Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: @ngn (Santa Monica, CA)

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Thumbs up @ngn (Santa Monica, CA)

ABD'ye girişim çocuk oyuncağından farklı değildi. JFK'deki I-94 formunu kontrol eden abi benimle konuşmadı bile işaretlerle anlaştık Hemen önümdeki gümrük görevlisi "Do you have any food, vs vs" gibi şeyler sordu. Hepsine no, no, no dedim geçtim Airtrain ile Terminal 4 e geçtim. Beni terminalde karşılayacak olan koordinatör abiyi beklemeye koyuldum. Orada tesadüfen bizim şirketle gelen 2 kişiyle tanıştım. Fazla geçmeden koordinatör abi de geldi. Havalimanında bol bol foto. çektik Sonra 1 gece konaklayacağımız olan Central Park Hostel'e yerleştik. Saat gece 2 gibi Times Sq. Madison Sq. Garden ve Village'i içeren New York turuna başladık. Yaklaşık 5 gibi otele döndük. Ertesi gün çalışacağım yer olan Los Angeles'a gitmek üzere havalimanına bırakıldım. Uçakta Japon kılıç ustası tipli bi amcayla beraber geldik LA'e indiğimde motele gidecek olan shuttle yerinde yoktu ben de taksiye atladım. Kalacağım motele geldim ve check in yaptırdım.

Motel Santa Monica'ya epey uzak bir yerde, Inglewood'da. Inglewood ise afrikalı amerikalı çeteleri ve homelesslarıyla ünlü bir şehir. Geceleri sokağa çıkmak oldukça tehlikeli. Otobüs ile Santa Monica'ya en iyi ihtimalle 30 dk sürüyor. Ancak Santa Monica civarı, Pier (mini bikinili paten ve kaykaycı ablalara dikkat çekerim) ve özellikle 3rd St. Promenade çok güzel Buraya geleli 1,5 hafta oldu ama en uzak Westwood'a social security numarası almak ve Bestbuy için gittim Sonraki off günlerimde downtowna, Hollywood'a ve Beverly Hills'e gitmeyi planlıyorum.

Şu an için tek sıkıntı kalacak yer gibi gözüküyor. Bunun için craiglist başta olmak üzere birkaç siteyele ilgileniyorum. Umarım çalıştığım yere yakın bir yerde uygun fiyatlı bir yer bulabilirim. Bunun dışında her şey çok güzel. Bugün 4. caddedeki salsa kursuna katıldım.. Türkiye'den geldiğimi söyleyince çok şaşırdılar. Zaten burada Amerikalı ya da Latin değilseniz çok ilgi çekiyorsunuz. Her ne kadar bazı arkadaşlar Türk yemeklerini özleyip tomarlarca dolarlar ödeyip ayarladığı work and travel programını iptal edip Türkiye'ye dönmek istese de ben burada çok memnunum. Tamamen benim arzuladığım bir yaşam tarzına sahip. İnsanlar rahat (özellikle üstlerine giyecekleri şeyler konusunda ), halk en ufak kurala bile uyuyor, stresten uzak bir yer.

WAT ile Los Angeles'a gelecek olan arkadaşlara tavsiyem, buraya gelmeden önce kalacak yerlerini ayarlamaları. Şirketlerin ayarladığı motellere falan güvenmeyin. Kendiniz ev ayarlayın, garanti olsun. Venice civarı ev için uygun olabilir. Hem de merkezi ve nispeten nezih bir yer. Araba kiralayarak ulaşım sorunu da büyük ölçüde giderilebilir. Buraya gelip Türk mutfağının seçkin lezzetlerini aramak saçma olur. McDonald's ve benlerleri ya da fast food yerine Asyalı ablaların pastaneleri nispeten daha sağlıklı ve doyurucu gözüküyor. Ama sağlıklı şeyler burada birazcık daha pahalı.. =)

Şimdilik bu kadar. Gelişmelerle burada olacağım ..:=)

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hadi hayırlı olsun....
    AEK

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba dostum ben gecen sene pacific parktaydim
    kalma olayini cozmek icin sana tavsiyem pico lanei apart var pico 24th street te oraya bi ugra cunku senin bazen gece 12 de cikman gerekecek isten gidip gelme olayi zor olur. onun disinda pierdeki sapkacilar turkler onlarada bir ugra fatih diye biri vardi o yardimci olabilir..
    turk yemeklerine gelince santa monicada 2-3 tane turk restauranti var 2 sini turkler isletiyor. kiyafet alicaksanda sana tavsiyem san diego da meksika sinirinda outlet var oradan alabilirsin veya las vegas a giderken outletler var oradan alabilirsin cok uygun fiyata. umarim pacific parktakiler sizleri iyi karsilamislardir gecen sene oraya gelen ilk turkler bizlerdik.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

sarı lacivert en buyuk başkent...
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar çok yoğun bir hafta geçirdim. Motelden çıktım, yeni bir eve taşındım. Keşke taşınmadan önce buraya bir baksaymışım. Şu an kaldığım yer paylaşılan oda tipi bir yer. Evde 7-8 kişi kalıyor. Şanslıyım ki aralarında 1 tane Türk var. Bana yardımcı oluyor arada. Ev sahibine 200 dolar peşin verdim. Ayın 17 sinde 2. paycheckimi alınca 1 aylık kiranın geri kalanını (155 dolar) vericem ve buradan çıkmayı düşünüyorum. Ya motele geri döncem ya da Santa Monica'da bir yer ayarlarsak 5-6 Türk arkadaş bir eve çıkmaya çalışacağız.

Motelde hırkamı, santa monicada da gözlüğümü çaldılar. Hırkam olmadığı için geceleri çok üşüyorum sanırım bundan dolayı hastalandım evde yatıyorum. Bugün supervisorumdan izin aldım. Ama bu bana 2 puana mal oldu..

Kim burası Antalya gibi dediyse halt etmiş. Ne gündüzleri o kadar bayıcı bir sıcak var ne de geceleri ılık. Hatta geceleri bildiğin Ankara/Eskişehir soğuğu var

Alıntı ankaragucu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kiyafet alicaksanda sana tavsiyem san diego da meksika sinirinda outlet var oradan alabilirsin veya las vegas a giderken outletler var oradan alabilirsin cok uygun fiyata. umarim pacific parktakiler sizleri iyi karsilamislardir gecen sene oraya gelen ilk turkler bizlerdik.
    Kıyafet için Lincoln Bulvarı üzerinde Ross'u yiyecek için de yine Lincoln üzerinde 99c i kullanıyorum. Arabam olmadığı için en uzak mesafe olarak Westwood a kadar gidebildim. San Diego hayal gibi gözüküyor... Burada araban yoksa hayatın yok gibi bir şey..

Umarım Santa Monica'daki evi tutabiliriz. Yoksa işler çok kötü...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Evde çok dehşetengiz olaylar oldu. Motele geri dönmek zorunda kaldım. Santa Monica'da güzel ve ucuz bir eve taşınma durumumuz var. İş yerine yürüyüş mesafesinde. İnşallah olur...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

dehşetengiz inşallah gönlüne göre olur yawf

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Burayı unutmuşum tamamen yahu Dönüş tarihime sayılı günler kala oldukça geç de olsa bir güncelleme yapalım...

Lanet olası Mid-City deki evden apar topar çıkıp Motel 6 e geri sığındıktan sonra moteldeki Türklerin birer birer eve çıkdığını, sadece 4-5 Türk'ün otelde kaldığını farkettim. Motele döndüğüm sırada lobide tanıştığım yeni Türk arkadaşlarla hemen kaynaştım. Hemen ev arama işlerine koyulduk. Bu arada Santa Monica'daki ucuz ev fake çıkmıştı.

4-5 arkadaş off günlerimizin bir tanesinde kiralık ev aramaya koyulduk. Ancak iş yerimize yakın evlerin kirası 2500 dolardan başlıyordu. Üstelik depozito olarak da 5000 dolar istiyorlardı. (Bu fiyatlara rağmen Santa Monica'da eve çıkan arkadaşlar vardı) Daha sonra genelde UCLA öğrencilerinin kaldığı Westwood'a baktık. Nihayet burada aylık 1250 dolara UCLA'e çok yakın ve çok nezih bir yerde 1+1 ev tuttuk. Yaklaşık 2 aydır da buradayız. Evde 8 Türk (7 erkek 1 kız) kalıyoruz Evet biraz mülteci kampını anımsatıyor ancak ev halkının çoğu parkta çalıştığı için evde genelde off günü olan 1-2 kişi oluyor. Bunun yanında Westwood inanılmaz güzel bir yer. %90 öğrenci ve evlerin çoğu UCLA öğrencilerine tahsis edilmiş. Bazı evler ise kardeşlik evleri tipinde (Amerikan Pastası filminden aşina olduğumuz alfa beta gama vb. :P) Her perşembe öğrenciler çılgınlar gibi homeparty düzenliyorlar. Arada bir bizi de kabul ettikleri oluyor

Her neyse dün 2 arkadaş WAT maceralarını sona erdirmek üzere New York'a uçtular. Bugün de bu akşam bir arkadaş New York'a gidiyor. Ben de 13 Eylülde son olarak işe gideceğim. 15 Eylülde de parkın işçilerine düzenleyeceği partiye katılacağım. 17 Eylülde ben de NY a gidip orada 2 gece kalacağım. Sonra da inşallah bu senelik WAT maceramı sonlandırmış olacağım.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

hadi hayırlısı olsun...gecmıs olsunn
    Peki.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)