Sayfa 1 Toplam 11 Sayfadan 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 318 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2013 Wat Genel Basligi

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Cool 2013 Wat Genel Basligi

cümleten selamunaleykum ark lar.
    2013 yılında wat a gidecekler bu başlık altında toplanırsa birbirimize yararlı olacagını düşündüm.

Ve beklenen sene 2013 geçen yaz calıştım didindim parayı denkleştiremedim ama bu yaz da çalışırsam para tmm. bekle amerika sen büyüksün ben mi bekle ..... ....cem )))))))))

hadi bakalım yazan eller dert görmesin

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Aleykumselam, buyur geldim aga napiyoz simdi
    2013 self WAT katılımcısı olmayi cok istiyordu ama tekrardan full gidiyor. Olaya gel....

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

sende ilk defa mi gideceksın yada daha önceden gttin mi? Kacinci snftasn bölùm. Eyalet şehir kararı werdin mi? Ne tarafa gdcksn. Amacin para mı yoksa dil mi gezmek mi

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Arkadaşım erken değil mi bunları düşünmek için.. Daha bu sene gitmedik bekliyoruz=)
    Ama seneye yine giderim sanırım program iptali söz konusu olmazsa..

"Some people feel the rain. Others just get wet"

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Bu sene gidip geleyim.. ondan sonra senle paylasirim hepsini... ama simdiden sikinti yapmana gerek yok....
    2013 self WAT katılımcısı olmayi cok istiyordu ama tekrardan full gidiyor. Olaya gel....

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart Work And Travel 2013 için Bilgiler

Work and Travel 2013 sezonu Department of State‘in getirdigi yeni kurallar nedeniyle biraz sikintili gececek gibi duruyor. Yeni kurallar ile Alaska balik fabrika isleri artik yasaklaniyor. Work and Travel 2012 sezonu Alaska’ya gitmek isteyen ogrencilerin son sanslari oldu. Bunun yaninda satis isi yapilan kiosk-cart isleri de yasaklanacak.

Bir diger guncellemeye gore Turk ogrenciler artik Turk isverenlerde calisamayacak. Bu kuralin uygulanmasi programin geregi acisindan normal bir kural, fakat ogrenciler ve isverenler acisindan zorluk yaratacaktir.
    Work and Travel 2013 sezonunda artik gezici fuar isleri de iptal olan isler arasinda.

Work and Travel 2013 sezonunda ogrencilere sunulacak isler hotel, restaurant, lifeguard, eglence parki – kaldi ki eglence parki isleri artik pek Turkiye firmalarina verilmiyor- olacaktir. Work and Travel 2013 sezonunda New York City gibi buyuk sehirlerde calismak da mumkun olmayacak.

Bu yuzden ogrencilere sunulacak isler genelde kucuk sehirler, orta Amerika civari lokasyonlari ve housekeeping(oda temizligi) ya da dishwasher(bulasik yikama) gibi isler olacaktir.

Work and Travel 2013 sezonunda cok buyuk beklentilerle, mesela; cok para kazanmak, buyuk sehirlerde calismak, Ingilizcesi kotu olmasina ragmen server(garsonluk) gibi pozisyonlarda calisak istemek vb. tercihlerin olmasi artik pek mumkun olmayacaktir.

Work and Travel 2013 sezonunda tum ogrenciler mutlaka sponsor ya da isverenler ile mutlaka mulakat yapacaktir. Bu sebeple artik Ingilizcesi cok kotu olan adaylarin programa katilip vize alabilmesi daha isveren acisindan mumkun olmayacaktir.

Work and Travel 2012 vize mulakatalarinda konsolosluk gorevlileri not ortalamasindan ziyade Ingilizce bilgisine onem veriyorlar.

Work and Travel 2013 sezonunda bu maddeler daha cok one cikacak.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Neden New York'ra ÇALIŞAMAYACAKMIŞIZ? Açıklar mısın?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bazı kurallar gerekli ve yerinde olsada git gide popularitesini kaybedicektir bu katı kurallarla. özellikle büyük şehirlerin yasaklanması çok kötü olmuş

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

bence yapilmasi gerekenler yapiliyor.. ancak tek kotu yan 3-4 sene oncesine kadar amerikada eglence parklarinda calisan Turk sayisi oldukca fazlayken su an bircok eglence parki ya Turk almiyor ya da cok az sayida aliyor.. bence watin en guzel isidir eglence parklari..bunun da nedeni orda calismis olan Turk arkadaslarimizin davranislarindan kaynaklaniyor..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Tekrar yazıyorum biriniz cevap verin artık yahu! Neden newyork'ta çalışamicaz? Benim tanıdığım var şirkete giremicekmiyim yani ben?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı kaanworld Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tekrar yazıyorum biriniz cevap verin artık yahu! Neden newyork'ta çalışamicaz? Benim tanıdığım var şirkete giremicekmiyim yani ben?
    Arkadasim niyesi mi var. yasaklamislar demekki. neden Alaska da calisamicaklar. cunku yasaklandi. yada pedicab yapilmicak. neden ? cunku j1 vizesi ile gidenlere pedicab yasaklandi, ogrenci vizesiyle gidersen muhtemelen calisabilirsin ama arakdasin dedigine gore j1 vizesi ile new york ta calismayi yasaklamislar demekki. yasaklayan adamlar burda degil ki soruna cevap veren olsun

soruna da cevap vereyim daha net : eger j1 vizesiyle gidersen SSN numarasi alamayacaksin ve calisamicaksin. New york ta yasaklandigini bilmiyordum yukarda yazana gore yorum yapiyorum. ama f1 (ogrenci vizesi) ile gidersen calisma ihtimalin olabilir.
    Konu oguzerdem1 tarafından (04-08-2012 Saat 08:08 PM ) değiştirilmiştir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence yapilmasi gerekenler yapiliyor.. ancak tek kotu yan 3-4 sene oncesine kadar amerikada eglence parklarinda calisan Turk sayisi oldukca fazlayken su an bircok eglence parki ya Turk almiyor ya da cok az sayida aliyor.. bence watin en guzel isidir eglence parklari..bunun da nedeni orda calismis olan Turk arkadaslarimizin davranislarindan kaynaklaniyor..
    yavas yavas tum is verenlerin Turkleri almayacagini dusnuyorum zaten. Sahsen ben bile tanik oldum Turk is verene haftalik pedicab kirasini vermeden kacan yada park cezasi yiyip cezayi odemeden kacan turkler vardi calistigim yerde. odeyen bizim Turk is veren oldu tabi. Daha bunun gibi is ahlaki olmayan adamlar kim bilir neler neler yapiyolardir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Seeenn onu geçicen hacııı.... Adam orda mümkün omayacak yazmış bi açıklama yapmamış tam TÜRK işi. bu kafayla işiniz zor sizin. daha nedir ne değildir bilmeden yazmış adam alıntılamış. Oh miss... Allah aşkına adam gibi şirket sahibi yokmu bizi aydınlatsın yahu. NY'da sadece pedicap mi var! Bir sürü iş var.!

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

O nasi bir konusma tarzidir ya. Sen ne yaptgini saniyosun. Burasi bi forum burda insanlar bilgilerini paylasir paylasilan seye inanip inanmamak senin insiyatifin. New yorkta tabiki sadece pedicab yok cok sukur senin kadar bende dusunebiliyorum. Ben sadece ornek verdim. Once yazilani duzgun oku. Bu ukala yazimimdan sonra adam gbi cebap alacaginimi saniyosun sen. Git bi sirkete sor ogren cok isiyosan.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı kaanworld Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seeenn onu geçicen hacııı.... Adam orda mümkün omayacak yazmış bi açıklama yapmamış tam TÜRK işi. bu kafayla işiniz zor sizin. daha nedir ne değildir bilmeden yazmış adam alıntılamış. Oh miss... Allah aşkına adam gibi şirket sahibi yokmu bizi aydınlatsın yahu. NY'da sadece pedicap mi var! Bir sürü iş var.!
    nyc olayindan emin degilim ama arkadasimiz tecrubelidir eger yazdiysa bildigi vardir..sen daha hicbirsey bilmiyorken bu tarz konusman da hos olmamis. .

NOT: Konularin icinde kisisel tartismalara girilmesi , satasmalarin yasanmasi , hakaret ya da gerginlik arttirici konusmalarin yapilmasi durumunda , ilgili arkadaslara gerekli cezalar verilecektir.. konu icinde tartismalardan ve alakasiz seyler yazmaktan sakinin..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Arkadaşlar bu kuralları konsolosluk koydu ve niyesini niçinini açıklamadı. Şirketlere bu konuyla alakalı bir açıklama da yapılmadı. Zaten böyle bir açıklamayı hiçbir zaman yapmaz konsolosluk biz bir bilgi almak için o kadar aramamıza rağmen zor öğreniyoruz istediklerimizi. Onun için bunlar yasaklanmışsa bitmiştir. Sen istediğin kadar nyc'ye gidicem de. Eğer kandırma yoluna gitmezse şirketin bu çok zor. Ama şunu da gördük DS formunu farklı bastırıp öğrencilerini başka yere yollayan firmalarda var. O olmazsa bu kurallar gereği NYC bitmiştir.
    Wisconsin Dells Profesörü Lifeguardlık kitabını yazan kişi...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bakın tekrar söylüyorum Bende bir sıkıntı yok canım kardeşlerim.Work and Travel 2013 sezonunda ogrencilere sunulacak isler hotel, restaurant, lifeguard, eglence parki – kaldi ki eglence parki isleri artik pek Turkiye firmalarina verilmiyor- olacaktir. Work and Travel 2013 sezonunda New York City gibi buyuk sehirlerde calismak da mumkun olmayacak. Allah'ını seven şurdaki cümleden bana mantıklı bir açıklama yapsın desinki newyork iptal. Ama burda öyle birşey yazmıyor. yani ben şunu merak ediyorum. 1.konsolosluk newyorku tamamen listenden çıkartmışmı? 2.si ise ben newyorkta işimi kendim buldum diyelim amcamın şirketi yada bir tanıdığımız var. yinede gidemeyecekmiyim? lütfen alakalı cevaplar verin arkadaşlar. ben burda böyle yazıyorsam bu forumu okuyan 987654345678 kişi daha her konuda ilgilensin diye. bunları istiyorum .teşekkürler

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

önlisans öğrencisi olup katılan var mı şu ana kadar? (ing çevirmenlik ve turizm bölümleri dışında) bazı şirketler vize çok riskli diyor. mantıksız geldi bana biraz. gidenler yazarlarsa sevinirim.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı koline Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    önlisans öğrencisi olup katılan var mı şu ana kadar? (ing çevirmenlik ve turizm bölümleri dışında) bazı şirketler vize çok riskli diyor. mantıksız geldi bana biraz. gidenler yazarlarsa sevinirim.
    Evet var hatta vize randevusundaki gorusme konusunu sabitlemistim ben. Iyi bir arastirma yaparak bulabilirsin. Aynen soyledigin bolum disindakiler cok riskli. ABD icin deneye deger. Ingilizcen ve ortalaman iyiyse azicikta sansin varsa gidersin.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

arkadaşlar gözünüzü korkutmak gibi olmasın ama şu an watta turkler için 3 tür iş kalmış bulunmakta 1 fastfood 2 housekeeping 3 lifeguard... 3 ü de birbirinden beter al birini vur ötekine... 2013 yazında self wat yapmayacaklara orada tanıdıkları olmayanlara ve ilk kez gidenlere allah kolaylık,sabır versin

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Wat 2013

arkadaşlar 2013 yılı için kayıt zamanı erkenmidir sizce.eylül de kayıt olmayı düşünüyorum. tavsiyeleriniz nelerdir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

erken diye bisey yok bence. sen iyi arastirmissan sirketinden eminsen eylulde kayit ol hem iyi isleri secebilirsin. erken kayitta az da olsa indirimde alabilirsin

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Kafam da birkaç şirket var. Hakkımızda hayırlısı olur umarım. şirketlerle görüşmek lazım tabi.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı [Nowitzki] Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kafam da birkaç şirket var. Hakkımızda hayırlısı olur umarım. şirketlerle görüşmek lazım tabi.
    Esas onemli olan burdaki degil ABD'de calisacaginiz sirket ilk once onu baz alarak arastirma yapin.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Esas onemli olan burdaki degil ABD'de calisacaginiz sirket ilk once onu baz alarak arastirma yapin.
    ABD deki çalışacağımız şirketi nasıl seçeceğiz? ilk defa duydum sizden genelde TR deki şirket iyiyse ordaki de iyi olur gibi bi düşünce oluşmuştu çünkü bende.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Evet var hatta vize randevusundaki gorusme konusunu sabitlemistim ben. Iyi bir arastirma yaparak bulabilirsin. Aynen soyledigin bolum disindakiler cok riskli. ABD icin deneye deger. Ingilizcen ve ortalaman iyiyse azicikta sansin varsa gidersin.

ben ön lisansim ve suan minnesotada hauskeeping departmanında çalışıyorum 1 haftaya bitiyor. vize alırken hiç bir zorluk çıkmadı. ama su ana kadar bir çok türkle tanıştım hiç önlisansla gelen görmedim

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Standart 2013 wat yardım !

arkadaşlar 2013 de wat a ilk defa katılmayı düşünüyorum baktığımda bütün şirketler erken kayıt dan yararlanın diyor . bu kadar arkadaş katılmıs nedir bu erken kayıtın farkı gercekten çok bi fark var mı bide 2012 de katılan arkadaşlar ortlama ne kadr masrafları oldu ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende bu sene düşünüyorum ama wat kalkacak diye duydum.şirketlerde çalışan yada tecrübeli olanlar siz ne diyorsunuz?gerçekten öyle bir ihtimal var mı?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı new Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende bu sene düşünüyorum ama wat kalkacak diye duydum.şirketlerde çalışan yada tecrübeli olanlar siz ne diyorsunuz?gerçekten öyle bir ihtimal var mı?
    alaska ve pedicab işleri kalkmış ama wat da öyle bişi söz konusu değil

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

................

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)