Work and Travel 2025
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 35 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: işverene mail atmak

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Standart işverene mail atmak

Arkadaşlar ben işverene mail atacağım ama ne yazacağımı bilmiyorum, bu (1);

8 inde orada olacağım ama ben gittikten bir hafta sonra işe başlamak istiyorum ve onlara 13 ünde orada olacağımı söylesem benim 8 inde orada oldugumu bi şekilde ogrenebilirlermi? Firmama sordum 13 unde orada olacagını soyleyebilirsin birşey olmaz dediler. siz ne dersiniz?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı calkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben işverene mail atacağım ama ne yazacağımı bilmiyorum, bu (1);

8 inde orada olacağım ama ben gittikten bir hafta sonra işe başlamak istiyorum ve onlara 13 ünde orada olacağımı söylesem benim 8 inde orada oldugumu bi şekilde ogrenebilirlermi? Firmama sordum 13 unde orada olacagını soyleyebilirsin birşey olmaz dediler. siz ne dersiniz?
    hiç bişe olmaz merak etme ne zman istrsen o zman baslarsın.burdan gideceğimz tarihler kesin deildi anlaşma yaptıgımızda.yani su tarihte bu tarihte baslrsın gibi bişe yok.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı akustik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hiç bişe olmaz merak etme ne zman istrsen o zman baslarsın.burdan gideceğimz tarihler kesin deildi anlaşma yaptıgımızda.yani su tarihte bu tarihte baslrsın gibi bişe yok.

eyvallah ne yazsakki mailde housing yok oneriniz varmı dedim su gun varıcam kac gun saonra işe baslarım filan dedim oryantasyonolacak mı dedim baska ne yazabilirm ?

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Ben işverene mail attım ama hiç cvp falan gelmedi.İş fuarında bulmuştum işi ondan mıdır acaba???
    ""Let the game begin""

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Hiçbişey olmaz arkadaşım rahat ol mesela ben en son mail attığımda şu şu tarihlerde gelicem şurda kalıcam felan yazdım oda kalıcağım yerden çalışcağım yere nasıl gidiceğimi felan anlatmış sağolsun güvenli seyahatler felan dilemiş bende işe başlangıcımdan önce gidiyorum yani sözleşmede ne yazıosa o tarihte başlıcam işe 1 hafta sonra

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı euromad Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiçbişey olmaz arkadaşım rahat ol mesela ben en son mail attığımda şu şu tarihlerde gelicem şurda kalıcam felan yazdım oda kalıcağım yerden çalışcağım yere nasıl gidiceğimi felan anlatmış sağolsun güvenli seyahatler felan dilemiş bende işe başlangıcımdan önce gidiyorum yani sözleşmede ne yazıosa o tarihte başlıcam işe 1 hafta sonra

benim sözleşmemde tarih haziran 2010 olarak gozukuyor, gun vermemişler, ben başlamadan bi hafta serbest olmak istiyorum, yalan sölemiş gibi oluyorum sanki ama firma ile konustugumda 8 inde gelicem 14 unde baslıcam deme emir verir gibi yanlış olur dediler filan, ona istinaden boyle bir yola basvuruyorum, bana kalırsa dogrusu 8 inde gelicem bi hafta sonra işe başlasam sizin içinde uygunmu diye bi mail atmak aslında cunku kalıcak yer,ssn almak vs ve adapte olmak adına bi hafta iyidir ama firma nın yonlendirdigi dogrultuda haraket ediyorum kurt dusurduler içime.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

hiçbir sorun olmaz bende 6 sında gideceğim ama 15 inde geldim dicem

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

benim sözleşmemde tarih haziran 2010 olarak gozukuyor, gun vermemişler, ben başlamadan bi hafta serbest olmak istiyorum, yalan sölemiş gibi oluyorum sanki ama firma ile konustugumda 8 inde gelicem 14 unde baslıcam deme emir verir gibi yanlış olur dediler filan, ona istinaden boyle bir yola basvuruyorum, bana kalırsa dogrusu 8 inde gelicem bi hafta sonra işe başlasam sizin içinde uygunmu diye bi mail atmak aslında cunku kalıcak yer,ssn almak vs ve adapte olmak adına bi hafta iyidir ama firma nın yonlendirdigi dogrultuda haraket ediyorum kurt dusurduler içime.
    Haziran 2010 yazıyosa demekki ne zaman geldiğin onlar için pekte önemli değilo yüzden bence o kadar takma 1 hafta serbest olduktan sonra gider başlarsın işe

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar bende birşey sormak istiyorum...

İş sözleşmemde işe başlama tarihinin 5 haziran olduğu yazıyor ancak işimin olduğu şehire gitmem 4 haziranı bulacak yani 5 inde başlamam çok zor..

Herhangi bir sorun teşkil edermi bu durumu iş verene e posta ile bildirmem gerekir mi?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı chaghdasch Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

İş sözleşmemde işe başlama tarihinin 5 haziran olduğu yazıyor ancak işimin olduğu şehire gitmem 4 haziranı bulacak yani 5 inde başlamam çok zor..

Herhangi bir sorun teşkil edermi bu durumu iş verene e posta ile bildirmem gerekir mi?
    Durumunu anlat bence anlayışla karşılayacaktır.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı chaghdasch Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Gittiğin gibi işe başlarsın, bir sorun olacağını hiç sanmıyorum.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

bence direk arayın ingilizcenize güveniyorsanız daha sağlıklı ve hızlı neticeler alırsınız. yada başkası arasın sizin ağzınızdan konuşsun.
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı beysinCDA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence direk arayın ingilizcenize güveniyorsanız daha sağlıklı ve hızlı neticeler alırsınız. yada başkası arasın sizin ağzınızdan konuşsun.
    Sana katılmıyorum bu konuda.
    Birçok arkadaşımızın ingilizcesi ne kadar iyi olsa da,
    yurtdışına gitmeden konuşma olayı ilerlemiyor.
    Buradan telefonla işvereni aradığınızda konuşamama ihtimaliniz yüksek.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ya bende atıcam işverene 1 gun geç gelsem sorun olur mu dıe fakat daha once attıgım maıle cvp vermediibu yuzden kararsızım.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Bellagio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sana katılmıyorum bu konuda.
    Birçok arkadaşımızın ingilizcesi ne kadar iyi olsa da,
    yurtdışına gitmeden konuşma olayı ilerlemiyor.
    Buradan telefonla işvereni aradığınızda konuşamama ihtimaliniz yüksek.
    Kendine güvenen arasın diye düzelteyim o zaman.
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Teşekkürler arkadaş ilgniz için...

En iyisi sponsoru araya sokmak gibi duruyor

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben iş yerıne aksam saat 20:00 gıbı gıtsem dogru olur mu? keyfı olarak degıl cairo NY a sadece gunde 1 sefer var o da aksam 6 da falan..
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Beyler ben isverenime attigim mailde 21 haziranda orda olucagimi ve 1-2 gun sonra ise baslicagimi soylemistim,ama simdi bi deisiklik oldu;once gidip ordaki ablamin yaninda 1 hafta kalicam ve 28 i gibi kendi sehrime gecip ise baslicam.Sizce bunu soylemek icin tekrardan mail mi atsam? yoksa ablam ordan telefon acip konussa olur mu? (yani sacma olur mu)

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı DaniFilth06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler ben isverenime attigim mailde 21 haziranda orda olucagimi ve 1-2 gun sonra ise baslicagimi soylemistim,ama simdi bi deisiklik oldu;once gidip ordaki ablamin yaninda 1 hafta kalicam ve 28 i gibi kendi sehrime gecip ise baslicam.Sizce bunu soylemek icin tekrardan mail mi atsam? yoksa ablam ordan telefon acip konussa olur mu? (yani sacma olur mu)
    Bence ablanın araması saçma olur ama sen arayıp durum değişikliğini söleyebilirsin anlayışla karşılar yada mail at

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bizim gideceğimiz yer en geç 15 hazirana kadar başlama tarihi vermiş.Biz burada fuarda 13ünde başlayacağımızı belirttik,fakat uçak bileti bulamadığımızdan 13ü gibi anca orada olucaz,mail atsam 15inde başlayabilrmiyim diye kabul ederler mi acaba ?

Ayrıca işverenin mail adresini nereden bulabilirim

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ben dun maıl atmıstım bır gun sonra başıcam uçagım geç gelcek dıe maıl atmıs bıraz once tamam ızınlısın benden dıe:deyw hacı dedım bende:d

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benim iste 15 haziranda basliyor 16snda ucagim var 17sinde baslarim die mail attim daha bi cevap gelmedi birazdan kufurlu bi mail atmayi dusunuyorum bakalim nolucak

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ya ben mail attım iki gun oldu cevap gelmedi, korkmalımıyım ?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı amant Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim iste 15 haziranda basliyor 16snda ucagim var 17sinde baslarim die mail attim daha bi cevap gelmedi birazdan kufurlu bi mail atmayi dusunuyorum bakalim nolucak

canına mı susadın sen ?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Yok ne korkması yaa... Çok da abartmayın iş veren olaylarını.. Altı üstü eleman olarak gidiyoruz, firmalara üst düzey yöneticiler olarak gitmiyoruz 1-2 günden bir şey olmaz.. ( Tabii ki exceptionlar hariç)
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

ya ben mail attım iki gun oldu cevap gelmedi, korkmalımıyım ?
    Lagoon'un hr manager'ı, 2 hafta içerisinde kısa cevaplar veriyor

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

İŞ verene maİl attım 4 gÜn falan oldu ama hala bİr karŞılık gelmedİ... Adam yerİne koymadılar herhalde.. Bu pazar gİdİyorum bakalım nolacak...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sponsorum mail at işverenine filan die bi mail atmış bana uçuş detaylarını ona da yolla demiş 1 hafta önce attım maili ve hala bi cevap gelmedi bunlar bakmıyolar mı mail adreslerine :S

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Önemli değil o kadar cevap yazıp yazmamaları.çoğu kontrol etmiyor ya da cevap yazma gereği duymuyor.Bana da geçen sene cevap yazmamışlardı.Telaş yapmaya gerek yok.Rahat olun
    ""Let the game begin""

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

arkadaşlar bana da uçuş detaylarını at diye bi mail geldi ama uçaktan indiğin yerden sonra otobüsle fln gelceksen onu da at diyo uçak biletim hazır miami ye gidicem ordan orlandoya geçmem gerekiyo acaba otobüs biletini şimdi mi almalıyım yoksa miamiye indiğimde kolayca boş otobüs bulabilir miyim???

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)