Work and Travel 2025
Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 22 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Havaalanında bilete dahil olmayan toplam ne kadar ödüyoruz??? harç vergi? acilll.!!!

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Havaalanında bilete dahil olmayan toplam ne kadar ödüyoruz??? harç vergi? acilll.!!!

ya hç bilmiyorum bu bilet fiyatına dahil olmayan nekadar ödücez yurt dışına çıkarken bi vergi yada harç gibi bişi mi varmış ??

work and travel
    Konu aek tarafından (25-11-2010 Saat 02:44 PM ) değiştirilmiştir.
    AEK

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bileti internetten mi aldın?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

evet 15 tl havaalanından alabiliyorsun
    ..:::PrInCe Of K.s.A:::..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

evet internetten aldı arkdaşım, peki sadece 15 lira mı onun haricinde hiç bişi yokmu ?? süpermiş ozamann
    AEK

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

yurtdışına çıkış harcı. gitmeden önce ziraat bankasına yatırabilirsin.orada boşa vakit harcamamış olursun.
    sucks !

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı aek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet internetten aldı arkdaşım, peki sadece 15 lira mı onun haricinde hiç bişi yokmu ?? süpermiş ozamann
    evet sadece 15 tl ayrıca vakit harcama diye bişi yok 2 dk hallediyosun

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

az önce oryantasyondaydım şirkettekilerin söyledigi geçen sene gidenlerin %50 sinin bu parayı ödediğiydi kimisi almıyo kimisi alıyo diyo
    I have dream about this day boys and its going to be legendary. Together we will own this city, anytime a girl wants to get back at her ex-boyfriends we'll be there, anytime a girl wants to solve her father issues through promiscuty and binge drinking we will be there! Anytime a bachelorette party drives through the city in a limo sticking their heads out sunroof shouting "what's up newyork?" we will be what is UP Newyork!

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Kortanzz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    az önce oryantasyondaydım şirkettekilerin söyledigi geçen sene gidenlerin %50 sinin bu parayı ödediğiydi kimisi almıyo kimisi alıyo diyo
    Öğle birşey olcağını pek sanmıorum onu ödemek zorunlu ben her yıl yurtdışına çıkıorum ve ödüyorum. Şöyle alınmaz eğer pasaortunuzda daha önceden harç pulu var ise bu durumda tekrar almak zorunda değilsiniz aksi halde almak zorundasınız.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı MemzA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öğle birşey olcağını pek sanmıorum onu ödemek zorunlu ben her yıl yurtdışına çıkıorum ve ödüyorum. Şöyle alınmaz eğer pasaortunuzda daha önceden harç pulu var ise bu durumda tekrar almak zorunda değilsiniz aksi halde almak zorundasınız.
    ya emniyetten kesin alınıcak diye bi karar varmış ama geçen sene gidenlerin yarısı vermemiş işte ögrenci muhabbeti felan oluyormus almıyolarmıs kimisinden kimisindende alıyolarmıs tamamen ordaki adamlık birşey heralde bende bilmiyorum oryantasyonda söylenen bu
    I have dream about this day boys and its going to be legendary. Together we will own this city, anytime a girl wants to get back at her ex-boyfriends we'll be there, anytime a girl wants to solve her father issues through promiscuty and binge drinking we will be there! Anytime a bachelorette party drives through the city in a limo sticking their heads out sunroof shouting "what's up newyork?" we will be what is UP Newyork!

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Kortanzz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya emniyetten kesin alınıcak diye bi karar varmış ama geçen sene gidenlerin yarısı vermemiş işte ögrenci muhabbeti felan oluyormus almıyolarmıs kimisinden kimisindende alıyolarmıs tamamen ordaki adamlık birşey heralde bende bilmiyorum oryantasyonda söylenen bu
    orasını bilmiyorum ama benim bildiğim eğer pul varsa almıyorlar yoksa alıyorlar..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

İlgili kanun maddesi burada: http://www.alomaliye.com/2007/yurt_d...teb_taslak.htm

Normalde herkes veriyor. Türkiye'deki öğrenciler de dahil. Ama yurtdışında oturumun varsa veya orada öğrenciysen, o zaman muafsın.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı aek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    neresi super,devletin vergilendirmedigi birsey varmi?zaten bilete dunya kadar vergi veriyoruz birde devletim benden kesiyor bu parayi,miktar olayin sacmaligini kapatiyor sadece.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Dünyada başka ülkede yok böyle bir olay. Çoğu ülkede pasaport harcı diye de birşey yok.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ya arkadaslar ben bugun yatırdım yurtdışı çıkış harcını ve pasaportuma pul yapıştırmadı elıme bı makbuz werdı o kadar . sordum da pul falan yapıştırmanız gerekmıyormu diye ama hayır artık yapıştırmıyoruz dedı sorun olur mu?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı corrogidor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya arkadaslar ben bugun yatırdım yurtdışı çıkış harcını ve pasaportuma pul yapıştırmadı elıme bı makbuz werdı o kadar . sordum da pul falan yapıştırmanız gerekmıyormu diye ama hayır artık yapıştırmıyoruz dedı sorun olur mu?
    bankadan yapılan işlemlerde dekont veriliyor,pula gerek yok
    Somethings never changes..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

eywallah sagolasnD

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı taltrap Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    neresi super,devletin vergilendirmedigi birsey varmi?zaten bilete dunya kadar vergi veriyoruz birde devletim benden kesiyor bu parayi,miktar olayin sacmaligini kapatiyor sadece.
    İşte ona bile şükredecek durumdayız.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı taltrap Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamamen sana katılıyorum.

Sonra tabi ki vergi kaçırmada 1 numara oluruz,
    tüm kobiler sene sonunda zarar gösterir,
    nakit alışverişte fiş-fatura kestirmeyiz,
    yurtdışından kaçak mal getiririz,
    bavul ticaretinin de en çok yapıldığı ülkeler arasında oluruz.

Yaşasın Türkiye , en büyük Türkiye ...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yurtdışı çıkış pulu pasaport ile her yurtdışına çıktığınız zmzan eğer gideceğiniz ülkede oturma izniniz (muhaceret) yoksa 15 lira karşılığında almanız zorunlu olan almadığınız zaman pasaporttaki polis hadi bi alda gel dedii devletimizin saçma bi boğaz resmi olan yapışkanlı pul ile sömürmesi şekli...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Bu 15 liralık yurtdışı çıkış pulu parasıyla ilgili bildiklerimi paylaşayım sizinle. Ben 3 yıldır Kıbrıs'ta okuduğum için bu pulla bayaa içli dışlı oldum. Pasaportum bu pullarla dolu diyebilirim. Aslında çok gereksiz bir şey ama istiyorlar işte. Geçtiğimiz sene bu 15 lirayı emniyet kaldırdı. Muhaceret olmasa bile para almadılar bir dönem. Ama buna rağmen İzmir ve Antalya havalimanlarında başka bir şey eksik diyerekten yine aldılar 15 lirayı. Üstelik muhaceretim de vardı o zamanlar. Ama daha sonra tekrar bu paranın alınmasını kararlaştırdılar. Şu an bildiğim kadarıyla alınıyor.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı MFC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu 15 liralık yurtdışı çıkış pulu parasıyla ilgili bildiklerimi paylaşayım sizinle. Ben 3 yıldır Kıbrıs'ta okuduğum için bu pulla bayaa içli dışlı oldum. Pasaportum bu pullarla dolu diyebilirim. Aslında çok gereksiz bir şey ama istiyorlar işte. Geçtiğimiz sene bu 15 lirayı emniyet kaldırdı. Muhaceret olmasa bile para almadılar bir dönem. Ama buna rağmen İzmir ve Antalya havalimanlarında başka bir şey eksik diyerekten yine aldılar 15 lirayı. Üstelik muhaceretim de vardı o zamanlar. Ama daha sonra tekrar bu paranın alınmasını kararlaştırdılar. Şu an bildiğim kadarıyla alınıyor.
    Yurtdisi cikis harcinin dunyada sadece Turkiyede uygulandigini da belirtiyim. Yine allahtan ucuzladi. Eskiden daha pahaliydi. Direk hava parasi
    Sometimes memories can kill...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben gecen sene bankaya yatırdım dekontu gosterdım pasaport polısıne gectım sorun olmuyor merak etme...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)