Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 24 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amerikada okula kabul edilmek için ne yapmak gerek

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Amerikada okula kabul edilmek için ne yapmak gerek

arkadaşlar amerikadayken bazı bulgarlar j1 vizesi f1 vizesine çevirmekten bahsediyodu. yani wat programının sonunda amerikadaki okullara başvuruyorlardı ve vizeyi f1 e çeviriyorlardı diye duymuştum. bu ne kadar doğru? böyle bir şansımız varmı?

mesela ben newjerseye gittim ve newyork university e başvursam kabul durumum nedir bilenler yardımcı olurlarsa sevinirim

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Bilen biri yok mu bu konuyu
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ewet cok gusel bı konu gercekten bende bugun bunu yasmayı dusunyodum!!!
    bende north carolnaya gıdıyorum ordakı bı devet unve gırmek ıcın ne yapmam gerekıyo gırebılırmıyım yada eger gırersem vızemı nasıl uzatırım???bıras cok oldu soru ama artık ıdare edın yaff

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Ayrıntılı bilgim olmamakla birlikte, oradaki Türk öğrencilerden öğrendiğim kadarıyla öyle bodoslama üniversiteye girilmiyor. Orda devlet-özel ayrımı var mı bilmiyorum ama parayı bastırıp okuduğunuz okullar var. Bu tip okullara başvuru yapılıyor sanırım. Bir de dil okulları bu iş için çok kullanılıyor. Oraya yapacağınız başvuru ile de F-1'a geçiş yapabilirsiniz. Doğrusunu söylemek gerekirse bu konuda uzman olan mezun.com ve forumlarına uğramak en doğrusudur

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

eyw bide mezun.com a bakalım .. fakat bodosloma girilmeme konusunda haklısındır 100 % okdr kolay olsaydı herkes okurdu .. alaskada yeme-içme-kalma dahil + burs okulda okuyormuşsun böyle birşey duydum ne kadar doğru onu bilmiorum ama !!
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Long Island NY'da Mobil firması bir yardım yapıyormuş. Mobil istasyonunda haftalık 32 saat çalışıyorsun ve okul masraflarını Mobil ödüyor. Artık nasıl bir cinlik var işin içinde bilmiyorum ama orada bu şekilde okuyan bayağı bir Türk öğrenci vardı.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaşlar j1 vizenizin süresini kesinlikle uzatamazsınız.Zaten bu anlaşmaya aykırı.Gitmeden önce bir nevi anlaşma imzalamış oluyoruz.Dolayısıyla programın süresi bitince tekrar uzatmak mümkün değildir.

Ancak j1 vizenizi f1 e çevirebilirsiniz.Bu aynen doğrudur ve zaten sık karşılaşılan bir şey.F1 vizesine bir üniversiteden kabul alıp geçebileceğiniz gibi bir dil okuluna kayıt olarak da geçebilirsiniz.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bakın şimdi durum şu ben 2006 yazında j-1 WAT katıldım
    bu sene gmat için gidiyorum ve bana f1 vizesi verdiler ustelik 5 yıllık
    benim arkadaşta aynı proğramla gitti f1 aldı 5 yıllık 2 ay sonra kursu
    yarım bıraktı unv. mastıra başladı şunda 2 aylık unv. master öğrencisi
    portland ta okuyor..
    sizin öyle bir amacınız varsa ya oraya dil kursuna ki buda toefl veya
    gmat veya gre gibi kurslar bunlara katıldığınız zaman hükümet direk size
    5 yıllık vize veriyor en azından bana ole verdi
    kardeşim bu kebab şişi çevirir gibi J yi F çevirelim gibi bişi
    öyle haybeden olmaz
    belli bi amacınız varsa ve bu amacınızda samimiyseniz alırsınız korkmayin
    hele ki WAt yapmışsaniz hiç korkmayin gidişiniz garanti

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

e buradaki bitmemiş okulu ne yapıyoruz?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

eğer başarıpta amerikada ingilizceyi hallede bilirsen, daha sonra iş bulup çalışıp bide okulu okuya bilirsen , ordaki diploma zaten sana fazlasıyla yeter ama yok ben illa burdakini de bitirecem dersen artık 5-6 yıl sonra çıkan afla gelir bunuda okursun ama amerikada diploma alıpta gelip burda okuyanı ne gördüm nede duydum

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

wala o cinliği ingiltere au pair olayı için bi türk kız arkadaşımız yapmış şöyle yapmış hatta ..orda au pair aracılığıyla 2 weya 3 sene kalmış tam olarak bilmiyorum 2 3 sene kalıp çalışmış ve sonrasında ben vatandaş olmak istiyorum demiş.Yasalara göre aykırı bi durum yok 2 3 sene çalışan ingilterede bulunan vatandaşlık hakkına başwurabiliyor veya sınırsız vize tam bilgisine sahip değilim ama bu tip bi cinliğe girişmiş açtığı davayıda kazanmış ve amacına ulaşmış ama bunun yüzünden bu senenin sonundan itibaren artık ingiltere au pair i türk öğrencilere kapatmış
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ha ha böle bişey duymuştum bende

bundan yıllar yıllar önce 2 karadenizli vatandaşımız kanadaya gidiyor ( tabi o zamanlar kanada türkiyeden vize istemiyor ) ucaktan iner inmez iltica talebinde bulunuyorlar bunlara kalacak yer iş falan veriliyor ( galiba o zaman işci falan lazımmış böle hemen iş ev ayarladıklarına göre ) ve daha sonra bu vatandaşlar köye bir mektup yollayıp oradaki hayatın güzelliğini işi evi ve hayat standartlarını anlatınca 2 ucak dolusu köylü çoluk çocuğuyla kanadaya gidiyor ve ucak inince onlarda iltica ediyorlar

sonra ne mi oluyor kanada türkiyeye vize uygulamaya başlıyor

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart ulusa serzeniş

Alıntı fastdemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ha ha böle bişey duymuştum bende

bundan yıllar yıllar önce 2 karadenizli vatandaşımız kanadaya gidiyor ( tabi o zamanlar kanada türkiyeden vize istemiyor ) ucaktan iner inmez iltica talebinde bulunuyorlar bunlara kalacak yer iş falan veriliyor ( galiba o zaman işci falan lazımmış böle hemen iş ev ayarladıklarına göre ) ve daha sonra bu vatandaşlar köye bir mektup yollayıp oradaki hayatın güzelliğini işi evi ve hayat standartlarını anlatınca 2 ucak dolusu köylü çoluk çocuğuyla kanadaya gidiyor ve ucak inince onlarda iltica ediyorlar

sonra ne mi oluyor kanada türkiyeye vize uygulamaya başlıyor
    Peki İngiltere?
    Adamlar 1989 a kadar türklere vize uygulamıyor sadece bilgilerini alıyor dosyalıyor.Benim dayıda o zaman ptt bursuyla londrada öğrenci...Türkiyeye eve geliyor tatil için,o sırada da Türkiye-İngiltere maçı var ülkede.Maçın sonucu tabi hezayanla sonuçlanıyor.Fakat tabi maçın rövanşıda var bu maçada büyük ilgi oluyor,oldukça kalabalık bir grup İngiltereye rövanşa gidiyor.Sonuç yine hezimet,ama asıl olay maç değil!Asıl olay 42 Türk vatandaşının ülkeye geri dönmediğinin tespiti Adamlar ertesi gün vize uygulamasına geçiyor daha sonraki haftada yasalaştırıyorlar Türklere vizeyi.Hatta o kadar ciddi bir siyasi gerilime dönüşüyorki benim dayının bursu filan neredeyse kaynıyor bu olay yüzünden
    Ya bazan anlatıyor tüm avrupayı fuarlar için geziyormuş,diyorki sadece pasaportunun arkasına hava alanında girdi-çıktı diye damga basarlarmış.Şimdi milletin psikolojisi bozuluyor vize alabilmek için.Nese bizi bu hale getirenler utansınkonuyu saptırdıysam kusura bakmayın arkadaşlar...
    *EnFla ProDuction™*

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaslar ^turk arkadasım basvurdular okulları bıtmıstı burda master ıcın 500 dolara yakın para harcadılar 2 ay bekledıler okula kabul edılmıslerdı ama sonunda donduler buradan basvurmak daha hızlı ve saglıklı oluyormus. Okullara kabul edılmek ıcın arastırın turk hocalar var onlar onun yardımıyla kabul edılmıslerdı..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bir iki şey biliyorum onları paylaşayım nacizane....
    Eğer bir eyalet üniversitesi(state college) ise yani türkiyedeki karşılığı devlet üni. ,ona çok ciddi referanslar gerekiyor önemli bir portfolyöye sahip olmak gerekiyor ve okuyacağınız bölümlerde göz önünde bulundurularak 75-85 ibt toefl puanı mutlaka istiyorlar.Bizden farklı olarak ikili görüşmelerde okuyacağınız bölümle ilgili hocalar sizinle birer mülakat gerçekleştiriyor.Masterda öyledir türkiyede.Eğer hepsinde başarılı olursanız mis gibi bir referans ve kabul mektubunuz oluyor.Gerisi zaten konsoloslukta bildiğiniz görüşmeler.
    Özel kollejler var bide onların eğitim seviyelerine göre şartları bayaa farklılık gösteriyor.İnternet sitelerinde oldukça anlaşılır bilgiler var.Hatta o kadarki online başvuru bile yapabiliyorsunuz.Daha gitmeden ödemeleri yaparak herşeyi hazırlayabiliyorsunuz.İngilizceniz yetersiz görülürse aynı bizdeki vakıf üni.lerinde olduğu gibi dayıyorlar 1 semester ingilizceyi sonrada yeterlilik sınavına giriyorsunuz geçerseniz programa başlayıp dersler seçebiliyorsunuz.

Her iki tip üni.de çok cazip burs olanakları sunuluyor ve ben okuyan arkadaşlarımdan çok iyi biliyorumki mutlaka burs alırsınız vasatın azcık üstünde iseniz.Özellikle yurtdışından gelen öğrenciler için oldukça fazla burs imkanı var.İnternet sitelerinde mutlaka ayrıntılarını okursunuz.

Ama ne olursa olsun ilk başta yani yerleşip işinizi yoluna koyana kadar gideceğinz bölgeye göre sağlam bir bütçenizin olması şart ya da buradan burs bulacaksınız.Ben kendine güvenen arkadaşlara ingiliz konsolosluğu sayfasındaki burs imkanlarına bakmalarını tavsiye ederim.Tam pansiyon burs varsa o ingilizlerinkidir.İngiizcesine güvenen kaçırmasın.Chevening Bursları diye geçer.
    *EnFla ProDuction™*

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

wat programinin bitis suresinden sonra bir universite'community college yada dil okulu araciligiyla i-20 karti alip change of status yapabilirsiniz
    onur

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

peki bu I 20 kartını nasıl alırız ? w&t programı bitince dil kursuna kayıt yapabiliyormuyuz ? yapan tanıdığınız varmı? ondan sonrada üniversiteye kabul alabiliyormuyuz? biraz sürec hakkında bilgi verebilirmisiniz?

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

ewt ya arkadaslar bu ı-20 olayını bende merak edıyorum dusunuyorum cunku bole bısı yapmayııı bılen arkadaslar yazarsa cok ıyı olur nasıl yapsak daha ıyı olur falannn....

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

evet bencede eğer konu hakkında detaylı bilgisi, teorik değilde pratikte bilgisi olanlar varsa ve paylaşırlarsa çok iyi olur... şirketler bu tür bilgiler için bile birsürü para alıyorlar. en azından faydamız dokunurdu...
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

acaba I 20 card ve Change of status die yeni bir konu mu açsak bu konuda bilgisi olan var mı? bir tanıdığı veya arkadaşı yapmış olan yada kesin bilgi sahibi olan varsa lütfen anlatsın ..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

faydalı bi konu bilgisi olan yokmu arkadaşlar

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

daha önce böyle birşey yapan yokmu yada arkadaşı olan

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arakadaşlar bende aynı konuyu merak ediyiorum böle bi olasılığımız varmı itüde 2 senelik turizm okumaktayım birinci senem bitti orlandodayım şuan acaba burda 4 senelik uninin 2nci senesinden başlamam mümkünmü çok para isterlermi prosedür nedir bilen varmı??

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

j1i eger f1 a cevirirseniz bu amerikada kaldiginiz surece gecerlidir.amerikadan ciktiginiz anda yeni vize almaniz gerekir.vize turunuzu degistirip daha fazla kalmak istemeniz konsoloslukta buyuk bir eksidir.yani 5 sene boyunca turkiyeye gidemezsiniz.eger gidereniz ve vize alamazsaniz okulunuz yanar...
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks