en güzeli besiktaş servisine binip rıhtımda inmek oradan 3*4 tane otobus var istinye dereiçine giden hatta otobusun servisi varsa direk sarıyere git.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

izmr istanbul otobüsü FSM köprüden geçiosa TT arenaya yakın yerde ineyim olmazsa ordan taksiye atlıyım dediğin gibi bulamam heralde hiç bilmiyorum istanbulu abd konsolosluğun karşısında cafe falan var mı erken giderim şimdi sabah kimse olmaz oralarda bi arkadaş taksimden metroya atla 4. leventte in ordan da aktarma yap itü kampüs durağında in dedi biraz yürürsün dedi ama ulaşırsın dedi doğru mudur bu metroyla ulaşım olayı ?

BannedUser
    Guest

evet vize saati erken işte ben olsam her turlu yetisirimde ya sen ineceksın alibeyköyde. servıse bınıp besıktas yapacaksın otobus kacta varacak ızmır ıstanbul 8 saat degıl mı. Saat 5 de indiren bir otobus bul servısı ıle besıktas yap otobusle oradan 30 dakıkada ıstınyedesın ama sen bılırsın taksiye verırım 20*30 diyorsan. TT arena yakınından da bır otobus olması gerek ıstınye dereiçine ama sen hiç yolu karıstırma dıye dıyorum. sen bilirsin genede.

Ayrıca cafeler var ama kazık

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

daha işte bulmadım ben iş bulmadan giricem vize görüşmesine umarım o yüzden bi problem çıkmaz

BannedUser
    Guest

Nasıl iş bulamadın. Çakma ds le mi gireceksin. Valla bi çakarlarsa sittin sene alamazsın bir daha vizeyi.

Sorması ayıptır şirketin ne senin ?
    Konu BannedUser tarafından (18-01-2011 Saat 08:51 PM ) değiştirilmiştir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Nasıl iş bulamadın. Çakma ds le mi gireceksin. Valla bi çakarlarsa sittin sene alamazsın bir daha vizeyi.

Sorması ayıptır şirketin ne senin ?

orjinal ya ds 2019 formu

BannedUser
    Guest

orjinal ya ds 2019 formu
    ya arkadasım iş bulamadım demedin mi sen. iş bulamadan nasıl ds*2019 geliyor onu anlamadım ben. işin yoksa ds de yoktur. ayrıca şirketini buldum yazmana gerek yok.

sen şu an iş seçimi yaptın mu yani bir işin var mı ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

makroklima belgeleride söylermisin sana zahmet )

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bi iş varda sonradan değiştirebilceğimi söyledikleri için bide erken vize görüşmesine girmek için seçtm chipeta sun lodge colorado da

BannedUser
    Guest

bi iş varda sonradan değiştirebilceğimi söyledikleri için bide erken vize görüşmesine girmek için seçtm chipeta sun lodge colorado da
    ya onu desene bana. bende iş olmadan nasıl vizeye girecek diyorum. hadi kardeşim hayırlısı o zaman.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

haftaya görüşmeden son haberdar ederim gözlemlerimi anlatırım ilk defa vizeye girecek arkadaşlara

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

hayırlısı olsun bol sans umarım hersey yolunda gıder vızeyı alırsın özgur sen nezaman gırıyon gorusmeyee gelemdımı senın ds

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

hayırlsın olsun kardesım herseyı detayıyla beklıyoruz senden umarım hıc takılmazsın...

BannedUser
    Guest

Alıntı maçaası Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlısı olsun bol sans umarım hersey yolunda gıder vızeyı alırsın özgur sen nezaman gırıyon gorusmeyee gelemdımı senın ds
    Ya gelirde beni gene heyecan bastı yaw 3 kere aldım şu vizeyi hala aynı heyecan. 27 Haz olsada baksak Lost alacak mı vizeyi.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Ya gelirde beni gene heyecan bastı yaw 3 kere aldım şu vizeyi hala aynı heyecan. 27 Haz olsada baksak Lost alacak mı vizeyi.

yok hocam 27 haz değil 27 ocak bi arkadaş gitmiş dün alamamış eksik belgeleri mi ne varmış tekrar hazırla belgelerini öyle gel demişler heralde tekrar 140 dolar ödicek umarım bana olmaz öyle bişey şimdiden düşünmeye başladım ds-2019 da yazan işten muhtemelen farklı bi işte çalışcam yani aslında dediğin çakma ds birazda doğru belge orjinalde iş biraz çakma gibi sonra bi problem çıkacak gibi ama benim gibi göstermelik iş le vize alıp sonra amerikaya giden arkadaşlar var pek problem olmamış sevis e ilk kayıtta acaba ds-2019da yazan iş bilgilerini mi giricem yoksa esas çalışacağım ve kalacağım yerin bilgilerimi giricem ?? ve vize alındıktan sonra ds-2019 formunun tekrar seçeceğim işle değiştirilme imkanı var mı ?? hocam bi yanıtlarsan tecrübelerine güveniyoruz (aman çok deşifre de olmıyalım ama benim gibi gidicek arkadaşları bilgilendirelim )

BannedUser
    Guest

yok hocam 27 haz değil 27 ocak bi arkadaş gitmiş dün alamamış eksik belgeleri mi ne varmış tekrar hazırla belgelerini öyle gel demişler heralde tekrar 140 dolar ödicek umarım bana olmaz öyle bişey şimdiden düşünmeye başladım ds-2019 da yazan işten muhtemelen farklı bi işte çalışcam yani aslında dediğin çakma ds birazda doğru belge orjinalde iş biraz çakma gibi sonra bi problem çıkacak gibi ama benim gibi göstermelik iş le vize alıp sonra amerikaya giden arkadaşlar var pek problem olmamış sevis e ilk kayıtta acaba ds-2019da yazan iş bilgilerini mi giricem yoksa esas çalışacağım ve kalacağım yerin bilgilerimi giricem ?? ve vize alındıktan sonra ds-2019 formunun tekrar seçeceğim işle değiştirilme imkanı var mı ?? hocam bi yanıtlarsan tecrübelerine güveniyoruz (aman çok deşifre de olmıyalım ama benim gibi gidicek arkadaşları bilgilendirelim )
    Pardon 27 ocak bazen kafam bulanıyo artık wat hakkında konuşmaktan. Vize görüşmesine giderken kesinlik DS formunda yazan iş hakkında bilgi topla ayrıca işyerinin oldugu şehir hakkında bazen bunlar hakkaında soru soruyorlar. Mesela dıyelım vize görevlisi Ohio'lu senın işte Ohio da adam biraz daha ilgi gösteriyor nerede kalacaksın tarzı sorular falan. ABD'de sevis kayıt olurken tabi ki değişen DS bilgilerini yazman gerek. Ayrıca arkadasına bir kagıt vermıs olmaları gerek belgelerı eksıkse ama hangi belgesı eksik, transkript falansa tekrar vermez 140 dolar.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Pardon 27 ocak bazen kafam bulanıyo artık wat hakkında konuşmaktan. Vize görüşmesine giderken kesinlik DS formunda yazan iş hakkında bilgi topla ayrıca işyerinin oldugu şehir hakkında bazen bunlar hakkaında soru soruyorlar. Mesela dıyelım vize görevlisi Ohio'lu senın işte Ohio da adam biraz daha ilgi gösteriyor nerede kalacaksın tarzı sorular falan. ABD'de sevis kayıt olurken tabi ki değişen DS bilgilerini yazman gerek. Ayrıca arkadasına bir kagıt vermıs olmaları gerek belgelerı eksıkse ama hangi belgesı eksik, transkript falansa tekrar vermez 140 dolar.

cvp için sağol hocam arkadaş ın transkripti eksik olabilir geçen hafta bitti final sınavları sonuçları hemen açıklanmamıştır tahminimce

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

benimde şuanda transkript eksik iki tane sınav sonucum açıklanmadı akademik takvimde sınav sonuçlarının öğrenci işleri başkanlığına son teslim tarihi 21 ocak 2011 olarak görünüyo bu süreden sonra açıklayan olur mu acaba ya başka üniversitelerde böyle belirlenen zamandan çok sonra açıklayan var mı sınav sonucunu ??

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Şimdi ben 2 hafta önce transkiript aldım..ama geçen senenin yani 1 sınıfa ait bi transkiript..şimdi birinci döneme ait sınavlar açıklanmadı henüz ve bu hafta şirkete görürmem gerekiyor pasaportla birlikte bu transkiript geçerli olurmu arkadaşlar?

BannedUser
    Guest

benimde şuanda transkript eksik iki tane sınav sonucum açıklanmadı akademik takvimde sınav sonuçlarının öğrenci işleri başkanlığına son teslim tarihi 21 ocak 2011 olarak görünüyo bu süreden sonra açıklayan olur mu acaba ya başka üniversitelerde böyle belirlenen zamandan çok sonra açıklayan var mı sınav sonucunu ??
    Alıntı weststorm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi ben 2 hafta önce transkiript aldım..ama geçen senenin yani 1 sınıfa ait bi transkiript..şimdi birinci döneme ait sınavlar açıklanmadı henüz ve bu hafta şirkete görürmem gerekiyor pasaportla birlikte bu transkiript geçerli olurmu arkadaşlar?
    @Lost 35 Evet Marmara'da öyle bütler bittikten 15 gün sonra açıklanıyor notlar.

@weststorm İlk dönem trans ile giremezsin.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

@Lost 35 Evet Marmara'da öyle bütler bittikten 15 gün sonra açıklanıyor notlar.

@weststorm İlk dönem trans ile giremezsin.

1. sınıfım çokta iyi bilmiyorum bu durumları fakat finaller açıklanmazsa 21 ocak a kadar ( bu tarih notların öğrenci işlerine son teslim tarihi finaller için ) ondan sonra büt e kalıcaklar nasıl belli olucak hocam senin söylediğin büt lerin açıklanması 15 gün sonrası ilk dönem notlarıyla giremezsin yazmışsın arkadaş heralde geçen seneki not dökümanıyla giremezsin mi dicektin ordan da kafam karıştı?

BannedUser
    Guest

1. sınıfım çokta iyi bilmiyorum bu durumları fakat finaller açıklanmazsa 21 ocak a kadar ( bu tarih notların öğrenci işlerine son teslim tarihi finaller için ) ondan sonra büt e kalıcaklar nasıl belli olucak hocam senin söylediğin büt lerin açıklanması 15 gün sonrası ilk dönem notlarıyla giremezsin yazmışsın arkadaş heralde geçen seneki not dökümanıyla giremezsin mi dicektin ordan da kafam karıştı?

Bütler açıklanmadan final sonucları acıklanmıs transkript alamazsın yani bizim ünide öyle. Evet geçen seneki transkript ile demek istedim

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bu büt finalden sonra o dersten kalırsak girceğimiz sınav bildiğim kadarıyla ben 8 dersin 6 sından geçtim başarılı yazıyo fakat iki sınavın notu açıklanmadığı için başarısız görünüyor eğer o iki dersin notları açıklanıp başarılı olursam heralde girceğim sınavda olmıcağı için alabilirim transkripti - bu vize başvurusunda mutlaka not ortalaması olan bi transkript mi olması gerekiyor sadece notlar yazsa ve bir iki tane açıklanmamış not olsa kabul etmezler mi acaba

BannedUser
    Guest

notun açıklanmadıgı transkript olmaz zaten benim bildiğim. yani sen şu an bütler olmadan okulundan alacagın her trans gecen senenın transı olacak. Sizin üni farklıysa bilmem ama bütler olmadan 1.donem trans alamazsın.

kendimi düzelteyim yanlıs anlasılma olmus. arkadaslar şirket görüşmesi için takmayın çok transı benım soyledıgım vize görüşmesi için. zaten vize görüşmesi için kapalı zarfta olması gerek ayrıca, merak etmeyın bır sorun cıkarsa orada eksık belge dıye yazarlar sonra gonderırsınız aksılık cıkarsa
    Konu BannedUser tarafından (20-01-2011 Saat 02:02 AM ) değiştirilmiştir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bu sene yeni kazandım geçen seneki notum yok büt olayını da çok fazla çözemedim umarım farklıdır bizim üniversite de sistem

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

'11 Vize Gorusmeleri adinda alt forum actim.

Bundan sonra vize gorusme tarihi konularini ilgili yerlere aciniz.

Saygilar.

PS: Insallah vizeni alirsin hocam rahatlikla.
    Konuyu tasidim.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

BannedUser
    Guest

bu sene yeni kazandım geçen seneki notum yok büt olayını da çok fazla çözemedim umarım farklıdır bizim üniversite de sistem

İlk senense. Kesinlikle ilk dönem transkriptin olmak zorunda eğer vize tarihine kadar alamazsan vize tarihini ileriye attır.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)