Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 49 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: lifeguard lake george/NY

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart lifeguard lake george/NY

arkadaşlar ben bu yaz lake george ny da six flags'in otelinde lifeguard yapıcam. daha önce orada çalışmış olanlar varsa ya da genel hatlarıyla lifeguard hakkında bilgi verebilecek olan var mı?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Otelde çalışan lifeguard sayısı net olarak bilmemekle birlikte yaklaşık 15 kişi civarında. Saatlik 9 dolar alıyorlar ve overtime ile birlikte iyi para kazanıyorlar. Haftalık 550 dolar seviyesine çıkmak hayal değil. Yanılmıyorsam çalışma saatleri 08.00 - 22.00 olması lazım. Tekrar bakarsın. Yapacağın çok fazla bir iş yok. Zaten Kapalı Waterpark olduğu için dışarda çalışanlara göre çok fazla yanmayacaksın. Biraz nem olabilir. İçerdeki havuzlar genel olarak çocuk havuzu. Ayaklarını sokup gün boyunca oturur dinlenirsin. Hatta oturmaktan sıkılabilirsin

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

yani gün boyu ayakta beklemek gibi bi durum söz konusu değil?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Bazı yerlerde oturuyorsun, bazı yerlerde ayakta bekliyorsun. Yerin değişiyor zaten sürekli

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

yani 12 saatten fazla ayakta beklenmez dimi? yani arada sırada oturmak lazım diye düşünüyorum. ama haftalık 550-600 paycheck güzel olur.inş. sorun çıkmazda o paraları kazanabiliriz

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Otelde çalışan lifeguard sayısı net olarak bilmemekle birlikte yaklaşık 15 kişi civarında. Saatlik 9 dolar alıyorlar ve overtime ile birlikte iyi para kazanıyorlar. Haftalık 550 dolar seviyesine çıkmak hayal değil. Yanılmıyorsam çalışma saatleri 08.00 - 22.00 olması lazım. Tekrar bakarsın. Yapacağın çok fazla bir iş yok. Zaten Kapalı Waterpark olduğu için dışarda çalışanlara göre çok fazla yanmayacaksın. Biraz nem olabilir. İçerdeki havuzlar genel olarak çocuk havuzu. Ayaklarını sokup gün boyunca oturur dinlenirsin. Hatta oturmaktan sıkılabilirsin
    peki bütün lifeguardlar bu kadar overtime alabiliyomuydyu?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Valla içlerinde sadece bir kız çok overtime alamadığına yakınıyordu

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

gecen sene otelde sadece bir haftalik paycheck 700 kusur dolar oldugunu biliyorum..takside muhabbet etmistik laf arsinda muhabbeti olmustu..egr size cok dayoff vermezlerse gusel para kazanirisnz
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı S-pectacuLar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gecen sene otelde sadece bir haftalik paycheck 700 kusur dolar oldugunu biliyorum..takside muhabbet etmistik laf arsinda muhabbeti olmustu..egr size cok dayoff vermezlerse gusel para kazanirisnz
    sende geçen sene lake george'ta mıydın?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yes , definetely
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

otel kısmında çalışırsan para ve rahatlık acısından gzl... orda bazı işler harıç hemen hepsınde ayakta olmak zorundasın...ondan kaçamassın.. bazen cok bazen az ayakta ... yanlız hamam ı seversen, otel kısmındakı lıfe guardlık gzl olur.. cunkı hamam gıbı ortam oluyo... park ta ise gunesın sıcaklıgı var işte secım sana kalmıs... ayrıca otel kısmında eylul un ortasından ıtıbaraenekım artasına kadar her gun calısırsın ama park kısmında bu avantaj yok..secim sana kalmış..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı dessertsun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    otel kısmında çalışırsan para ve rahatlık acısından gzl... orda bazı işler harıç hemen hepsınde ayakta olmak zorundasın...ondan kaçamassın.. bazen cok bazen az ayakta ... yanlız hamam ı seversen, otel kısmındakı lıfe guardlık gzl olur.. cunkı hamam gıbı ortam oluyo... park ta ise gunesın sıcaklıgı var işte secım sana kalmıs... ayrıca otel kısmında eylul un ortasından ıtıbaraenekım artasına kadar her gun calısırsın ama park kısmında bu avantaj yok..secim sana kalmış..
    sen gecen sene lake georgedemiydin?
    S-pectacular

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ya ben zaten otel kısmında çalışmaya karar verdim.çünkü kapalı havuzmuş hani yağmur falan yağarsa off almamak süper olur diye düşünüyorum

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

benimde kararım değişti şimdi.ben ride operetorlük düşünüyoerdum ama lifeguardlık çok cazip gelmeye başladı.peki lifeguardlık için herhangi bis sınav yapıyorlar mı?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

grcekten de gzl işe benzie lifeguard pozisyonu..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı tunc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benimde kararım değişti şimdi.ben ride operetorlük düşünüyoerdum ama lifeguardlık çok cazip gelmeye başladı.peki lifeguardlık için herhangi bis sınav yapıyorlar mı?
    valla birkaç tane konuda okumuştum. eğitimleri biraz ağırmış bide yazılı bi sınav yapıyorlarmış galiba . lifeguard çalışan arkadaşlar bilgi verirler zaten

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

ya ne kadar ağır olabilir ki die düşünüorm...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ya 7-8 gün süren bir eğitim varmış işte teorik ve pratik olmak üzere ama tam detaylarını bilmiyorum

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Pozisyonunuz ne olursa olsun 2 tur sinava tabii tutuluyorsunuz.
    1-yazili sinav
    burada ilkonce size alaniniz ney ise onla ilgili size bilgi veriliyor ve ardindan da size test, bosluk doldurma ve klasik olmak uzere 3 ayri bolumden sinav yapiyorlar..ornegin ride operatore bir ride gosterirken ilk once o ride in ozellikleri kac kapisi kac kisi alinir, acil durumlarda ne yapilir vs gb durumlar anlatilir, yada life guard larada nerde ne yapmasi gerektigi gb

2-practise
    burdada size ogretilen konu hakkinda birebir nasil uygulandigi gosterilir..ornegin ride a nasil kullanilacgi gb
    S-pectacular

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı S-pectacuLar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen gecen sene lake georgedemiydin?

gecen sene Los Angeles ta idim... lake geroge ye 2007 yazında gıttım...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı dessertsun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gecen sene Los Angeles ta idim... lake geroge ye 2007 yazında gıttım...
    is neydi senin orda..ride mi yoksa food fln mi?
    2007 den yabancilardan kimleri taniyosun orda
    S-pectacular

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar bende bu sene lake george six flags de restorantta çalışacağım ne düşünyorsunuz gidenler varsa bilgi verebilirler mi acaba birde kalacak yer secenekleri hakkında bilgi verebilirmisiniz merkezde mi kalamlı yoksa samasad de mi

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı gepetto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende bu sene lake george six flags de restorantta çalışacağım ne düşünyorsunuz gidenler varsa bilgi verebilirler mi acaba birde kalacak yer secenekleri hakkında bilgi verebilirmisiniz merkezde mi kalamlı yoksa samasad de mi
    samosette kalirsan tahtakurularindan kurtulamassin..tek avantaji parka cok yakin olmasi..ama cok turk olucak onun icin bi dezavantaj..lake george de kalmani tavsiye ederim
    S-pectacular

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

birde parka 15 dk uzaklıkta bir yer varmıs orası hakkında ne dşünüyorsunuz birde bu yazıları okuyunca bende life guardlık düşünmeye başladım ama food dada baya ingilizcemizi geliştirebiliyormuşuz o da var

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı gepetto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birde parka 15 dk uzaklıkta bir yer varmıs orası hakkında ne dşünüyorsunuz birde bu yazıları okuyunca bende life guardlık düşünmeye başladım ama food dada baya ingilizcemizi geliştirebiliyormuşuz o da var
    15 dklik yer sanirsam bnm dedigim samoset oluyor..dedigim gb orda kalma sansinda var tabi..turkceni gelistirisin orda kalirsan turkten bol bisi yok orda..guzel ortam vardi tabii..2 hafta kaldim ben orda..sonra ordan ciktim..sana tavsiye lake georgede biyerde kal tabi hergun 2 dolar cif t yon parasi vermeyide goze aliosan..tabi belese gitmek istiorum dersen bisiklet alaip kendine hergun bisiklet ilede gidip gelebilirsin..ama buseferde yagmur faktoru on planda..yagmur orda supriz gb..beklenmedik anda yakaliyiverio senii...lifguardliga gelince ingilizceni pek gelistircegine inanmiyorum acikcasi seninn..hele hele birde cok turk gelirse artik ortaya bi masa kurar ok cevirirsiniz gbme gelmiyor da degil hani velhasil food da tabiki ingilizcen gelisebilirde gelismeyebilirde..bazi arkadaslar var ingilizce konusamiyorlardi bile..sirf bu yuzden foodu secip 3 ay boyunca mutfak arkasinda konusmadan hayatlarini gecirdiler..sende ingilizcene guvenmiyorsan bu yolu izleyebilirsin..ama yok ben ingilizcemi gelistirmek istiyorum dersen tabiki cik aslanlar gb on plandaki isleri yap..birde sole bisi var parka ilk gittignizde size bolumunuzu secin diyorlar sen food secersen traininglerini ona gore veriyorlar seninn.yani riden , foodun parservicenin hepsinin farkli traininleri var..bu su demek oluyor, foodu sectikten sonra bir daha bolum degistirmek istersen bu zor..hadi yaa dedigini duyar gbyim burdan..gecen sene boleydi..ilk zamanlarda gidenlerden bolumunu degistirenler yokmuydu vardi..ama zaman gectikce , zaman ilerledikce artik malesef izin vermiyorlar baska bir alandan baska bir alana transfer olmana..kaldiki son zamanlara dogru ornegin temmuz 5 gb artik alanini sen kendin bile secemiyorsun..cunki bazi bolumlere fazla taleb oldgundan oraya yigilma oluyor ve onlar hangi alan bossa o alana seni yerlestiriyorlar..ornegin ride cok talep var ve ride da artik eleman alicak yer olmadigi kanaatina varirlarsa bakicaklar park servicede acik var , seni oraya yerlestirirler. sunu soylemektede fayda var..gecen seneyeyi baz alarak konusyoirum..park servicede cok is var..gecen sene en cok sevinenler onlardi para bakimindan..helede ordaki supervisorla arani cok iyi tutarsan senin icin haftalik normal olan 40- 45 saat bundan sonra 90 saatlere cikacaktir..unutmaki 40 satten sonrasi overtime..buda senin icin muhtesem bir para anlamina gelir..ride lara gelince..ride olmakta aslinda zevkli..ben zone 1 de calismitim..normalde cogu kisi sadece ride surdugunden veta insanlari ride bindirip indirdiklerinde sadece gorev amacli calistiklarinda , ingilizcemi pek gelistiremedim bahanesine siginirlar..halbuku bunu kendi lehine cevirecek olan sensin..mesela ben ride operator olim veya loader veya unloader olim surekli iletisim halindeydim musterilerle..hatta espiriler bile yapiodum(gerci kimse gulmuodu ama olsun ).ride likta guzel yani..cocuk ridelarina denk gelirsen ama isin braz zor..cunki cocuklarla ugrasmak baya zor..helde her ridein sonunda '' cocuklara surekli sebeklik icin cak bakalim , nasildi, ''falan gb sebeklikler yapmak zorunda kalirsann..bu arada sunuda eklim unutmadan..ingilizcesi pek iyi olmayanlarin ride ligi secmemesinin tek sebebi ride operatorlerin ellerinde musteriler ilk basta hosgeldiniz ,tren hazir siz hazirmsiniz, iste geyitk muhabbetler yapmak icin bi megfon tarzi telsiz gb bisi oluyor..ilk basta ve ve ride in en soinunda 'nasildi, eglendinzimi, iyi aklsamlar'' fln gb konusmak zorunda kalmalari..birde her ride da telefonlar vardir..bazi durumlarda sen bazi durumlarda supervisorun seni burdan aramak zorunda kaldigi durumlar oluyor..bunlari goze alamayanlar ,bunlari ben yapamam diyenler genelde ride secmiyorlar..ama bence kasmaya gerek yok..mesela ben kendi ridemi cok guzel eglence alanina cevirmistim..bnm ridim steamon deamon di..ben surekli geyik muhabbeti yaprdim mesela trendekilerle..megafondan surekli ceb telimden sarkilar dinletirdim..gece oldugunda ridin isiklarini kapatir korkutmak icin onlari ses efektleri yapardim..korksunlarda gitsinler diye yapardim ama bir giden bidaha gelirdi hep.. hic unutmam, trendekilere bir hafta boyunca ben size hazirmisiniz dedigimde hep birlikte cim-bom-bom diceksiniz diye ogretmistim..bir hafta boyunca tren tam gitttmeye hazir be 'are you ready' dedimde hep bir agizdan baslarlardi 'cim-bom-bom' demeye...son olarak orada gunun keyfini cikarmaya calsin..kimbilir bu yazin belki parka gelirim ,,cok ozledim o eski gunleri..simdilik bu kadar
    S-pectacular

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben lifeguard olmak istiyorum ama şirkettekiler pek tavsiye etmedi.havuz geç açılıp erken kapanıyomuş,fazla kazanamazsın dediler.kararsız kaldım.ne dersiniz?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

lifeguarlik gec acilio olabilir..onemli olan sen nezaman gidiousn oraya..havuz acilana kadar parktada calisabilirsin..havuz acilinca ise devam edersinn..
    S-pectacular

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

geç derken tarih olarak değil,saat olarak.sabah 10 gibi açılıp,akşam 4-5 gibi kapanıyomuş.onu kastetmiştim.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

net cvp:aldigin saatlik para daha cok
    S-pectacular

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

aradaşım ben otelde life yapacağım büyük ihtimalle çok sıkılırmıyım birde dedğin kadar türk varsa nalet olsun demek istiyorum ya

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)